Kõik hindama!

Meedia volvodest, huvitavad lingid.

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
kinnas
Kõva postitaja
Postitusi: 134
Liitunud: 22 Apr 2006, 08:44
Asukoht: Nõo

Kõik hindama!

PostitusPostitas kinnas » 23 Jaan 2009, 10:48

Värbaks volvovennaskonna ka siis ühe ürituse tarbeks. Nimelt toimub Nagi keskkonnas fotovõistlus "Samojeedikoera ilu ja võlu". Vaja oleks inimesi, kes piltidele ka hääli annaks, neid seal seni nii haledalt vähe. Vihjeks võib mainida, et üks eelmise aasta kalendris figureerinud koer on ka seal mitme fotoga esindatud. Ning on seal mitme koera omanikudki Volvoinimesed.

Reeglitest (soovituslikud) niipalju, et hääletada saab 15. veebruarini ja ainult sisse logides (kiire ja valutu protsess, millest võib edaspidigi tulu olla neil, kel kasutajakontot veel ei ole), võidab pilt, millel on kõige rohkem hääli, mitte kõige parem keskmine hinne. Sellest tulenevalt võiks igaüks valida kolm talle kõige enam meeldinud pilti ja nendele siis maksimumid anda.

Muide, kui endal hakkab tohutust nunnufaktorist süda läikima, siis andke ülesanne naistele-lastele :D 'Täh, ja edu!
"Etwas Kultur muss sein!" - Rammstein, Mein Teil

Kasutaja avatar
Blanca
Foorumi veteran
Postitusi: 741
Liitunud: 14 Juun 2006, 11:10
Asukoht: Sõpruse pst, Linnamäe tee, Ulme AÜ ja Kärsa küla.
Kontakt:

PostitusPostitas Blanca » 23 Jaan 2009, 13:48

Need ju ühed ilusamad koerad. Hunnik hindeid antud.
Elu on peolaud, loobu dieedist!

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

PostitusPostitas Leho » 23 Jaan 2009, 18:19

Jah minu teadmised koertest on, et nad hauguvad ja neil on neli jalga.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

supp
Foorumi veteran
Postitusi: 7286
Liitunud: 04 Nov 2006, 19:06
Asukoht: TALLINN

PostitusPostitas supp » 23 Jaan 2009, 18:52

ma olen küll läbi ja lõhki koera inimene, minu jaoks on ka koer koer aga selle tõu kohta teikkis mul küsimus, miks neid samojeediteks kutsutakse, kas nad sõõvad üksteist/ennast ?
asümeetriline 240
"LY on libu" 343 cvt
pe..se räägin ainult NMT telefoniga kui levi on
"this is small step for man, but big step for volvo 343"
alfa on ka volvo

Kasutaja avatar
vapperhiir
Kreisi postitaja
Postitusi: 329
Liitunud: 10 Juun 2008, 18:27
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas vapperhiir » 23 Jaan 2009, 19:14

supp kirjutas:ma olen küll läbi ja lõhki koera inimene, minu jaoks on ka koer koer aga selle tõu kohta teikkis mul küsimus, miks neid samojeediteks kutsutakse, kas nad sõõvad üksteist/ennast ?


:D :D
Issver, prahvatasin naerma nagu lollakas ja vaadati mind kah sellepeale nagu sellist.
Mõnus küsimus. nüüd tahan vastust kah teada :D
V70 '03 ;2,4L(B 5244 S2);103kW
Audi A6 '94 ;2,6L;aut.;nahk sisu - (MÜÜDUD)
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php ... rhash=86e5

Kasutaja avatar
saadukas
Kreisi postitaja
Postitusi: 394
Liitunud: 17 Juun 2005, 13:39
Asukoht: Muhu/Stavanger
Kontakt:

PostitusPostitas saadukas » 23 Jaan 2009, 19:27

Kas nendega jahti ka saab pidada? :roll:
' 02 V70 D5
' 02 MB S600
' 03 Pajero

Kasutaja avatar
kinnas
Kõva postitaja
Postitusi: 134
Liitunud: 22 Apr 2006, 08:44
Asukoht: Nõo

PostitusPostitas kinnas » 23 Jaan 2009, 21:21

Ei, samojeedikoerad ei söö ennast :D Nimi on pärit tegelikult sellest ajast, kui suurel laial Venemaal loodusrahvaid metslasteks ja inimsööjateks peeti. Pärineb see koeratõug neenetsite juurest üsna Siberi põhjaservast, kust inglise härrasmehed nad oma polaarretkedelt kelgukoertena kaasa tõid.

Neenetsitel olivad sellised vahvad rõivad, mille käised käisid niimoodi vammuse sisse, et väljast paistis, et neil käsi ei olegi. "Kultuurrahvad" (antud juhul siis venekeelsed) vaatasid neid pampe ringi tatsamas ja arvasid, et vennikesed olid suure näljaga oma käed ära söönud --> samojed ehk, tõesti-tõesti "iseendasööja". Ehk koer on saanud oma nime rahvakillu järgi, kes oma nime sai venelastelt või kusagilt sealtkandist.

Neenetsid kasutasid selle koera esivanemaid küllaltki universaalselt, nii kelgukoertena, jahil, karjakoerana põtrade kasvatamisel kui ka karja valvamisel, aga ka (täitsa tõsi) oma laste ammena ja võeti neid isegi kaissu sooja andma. Nii et igiammusest ajast saati inimese lähedusega harjunud (ja praegugi üks inimsõbralikemaid tõuge üldse). Tegemist on ka nn. ürgtõuga, mis ei ole kuigi palju mutunud - välja on aretatud lihtsalt erinevad värvid ja alles on jäänud valge. Tänapäeval on ta rohkem kasutusel seltsi- ja kelgukoerana, kellega on ka tore sporti teha.

