"Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 873
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas 164 » 31 Jaan 2017, 16:26

Otomar kirjutas:
Tanel313 kirjutas:
164 kirjutas:tte et ma pooldaks sellist soolatamise kultuuri nagu meil kombeks, aga ära nüüd ennast peta, see mis sul auto si*aseks teeb on asfaldi/pigi tolm ja sodi. Eestis kasutatav asfalt ei pea naeltega kündmisele vastu, kuna pealmises kihis ei ole piisavalt palju graniiti.

Mitte kuskil ei ole sellist asfalti, mis naastudele vastu peaks.

Meil kasutatakse lihtsalt sellist keemiat, mis pigi vedelaks teeb.
Kloriide on erineva tugevusastmega. Külmemate temperatuuride ained on ka kallimad kasutada, neid vaevalt meil 0° juures pannakse. Tänavune talv on keskmiselt soojem, seega päris karmimaid aineid mida alla -7°kasutada, väga pole kasutust tõenäoliselt leidnud - kui siis tõusudel. Ei ole täpselt kursis, kas Eestis kasutatav kloriid tõesti erineb Põhjamaade omast, kahtlen.
Soomes kasutatakse samuti kloriide, aga kui sa asfalti pealmist kihti võrdled, siis seal on kivi kontsentratsioon suurem, sama Rootsis. Ilmselgelt ei lõhu naast seal nii ladusalt pealmist kihti. Aga jah, huvitav on nüüd jälgida, kui palju läheb veel aega millal Eestis naast lõpuks keelustatakse.
Viimati muutis 164, 31 Jaan 2017, 17:10, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1079
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas McBrainless » 31 Jaan 2017, 16:31

Viimati muutis McBrainless, 31 Jaan 2017, 16:37, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 873
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas 164 » 31 Jaan 2017, 16:34

McBrainless kirjutas:http://majandus24.postimees.ee/3997877/balti-peaministrid-allkirjastasid-rail-balticu-leppe#comments-block KRDI KRT!!

=D> Lõpuks ometi, ütleks hoopis selle peale.
Või mis sind nii endast välja viib, sa ei taha, et Eestil hästi läheks või?

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1079
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas McBrainless » 31 Jaan 2017, 16:44

164 kirjutas:
McBrainless kirjutas:http://majandus24.postimees.ee/3997877/balti-peaministrid-allkirjastasid-rail-balticu-leppe#comments-block KRDI KRT!!

=D> Lõpuks ometi, ütleks hoopis selle peale.
Või mis sind nii endast välja viib, sa ei taha, et Eestil hästi läheks või?


Ma oleks need analüüsid ära oodanud, et kas üldse saab Eesti mingit kasu selle jamaga. Kellele seda üldse vaja on? Inimeste kodudest lihtsalt sõidetakse üle, mis kasu ja mõttega? Sama pointless kui Eesti uus "märk", 101 tolgust seal Toompeal, TTV jne.

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 873
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas 164 » 31 Jaan 2017, 16:58

McBrainless kirjutas:
164 kirjutas:
McBrainless kirjutas:http://majandus24.postimees.ee/3997877/balti-peaministrid-allkirjastasid-rail-balticu-leppe#comments-block KRDI KRT!!

=D> Lõpuks ometi, ütleks hoopis selle peale.
Või mis sind nii endast välja viib, sa ei taha, et Eestil hästi läheks või?
Ma oleks need analüüsid ära oodanud, et kas üldse saab Eesti mingit kasu selle jamaga. Kellele seda üldse vaja on? Inimeste kodudest lihtsalt sõidetakse üle, mis kasu ja mõttega? Sama pointless kui Eesti uus "märk", 101 tolgust seal Toompeal, TTV jne.

Näiteks mul isiklikult on väga kahju ja piinlik kuulda sellist seisukohta. Kõik on kuidagi sul ühes pajas. Kas on meil midagi ka hästi?
Siin saaks paralleeli tõmmata teehoolduse teemadel rahva poolt esitatatud etteheidete ja küsimustega - ja lihtsalt ainult imestada :shock:
http://arvamus.postimees.ee/3996923/maa ... rd-libedad
Viimati muutis 164, 31 Jaan 2017, 17:45, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1079
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas McBrainless » 31 Jaan 2017, 17:01

164 kirjutas:Näiteks mul isiklikul on väga kahju ja piinlik kuulda sellist seisukohta.


Mis seal ikka, elu on kord selline. Ma lihtsalt tahan, et Eestis oleks hea elada, mitte ei raisataks mõttetult rahva raha. Erinevad inimesed, erinevad arvamused. Peace! :)

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Tanel313 » 31 Jaan 2017, 20:15

164 kirjutas:=D> Lõpuks ometi, ütleks hoopis selle peale.
Või mis sind nii endast välja viib, sa ei taha, et Eestil hästi läheks või?


Mina tahan küll, et Eestil hästi läheks. Kasutud megaprojektid, mille ülalpidamist maksavad ka veel minu lapselapsed, ei käi kuidagi asjaga kaasa. Kaupa veetakse laevadega odavamalt ja sama kiiresti ning reisijad liiguvad bussi või lennukiga, odavalt või kiiresti. Mitte aeglaselt ja kallilt uhke rongiga.

Aga innovatiivsuse, suure narratiivi, ääremaistumise jms prügiga annab neid inimesi, kel suur pilt ähmane, ikka ära lollitada.

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 873
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas 164 » 31 Jaan 2017, 20:43

Tanel313 kirjutas:
164 kirjutas:=D> Lõpuks ometi, ütleks hoopis selle peale.
Või mis sind nii endast välja viib, sa ei taha, et Eestil hästi läheks või?
... Kasutud megaprojektid, mille ülalpidamist maksavad ka veel minu lapselapsed, ei käi kuidagi asjaga kaasa. Kaupa veetakse laevadega odavamalt ja sama kiiresti ning reisijad liiguvad bussi või lennukiga, odavalt või kiiresti. Mitte aeglaselt ja kallilt uhke rongiga.
Aga innovatiivsuse, suure narratiivi, ääremaistumise jms prügiga annab neid inimesi, kel suur pilt ähmane, ikka ära lollitada.

Millele tugineb su hinnang "Kasutu megaprojekt" ? Et seda selliselt välja öelda, peaks väga mahukas analüüs järgnema, mis foorumi postitusse, ma kardan, ära ei mahu.
Võib-olla peaks pilti natuke véel suuremaks venitama... ;)
Mõtteaineks, hästi lihtsa näitena - infrastr. on alati see, mis tõstab maa hinda.

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Tanel313 » 31 Jaan 2017, 20:51

Ekspertidele ikka, mitte poliitilistele tuulelippudele, kes ehituse pealt kümnist lootes mõistuse ja südametunnistuse ammu aknast välja visanud. Näiteks http://www.kinnisvarauudised.ee/uudised ... l-balticut

See on hea, et infrastruktuur on raudpolt kasulik investeering. Selliste põhjapanevate teadmistega on mul raske võistelda. Siin ka üks hea ettevõtmine sarjast "If you build it, they will come!". Märksa odavam lõbu küll, kui meie raudtee, mis väga hästi lahendab probleemi, mida küll kahjuks ei eksisteeri.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ciudad_Re ... al_Airport

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4316
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Iceman » 31 Jaan 2017, 21:02

Pean ka nõustuma, et ei poolda seda surnult sündinud elavat. Mida me sellega võidame? Teeme uljalt Baltikumis määgides Brüsseli käskude järgi mingit mõttetust ja siis see lõppeb Leedu-Poola piiril ära? Poolast läbi ei hakka elusees seda trassi minema, sest Poola raudtee arengukava ei näe ette selle trassi rajamist. Seda on juba poolakad öelnud korduvalt. Milles on siis Eesti võit? Ehitame omale mingi täiesti mõttetu asja valmis, mida taovad kinni veel ka meie lapselapsed? Ja siis oleme ilgelt kõvad vennad, et saame Riiga rongiga sõita? Või Kaunasesse? Mis kasu sellest Eesti saab? Null. Räägitakse mingit häma ääremaastumise likvideerimisest - Poola piirini 150 sõitmine seda ära ei likvideeri. Meie oleme ainukesed viiemehed nagu ka Nõukogude Liidus, kes saksa täpsusega täidavad nõukogude seadusi. Kasu saab sellest raudteest näiteks Leedu, kes saab Vilniusest Kaunasesse uue siseriikliku trassi, samuti Kaunasesse eri rööpmelaiusi siduva kaubajaama. Lätlaste kasu on selles bisnekis raudteejaama ja Riia lennuvälja vaheline trassilõik. Sellest saavad nad siis ka kasu, kui ülejäänud asi uppi lendab. Selleks on nad ka esitanud nõudmise, et esmajärjekorras see lõik Euroopa toetuste eest ära rajatakse. Hämmastav on lihtsalt see, et raiutakse mingeid müstilisi kaubavoogusid mööda seda uhket monstrumit, mille tasuvusuuringutes on millegipärast võetud põhiliseks kaubavooks meie naabri Venemaa kaupade vedamine kuskile Euroopaasse, mida me ise uljalt praegu blokime ja mis on hetkel sisuliselt täiesti ära tapetud. Teine hämmastav asi on see, et kuigi sellele rahvas on vastu, siis vahet pole milline valitsus meil on, politiikud suruvad seda jõuga läbi. Eesti pmst võttis endale kohustuse teha see asi valmis, no matter what. Mõelda tasuks ka, et kellele see kasulik Eestis on. Kasulik on see kõigile nendele lakk-kingades lobistajatele poliitikutele, kes siiani kulutatud 10 millisest pirukast osa on saanud. Suurem kasu tuleb nendele, kes on enda eest mingid suvamehed tankistidena ette pannud ning vaikselt sahh sahh planeeritava trassi lähedal kõik liiva, kruusa ja killustiku maardlad kokku ostnud. Sellest tuleb teatud kontingendile tõeline kullaauk, sest fakt on, et praegused ehitusliiva kaevandused ei suuda elusees ära toita seda mahtu, mida on vaja selle monstrumi teetammi ehitamiseks. Ühesõnaga varsti on neid nn tiikide rajajaid, mida Pealtnägijas üksvahe näitas, üksjagu Eestis. Rail Baltic on elav näide eurokolonialismist. Seletage mulle palun, kuidas kurat on praegune asjade ajamine teistsugune kui Nõukogude Liidus? Ainuke erinevus on, et meil ei saadeta kedagi Gulag´i . Kui meil oleks demokraatia, siis seda raudteed jõumeetodiga läbi ei surutaks ja asi oleks toodud rahvahääletusele. Paraku on meil Brüsseli rahajuutide diktaat.

Kasutaja avatar
Loff
Ära roni, tapab!
Postitusi: 4963
Liitunud: 03 Jaan 2008, 16:42
Asukoht: Maal
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Loff » 31 Jaan 2017, 21:25

Iceman kirjutas:Pean ka nõustuma, et ei poolda seda surnult sündinud elavat. Mida me sellega võidame? ... Paraku on meil Brüsseli rahajuutide diktaat.

In Yuor face 164!

No tee mulle, kui maamehele selgeks, mis kuradi kasu me saame või mismoodi tõstab put*i keeratud Eestimaa loodus Eesti maa hinda? Seda pikas perspektiivis. Põhimõtteliselt kirjutati minu lapsed ja lapselapsed võlaorjadeks - t*ra, müüdi maha juutidele. Poola piirini saame muude vahenditega ka reisida ja kaupa vedada. No Lätisse alkot ostma minna selle rongiga võib tõesti mugav olla, suts sinna ja tagasi ning saab päälinnas laubaõhtane läbu jätkuda.
https://www.youtube.com/@paavokaleva
244DL '82 B21A 74kW M45
745GL '87 B230F 85kW M46
745GL '88 B230F 85kW M47
745GL '88 B230F 83kW ZF4HP22
V70XC '01 B5244T3 147kW AW55-51
XC90 '04 B6294T 200kW 4T65

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 873
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas 164 » 01 Veebr 2017, 12:29

Loff kirjutas:
Iceman kirjutas:Pean ka nõustuma, et ei poolda seda surnult sündinud elavat. Mida me sellega võidame? ... Paraku on meil Brüsseli rahajuutide diktaat.
In Yuor face 164!
:D Ei noo kui see su päeva kuidagi paremaks muudab.
Aga ei suru see Brüssel ega EU meile seda raudteed kaela, see on puhas meie enda meeste lobitöö tulemus ja otsused - et EU rahadest osa Eesti infra arendamisest kinni üldse plekitakse.
Loff kirjutas:No tee mulle, kui maamehele selgeks, mis kuradi kasu me saame või mismoodi tõstab put*i keeratud Eestimaa loodus Eesti maa hinda? Seda pikas perspektiivis. Põhimõtteliselt kirjutati minu lapsed ja lapselapsed võlaorjadeks - t*ra, müüdi maha juutidele. Poola piirini saame muude vahenditega ka reisida ja kaupa vedada. No Lätisse alkot ostma minna selle rongiga võib tõesti mugav olla, suts sinna ja tagasi ning saab päälinnas laubaõhtane läbu jätkuda.

Kindlasti ei hakka mina kedagi ümber veenma, ei ole see minu võitlus võidelda. Palju on siin juba öeldud, erineva emotsiooniga "erinevas Eesti keeles", eks igaüks teeb omad järeldused nüüd ise, huvikorral lugeda saab infot http://www.railbaltic.info/et/.
Aga see frustratsioon vägisi meenutab mulle ühes õpetlikus Netlfixi sarjas kajastatud teemat, kellel sellele ligipääs, vaadake Black Mirror ja osa The Waldo Moment.

Kasutaja avatar
-taf-
Kreisi postitaja
Postitusi: 464
Liitunud: 20 Veebr 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas -taf- » 01 Veebr 2017, 14:09

Heas seltskonnas poliitikast ei räägita :)

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Tanel313 » 01 Veebr 2017, 14:12

No siis on ju hästi, kui otsuseid Eesti riigi tuleviku kohta saab teha vaadates Netflixi. Kindlasti mugavam, kui tõsiseltvõetavaid ekspertarvamusi lugeda. Aga eks iga rahvas väärib oma valitsejaid, seega tuleb see jama meile kaela nagunii.

Kasutaja avatar
Loff
Ära roni, tapab!
Postitusi: 4963
Liitunud: 03 Jaan 2008, 16:42
Asukoht: Maal
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Loff » 01 Veebr 2017, 18:25

(tõlkimatu rõve sõim) lugu selle juures ongi see, et seda paska peavad helpima ka need, kes neid valitsejaid ei valinud. See on sama kui mingi jorss ületab kiirust ja Sina saad trahvi.
https://www.youtube.com/@paavokaleva
244DL '82 B21A 74kW M45
745GL '87 B230F 85kW M46
745GL '88 B230F 85kW M47
745GL '88 B230F 83kW ZF4HP22
V70XC '01 B5244T3 147kW AW55-51
XC90 '04 B6294T 200kW 4T65


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 62 külalist