weix, Volvo V50 - Defrance

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

weix, Volvo V50 - Defrance

PostitusPostitas weix » 06 Aug 2014, 11:41

Terekest
Olen paar kuud juba foorumit jälginud ning alates juuni lõpust ka ise V50 omanik. Algselt vaatasin küll V70 poole aga ühel müügiplatsil sai ajaviiteks V50 vaadatud ja sees istutud ning hakkas meeldima. Lisaks avastasin, et pole see auto nii väike midagi kui netifoorumites kirjutatakse - minu vajadusteks piisab ja kuna suurusehullustust ei põe siis läks kaubaks.
Vaatamas sai käidud igasuguseid masinaid aga lõpuks langes valik ikka alloleva masina kasuks. Enne ostmist tegin loomulikult proovisõitu ning lasin TÜV punktis ülevaatuse teha (kõik peale heitgaaside kontrolli) + Autovivas veakoodide lugemine. Ülevaatusel öeldi, et kõik on heas korras, veakoodidest kaks olid sellised millega peaks kunagi tegelema kui vaba raha tekib aga igapäevast liiklemist need ei sega. Seega tulemused igati ootuspärased. Veidi rohkem kui kuuga olen sõitnud ~1,5t km ja seni olen väga rahul. :)
Autost
Väljalaskeaasta: 2009
Mootor: 2.0 diisel (100kW)
Käigukast: automaat
Värvus: tumehall
Päritoluriik: Prantsusmaa
Varustus tundub suht tüüpiline Volvode kohta: elektriaknad ja -peeglid, kliimaseade, vihmasensor, autotelefon, tagumised parkimisandurid, käetoed ees ja taga, jne ehk siis palju rohkem kui mu eelmisel autol. Ja veel meeldib, et originaalhelisüsteem teeb täitsa head häält :)

Pilt Pilt
Pilt
Viimati muutis weix, 14 Aug 2015, 10:16, muudetud 2 korda kokku.
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: weix, Volvo V50

PostitusPostitas weix » 06 Aug 2014, 12:14

Tehtud töödest
1) Peale auto ostu lasin loomulikult õlid-filtrid-rimad ära vahetada. Esindus oleks küsinud sellise hoolduse eest 700-800 EUR, Autoviva küsis 530 EUR. Tegelikult läks tiba rohkem kuna mingi kinnitus oli liiga kõvasti kinni ja tuli läbi puurida ja lisaks vahetati ka simmerlingid ära. Tööde kogumaksumus 610 EUR ehk ikkagi odavam kui esinduses.

2) Kui hooldus tehtud siis sai ka TÜV tehtud. Seekord teises kohas aga jällegi öeldi, et kõik on tip-top, ainult enne pimedat aega vaja tulesid regullida.

3) Kuna akvaariumis sõita ei meeldi siis lasin tagumised klaasid SP05 kilega toonida. Kohaks Ravolar ja valitud sai Premium pakett.

4) Tekkis kahtlus, et autol ikkagi ei ole signat peal kuigi müügikuulutuses oli nii kirjas. Igatahes ei õnnestunud mul seda kuidagi undama ajada. Rahulikuma une nimel lasin autole eraldi signa paigaldada (võrlduseks: IA küsis selle eest 615 EUR, ma sain 150-ga).
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: weix, Volvo V50

PostitusPostitas weix » 06 Aug 2014, 13:44

Paar asja kuuluvad nn "nice to have" tööde listi:
* uus pult (kuna ostes sain ainult ühe kaasa) - 250 EUR
* kompuutri keele vahetus (hetkel kõik prantsuskeelne) - 170 EUR
* puuduva võtme eemaldus auto mälust - 90 EUR
Kahe viimase töö käigus, kuna tegemist on tarkvaraliste töödega, võiks softi uuenduse ka teha juhul kui selline asi on saadaval.

Kõiki neid töid teostab vaid InfoAuto aga selliste hindadega ei hakka ma neid asju kunagi tegema kui just mingi hädaolukord pole. Kuskilt teemast jäi silma, et Lätis Volvo esindustes maksab keele vahetus ~70 EUR, seega kui sinna kanti peaksin sattuma siis laseks ilmselt seal need tööd ära teha :roll:
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a

raivor
Foorumlane
Postitusi: 53
Liitunud: 11 Juun 2014, 17:32
Asukoht: Harjumaa

Re: weix, Volvo V50

PostitusPostitas raivor » 06 Aug 2014, 14:19

Kui sa hoolega kaupled või võtad neilt mitu teenust korraga siis saab need softihinnad märksa soodsamaks kuigi ka siis päris tasuta ei saa.
Keele vahetusel on Tartus juba vaikimisi märksa soodsam hind kui Tln-s.

janar103
Foorumi veteran
Postitusi: 528
Liitunud: 19 Dets 2013, 14:43

Re: weix, Volvo V50

PostitusPostitas janar103 » 06 Aug 2014, 15:34

weix kirjutas:Kuskilt teemast jäi silma, et Lätis Volvo esindustes maksab keele vahetus ~70 EUR, seega kui sinna kanti peaksin sattuma siis laseks ilmselt seal need tööd ära teha :roll:


Paned auto läti keelt rääkima? :D
MB A-class AMG style

seeron
Foorumlane
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Mai 2013, 09:22
Asukoht: kadrina

Re: weix, Volvo V50

PostitusPostitas seeron » 06 Aug 2014, 15:56

weix kirjutas:Paar asja kuuluvad nn "nice to have" tööde listi:
* uus pult (kuna ostes sain ainult ühe kaasa) - 250 EUR
* kompuutri keele vahetus (hetkel kõik prantsuskeelne) - 170 EUR
* puuduva võtme eemaldus auto mälust - 90 EUR
Kahe viimase töö käigus, kuna tegemist on tarkvaraliste töödega, võiks softi uuenduse ka teha juhul kui selline asi on saadaval.

Kõiki neid töid teostab vaid InfoAuto aga selliste hindadega ei hakka ma neid asju kunagi tegema kui just mingi hädaolukord pole. Kuskilt teemast jäi silma, et Lätis Volvo esindustes maksab keele vahetus ~70 EUR, seega kui sinna kanti peaksin sattuma siis laseks ilmselt seal need tööd ära teha :roll:

Rakveres keele vahetus raadio 35€ displey on 60€

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: weix, Volvo V50

PostitusPostitas weix » 16 Juul 2015, 11:42

Vahepeal on aasta rahulikult mööda tiksunud, autoga probleeme pole olnud, vaid esiõõtsade tagumised puksid olid õhtal ja eile lasin ära vahetada. Kahjuks on rehvid vahepeal täitsa treppi sõidetud. Seega ootab ees esirehvide vahetus ja seejärel sillastend. :roll:

Hoopis põnevam lugu juhtus pühapäeva õhtupoole Rakverest Tallinna jõudes kui auto hakkas "boite vitesse perform reduite" veatedet kuvama (g-translate: "box perform low speed") ja linnavahel enam üle teise käigu sisse ei läinud. Käsitsi sai 2-selt 4-ndale lülitada aga 3. käik oli vahelt puudu ja tagurpidi käik samuti. Süüde välja ja uuesti sisse veidikeseks aitas aga siis oli jama tagasi. Lisaks kõigele toimus käiguvahetus vägagi tuntava löögiga.
Et Hõbenool on kollektiivpuhkusel siis otsisin alternatiive ja jõudsin lõpuks Tõukur OÜ juurde. Kiirelt tuvastati käigukasti õlileke ning täpne lekke koht. Veidral kombel oli üks küljekaane polt nii lahti, et käega sai kinni keerata. Igaks juhuks pingutati kõik üle, lisati uus õli, nulliti veateated. Praegu sõidab auto sujuvamalt kui enne sümptomite tekkimist. Lõpp hea, kõik hea - kartsin juba, et tuleb kasti lammutama hakata ja panka röövida.
Kogu protsessist ja suhtlusest mainitud firmaga jäi väga positiivne mulje: auto võeti kohe ette, näidati mulle ka leket, pakuti erinevaid variante, kägukastispets tuli väga kiirelt kohale (polnud hetkel kohapeal) jne. Seega omalt poolt julgen seda töökoda soovitada. :thumbsup: :)

Homme hommikul lasen kasko korras praoga esiklaasi ära vahetada.
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: weix, Volvo V50

PostitusPostitas Mario_L » 16 Juul 2015, 13:02

Hea, kui selliseid operatiivseid mehi on. Tartus TransRemist ootan siiamaani oma punase kastiremondi kalkulli. :D :D Olgugi, et masin juba pea aasta on sõitev olnud.
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: weix, Volvo V50

PostitusPostitas weix » 16 Juul 2015, 18:21

Mario_L kirjutas:Hea, kui selliseid operatiivseid mehi on. Tartus TransRemist ootan siiamaani oma punase kastiremondi kalkulli. :D :D Olgugi, et masin juba pea aasta on sõitev olnud.

TransRem oli ka üks neist firmadest mis leidsin aga kui nägin, et Tartus siis loobusin. Muidu jäi mulje, et see on ka asjalik koht. Päris pikk kanatus sul :-D Ma oleks juba ammu teise koha otsinud.
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: weix, Volvo V50 - Defrance

PostitusPostitas weix » 09 Nov 2015, 09:12

Plaan oli laupäeval vahelduseks pikem ots sõita kuid auto ei läinud käima. Kutsusin autoabi mis masina käima aitas ja plaanisin sõita lähimasse töökotta (~1km kaugusele Autoeksperti) kust saaks uue aku ja lasta see ka peale panna. Sõitma hakates oli rool maru raske aga otsustasin, et maja ette pole mõtet jääda ja selle kilomeetri sõidan ilma roolivõimuta ära. Paraku jõudsin vaid natuke sõita kui Tammsaare tee bussipeatuses auto välja suri ja enam käima ei saanud. Kutsusin puksiiri tagasi ja see viis meid Autoeksperti ära. Kirjeldasain pukseerijale sümptomeid ja tema hinnang oli et geneka viga, sama arvati töökojas aga kuna neil umbes nädala jagu tööd ees siis jätsin auto sinna kuniks nad leiavad aega sellega tegeleda. Paraku laupäeval paljud kohad kinni ja ei tahtnud puksiiris mööda linna edasi-tagasi ka kärutama hakata, nii et valikut polnud. Võibolla IA-s saaks tiba kiiremini kätte aga nende hind on liiga kirves ja asukoha poolest sobib ka praegune variant rohkem. Nüüd siis umbes nädalaks jalamees. :roll:
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: weix, Volvo V50 - Defrance

PostitusPostitas weix » 10 Nov 2015, 09:15

Kiired poisid seal Autoeksperdis. Öeldi, et võib minna nädala lõpuni aga eile helistati, et auto korras ja võib järgi tulla. Viga oligi genekas, mille kogu sisu vahetati välja.
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: weix, Volvo V50 - Defrance

PostitusPostitas weix » 14 Juul 2016, 15:32

Vahepeal sai aasta eelmisest hooldusest mööda ja auto tahtis värsket õli saada. Kuna esindus on keelevahetuse hinna veidi alla lasknud ja vahe mitteametlike pakkujatega enam väga suur pole ning hetkel oli nagu võimalusi, siis lasin inglise keele ka peale panna.

Negatiivse poole pealt selgus, et käigukasti õlis on näha kerget metalliläiget/metallijääke (aasta tagasi oli kastiga probleem - vt paar postitust ülespoole). Volvo ettekirjutuste järgi peaks 5000 km pärast tulema käigukasti õli + filtri vahetus aga panin juba Hõbenoolde järjekorda kirja.

Lisaks selgus, et mälus oli ports mitteaktiivseid/juhuslikke vigu (TCM, ECM, CEM) ja üks aktiivne viga (CCM). Volrem Auto upgrade'is nende nelja ploki tarkvara ära ja mina ei tea kas tegemist on soovmõtlemisega või mis, aga tundub, et käiguvahetus läks küll sujuvamaks.

Nüüd siis tuleb natuke rulli koguda, et seejärel käigukast jonksu saada. Siis võiks mõnda aega jälle rahulik olla.
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: weix, Volvo V50 - Defrance

PostitusPostitas weix » 17 Jaan 2017, 10:36

weix kirjutas:Volvo ettekirjutuste järgi peaks 5000 km pärast tulema käigukasti õli + filtri vahetus

Huvitav, kust mul pool aastat tagasi selline info õnnestus leida? :? Üks kommik teatas auto, et tuleks hoolduse aeg bronnida aga kui nüüd netist otsisin, mida 163k peal tehakse, siis ei leidnud üldse midagi.
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a

Kasutaja avatar
weix
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 30 Juun 2014, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: weix, Volvo V50 - Defrance

PostitusPostitas weix » 04 Nov 2020, 12:52

Teen siis viimase sissekande selle teema alla kuna eile kolis mu Volli uude peresse ja mina kolin nüüd vahelduseks teise automargi peale.

Eelmisest postitusest on palju aega möödas aga vahepeal ongi enamasti rutiinne värk olnud: lihtsalt sõitnud ja aeg-ajalt korralised hooldused ja kuluosade (veermik) vahetused. Põhilisteks hädadeks olid aeg-ajalt ilmuv DPF täitumise teade aga tuleb tunnistada, et eks ma sõitsin viimasel ajal rohkem lühikesi otsi ka kui pikki maanteesõite, seega oma süü. Ja lisaks see, et käiguvahetus ei olnud enam sujuv (aga auto pole ka enam uus).

Viimastest töödest sai tehtud:
* Hammasrihma vahetus (s.h. rullikud, veepump, abirihm+pingutid) - 20.05.2020 (järgmine vahetus ca 380 000 km peal)
* Korraline hooldus (õlid-filtrid) - 10.08.2020
* Veermiku remont (uued tagumised amordid, amordipadjad, tolmukatted) ja sildade reguleerimine - 30.10.2020

Ja sellega ma loodan, et auto kestab uue omaniku käes veel ..... (ma-ei-tea-mitu) aastat.
Lõpetuseks jäägu siia auto ajaloo mõttes, et 2014. aastal ostes oli auto läbisõit ~125 000km ja 2020. müües ~244 500 km.
Volvo V50, 2.0D, 100kW, 2009.a


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist