Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas bnd » 04 Veebr 2022, 21:04

Kunagi oli ka a24jas teema, et palju keegi kaskot maksab, või kui väikse intressiga liising/laen vms oli/on.
Ka sealt juba jooksis teema läbi, et ei saa tegelikult hinda võrrelda, kuna hinda mõjutavad tingimused, Maksan ise täna Volvo eest kaskot 32 eur kuu, mis paljude arvates üle mõistuse palju. Aga mul sees asendusauto, majutus teele jäämise korral, autoabi jne üle Euroopa. Kuna sõidan Põhja-Norra vahet, siis olen pidanud mõned korrad ikka abi kasutama. Ei oska öelda, kas olen nullis või miinuses, aga elu on kordades lihtsam, kui öösel, kell 2 kuskil tsivilisatsioonist 100km eemal midagi juhtub, helistad kindlustusse, saadetakse puksiir järgi ja sind ennast viiakse hotelli ja hommikul saad töökojast juba teate, mis jama põhjustas, või leiad end lumetormis äkki hoopis kraavist tee asemel jne. Sõite aind Eestis tehes, ei usuks, et teeks linnukese iga võimaluse ette, mida kasko pakub.

Tuli varasemaid postitusi lugedes meelde just uue kohvimasina ost "laenuga". Vana masin kodus, mis oli teeninud juba ca 12 aastat paari töökoja külastusega, andis uuesti otsad. No ei viitsi enam. Võtsin lahti masinate müüjate lehed, valisime sobiva välja. Oli nupuke, võrdle järelmaksu pakkujaid ja mis siis juhtus, kõige parem pakkumine oli TF bank, minu jaoks suht kiirlaenukas ju! Aga pool kohe sisse makstes ja ülejäänu 5 kuu peale, oli intressideks makstav summa 36!!!! eur. 36! ei hakanud isegi mõtlema. Oma "kodupangast" oleks saanud nn väikelaenu selleks, ja intressidega 44 eur ja lepingutasu 60! eur. Kodupank maiäss. Jahh, ma oleks võinud selle masina ka kohe välja osta, aga see 36 eur, mis lisandus järelmaksuga, ei pannud isegi mõtlema, et osta kohe.

Pikk jutt-s*tt jutt, ehk siis, raha, mida iga kuu välja peab käima, ei näita võrdluses teistega mitte midagi, kui ei tea, mida see number sisaldab.

Ohh, ja maja kindlustusest koos kahjukäsitlusega võiks pika romaani kirjutada :D
XC60 R-Design Polestar

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1593
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Hunt » 25 Veebr 2022, 16:28

bnd kirjutas:Ohh, ja maja kindlustusest koos kahjukäsitlusega võiks pika romaani kirjutada :D


Mul pole lugemise vastu midagi, kui on viitsimist kirjutada. :)
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Kasutaja avatar
ASAD
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 14 Okt 2021, 22:16

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas ASAD » 26 Jaan 2023, 09:48

Liikluskindlustuse olen alati valitud kus soodsam. Vanasti sai vaadatud läbi iizi kuniks tekkisk lkf.ee. Kõik mured olid mulle tekitatud ja lahentati kindlustuste omavahelise käramisega. Mina viisin ainult auto kuhu vaja.

Eelmise autoga sattusin ka swedbanga (kodu pank) kasko otsa... Oli mugav. Täida lüngad ja lae üles pildid ja vali teeninduskoht nimekirjast.

Nüüd volvo ostmisel sain parima liisingu pakkumise võõrast (COOP) pangast. Sain soodustuse liisingule, kui nende kaudu liikluskindlustuse teen (nende äriparneri Inges).

Kasko sai kokkulepitud Swediga. Oli hea pakkumine. Kui lõpuks auto kätte sain ja swed asja ajama hakkasin oli paar kuud varem tehtud pakkumine kehtetu ja uus oli eelmise pakkumisega 2x suurem. Turu hinnaga võrreldes üks kulukamaid. Sai siis valitud järgmine mis tundus ok (kas ka päriselt ei tea veel) LHV mega pakett.
Janar - 5810AgaKüsiLisa!
Olen veerend: Mazda, Audi, VW, Škodaga! Hetkel siis 2017 V90 AWD 173KW ;)

cyber
Kõva postitaja
Postitusi: 147
Liitunud: 16 Juul 2009, 12:05

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas cyber » 26 Jaan 2023, 11:46

Pakkumine ei olegi igavene... 2 kuud ei oota keegi tänapäeval.
V70 2.5T MY04

Kasutaja avatar
ASAD
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 14 Okt 2021, 22:16

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas ASAD » 26 Jaan 2023, 12:55

cyber kirjutas:Pakkumine ei olegi igavene... 2 kuud ei oota keegi tänapäeval.

Seda kindlasti. Aga unustasin lisada nendepoolse lubaduse, et jääb kehtima. Oli ju teada umbkaudne aeg kui uue saan....
Janar - 5810AgaKüsiLisa!
Olen veerend: Mazda, Audi, VW, Škodaga! Hetkel siis 2017 V90 AWD 173KW ;)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist