Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
kaupz
Foorumi veteran
Postitusi: 1436
Liitunud: 08 Juun 2007, 08:37
Asukoht: Lääne-Harju vald
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas kaupz » 21 Nov 2016, 18:52

Udutulede Poolt ja Vastu leerid on ja jäävad. Peaks eraldi teema olema.
Ülisuured udukate austajad on Rekka ja Bussijuhid.

Jah, kõik sõltub masinast ja kas asfalt märg jne. Aga mis kasu te saate nende kasuamisest?
V70D5atm05chip + v70D5atm03 66+71Beetle +79T2 [exV70/2,5tdi/atm]
PiltPilt Veakoodi kustutamine VIDA-ga Keilas

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Hunt » 21 Nov 2016, 19:36

kaupz kirjutas:Udutulede Poolt ja Vastu leerid on ja jäävad. Peaks eraldi teema olema.
Ülisuured udukate austajad on Rekka ja Bussijuhid.

Jah, kõik sõltub masinast ja kas asfalt märg jne. Aga mis kasu te saate nende kasuamisest?


Ei ole nad nüüd ülisuured austajad midagi...
Ma ise üks neist.
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2874
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas allan » 21 Nov 2016, 20:58

Rekka- ja bussijuhid on esimesed vilgutajad, kui 3km pealt kaugtulesid lähituledele ei lülita. Udukaid pole neil eriti näinud või pole häirinud.
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4316
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Iceman » 22 Nov 2016, 08:25

allan kirjutas:Rekka- ja bussijuhid on esimesed vilgutajad, kui 3km pealt kaugtulesid lähituledele ei lülita. Udukaid pole neil eriti näinud või pole häirinud.


Siin tõstan ka käe. Mulle on jäänud mulje, et paljudel rekkajuhtidel on ametiga kaasaantud ajuhälve. Või lihtsalt igav. Esimese asjana tõmmatakse kõik tuled/viled käima. Minu jaoks on see arusaamatu, sest rekkajuht istub 2 korda kõrgemal kui sõiduauto juht ja teda ikka nii naljalt ei pimesta. Eriti veel 3km kauguselt. Ja siis sõida seal kumbki pimedas mitu kilomeetrit. :roll:

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas tnx » 22 Nov 2016, 08:42

Leho kirjutas:
stonestick kirjutas:
tnx kirjutas:Krt, mis see korralik udutuli teid segab, kade meel on või?


Siin ei ole midagi vaielda lugege seadust.... § 40. alates.... https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021


Miks siis ainult §40 alates? Võiks ju terve seaduse läbi lugeda, sh need punktid, mis räägivad maksimaalsest lubatud kiirusest (ja selle mittekohustuslikkusest), pideva joone ja "BUS" kirja tähendusest, naastrehvide lubatusest (ja talverehvide kohustusest), tulede ise ümbertegemise keeldudest, sellest, et täistuledega ei sõideta vastutulijale vastu (ka mitte eraldusribaga teel ja valgustatud teel) jne jne. Seal on veel palju põnevat juttu.

Kasutaja avatar
stonestick
Kõva postitaja
Postitusi: 131
Liitunud: 04 Okt 2014, 15:43

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas stonestick » 22 Nov 2016, 09:12

tnx kirjutas:Miks siis ainult §40 alates? Võiks ju terve seaduse läbi lugeda, sh need punktid, mis räägivad maksimaalsest lubatud kiirusest (ja selle mittekohustuslikkusest), pideva joone ja "BUS" kirja tähendusest, naastrehvide lubatusest (ja talverehvide kohustusest), tulede ise ümbertegemise keeldudest, sellest, et täistuledega ei sõideta vastutulijale vastu (ka mitte eraldusribaga teel ja valgustatud teel) jne jne. Seal on veel palju põnevat juttu.


Siin oli mingi modereerimise anomaalia, see vahepealne osa pole minu kirjutatud. Sinu "vastuküsimus" on muidugi täielik demagoogia, aga ma aitan sind sellegipoolest:

§ 40. Tulede kasutamise üldnõuded
(1) Sõidu ajal peavad mootorsõidukil põlema lähi- või kaugtuled ning ääre- ja numbrituled. Trammil peavad sõidu ajal põlema lähi- ja ääretuled. Haagisel peavad sõidu ajal põlema ääre- ja numbrituled.

§ 42. Udutulede kasutamine
(1) Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal koos esituledega udust või sajust põhjustatud halva nähtavuse korral.
(2) Eesmisi udutulesid võib kasutada ka käesoleva seaduse § 40 lõikes 1 nimetatud juhul lähitulede asemel.
(3) Tagumisi udutulesid võib kasutada sõidu ajal ainult asulavälisel teel udust või sajust põhjustatud halva nähtavuse korral või kui sõidutuulest ülestõstetud lumi, tolm või pori halvendab oluliselt tulede nähtavust tahapoole.


Et oleks selge, siis jutt käib pimeda ajal sõitmisest, kui põletatakse nii lähi- kui udutulesid olukorras, kus nähtavus on täiesti okei. See, kui keegi sõidab pimeda ajal maanteel ainult udukatega, on muidugi omaette tase.

Mihkel.
Foorumi veteran
Postitusi: 817
Liitunud: 01 Nov 2009, 11:44
Asukoht: Rõuge kant
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Mihkel. » 22 Nov 2016, 09:26

Iceman kirjutas:
allan kirjutas:Rekka- ja bussijuhid on esimesed vilgutajad, kui 3km pealt kaugtulesid lähituledele ei lülita. Udukaid pole neil eriti näinud või pole häirinud.


Siin tõstan ka käe. Mulle on jäänud mulje, et paljudel rekkajuhtidel on ametiga kaasaantud ajuhälve. Või lihtsalt igav. Esimese asjana tõmmatakse kõik tuled/viled käima. Minu jaoks on see arusaamatu, sest rekkajuht istub 2 korda kõrgemal kui sõiduauto juht ja teda ikka nii naljalt ei pimesta. Eriti veel 3km kauguselt. Ja siis sõida seal kumbki pimedas mitu kilomeetrit. :roll:

Isegi selle peale mõelnud, et rekkajuht istub kõvasti kõrgemal ning vastutuleva auto tuled näitavad ikka üldiselt alla suunas... Samas ise rekkajuhi kohal ei ole olnud, seega ei tea, ehk on mingi konks.

Neljarealisel sõidan suuremalt jaolt ikka täistuledega pimedas, kui just kedagi ees lähedal liikumas pole. Kuidagi suitsiidne tundub 90kmh lähituledega lennata. Mõni vastutulija ärkab selle peale, lükkab ka täistuled peale. Kui ikka oma sõidusuunda jälgida siis ei häiri teps mitte need. Ja kui minust möödunud on, tõmbavad lähituled tagasi peale. :roll:

No ja muidugi kui seitsme maa ja mere tagant kauged maha tõmmata, olen sunnitud mina pikemalt täistuledega sõitma, et näha potensiaalseid ohte tee peal. Viimase tõestuseks ka väike seik läbitud alles hiljuti. Vilgutati kaugelt juba (mitte tähelepanu äratuseks), tõmbasin kaugtuled varem maha ja hetk hiljem kärutasin suuremast looma laibast üle, sest nägin liiga hilja ja minna polnud kuhugi.

Kurat!

PS! Täpsustuseks, pole mul ühtegi "tuning xenon-bixenon-hid-led" tuld olnud ega hakka ka olema, kui just tehasest pole auto nendega väljunud.
'88 760 V6 → '82 244 D24 → '97 V70 TDI → '97 S70 → '95 940 turrrbo → '04 S60 D5 → '01 V70 Bi-Fuel → '06 V70 AWD D5 → V70 2002 D5

855
142 '74

Kasutaja avatar
arvin33
Kõva postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 21 Aug 2006, 17:53
Asukoht: Pärnu

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas arvin33 » 22 Nov 2016, 10:14

Suuresti taandub tulede kasutamine viisakusele. Kasutan asulaväliselt ka udutulesid lisaks, sest lisavalgus korrektse reguleeringu puhul on kasuks alati. Samas lülitan vastutuleva auto puhul nad välja, v.a. juhul kui vastusõitev auto kasutab udukaid ja neid välja ei lülita. Suur osa rekka- ja bussijuhtidest lülitavad hommikul udukad sisse ja nii lastakse kuni õhtuni. Erikategooria on veel need, kes seisval-parkival autol jätavad sõidutuled põlema, mõni neist ei teagi, et saab ka automaatseid tulesid keerata parkingu peale. Tulede reguleerimise vajadusest- no see oleks juba teine teema.

vr_
Foorumlane
Postitusi: 48
Liitunud: 13 Mär 2011, 00:39

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas vr_ » 22 Nov 2016, 10:40

arvin33 kirjutas:Kasutan asulaväliselt ka udutulesid lisaks, sest lisavalgus korrektse reguleeringu puhul on kasuks alati.

Puhtalt huvipärast küsin, et kas sinu arvates on väide, et udutuled tekitavad auto ette suure valguslaigu mille tõttu silma pupillid adapteeruvad selle järgi ja on võimetud piisavalt hästi registreerima kaugemal toimuvat on täiesti vale?
v70 2002

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas -kj- » 22 Nov 2016, 10:45

Kas kedagi häirib valgel ajal päevasõidutuledena udukate kasutamine ka või ? :D

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7615
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Liiwaannus » 22 Nov 2016, 11:04

-kj- kirjutas:Kas kedagi häirib valgel ajal päevasõidutuledena udukate kasutamine ka või ? :D

Ei häirivad pimedas/hämaras lähitulede ja udutulede koos kasutajad. Madalal asuvate päevasõidutulede (olgu need udukad, lisa ledid vms miinuseks on see, et väiksemagi tõusu korral kaovad ruttu peitu ja sombusema ilma korral mängib päris olulist vahet see, kas tuled on näha või mitte kui lähtuda auto märkamise seisukohast)

Kaugtuledega on jah see, et peaks kaine mõistusega hindama, et kas nn pimestav efekt tõmbab rohkem nähtavust maha või hoopis lähikate puudulik valgus tekitab suurema ala. Lülitada tuleks momendil, kus pimestamine ületab lähitulede suutmatuse negatiivse efekti osas. Ise olen küll pigem suht kaugelt ümber lülitaja kuigi olen mõelnud, et võiks lasta lähemale, sest vahel jääb pime ala päris pikaks.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
arvin33
Kõva postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 21 Aug 2006, 17:53
Asukoht: Pärnu

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas arvin33 » 22 Nov 2016, 11:35

vr_ kirjutas:
arvin33 kirjutas:Kasutan asulaväliselt ka udutulesid lisaks, sest lisavalgus korrektse reguleeringu puhul on kasuks alati.

Puhtalt huvipärast küsin, et kas sinu arvates on väide, et udutuled tekitavad auto ette suure valguslaigu mille tõttu silma pupillid adapteeruvad selle järgi ja on võimetud piisavalt hästi registreerima kaugemal toimuvat on täiesti vale?

Minu jaoks pole see teema, ma ei vaata 15m ette, vaid olen ikka pilguga kaugemal. Kaugtulede puhul ju põlevad mul ees ka lähituled, sel juhul segaksid ka lähituled...ja pole need udukad ka nii teravad, et kogu tähelepanu omale tõmbaksid.

Kasutaja avatar
sanderk
Foorumi veteran
Postitusi: 650
Liitunud: 19 Mär 2012, 09:53
Asukoht: Muraste

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas sanderk » 22 Nov 2016, 12:00

Iceman kirjutas:Siin tõstan ka käe. Mulle on jäänud mulje, et paljudel rekkajuhtidel on ametiga kaasaantud ajuhälve. Või lihtsalt igav. Esimese asjana tõmmatakse kõik tuled/viled käima. Minu jaoks on see arusaamatu, sest rekkajuht istub 2 korda kõrgemal kui sõiduauto juht ja teda ikka nii naljalt ei pimesta. Eriti veel 3km kauguselt. Ja siis sõida seal kumbki pimedas mitu kilomeetrit. :roll:


Rekkamehed ju elavad oma autos. Teevad süüa jne. Sealt eralduvad rasvad ja see kõik ladestub esiklaasile ja hui nad viitsivad seda lahmakat pinda puhtana hoida. Läbi sellise klaasi vaadates ongi täistuled tema jaoks häirivad.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas ants » 22 Nov 2016, 12:14

See igaaastane udukate teema on nagu hooajaline gripiviirus, nädalaga lõppeb.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4316
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Iceman » 22 Nov 2016, 13:10

ants kirjutas:See igaaastane udukate teema on nagu hooajaline gripiviirus, nädalaga lõppeb.


Krt ma täiendaksin: udukate / ja appi mu diisel ei käivitu teema :lol:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist