ERN´i S80 2.4D Summum

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

ERN

ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ERN » 06 Mär 2016, 11:05

Tervist auväärne klubi ja foorumirahvas! :)

Sai ka siis paar päeva tagasi soetatud elu esimene Volvo. Masinaks siis 2002 aasta S80. Edasi liigutab usaldusväärne 2.4 liitrit diislit ja automaatkaast annab jõu edasi :) Lisadest juhi el iste. el aknad,peeglid jne. nahksisu ja lisaks Volvo RTI system. Pole jõudnud ise veel pilte teha aga panen kuulutuse omad ja asendan ruttu enda loominguga :)

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Isend on aus ja korralik. Kast toimetab ilusti ja mootor ka funkab hästi. Ainuke ulmeline asi mis mul kulmu kergitab, on kompuutri näidatud küttekulu. Püsikaga 90ga kulgedes trassil, on hetkekulu 2.6-3.5. On teada, et see 2.4 disla on õko jah, aga kas selline asi on tõesti võimalik, või peaks uurima lähemalt? 30 liitrit paagis ja tühjenemiseni peaks olema 1100 km. Teine asi. Kas menüü keeli annab vahetada ise mingite salanippide abil või peab esindusse pöörduma ja softi alla laadima?

Seniks muretuid kilomeetreid kõigile ja mõnusat pühapäeva jätku :)

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4389
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas gljuk » 06 Mär 2016, 11:13

muretuid kilomeetreid
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

ERN

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ERN » 08 Mär 2016, 19:08

Ma tänan ma tänan :) Muideks, küsimus suurele ringile. Kas on keegi järgneva paneeliga kokku puutunud? Keegi tark on tuhatoosi ära lõhkunud ja selle sinna asemele asetanud.

Pilt

guugeldades leidsin itaallaste lehe mis viitab led valgustitele ja muudele led valguslahendustele. Juhe jookseb ka kuskile konsooli alla aga vilkuma või põlema midagi ei hakanud.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas Leho » 08 Mär 2016, 21:11

Ise pakuks hoopis mingi koodlukk IMMO jaoks esimese mõttena.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

ERN

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ERN » 08 Mär 2016, 21:56

Leho kirjutas:Ise pakuks hoopis mingi koodlukk IMMO jaoks esimese mõttena.


Ka variant...igatepidi siis jumal tänatud, et ei toimi :D

ERN

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ERN » 23 Mär 2016, 22:39

Vahepeal pole palju juhtunud. Igapäevaselt masuuti pressitud Tallinn-Paldiski vahelt ja väga rahul. Tõsi... kaugtuled on minu arust natuke nõrgad ja näitavad ka liiga laiali. Regulli palju tahad, ei saa neid minu arust nii kokku, et oleks tee keskelt ja kaugelt valgustatud ja kuidagi hajub ära see kiir. Tõsi, reflektorid pole ka enam endises nooruses aga siiski. Hakkasin siis otsima variante, et mis juurde lisada. Kuna ma alustan suht varakult sõitu ja talvel on kõik mu liikumised pimedas, siis mõtlesin, et paneks midagi ette. Ei tahtnud mingeid suuri latakaid panna ja vaadates erinevaid lampe, siis nägin, et ei saa masina nina tavaliste halogeenide taha ära peita. Vastuse andis aknast välja vaadates üks octavia, kes parasjagu katsetas oma led bar´i.
Sai siis ebaysse mindud kohe ja uuritud. Enne muidugi uurisin kodumaist turgu aga see lõppes jube kähku, sest alla 400 eur pole midagi saada. Ebayst vaadates oli korraliku firma variant (sama bar kusjuures mis meil 400 umbes maksis) kokku koos transaga inglismaalt 70 euri. Mõeldud-tellitud. Pakk saabus nädalaga otse ukse taha ja pühade aeg kavatsen ka ära paigutada.

Pilt
Naise tööpäeva lõppu oodates sai väike kuivkatsetus ka tehtud :D

Pilt
Numbri taha siis kandur ja bar selle peale. Releele signaal kaugtule plussist ja tehtud.

Pilt

Tegemist siis Cree 20" LED bariga mille keskel kahes reas 18 ledi spot reflektoriga ja külgedel mõlemal pool 12 hajutavat reflektorit. Reklaamitakse 126w ja teoreetiliselt peaks olema ca 11600 luumenit. Tsiteerides Jeremy Clarksoni lauset: See pole lisatuli, see on lamedaks pressitud päike! siis ere on raibe küll. Huvitab siinkohal foorumlaste arvamus ja nägemus mu ideest. Igasugune kriitika on teretulnud ja loodan, et ei satu pahameele tormi alla :D

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4389
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas gljuk » 24 Mär 2016, 08:46

NightBrakeritest esituledesse oleks piisav.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

Kasutaja avatar
no1
Foorumi veteran
Postitusi: 2172
Liitunud: 19 Juun 2010, 22:01

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas no1 » 24 Mär 2016, 09:02

Minu XC'le näiteks ei tehta "erilisi" pirne, oli vist h9 kaugtules ja olen samuti mõelnud ka lisatulede peale. See led-bar passiks XC ette hästi ja oleks mõnusalt robustne, aga S80 ette...maitse asi. :)
Anna teada, kui asi toiemtab ja Tallinnas õhtul näppida saab. Oleks väga huvitatud selle valgustusvõimest!
854 T5-R 1995
XC70 D5 2006

Kasutaja avatar
dwd
Kreisi postitaja
Postitusi: 368
Liitunud: 12 Nov 2008, 11:09
Asukoht: võru

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas dwd » 24 Mär 2016, 09:16

led bar on äge aga eesti seaduse järgi peab ned 2 olema, ühesõnaga paaris arv peab olema. sellega kaua ei sõida. mina läksin lihtsamat teed, 55w xenon. kaugtuledesse fast blokid. korralik AC ballast hiinas 40-50eur komplekt
Volvo veakoodide lugemine ja diagnostika Võrus vahest Valgas. omadele TASUTA

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ants » 24 Mär 2016, 10:46

See ledbar on nagu vistrik ninaotsas, ei sobi sellisele autole :(
745 GL ´91; LR90 ´87.

ERN

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ERN » 24 Mär 2016, 12:39

Eks see maitseasi tõesti ole. On nightbreakerid sees nii kaug kui lähi, lähituled väga head aga kaugidel lihtsalt reflektor nii väsinud. Politseiga ega ülevaatusega pole mul kunagi probleeme olnud seoses lisatulede arvuga. Kunagisel pajerol oli katusel neli pluss ninal kaks lampi ja kordagi ei küsitud midagi, ainult, et kas lülituvad koos tehase kaugtuledega. Võib olla küll nagu ants ütles, et vistrik, aga minu arust parem kui paaris hella suured luubid või tellised :)

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ants » 24 Mär 2016, 12:47

Ega Sa ei proovinud teda selle alumise resti ette panna, numbri alla?
Ei häiriks niipalju.
745 GL ´91; LR90 ´87.

ERN

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ERN » 24 Mär 2016, 13:37

Ma mõtlesin seda ka ja proovin. Kardan ainult, et siis ta liiga madalal ja valgusvihk hakkab udutulede omaga sarnanema.

ERN

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ERN » 25 Mär 2016, 12:05

Sai siis herr antsu soovituste järgi paigaldatud allapoole alumise võre ette. Tõesti näeb parem välja :) Õhtupoole teen väikese võrdluse ja näitan valgustugevust.

Pilt

ERN

Re: ERN´i S80 2.4D Summum

PostitusPostitas ERN » 27 Mär 2016, 11:46

Kahjuks kaamera ei näita seda, mida enda silm näeb, aga hea aimduse saab. Lisaks, et ta valgustab kaugele korralikult, on teeääred ka väga hästi kaetud.

Kaug ja lähituled Osram nightbreakerid
Pilt

Ja siis pluss Ledbar
Pilt

Muredest ka. Hakkas eile jamama aparaat Sõidu ajal lõi ette Motor management service spoed ja tõmbas hinge kinni. Max 2500 rpm ja edasi ei liigu. Lülitad välja ja käivitad uuesti siis korras. Pöörded pole piiratud neutraalis aga niipea kui vedu taga ja hakkad natuke äkilisemalt liikuma siis uuesti. Lugesin siin, et oli kellegil ka sama jama olnud ja küttefiltri vahetus aidanud. Esmasp või teisip lasen Veikol Testremis juhtme sappa ühedada ja eks siis näeb mis välja loeb.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist