Interv V70N

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
Interv
Foorumi veteran
Postitusi: 530
Liitunud: 05 Dets 2011, 10:25

Interv V70N

PostitusPostitas Interv » 19 Sept 2012, 14:37

Tervitused kõigile!
Mõtlesin et võtan end kokku ja teen ka oma auto teema.
Enamus Tallinna rahvas on tänaseks mind kord näinud kindlasti.

Tegemist siis sellise isendiga;
Volvo V70N 2005 (2006 MY) 2.4 103kw 20valve vabahingav benskar M56L manuaalkastiga.
Ocean Race / Dynamic Edition (Ainuke Ocean Race detail mis leidnud olen oli kleebekas tagaakna sisepool - tänaseks ära võetud. Auto esimene omanik sai koos autoga austraalia piletid millega läks Ocean race'i vaatama kui õieti sain aru.)
Sai soetatud enamvähem aasta tagasi, läbisõit oli tol hetkel 37 000 kandis. Tänaseks on siis juba 83000 km läbisõit.
Auto oli seisnud 2aastat nii et ta alt täitsa mädanes.

Vahepeal siis tehtud;

Subwoofer 800W Alpine 12
Sai installitud (vanast autost tõstsin üle). Tagumiste sateliitide pealt varastasin signaali nii vasakult kui paremalt, need ühendasin RC konverteriga kust läks RC kaabel edasi subwooferi võimendisse.
Rahulolu 7/10, võtab palju ruumi - tahaks tulevikkus mingi stealth variandi välja mõelda (nagu kodanik Silf)

Pirnide P0rno
Algselt sai soetatud MA Customis nii Xenon täistuled 35w 4300k, vahetatud oma originaali bi-xenoni pirnid 4300k pealt 6000k peale.
Läks ka LED 6000k parkimistuledesse (näidis mu avataris, tundub pigem 8000k)
Ja siis terve sisu ja numbrimärgid ka külmvalge toon. (Sisupirnidel oli vaja takistused et toimuksid normaalselt, muidu höögusid ja kui pidi "fade"ima kustu, siis oli ka väga kahtlane teema.

Siin läks kuu mööda ja avastasin et nii parkimistuled kui numbrituled virvendavad.
Läksin MA Customi küsima et mis teema on, oi oi vahetasid kohe välja.
2nädalat möödus ja probleem taas tagasi kummitamas. Nüüd otsustasin mingid pirnid Noor-Tehnikust osta, viskasin numbrimärki seekord ainult, kuna esiotsa lammutada on tüütav.

Peale 2n ikka põles ilusti, hakkas tekkima kindlustunne et asi võib nüüd õige olla. Ostsin veel 2 pirni ja lükkasin esi-parkimistuledesse.
JÄRGMINE PÄEV hakkas juba virvendama! Lasin neil paar päeva veel olla kuni löppuks ei pölend mitte midagi mul. Kokku oli vict 3-4kaitset mis oli läbi.
Võtsin esiotsast pirnid välja ja avastasin et see plastjubla oli suht kokku sulanud ja tekkitas lühist.. Elagu kvaliteet!

Nüüd juba närv nii must et ei taha LED'idest enam midagi kuulda, aga ei jätnud autoilu rahu. Suundusin Rootsi vabariigi poole.
Helistasin xenonkungen.se'le ja kirjeldasin kogemust, ja nad olid suht hämmingus et sellist paska veel müüakse.
Mis seal ikka, tellisin kolmekordse hinnaga 4xLED'i 6000k- ja sattusin hoogu - tellisin ka xenon 4300k tagurdamispirnid :evil:
4 tööpäeva hiljem oli kuller ukse taga pakkiga.

Köik on tänaseks ühendatud ja enda arust auto täitsa kobe tükk taas. Kuigi, seekord olid parkimistuled pigem valged kui sinikad... nagu 5000k~ oleks. See selleks.
Akku sai ka Xenonkungen'i soovitusel vahetatud. Arvasid et pulseeriv vool autos, ja kui akku halb siis vajab generaator rohkem töötamist = rohkem volte = suurem puls mis võib põletada LED'id läbi.
Arvestates et mul tehase akku veel peal, siis kõlas täitsa usutav.
Peale ühendust avastasin et üks xenon pirn vaid süttib 1 kord 10'est... üks köne Xenonkungen'ille ja nad panid kohe posti - ei küsind vana pirni tagasi ega midagi. 3 tööpäeva hiljem jälle kuller ukse taga.
Tänapäevani köik tuled toimuvad. Eks veel näeb kas nii ka jääb seekord.

Rahulolu: 10/10

Tulede taastamine
Tahan ka mainida MA Customi kohta et siis kui nad xenoni mulle täistuledesse panid, kruvisid nad tuled maha ja panid vastu maad (papp oli maas kus peal kruus) ja kriimustasid mõnuga ära.
Kodanik ütles seepeale ainult... "-Mis seal ikka, poleerida vajab vaid".
Loll olin et ei lasknud neil töö käigus tekitatud kahju kinni maksta.

Üks poleerimine hiljem Järve Autos oli tulemus 0. (Kuigi ühe tule peal oli natuke parem)
Neil oli vaid köige peenem poleerimisvariant, ehk ei saanud neid välja.

Järgmine kogemus siis tuli Smartservice juurest, nad ütlesid et vana lakk maha ja uus peale.
Päev hiljem auto järgi minnes oli kriimud pea aegu läind. Laiskvorst ei viitsinud lihvida täitsa korralikult ühe tule pealt, nii et viskas kriimudele uue laki peale et järgmine saaks rohkem tööd teha. Tore!
Lakk mullitas ka et oli tolmuses öhkonnas kuivanud .. aga ok seda poleerib välja. Mis muret avaldas oli et, s60 / v70n omanikud teate, tule sisse tekkib väikene niiskus.. tuli süttib ja kuivatab selle niiskuse reflectori ees ära.. ja sinna jääb väga väga väike jälg sellest löppuks. Kui ligipääsu oleks siis saaks lappiga "uueks" pmst. Aga... ma näen et selle jälje sees on randid... nagu midagi oleks voolanud. Kahtlustan et lakk läks ka tule sissepoole ... ja seda enam ei anna üldsegi parandada.
Ütlesin ilusti et ma pole tööga rahul, pakkusid kohe välja poleerimist järgmiseks nädalaks et raha ei pea maksma ja et helistavad järgmine nädal ja ütlevad aja millal pean tulema... maksmata astusin minema ja tänapäevani ootan seda köne.. juu siis teadsid mis käkki tegid ja ei julge raha ka enam küsida.

Rahulolu: 6/10

Taga stabikas
Nüüd viimasena sai tagastabika varra külge pandud.
Romulast varras 60eur, Veikosib kaudu 60 euroga lemförderi kondid ja siis installimine 38 eur.

Väike madal-lend AH Tammsaare tee peal enne järvevanat intensiivsete rajavahetustega ütleks et täitsa teine auto. 8)

Rahulolu: 10/10

Tuleviku plaani list:
    B5244T5, sellega kaasneb.. palju
    LSD Differ
    Alt täisring värvida kere värvi
    Midagi katuseboksi hoidjatega ette võtma.
    XC esigrill
    Väike värvitöö + täiskere poleerimine (Varsti varsti tulemas)
    Automakk välja vahetada mingi android makkiga. (ootan paremat valikut)
    Sisuliistude välja vahetamist (Ei tea mis pidu eelmisel omanikul esiistmetel käis... nagu koer oleks läbi jooksnud... väga närviline koer..
    Esiistmete nurgad vaja üle värvida, nahk kulub juba.
    Talveseelik(originaal) + Suveseelik (järgmine kevad..)
    Täisring amortide vahetus.. tahaks 3cm madaldust. Coilovers lähveb alla ilmselt. Hea talvel tõsta kui vaja.
    Pigimatid ja muu lõbu - auto vibrahelidest puhtaks teha
    2 ABS Andurit
    Esivasak rattalaager.. teeb vaikselt häält juba :(



Aga mis siin ikka. Eks täidan jooksvalt, mainimata on kindlasti palju seiklusi mida köik praegu pole viitsimist kirjutada.
Viimati muutis Interv, 19 Sept 2012, 15:41, muudetud 7 korda kokku.

Kasutaja avatar
birgo99
Kõva postitaja
Postitusi: 228
Liitunud: 06 Juun 2009, 16:39
Asukoht: Tapa/Kadrina, L-Virumaa

Re: Interv V70N

PostitusPostitas birgo99 » 19 Sept 2012, 14:55

Pilte !!! :)
V70 2.5 TDI 103kW 98a. - müüdud

Kasutaja avatar
Interv
Foorumi veteran
Postitusi: 530
Liitunud: 05 Dets 2011, 10:25

Re: Interv V70N

PostitusPostitas Interv » 19 Sept 2012, 15:01

birgo99 kirjutas:Pilte !!! :)


Kohe kohe! Laen üles hetkel! :D

Kasutaja avatar
veikosib
Targutaja
Postitusi: 923
Liitunud: 28 Jaan 2008, 13:18

Re: Interv V70N

PostitusPostitas veikosib » 19 Sept 2012, 15:06

Tubli töö....said kiiremini oma auto teema kui ma....mul läks vist 5 aastat enne hoovõtuks :D
Kuna ma muid asju juba peaaegu kõiki olen su suust varem kuulnud - siis saan kommenteerida ainult salongiliistude kohta - võta Silf'ist seal ka šnitti - otsi mingi kile mis sulle sobib salongi ja endale ilus vaadata ning õpi kah kiletama :)
Su musta salongi ilmselt kuldne carbon ei istu hästi....aga must carbon....miks mitte? :D
S80 D5 2002 (SOLD....to the highest bidder)

Kasutaja avatar
Interv
Foorumi veteran
Postitusi: 530
Liitunud: 05 Dets 2011, 10:25

Re: Interv V70N

PostitusPostitas Interv » 19 Sept 2012, 15:40

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt


Koerakuut ikkagi!

Pilt


Esitulede kahjud MA Customist:

Pilt

Selle aasta alguses volvoklubiga kardirajal:

Pilt

Taastasin oma käega veljed enne suverehvi aega:

Pilt
Pilt

Xenon Täistuli 4300k 35W, Xenon lähituled 6000k 35W, parkimistuli 6000k(Pigem 8000k?)

Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2874
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Interv V70N

PostitusPostitas allan » 19 Sept 2012, 15:59

Ilus pill, paistab, et koerte silmadesse ka LED-id pandud juba :D
Tehasest olid Xenonid juba? Aftermarket näitab paremini?
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

Kasutaja avatar
Interv
Foorumi veteran
Postitusi: 530
Liitunud: 05 Dets 2011, 10:25

Re: Interv V70N

PostitusPostitas Interv » 19 Sept 2012, 16:13

allan kirjutas:Ilus pill, paistab, et koerte silmadesse ka LED-id pandud juba :D
Tehasest olid Xenonid juba? Aftermarket näitab paremini?


Bi-xenon oli tehasest jah, 4300K 35W lähituledes ja tavapirn kaugtuledes.
Vahetasin 6000K peale lähituled. Silmnähtavalt läks asi halvemaks.. aga see on kuna 6000k on väiksem valguseffekt.
Need lähituled minu arust nii vöi naa midagi ei näita enne kui oled täitsa kott pimedas... ja siis hüppab 4300k täistuli sisse nagunii ;)

Koertel sai peale sündi silmaopp tehtud. Proovisin neid kolla/rohekaid mis mönel udukates on. Täitsa hästi tuli välja!

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Interv V70N

PostitusPostitas torms » 19 Sept 2012, 16:18

Kui tavapirn oli kaugtuledes siis polnud bi-xenon.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Interv
Foorumi veteran
Postitusi: 530
Liitunud: 05 Dets 2011, 10:25

Re: Interv V70N

PostitusPostitas Interv » 19 Sept 2012, 16:32

torms kirjutas:Kui tavapirn oli kaugtuledes siis polnud bi-xenon.

Sa ajad Dual-Xenoniga sassi.
Bi-xenon ongi nii. Volvo keeles vähemalt. Aga tänud et see punkteerimine oli köik mis mu teksti kohta õelda oskasid :)

Kasutaja avatar
veikosib
Targutaja
Postitusi: 923
Liitunud: 28 Jaan 2008, 13:18

Re: Interv V70N

PostitusPostitas veikosib » 19 Sept 2012, 16:39

okei okei....pitlide 8, 11 ja 12 autoriõigused antud! ;)
Aga kuule see nõme aftermarketi käigukanginupp viska küll kähku minema....oksele ajab selline ...... salongis :) Räägi Karel'ga paljuga ta sulle R'i nupu saab pakkuda - see oleks 500% parem ;)
PS! Koerad on lahedad! :D

EDIT:
torms kirjutas:Kui tavapirn oli kaugtuledes siis polnud bi-xenon.

about that....ma ei tea kui tõene see selgitus on aga guugeldamise tulemuseks siis: http://www.carlight.nl/en/antwoord.php?vraag=3
S80 D5 2002 (SOLD....to the highest bidder)

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Interv V70N

PostitusPostitas torms » 19 Sept 2012, 17:17

Eino, v70 on lähikas ja kaugtuli eraldi pirnidega. Kaugtuled olid interv-l ennem tavalised pirnid. Kas bi-xenon tähendab siis et nii paremal kui ka vasakul pool on xenonid lähikates?

Krt see ma customsi kahjustus on küll päris karm, nagu mingi aine oleks peale läinud.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Interv
Foorumi veteran
Postitusi: 530
Liitunud: 05 Dets 2011, 10:25

Re: Interv V70N

PostitusPostitas Interv » 19 Sept 2012, 17:32

torms kirjutas:Kas bi-xenon tähendab siis et nii paremal kui ka vasakul pool on xenonid lähikates?

Yep täpselt nii. Ja kui täistuled paned, siis tõstab lähikad körgele et need ka täispilti parandaks ja süttib pirni lisaks teise reflektori peal.

Kasutaja avatar
Interv
Foorumi veteran
Postitusi: 530
Liitunud: 05 Dets 2011, 10:25

Re: Interv V70N

PostitusPostitas Interv » 19 Sept 2012, 17:34

veikosib kirjutas:Aga kuule see nõme aftermarketi käigukanginupp viska küll kähku minema....oksele ajab selline ...... salongis :) Räägi Karel'ga paljuga ta sulle R'i nupu saab pakkuda - see oleks 500% parem ;)


Sa mainid seda vaid selle pärast et tead asja tegelikku hinda. :lol:
Minu arust täitsa sobib praegu sisuga. Nahk ja metall :)

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Interv V70N

PostitusPostitas torms » 19 Sept 2012, 17:39

Okei, ise valesti aru saanud. Ma arvasin et bi tähendab et nii kaug kui lähituli on kohe xenon. Siis meil peres s60 ka bi-xenon. Kuigi see automaatne tõste ei funka enam vist. Kunagi küll töötas.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
silf
Kreisi postitaja
Postitusi: 455
Liitunud: 23 Veebr 2011, 18:20
Asukoht: Tallinn

Re: Interv V70N

PostitusPostitas silf » 19 Sept 2012, 17:42

Mõtlesingi ,et sinu autoteemat ei leia,sul polnudki :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 68 külalist