Jahiinstinkt (jahikoerad kunagi olnud, mäletad?) lööb neil välja küll - nii mõnigi on kitsejälgi ajades metsa pannud ja alles tükk aega hiljem sealt välja tulnud. Liikuvad kitsed ja rebased (keda meil siin palju on) on meie omale täiesti vastupandamatud sihtmärgid, mille tuleb järgi minna jne. Ainus probleem - Eestis on teatud nimekiri tõgudest, kellega tohib jahil käia ja samojeedikoer nende seas kahjuks ei ole.

Kellel himu näha, kuidas nad elusast peast välja näevad, võib tulla külla vaatama. Janno muidugi on teda juba näinud.
"Etwas Kultur muss sein!" - Rammstein, Mein Teil

supp
Foorumi veteran
Postitusi: 7286
Liitunud: 04 Nov 2006, 19:06
Asukoht: TALLINN

PostitusPostitas supp » 23 Jaan 2009, 21:56

peale oma posti mõtlesin veel igasugu mõtteid nende nime kohta:
näiteks "ess sam" ehk "sõõ ise" koer, paned talle söögi ette ja ta vaatab märgade silmadega sulle otsa.
või siis nad söövad oma s.tta.
jahipidamiseks tundub ka sellise nimega tõug hea olevat, peab iseendale jahti.
aga nali naljaks, üldiselt on koera teema auto foorumis suht kohatu, aga äkki tead ka miks krantse krantsideks kutsutakse, mina ei tea
PS üldiselt ikkagi tuletasin nime ära vist, muuseas ma olen näinud kuidas koer (krants, hundi ja lassie segu) tee käsupeale Zil auto ükse väljast lahti (teate küll, sellise vanakooli ukse, kus lukuauguga nuppu peab alla vajutama ja siis tuleb uks lahti) ja see oli mul sisuliselt naabri koer, mitte mõni tsirkuse peni vaid kodune ketikoer, kas ka näitusel selliseid trikke tehakse, siis võiks ju ka vaatama tulla, need tõukoerad äkki oskavad veel peenemaid asju.
asümeetriline 240
"LY on libu" 343 cvt
pe..se räägin ainult NMT telefoniga kui levi on
"this is small step for man, but big step for volvo 343"
alfa on ka volvo

Kasutaja avatar
saadukas
Kreisi postitaja
Postitusi: 394
Liitunud: 17 Juun 2005, 13:39
Asukoht: Muhu/Stavanger
Kontakt:

PostitusPostitas saadukas » 23 Jaan 2009, 22:29

Küsiks ka midagi. Kas koera on võimalik õpetada enda järel ust kinni panema, hädasti oleks mõnda näpunäidet taris, kuna mu hagijas on suht vabakasvatuse peal. Ilgelt närvi ajab kui ta öösel mingi aeg saabub ja ust ise kinni ei pane.
' 02 V70 D5
' 02 MB S600
' 03 Pajero

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 24 Jaan 2009, 08:27

Odavam vist ja kindlasti kiirem on uksele vedru panna :)

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

PostitusPostitas ants » 24 Jaan 2009, 09:44

Kuidas ta sul ise välja saab?
Tee uksele alla pendelluuk, nagu kassidele ,
tuleb-läheb millal ise tahab.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
saadukas
Kreisi postitaja
Postitusi: 394
Liitunud: 17 Juun 2005, 13:39
Asukoht: Muhu/Stavanger
Kontakt:

PostitusPostitas saadukas » 24 Jaan 2009, 11:52

Kuna uks on vanaaegne siis pendlit ei taha panna. Tegelikult on probleem lahendatav aga tahaks teada, kas saaks koera ennast õpetada kuidagi.
' 02 V70 D5
' 02 MB S600
' 03 Pajero

Kasutaja avatar
liisa
Kõva postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 19 Apr 2007, 11:02
Asukoht: Norra

PostitusPostitas liisa » 03 Veebr 2009, 17:31

saadukas kirjutas:Küsiks ka midagi. Kas koera on võimalik õpetada enda järel ust kinni panema, hädasti oleks mõnda näpunäidet taris, kuna mu hagijas on suht vabakasvatuse peal. Ilgelt närvi ajab kui ta öösel mingi aeg saabub ja ust ise kinni ei pane.


See hea kysimus, mul sama mure rottweileriga :D :D
V70R AWD `98
x-850 SE `94 universaal
x-850 `94 sedaan

Kasutaja avatar
kinnas
Kõva postitaja
Postitusi: 134
Liitunud: 22 Apr 2006, 08:44
Asukoht: Nõo

PostitusPostitas kinnas » 04 Veebr 2009, 19:58

Jah, kui koer on piisavalt intelligentne (ja enamus koeri seda tegelikult on) ning omanik viitsib piisavalt vaea näha, on see võimalik küll. Näiteks on mul tuttav probleemsete koertega tegelev treener, kes on oma koerad õpetanud käsu peale asju maast üles korjama ja prügikasti viima. W00t, nagu itimehed ütlevad. Kui huvi on, siis siin käivad koos inimesed, kes suhtuvad oma koertesse umbes samamoodi kui meie oma Volvodesse - mõistusevastase kiindumusega :) Sealt saab ka kõigi teie koerateemaliste küsimuste kohta inffi.

Omapärane on muuseas asjaolu, et kui keegi tolles foorumis mõnikord autot müüa üritab, satub see tihti Volvo olema. Ja ka näiteks koertenäitustel on enamus Volvode kontsentratsioon selline, et mõnel tõsisemal Volvofanail võtab ihu imelikuks :D

Hääletama!
"Etwas Kultur muss sein!" - Rammstein, Mein Teil


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist