Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Mihkel.
Foorumi veteran
Postitusi: 817
Liitunud: 01 Nov 2009, 11:44
Asukoht: Rõuge kant
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Mihkel. » 22 Nov 2016, 13:45

Teema pealkirja lugedes on jutt korrektne kõigil, saab hingelt ära halada :D
'88 760 V6 → '82 244 D24 → '97 V70 TDI → '97 S70 → '95 940 turrrbo → '04 S60 D5 → '01 V70 Bi-Fuel → '06 V70 AWD D5 → V70 2002 D5

855
142 '74

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7044
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Tanel » 22 Nov 2016, 14:36

Täistuledega neljarajalisel sõitjad on üldjuhul kinni vaid mõttes:"mul on hea sõita ja küll teised hakkama saavad ja seadus ju lubab nii"
Tegelikkus on aga mdiagi muud. Meil on sirge lõiguga 4 realisi lõike suhteliselt vähe. Varem või hiljem sõidad sa täitega kellegi poole ja surmkindlalt sa tulesid ei vaheta. Kui ka teine sulle vilgutab siis välja sellest üldjuhul ei tehta.
Samuti on suurem osa aega millal sõidetakse täitega iggagi õhtul, millal silmad on väsinud päevast ja, kui sõita täitega vastu on ikka segav faktor silmanurgas, isegi kui tuledesse ei vahi.
Omamoodi idioodid on täistuledega liikujad, kes tulesid ei vaheta, kui neist möödutakse ja siis täitega peeglitesse lasevad. (laupäeval sattusin kahe sellise idioodi otsa)

Uduka pedede vastu poleks midagi, kui neid tulesid õigesti kasutataks VÕI neid kordagi ka regullitaks aasta jooksul. Vahet ju pole, et need näitavad vastu maad. Osadel on need ikka nii taevas, et ise ka ei usu. Sealt järgmine samm on LED ja xenon udukates peded, kes nendega ka pimedas koos lähikatega mnt liiguvad. Siis tekib vägisi tahtmine kõik 4 tuld segi peksta.
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas torms » 22 Nov 2016, 14:55

Iceman kirjutas:
allan kirjutas:Rekka- ja bussijuhid on esimesed vilgutajad, kui 3km pealt kaugtulesid lähituledele ei lülita. Udukaid pole neil eriti näinud või pole häirinud.


Siin tõstan ka käe. Mulle on jäänud mulje, et paljudel rekkajuhtidel on ametiga kaasaantud ajuhälve. Või lihtsalt igav. Esimese asjana tõmmatakse kõik tuled/viled käima. Minu jaoks on see arusaamatu, sest rekkajuht istub 2 korda kõrgemal kui sõiduauto juht ja teda ikka nii naljalt ei pimesta. Eriti veel 3km kauguselt. Ja siis sõida seal kumbki pimedas mitu kilomeetrit. :roll:


Täistuli peaks pimestama VEOAUTOJUHTI sama palju kui sõiduautojuhti, teadagi täistuled näitavad kõrgemale ja tulede lülitust tuleks nii palju ka arvestada, et kui veoauto tuleb tõusu tagant siis oleks mõistlik juba lülitada tuled ümber ennem kui veoauto tuled nähtavale ilmuvad, kuna ta istub kõrgemal. Neljarealisel samamoodi, kui sõiduauto juhil on piire suht vaateväljas ja varjab valgust, siis veoauto juhil see puudub.
Poleerin läigestan vahatan

vr_
Foorumlane
Postitusi: 48
Liitunud: 13 Mär 2011, 00:39

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas vr_ » 22 Nov 2016, 15:39

allan kirjutas:Rekka- ja bussijuhid on esimesed vilgutajad, kui 3km pealt kaugtulesid lähituledele ei lülita. Udukaid pole neil eriti näinud või pole häirinud.

Ei ole sellist fenomeni kohanud, kas peaks äkki enda auto tuled üle vaatama kui sul juhtub, tihti :)
v70 2002

vr_
Foorumlane
Postitusi: 48
Liitunud: 13 Mär 2011, 00:39

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas vr_ » 22 Nov 2016, 15:48

arvin33 kirjutas:
vr_ kirjutas:
arvin33 kirjutas:Kasutan asulaväliselt ka udutulesid lisaks, sest lisavalgus korrektse reguleeringu puhul on kasuks alati.

Puhtalt huvipärast küsin, et kas sinu arvates on väide, et udutuled tekitavad auto ette suure valguslaigu mille tõttu silma pupillid adapteeruvad selle järgi ja on võimetud piisavalt hästi registreerima kaugemal toimuvat on täiesti vale?

Minu jaoks pole see teema, ma ei vaata 15m ette, vaid olen ikka pilguga kaugemal. Kaugtulede puhul ju põlevad mul ees ka lähituled, sel juhul segaksid ka lähituled...ja pole need udukad ka nii teravad, et kogu tähelepanu omale tõmbaksid.

Asi ei olene alati sellest kuhu sa vaatad. Tugev valguslaik auto ees mõjutab su silmi ka siis kui sa mõni kraad kõrgemale vaatad. See, et esiplaanil olev tugevasti valgustatud ala pupillid kini keerab on fakt. Kinni krutitud pupillid vähendavad nägemisvõimet kaugema maa osas kus asi pimedam on veidi. Asi ei ole tähelepanu suunamises. Proovi valgustatud toast aknast õue vaadata läbi akna.. sa ju ei vaata ka otse laelampi aga ikakgi mitte halligi ei näe.
Kui sa niikuinii kaugemale vaatad siis miskaru pärast neid udukaid põletada vaja on mille valgusvihk sinna kaugele ei jõua?
v70 2002

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Mario_L » 22 Nov 2016, 15:52

Krt.. mina olen küll tuningmees, mul on xenonid seal, kus vaja... LED bar ees, kus vaja... Enne, kui olid nightbreakerid, vilgutas iga teine auto, hoolimata, et olin just nad ÜV punktis paika keeranud.. siis panin HID komplekti ja vb 100st 1 auto viitsib tõmmelda. selle peale ütleks, et tuleb silmad korda teha vms... Uus transit on hea näide, kus kaugtuled keevitavad hästi aga kui tuled maha võeti, siis ma jäin mõtlema, et kas auto pööras ära või midagi..?
Eks nähtavus on enda ohutuse seisukohalt väga oluline - kui esiklaas on nahkas, võimendab see juba kõiki valguseid.. Kui esituled on kehvaks jäänud, halvendab see veelgi nähtavust.. ja kui eelnevad kaks kokku panna.. noh, saame ühe tüüpilise bemmimehe, kellel on tuled pigipesuga ära tuhmistatud ja seda mõrast klaasi on ju nii kallis vahetada... :( et pigem ei investeeri ja sõidan kamikazet.
Mind häirivad ka pigem pimedas/hämaras "bemmimehed", kellel on need tuled ka võssa keeratud, sis murrab silmavaadet ikka sajaga... Üldjoontes olen üsna tolerantne ja oskan paremale poole teepervele silmad suunata, kui keevitaja tuleb.
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
arvin33
Kõva postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 21 Aug 2006, 17:53
Asukoht: Pärnu

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas arvin33 » 22 Nov 2016, 16:22

Ma olen ka nightbreakereid kasutanud pikka aega ja hetkel need mõlemal autol, nii lähi- kui kaugtule pirnina ja korralike klaasidega-hajutitega, korrektse reguleeringuga pole seni märganud, et keegi väga vilgutaks. Volvol ehk vahel on keegi minust varem vilgutanud, kuid see pigem sellest, et sel autol on ju lisaks kaugtulele veel ka lisakaugtuli samas blokis. Kusjuures on 900-se 1gen tuled ühed parimatest, mis selle aja autodel, ka standardpirniga. Tööauto on Galaxy 2009 ja selle kaugtuled ka nightbreakeritega on kindlalt kehvemad, ksenoonidega ei tea.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Leho » 22 Nov 2016, 18:02

-kj- kirjutas:Kas kedagi häirib valgel ajal päevasõidutuledena udukate kasutamine ka või ? :D


Päeval ei häiri aga pimedas .....
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Hunt » 22 Nov 2016, 18:33

Tanel kirjutas:Täistuledega neljarajalisel sõitjad on üldjuhul kinni vaid mõttes:"mul on hea sõita ja küll teised hakkama saavad ja seadus ju lubab nii"
Tegelikkus on aga mdiagi muud. Meil on sirge lõiguga 4 realisi lõike suhteliselt vähe. Varem või hiljem sõidad sa täitega kellegi poole ja surmkindlalt sa tulesid ei vaheta. Kui ka teine sulle vilgutab siis välja sellest üldjuhul ei tehta.
Samuti on suurem osa aega millal sõidetakse täitega iggagi õhtul, millal silmad on väsinud päevast ja, kui sõita täitega vastu on ikka segav faktor silmanurgas, isegi kui tuledesse ei vahi.
Omamoodi idioodid on täistuledega liikujad, kes tulesid ei vaheta, kui neist möödutakse ja siis täitega peeglitesse lasevad. (laupäeval sattusin kahe sellise idioodi otsa)

Uduka pedede vastu poleks midagi, kui neid tulesid õigesti kasutataks VÕI neid kordagi ka regullitaks aasta jooksul. Vahet ju pole, et need näitavad vastu maad. Osadel on need ikka nii taevas, et ise ka ei usu. Sealt järgmine samm on LED ja xenon udukates peded, kes nendega ka pimedas koos lähikatega mnt liiguvad. Siis tekib vägisi tahtmine kõik 4 tuld segi peksta.


=D>

+1


Hunt kirjutas:Kuidas saab häirida?
Võimalik on, et vastu tulijal on:
silmad haiged või ülimalt valgustundlikud
esiklaas kriibitud ning tänu sellele lööb iga valgus peegeldus terve esiklaasi valgeks kangaks
esiklaas sitane ja raha otsas, et osta klaasipesu vedelikku
kogenematu ja ei oska vaadata teepeenart
vahetult enne sinu täis tuledega tulekut hüpanud teele kits vasakult poolt ja seega ta ei raatsi vahtida ainult paremale
...

või kõik ülal loetu kokku?

Autokoolis õpetati sulle, et liikluses arvesta, et teine juht on idioot, katkise masinaga ja täis, kui kännuämblik.
Hea on, kui ta sinu täistulede pärast ainult ise kraavi sõidab eksju? Sest noh, ega temasugused ju ei kõlba sinuga ühel teel liiklema?

Mitte mingit isiklikku süüdistust kellegile, vaid lihtsalt meeldetuletusi koolipingist. Ei tasu olla egotsentriline ja mõelda ainult endale.
PS. See, et ma siin varem kirusin aeglaselt sõitjaid, ei tähenda seda, et ma nende vastu midagi ette võtaks, vaid möödusin neist võimalikult ohutult ja sobivas kohas.



Siin siis üks varasema (samal teemal) arutelu vastus minu poolt.




Muideks, suurte juhtide pihta lõpetage kriitika nagu tõsiselt ka ära.
NB, jah ka suurte roolis on fekaalovaale, kuid räägime siiski enamikust!
1. Nemad sõidavad päevast päeva ja see on nende elu. See, kui sa oma tuledega talle hakkad vastu särama ja tõestama, isegi kui sul on veel tegelikult päris pikk distants temaga... oled sa tema jaoks "lihtsalt jälle üks". Vahe on selles, et tema arsenalis kipub "relvastust" rohkem olema.
2. Arusaam, et minu tuled on ju madalamal ja suunatud alla, on vale.
a) Valgus peegeldub (eriti märja ilmaga)
b) Su esituled pole laservihk, vaid ikka päris hajutatud (ka ülesse poole). Kui ei usu, mine teine kord udus autost välja, 30 meetrit auto kõrvale ja vaata, mis su tuled auto ette joonistavad.
c) Tee ei ole tasane
3. Suurte juhtide närvid võivad olla läbi põlenud juba 3 tundi rooli lappamisest, mille jooksul on juhtmed peas krussi ajanud (eriti Eestis) oma 50 erinevat vaheseika... ette keeramised, neljarealisel kaugtuledega tõestajad, mendi kaalubuss, helkurita jalakäija...
Sa satudki talle 51-seks vastu juba kolme kilomeetri pealt kaugtuledega ning...








Pikad jutud, pidavat s*tad jutud olema.
Ära ole ise M liikluses ja loobu oma M'i pikkusest või MINAST ning avastad, et pikapeale hakkavad seda ka teised tegema. :idea:

Muretuid kilomeetreid! :coolt:
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas ants » 22 Nov 2016, 20:09

+1
745 GL ´91; LR90 ´87.

irukas
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 11 Veebr 2013, 21:19

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas irukas » 22 Nov 2016, 21:44

Hundi jutt on väga tõsi. Olen ise üks nendest kes toidupoodidesse veokaga kaupa viib ning vastutulevate autode tuled paistavad sinna üles täpselt samamoodi nagu sõiduka roolis olles, kuigi juba kolmandal kilomeetril ikkagist vilgutama ei kipuks.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4316
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Iceman » 22 Nov 2016, 22:23

Amet ei riku meest. Aga nagu ma ka kirjutasin, siis mina olen kohanud neid jumala palju (ja ma kirjutasin ka paljudel rekkajuhtidel, mitte kõik). Kes lihtsalt hakkavad paari km kauguselt tuledega vilgutama, siis pannakse kõik lisatuled katusel ka veel peale jnejne. Jääb arusaamatuks, mis sellega saavutada tahetakse peale muu kui esinemise või välja elamise (kes mind tunnevad, siis minu masinatel on alati tehnika/tuled/viled tibens ja paigas). Ja võtan alati nii nagu peab ca 400 m enne kauged maha (seda on hea neljarealise peal helkurpostide järgi juba arvestada). Kõigi vastutulejate puhul. Ma ei näe pointi sõita mitu kiltsa pimedas ainult sellepärast, et mingi vend esineda tahab või oma ajuhälvet välja elada.

Kasutaja avatar
kaupz
Foorumi veteran
Postitusi: 1436
Liitunud: 08 Juun 2007, 08:37
Asukoht: Lääne-Harju vald
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas kaupz » 22 Nov 2016, 22:34

huvitav oleks aru saada, mis rõõmu Udukatest tuntakse?
või ainult kõhutunne et äkki näen paremini.
bemmimeestel on vaja rõngastulesid esile tuua.

aastaid tagasi oli mul küsimus, mis momendil esimestest udutuledest üldse kasu peaks olema?
üks variant (või ainuke): näha teeservi, sellepärast ka näitavad laiali ja madalalt kus udu vähem.
V70D5atm05chip + v70D5atm03 66+71Beetle +79T2 [exV70/2,5tdi/atm]
PiltPilt Veakoodi kustutamine VIDA-ga Keilas

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas maan » 22 Nov 2016, 22:36

Krt, täitsa nõus vist mitte kellegiga :mrgreen:

Kõigil nii võimsad tuled, et esimene lumi sulatati ka ära :lol:

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas -kj- » 22 Nov 2016, 22:38

Udukatega ikka kenam iga auto, sellepärast päevakatena kasutataksegi, rõngad ja udukad ju ka palju kenamad vaadata, keda häirida saab ? :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist