Jaan Kaer: Volvo 940 GL

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

Jaan Kaer: Volvo 940 GL

PostitusPostitas JaanKaer » 22 Okt 2006, 17:58

Soetasin nädalapäevad tagasi säärase toreda isendi. Värviks on rahvakeeli "oliv grön" ning tegu lihtsa mudeliga - B230F mootor, mis madalsurveturbo puudumisel saavutab maksimaalseks jõuks 85 kW. Ainus mis mind segab ja harjumist vajab on automaatkast. Ülejäänu on vaid paksult Volvo enda lisasid täis - katuseluuk (kahtepidi avanev ning elektriliselt liikuv), peeglid on samuti elektriliselt liigutatavad, elektriline antenn, töötavad istmesoojendused, püsikiirusehoidja, ploki eelsoojendus ja 8 kõlari valmidus. Siiani ma ei teagi kui paljud neist töötavad :P. Tehtud on masin ameerika turule ning seega on spidomeetri pügalateks veidi väiksemad numbrid kui tavaliselt - miilid. Ka raadio (vana raisk!) on "ameeriklane" ning mängib teadupärast peale koma paarituid sagedusi (loe: 95,4 ja 97,8 on välistatud!). See-eest 102,1 on väga eduline :D, mitte et ma seda väga kuulaks. Alla on eelmine omanik soetanud 15" AEZi valud, mille pöia laiust ma ei teagi veel, ent nii mõndagi peaks seletama tõik, et peale on sellel surutud 225 laiusega rehvid(!). Beež sisu ning muidugi mõista mugavusest on veel toonklaas ning istmed, mis kaetud originaalsete istmekatetega, pakkumaks enam külgtuge. Ning tagaistmel saab ka ilma turvahällita sõidutada väikelast, kuna suusaluugi osa on laiem ning luuk käib lahti lastetooliks. Tagant on summutitoru vahetatud väga värskelt ning viimane pütt käesoleva aasta mais. Tehnilise poole pealt veel nii, et praeguseks ajahetkeks on masin kulgenud meie teedel aastast 1996 ning maaletoojaks Viking Motors. Seega ka numbrilõpuks BBB on sellise ettevõtte puhul tavaline. Hetkel oman seega kahte BBB-d (156 ja 120). Läbisõitu võib täitsa uskuda ning selleks on 211 tuhat.... miili muidugi :D Entusiastid :D Viking Motors on omalt poolt lisanud ka veel toimiva immo ning alarmi. Paraku arvan, et originaalraadiole hakkavad narkomaani kilavad silmad kohe peale, kuna paneel ju ometigi eest ära ei käi.

Pilt

Pilt

Ahjaa, lisan veel, et - kindlasti usinamad autoturu jälgijad ka teavad juba et see masin on erakätest läbi auto24.ee abiga soetatud.

Küsimus siinkohal oleks ka järgmine - kas 940-le saab originaalmakile ka taha panna mp3-e plaadivahetaja?

Kasutaja avatar
Kristjan
Foorumi veteran
Postitusi: 574
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:29
Asukoht: Tallinn-Luige

PostitusPostitas Kristjan » 25 Okt 2006, 22:32

Palju õnne uue sõbra puhul!
Mulle jäi ka see auto just numbrimärgi pärast silma seal Auto24. Minu esimene päris oma Volvo kandis numbrit 113 BBB.
Auto välimus küll USA versioonile ei viita. Ju siis on millegipärast vaja olnud tuled ja suunad ringi vahetada. Siin paar usakat:
Pilt Pilt Pilt
Ja mis selle sagedusi valiva originaalraadio mudel on?
XC70 T5 '14
EX: 144 '72, 244 '83, 744 '88, V70 '00, XC70 '03, 945 '95

Kasutaja avatar
Kristjan
Foorumi veteran
Postitusi: 574
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:29
Asukoht: Tallinn-Luige

PostitusPostitas Kristjan » 25 Okt 2006, 22:45

Proovi seda ravimit raadiole:
"The radio can be used in most parts of the world by changing the frequency
selection intervals as follows:
Depress and hold preset button 5 and turn the radio ON. "USA" will flash on
the display. Each time button 5 is pressed, the frequency selection will
change from "USA" to "AUS", etc. When the correct country name is displayed,
wait 5 seconds and the radio will be ready for use."

See aitas küll '95 aasta 960 raadiole, aga äkki näkkab sul ka.
XC70 T5 '14
EX: 144 '72, 244 '83, 744 '88, V70 '00, XC70 '03, 945 '95

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

PostitusPostitas JaanKaer » 26 Okt 2006, 21:04

Oo... jah ega ma tegelt ei lootnud et seda peaks muuta saama, sellest ka imestushüüe :D Aga proovin kindlasti ning annan teada tulemusest, et saaks hiljem asja toimides üldise teema-lahendusena üles panna Tehnilise alla.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist