Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas Liiwaannus » 21 Dets 2016, 00:31

Julgeks pakkuda, et tegu pole mitte järelturu teeni duste mainega vaid nende puuduva turundusega. Lihtsamate asjadega saavad hakkama, stiilis veermik, õlivahetus jne. Spetsiifilisemad asjad ja diagnostika tahavad spetsiifikisi teadmisi. Kõigest kõike ei jõua teada, seega diagnostikase keerulisema probleemiga tasuks minna spetsialiseerunud ettevõttesse ja isegi siis on ka nendes kaadrivoolavus olemas ja võid sattuda vähe kogenud mehe otsa.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas Tanel313 » 21 Dets 2016, 00:50

Ma ei räägigi millestki keerulisemast, kui näiteks ühes kesklinnas asuvas päris soliidse hinnatasemega ning aastakümneid tegutsenud asutuses ei oleks tagumisi piduriklotse vahetades integreeritud käsipiduriga liikuril kolvid toore jõuga sadulasse tagasi lükatud, selmet kasutada €30 tööriista, mille olemasolust ka minusugune võhik täiesti teadlik on. Tulemuseks p-s sadul, puuduv käsipidur ning vabanduseks, et "aga me vahetasime piduriklotsid ilma sadulaid puutumata". Tsirkus Bartseloona..

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas Liiwaannus » 21 Dets 2016, 00:55

Piisab ju sellest, et lihtne ots ja paneme selli tegema. Meister küsis, kas muresid oli ja vastuseks oli, et ah piece of cake. Kpgemusteta töötaja, lihtsalt hetkel hooletu, kehva motivatsiooniga või naisega tülli läinud töötaja eest pole keegi kaitstud. Omaette teema on muidugi kaebuse lahendamine, see on tegelt punkt, mis sõltumata alast eristab häid firmasid suurepärastest.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 872
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas 164 » 21 Dets 2016, 08:53

Tanel313 kirjutas:
164 kirjutas: Ole hea jaga oma tarkust võrdlusnäidete põhjal, koos kõigi kaasnevate teenuste kulunumbritega ning väärtuse muutumisega ajas.
Kui ma nüüd suurte sõnade pruukimise seminarist õieti aru saan,...
M.O.T.T. Kui need elementaarsed lähtekohad finantsteenuse valikul tunduvad sulle suured, siis millest me siin enam räägime. Edu liisimisel. :D

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas Tanel313 » 21 Dets 2016, 13:38

See minupoolsete intressinäidete pareerimine infantiilse muigega oleks huumor, kui ta ei oleks nii kurb - väga suur osa eestlastest ei oska kahte numbrit kõrvuti pannes aru saada, kumb on suurem. Mulle ei ole liisimisel edu vaja, liisimine ise ongi edu. Kasvõi vaba raha olemasolul uus auto liisida intressiga 2% ning vaba raha samal ajal Mintoses Mogo laenude alla panna, intressiga 15%.

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 872
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas 164 » 21 Dets 2016, 14:38

Ma usun, et igaüks oskab väljaotodud intressinumbrit kõrvutada. Ja see mu postituse mõte oligi, et ole hea mees, silmaklappidega kiidulaulu juurde paluks kõikide faktidega näidetepõhist tõde. See kui sa rekkale ettekeeramist tahad igal juhul kindlustada, on puhtalt sinu enda traagika. Võrdleme ikka võrreldavaid asju ja ei lisa oma subjektiivseid eelistusi. Antud teenuste sisu ei koosne ainult esmalt nähtavast intressinumbrist.

Absoluutselt ei puutu hetkel asjasse, kuidas sa raha teenid või tahad/loodad teenida - kuigi juba see Mintose jutt on liisingu kiidulauluga täpselt samasse kategooriasse. Saad sellest ise ka väga hästi aru.

Olgu öeldud, et rohkem ma ei kavatse selle teema off topicut toita ja oma aega raisata. Oi kuidas ma ei salli rumalaid inimesi.

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas Tanel313 » 21 Dets 2016, 15:27

Ma vabandan, liisingut väikelaenule eelistades olin kindlasti ülekohtune ühiskonna koorekihi suhtes, kelle staatus ei luba endale läbi madala intressi odavamat finantstoodet tarbida.

Mul ei ole rumalate inimeste vastu midagi, ka nemad peavad kuidagi elama ja eks igaüks teeb oma järeldused, kes millisesse gruppi kuulub.

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4028
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas taavi » 21 Dets 2016, 18:45

10k euri auto peale 10% laenuprotsendiga (ma ei tea täpselt, aga umbes selline hinnaklass) oleks 5 aasta peale about 3000 euri peale maksta. 2% liisinguga oleks 5 aasta peale 500 euri peale maksta. 10k maksev auto ilma kaskota on päris kena risk, kui põdrale otsa paugutad.

kust otsast liising kallim on?
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
ess80
Foorumi veteran
Postitusi: 519
Liitunud: 28 Nov 2010, 22:16

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas ess80 » 21 Dets 2016, 19:26

Intress sõltub autost ja kliendist. 2010a autole 2%+E tavapärane ei ole, rääkimata vanematest autodest. Tehingul kus mõlemad osapooled on eraisikud ja auto on vanem kui 2010a, siis ma soovitaks küll teha enne väike excel, mitte silmade särades intressi peale joosta. Sularahas ostes on suurem tingimisvõimalus, lepingutasu ilmselt ka ei ole (kampaaniad suht regulaarselt) ja hindamisakti pole ka vaja. Kõik oleneb olukorrast, pole mõtet lahmida.

Ott09
Foorumi veteran
Postitusi: 655
Liitunud: 23 Aug 2012, 16:08

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas Ott09 » 21 Dets 2016, 21:38

Igasuguste laenude ja liisingute puhul unustage ãra intrssi protsent. Arvestage krediidi kulukuse määra. See arvestab lepingutasusid jne. Kui liisingut saab viisakast pangast, siis 2010 a auto puhul jaab see 2 ja 3 % vahele enamasti. Pigem 2 poole. Intressi tahtusus tuleb teisest liisingu aastast, lepungu tasud siis labi. Ärge kartke panka aga arvestage oma reaalsete võimalustega.
2012-2014 1997 v70 2,5 tdi müüdud
2014- 2016 2003 v70 d5 pestav edition :) müüdud
2016- 2024 2009 xc70 heico sportiv müüdud
2023- 2024 2014 v60 4x4 d4 müüdud
2024-..... xc90 2017 (My2018) d5

supp
Foorumi veteran
Postitusi: 7286
Liitunud: 04 Nov 2006, 19:06
Asukoht: TALLINN

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas supp » 23 Dets 2016, 19:35

krt, inimesed kes on võtnud vaevaks liituda antud foorumiga, peaks olema auto rohkem kui nn "järgmine liisingu plastmasspann " , krt veelkord, midagi peaks seejuures muutuma, ma saanaru et kaasaegne inimene ostab kõike tarbimisasju võlgu ja tarbib, siis viskab minema jne, aga antud foorum pole see koht kus seda praktiseerida, siin peab olema koht kus sa oled nn "auto pede" ja tahad siin olla teiste samasuguste lollakate seas ehk tegelikult peaks olema volvo sinu hobi ja ka südametunnistus, juhul kui sa seda pangaga jagad ei tohi raha olla takistus - sest mis raha eest müüd sa oma südametunnistust

PS kui sa seoses jõulutega jätad oma autol õli vahetamatta, sest sul on vaja vanaemale või lapsele kink osta, siis kustuta oma kasutaja foorumist, sest sul on pioriteedid paigast ära
asümeetriline 240
"LY on libu" 343 cvt
pe..se räägin ainult NMT telefoniga kui levi on
"this is small step for man, but big step for volvo 343"
alfa on ka volvo

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas hypnotiza » 26 Dets 2016, 13:22

Nii.
Kuhu kadus minu kirjutatud jutt siit teemast ja mis põhjusel?

valus. kirjutas:
hypnotiza kirjutas:Nii. Minu lubatud jutt ka siia siis:
Ärge saage valesti aru, ma ei ütle et vana autoga pole mõtet esinduses käia vaid räägin ühe konkreetse juhtumi. Järeldusele jõuate ise.
Härra läks 2000a V70 (2gen) 103kw diisel masinaga Inchcape'i. Vaja vahetada rihmad-rullid ja üks rooliots. No sealt siis kohe määriti ka teine rooliots ja sillastend ka pähe. Noh, mõistetav muidugi. Järgi minnes ootas teda 700€ arve. Rooliotsad maksid 50€/tk umbes, tehti ka õlivahetus (3h). Veepumpa kirjas polnud. Süütenurka nad ka ei pannud paika, öeldi pärast et ei osatud. Kena ju? Ok. Pärast seda kõike hakkas mootor külmalt klõbisema ka. Ca. 30'000km hiljem ei saanud härra autot üldse enam käima. Mis seal siis reaalselt oli? Pumba poolses otsas oli vahetatud ainul ülemine, nähtav rullik, rihmal hambad maas. Kahtluse tõttu sai ka teisele poole vaadatud. Seal oli rihm oma viimase otsa lähedal ning veepump ja pinguti ka vahetamata. Garantii? Nemad pole midagi valesti teinud ja klient hämab!

Selliste "peenemate" kohtade kohta ütles mul tuttav hästi: Enamikel seal töötavatel persoonidel on savi tulemist, peaasi et palga kätte saab. Ega nemad ju maine pärast pinguta.



See on ikka "lõuga väärt" sigadus. Lauspettus. Selliste väärastunud mõrapeade eest tulebki avalikult hoiatada ja häbiposti panna.

Kasutaja avatar
Igor
Volvo Club liige
Postitusi: 875
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:58
Asukoht: Lõuna-Harjumaa

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas Igor » 26 Dets 2016, 14:10

Sinu jutt läks Inchcape eest hoiatavasse teemasse. Siin juba üleüldine (esinduses) remondi tegemise teema.
Sekka ka autoostu finantseerimisvõimalusi, nt liising vs väikelaen jne.
Вольво c cемëрки начинается!

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas Oldschool79 » 26 Dets 2016, 14:31

supp kirjutas:krt, inimesed kes on võtnud vaevaks liituda antud foorumiga, peaks olema auto rohkem kui nn "järgmine liisingu plastmasspann " , krt veelkord, midagi peaks seejuures muutuma, ma saanaru et kaasaegne inimene ostab kõike tarbimisasju võlgu ja tarbib, siis viskab minema jne, aga antud foorum pole see koht kus seda praktiseerida, siin peab olema koht kus sa oled nn "auto pede" ja tahad siin olla teiste samasuguste lollakate seas ehk tegelikult peaks olema volvo sinu hobi ja ka südametunnistus, juhul kui sa seda pangaga jagad ei tohi raha olla takistus - sest mis raha eest müüd sa oma südametunnistust

PS kui sa seoses jõulutega jätad oma autol õli vahetamatta, sest sul on vaja vanaemale või lapsele kink osta, siis kustuta oma kasutaja foorumist, sest sul on pioriteedid paigast ära


Tegelikult pole vahet, mil viisil inimene endale auto ostab ja kes ning kuidas ostu rahastab. Ma olen nõus, et autot omades peaks elementaarseid asju korras hoidma, aga kui see on ainult hobi- ja harrastajate foorum, siis olen küll valesse kohta sattunud. Ma ei ole igapäevaputitaja- tuunija. Ma ei ülista Volvot, aga tegelikult liitusin foorumiga just seetõttu, et saada siit kasulikku ja spetsiifilist infot oma automudeli kohta. Seega, kui küsimus on selles, et see on pigem lihtsalt Volvo fänniklubi, siis ma võib-olla isegi lahkun foorumist, kuna igapäevamuredega ning argiste teemadega lihtsalt tüütan tõsiseid Volvofänne, kel on raha, et autot läikimiseni tuunida ja kellasid vilesid peale panna,kelle jaoks auto liising või väikelaen on häbiasi... Sama hästi võiks lihtsalt luua mingi restaureerijate klubi, kellel on huvi taastada oma sõiduk originaalilähedasele seisundile, aga minu jaoks auto tarbeese- tõsi jah, emotsionaalses mõttes siiski eriline, et minu jaoks oluline see, et auto oleks sõidukorras vähemalt määral, kus ülevaataja vigadeta läbi laseb. kõik muu on minu jaoks teisejärguline- põdrakleepsud, rootsi sümboolika vms, mulle pole seda vaja. piisab teadmisest et Volvo insenerid on juba möödunud sajandi 70-ndatest teinud tõsiselt tööd selle nimel, et auto oleks turvaline ja töökindel. Volvo- For Life 8)
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Vanema auto remont esinduses? Miks mitte!

PostitusPostitas Liiwaannus » 26 Dets 2016, 14:56

supp on vanatehnikamaskott, ta peabki auto kui tarbeeseme omandamisele vastanduma.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist