Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

Igasugune abi auto ostu korral

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer, Tanel

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas tnx » 21 Jaan 2015, 10:14

Selle ostueelse kontrolli kohta oli detsembri keskel Autolehes kaks lugu, mis näitasid, kui mõttetu see ostueelse ülevaatsue teenus on. Neil oli katseks üks Škoda, millel kümmekond kergesti avastatavat viga (tuli ei põle, roostes, armatuuris midagi särab, pidurivedelikku vähe jms). Külastati vist 5 teenindust ja kõiki vigu ei leidnud mitte ükski. Eriti huvitav oli see, et kaks kohta, mis peaksid selle margi alal kõige pädevamad olema, ei leidnud vist ühtegi kattuvat viga. Teises loos oli toimetaja ise omale auto ostnud, käinud kusagil ülevaatusel, saanud kiitva hinnangu ja nädal hiljem esinduses 600€ eest pidureid remontinud.
Sellest, millal tuleb jupivahetuse aeg, pole ma veel päris hästi aru saanud. Olen omanud 10+ a vanu Saksast toodud Euroopa autosid, millel läbisõit 300000 kanti, need loomulikult tahavad juba kõpitsemist. Olen omanud ka 3-5a vanu Eesti ajalooga Jaapani masinaid, mis liisingusse tagasi antud ja kuigi neil on igapäevast pisiremonti vähem vaja, siis suuri ja kalleid probleeme (rooste, mootori ja kasti kehv seisukord) on rohkem. On juhtunud ka võimalus sõita mitu aastat päris uue autoga ja seda ei õnnestunud mingi nipiga saada selliseks panniks, nagu need liisingusse tagasi antud masinad. Kokkuvõttes tundub mulle, et rahulolu sõltub tegelikult mitte ainult saadud auto heakorrast vaid ka ootusest, mida talle on seatud: Kadaka turult ostetud masina suhtes on ootus väiksem ja rahulolu sellevõrra kergem tulema.

bravia
Foorumlane
Postitusi: 41
Liitunud: 07 Juul 2012, 17:57

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas bravia » 22 Jaan 2015, 21:09

kirjas on ju,et on hooldusraamat.siis ju lihtne auto vin ja reg number ,kõne päritolumaa esindusse,kus antud auto käinud on.ja siis saad teada kas nad kinnitavad raamatus olevaid numbreid või lükkavad ümber.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7615
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas Liiwaannus » 22 Jaan 2015, 22:35

Hooldusramaatut võib täita suvaline töökoda. Eks aja siis neid neid kontakte välja kui on mingi Brandenburgi Jorch ja pojad autotöökoda.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
birgo99
Kõva postitaja
Postitusi: 228
Liitunud: 06 Juun 2009, 16:39
Asukoht: Tapa/Kadrina, L-Virumaa

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas birgo99 » 23 Jaan 2015, 19:34

Usun ise ka, et nii lihtsalt selle hooldusraamatuga ei saa... Tehakse neid ise, hakka siis sinna mingile günterile helistama. See vb ei saa (tõlkimatu rõve sõim) aru. Ei saa ta aru keelest ja miljon muud jama...
V70 2.5 TDI 103kW 98a. - müüdud

Kasutaja avatar
Margus_
Foorumi veteran
Postitusi: 567
Liitunud: 06 Mär 2012, 22:23

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas Margus_ » 24 Jaan 2015, 10:40

Kui on ikka tõesti soov pikaks ajaks korrak ajalooga auto saada, küll siis näed vaeva ja uurid. Kontakte on tõesti keeruline teeninduse nime järgi netist leida.... Kõik sakslased ei ole nagu venelased, kes oskavad ainult kahte keelt, emakeel ja kehakeel. Ja kui ei saagi inglise keelest aru, siis saksa keelt oskavat inimest ei tohiks üleliia raske leida olla.
Minu auto toomisel käidi raamatu järgses töökojas kohapeal ja seal näidati hea meelega, millal auto seal käinud oli ja mida tehti. Kõik klappis. Asi on tahtmises kinni.
Kui kogu selle jama peale ise närve kulutada ei taha, siis ei ole ju muud varianti, kui otsida võimalikult usaldusväärne firma/inimene, kes autode toomisega tegeleb ja palvetada.

Kasutaja avatar
birgo99
Kõva postitaja
Postitusi: 228
Liitunud: 06 Juun 2009, 16:39
Asukoht: Tapa/Kadrina, L-Virumaa

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas birgo99 » 24 Jaan 2015, 11:56

Käisin seal pärnu platsil just. Johaidii mis suhtumine. Ime, et need masinad seal nii kaua seisavad.
V70 2.5 TDI 103kW 98a. - müüdud

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas -kj- » 24 Jaan 2015, 12:29

Ära täpsusta jah, vaid higista niisama siin ja tekita põnevust.

Kasutaja avatar
birgo99
Kõva postitaja
Postitusi: 228
Liitunud: 06 Juun 2009, 16:39
Asukoht: Tapa/Kadrina, L-Virumaa

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas birgo99 » 24 Jaan 2015, 14:38

Rahu rahu. Koju jõuan, siis informeerin täpsemalt. Ei viitsi telefonis trükkida :-D
V70 2.5 TDI 103kW 98a. - müüdud

Kasutaja avatar
birgo99
Kõva postitaja
Postitusi: 228
Liitunud: 06 Juun 2009, 16:39
Asukoht: Tapa/Kadrina, L-Virumaa

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas birgo99 » 24 Jaan 2015, 17:35

Nii. Loodan, et kedagi nüüd jälle kohtuga ei ähvardata. Igatahes läksin mina siis täna heade mõtetega ikka seal platsil olevat volvot ja ühte avensist vaatama. Leidsin siis mingi vanamehe ka kes seal asjatas. Sai siis öeldud, et tahan vot seda avensist näha. Panin auto käima ja mõtlesin, siis et proovin kas salongis kõik nupud ka töötavad. Jõudsin makki proovida, kui tuli selline keelavad toonil: "ei ole vaja kõike nuppe näppida". Ütlesin siis talle viisakalt, et ega ma idioot pole, et ma enne ostmist ei kontrolli asjade korrasolekut. Sellepeale öeldi, et mõtle kui kõik käivad ja napivad jne. Et mida ma kontrollin, autol ju 3 kuud garantiid ja see üldsegi võõras auto, et kui tahan näppida, siis osta ära või midagi sellist. Ühesõnaga oli ilge vaidlus. Ütles, et minu nägu nüüd talle ei meeldi ja mulle enam ei müü. Et see tema maa ja mina pean nüüd lahkuma siit aiast. Ma enam täpsemat dialoogi ei mäleta, aga selline (tõlkimatu rõve sõim) ajav, jutt tuli sealt. Lahkusin, kuigi oleks siiski tahtnud seda avensist vähe veel uurida. Ha volvot ka muidugi.
Proovisõidust pole ka seal üldse mõtet mõelda. Kõik autod suvekatega ja suht kinni pargitud. Pask ma ütleks kohe selle platsi kohta.
V70 2.5 TDI 103kW 98a. - müüdud

supp
Foorumi veteran
Postitusi: 7286
Liitunud: 04 Nov 2006, 19:06
Asukoht: TALLINN

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas supp » 24 Jaan 2015, 17:45

birgo99 kirjutas:Usun ise ka, et nii lihtsalt selle hooldusraamatuga ei saa... Tehakse neid ise, hakka siis sinna mingile günterile helistama. See vb ei saa (tõlkimatu rõve sõim) aru. Ei saa ta aru keelest ja miljon muud jama...


noh vist olen ka enne maininud, et hooldusraamat ja muu on suht BS, kunagi kui esinduses töötasin sai tehtud eestis ostetud autole ls korrektuur, kirjut uus raamat ja ka arvutis väike korrektuur, niiet kõik on võimalik, loomulikut pole see reegel
kontrollige auto üle ja asivask
aa muuses, ühest nendes autolehes testitud töökodades töötan ka mina, selles mis jäi viimaste sekka, miks ei tea kuna vigadest vist avasatti 80%
asümeetriline 240
"LY on libu" 343 cvt
pe..se räägin ainult NMT telefoniga kui levi on
"this is small step for man, but big step for volvo 343"
alfa on ka volvo

Kasutaja avatar
birgo99
Kõva postitaja
Postitusi: 228
Liitunud: 06 Juun 2009, 16:39
Asukoht: Tapa/Kadrina, L-Virumaa

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas birgo99 » 24 Jaan 2015, 18:23

Mis jaoks te neil eestist ostetud autodele korrektuure tegite?
V70 2.5 TDI 103kW 98a. - müüdud

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7615
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Jaan 2015, 21:15

Olen kuulnud kõlakaid esindusest proovisõidu masina tagasi kerimisest nt.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
birgo99
Kõva postitaja
Postitusi: 228
Liitunud: 06 Juun 2009, 16:39
Asukoht: Tapa/Kadrina, L-Virumaa

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas birgo99 » 24 Jaan 2015, 21:22

Liiwaannus kirjutas:Olen kuulnud kõlakaid esindusest proovisõidu masina tagasi kerimisest nt.

Et proovikas on sõitnud 4k ja siis keritakse tagasi 0-i sest pm pole see 4 k midagi?
V70 2.5 TDI 103kW 98a. - müüdud

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7615
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Jaan 2015, 21:41

Ei valgustatud mind väga detailidest, lihtsalt üks tuttav mainis, kes kunagi ühe esindusega seotud oli. Et tehti sellist trikki. Kuna asi ikka väga kõlakas, siis ma ei maini ka firma nime :)
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

supp
Foorumi veteran
Postitusi: 7286
Liitunud: 04 Nov 2006, 19:06
Asukoht: TALLINN

Re: Volvo V70, kas keegi on vaatamas käinud?

PostitusPostitas supp » 24 Jaan 2015, 22:12

birgo99 kirjutas:Mis jaoks te neil eestist ostetud autodele korrektuure tegite?

garantii jaoks, ehk masin oli mingi 150t sõitnud ja orgunniti 95t peale, seega kergem müüa kuna 100k oli garantii
asümeetriline 240
"LY on libu" 343 cvt
pe..se räägin ainult NMT telefoniga kui levi on
"this is small step for man, but big step for volvo 343"
alfa on ka volvo


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist