Mis võiks olla siinseid foorumlasi ühendav idee/mõte?

Ettepanekud, probleemid

Moderaatorid: Henn, Leho

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

Mis võiks olla siinseid foorumlasi ühendav idee/mõte?

PostitusPostitas JaanKaer » 27 Jaan 2006, 22:16

Mina, Jaan Kaer, olen siin foorumis viibinud küll suht lühikest aega, ent sooviksin teada saada lõpuks mis võiks olla säärase foorumi üldteema/probleem/küsimus/idee? Loen tihtipeale, kuidas Volvodele monteeritakse külge pliiatsiteradest tehtud mitmekihilisi ja -tasandilisi tiibu tagaluugile, laiu suflee(ja praktilist omadust omamatuid)laadseid küljekarpe ja aina väiksema raadiusega roolikesi mudelautodelt! Ent see teeb kuidagi meele nutma ajavaks ja lausa verd tilkuvaks. Kas tõepoolest Volvo oli selle tarbeks mõeldud/disainitud? Minu arust ainuke mõte ja idee säärasele autole oli praktilisus. Praktilisus töökindluses ja rasketes tööoludes. Töökindluses me oskaksime kõik näiteid tuua, kuis klassikaline B23 mootor nii E kui F peab vastu üle miljoni kilomeetri. Seda kõike oskan tuua (B23F) tasandil ühelt Rootsi taksojuhilt. Toda seltsimeest, kes üle lombi Ameerika Ühendriikides oma Amazoniga miljoneid kilomeetreid maha on sõitnud, pole au isiklikult tunda ega teada ka tema sõitude tagamaid. Praktilisuses oskame samuti tuua näiteid - ega igal keskklassi(!) masinal pole just suusaluuki, kust pea kolme meetriseid kaikaid sisse lükata või neljrattalist mille kandevõime oleks ca 500 kg! Või samuti masinat mis sööks samal ajal maailmastandardis kõige enimlevinumaid ehk ka jälle praktiliselt kõige odavamaid rehve/velgi suuruses 14"-15" originaalis. Leidkem mulle mõne selle ajastu masin, samasuguses hinnaklassis, mis samu jalanõusid tarbis.

Pika jutu lühike kokkuvõte - Volvo oli oma ajast ees peale oma esimest mudelit tänu oma isepäisusele, mis oli tingitud põhjamaisest kliimast ja ka põhjamaalase mõtlemisviisist. Olles oma ajast just tänu külma kliima ettenägelikkusele eest kogu muust ajast (paksem plokk + vähem õli) võiksime võrrelda Volvo kogu arengut Preston Tuckeri stiilis - masinad-mis -olid-liiga-varad-et-ilmavalgust-näha! Ehk et - miks modifitseerida seda, mis on juba valmis.

Muuseas olgu võrdlusena öeldud kunagi Mihkel Raua sõnad - ega nõuka ajal ehitatud paneelmajja ei pannud (ega soovitata ka edaspidi panna) vinüültapeeti!

Ehk et selgitagem endale Volvo tõelise olemuse - aerolik kiire aparat või praktiline perekonna ja paraja pagasi transportimiseks mõeldud pribor?

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 27 Jaan 2006, 22:32

Mina arvan, et me suured mehed siin kõik ja ei peaks üksteisele ette kirjutama, mida oma varaga ja ajaga ette võtta. Kindlasti saab aga tunda rõõmu päris suurest hulgast volvoaustajate koondumisest siia. Mina ootan siit foorumist, et märku annaks B230F elektroonikat tundev mees, kes minu masinale elu sisse puhuks. Ja Jaan - arvan, et Sul on paras aeg kirja panna mis õlut Sa hää meelega jood!
:unibrow:

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

PostitusPostitas JaanKaer » 27 Jaan 2006, 22:51

Asi pole mitte niivõrd õllevirres kuivõrd praktilises pooles. Mina isiklikult kasutaksin oma masinat nii statoili Tiki täislaetud kärude vedamiseks kui ka katusel kolme ratta vedamiseks kuivõrd praktilisel moel enamalt. Ehk et vanamoelised masinad oleks ehk targem jätta juba garaažidesse valge lina alla et 20-30 aasta pärast kirikusse sõita kuivõrd nendega praegu maanteid mõõta, mis iseeneses mugavuse poolest mitte halb poleks...

Kasutaja avatar
aibast
Volvo Club liige
Postitusi: 4194
Liitunud: 17 Juun 2005, 23:05
Asukoht: planeet Maa
Kontakt:

PostitusPostitas aibast » 28 Jaan 2006, 14:41

nu jah. Endal pistsin siis baranka kuna Volvo enda originaalrool kohmakas ja suur ning oli jubedalt tegemist, et normaalset sinna istme taha ära mahtuda. muidugi läks keeramine raskemaks ja tundlikumaks. Samas egas moosiriiulit külge aja ning 20" valudest rääkimata. Kõik küljes välimusest pea see mis olid siis kui esimesele kliendile see müüdi. Mul ta ikka igapäeva auto - masin siis endale, ning teen temaga seda mis ma arvan, et teeb sõidu mugavamaks, mõnusamaks ja sobilikumaks enda jaoks. Vedrustuse muutus siis tingitud Volvo vanaema ratastega vannilikust juhitavusest. Kuid väga rahul näiteks Volvo vedrustuse käiguga, hea pikk ja rattad püsivad alati maas :D

Kokkuvõttes, meie Volvod (ikka need kirstud) on paljudes mõttetes paremad kui tänapäevased masinad. See on see mõnu mis tekkib nendega sõites. pole siiani tõesti kogenud masinat mis mulle sõitmise poolest nii meeldiks. Parajalt ruumi ja mugavust ning võimalusi igaks elujuhtumiks :D Nad piisavlt tundlikud ja head. Näiteks Audi 100 90ndate algusest on selline tuim ja kohmakas teel, BMw samas ajajärgust aga kuidagi väga ebamäärase paigutusega seest. Kõik on kenasti kättesaadav, lai seest aga istmed asetsevad vasta uksi :P Igaühele oma, minule Volvo :D
1987 Volvo Nilsson 740 "Tupsu"
2001 Volvo V70XC 2.4T

Kasutaja avatar
rainera
Kõva postitaja
Postitusi: 249
Liitunud: 16 Juun 2005, 23:12
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rainera » 28 Jaan 2006, 21:23

ei oskagi nagu JaanKaerale mina siin ühtki head vastust anda. Hr. "vanapeer"'uga :) (hea nimi 8) ) täitsa ühel nõul, et teen mis tahan oma autoga. Väga huvitav teema :(



:roll: Suured inimesed ikkagi ju
plaatina, titaan, kuld, hõbe (ehted)

Kasutaja avatar
turboES
Foorumi veteran
Postitusi: 1047
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:49
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

PostitusPostitas turboES » 29 Jaan 2006, 00:21

Ei saa pihta mida Jaan ütelda tahab.
Arvan, et foorumi idee on ühendada neid väheseid Volvo fänne, mida iganes nad ka oma Volvoga teha ei tahaks. Kas kellegile meeldib sõita väikse- või suure rooliga. Mul on olnud mitmeid Volvosi, enamus väikste roolidega aga ühel on ka suur rool alles peal ja naudin ka seda täiega.
Kindlasti ei ole foorumi mõte kedagi hukkamõista.
Meid on niigi vähe, laske üksteisel olla.
'06 V70 D5 AWD
'66 Amazon kombi
'68 Amazon
'72 P1800ESTurbo
'73 142
'74 142
76 242L
'79 242

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 19 Apr 2006, 11:04

Noh viimase aja trend on, et uued liikmed tulevd siia oma autosid müüma :)
:unibrow:

Kasutaja avatar
mairold
Kreisi postitaja
Postitusi: 300
Liitunud: 01 Juun 2006, 13:32
Asukoht: Meriküla
Kontakt:

mõte

PostitusPostitas mairold » 06 Juun 2006, 10:36

Ega ei hakka ütlema jah, kuidas igaüks oma VOLVOt peab hoidma või sättima. Sallivus eelkõige. Ise kavatsen värskelt muretsetud Volvot hoida kaua, mitte vähem kui 10 aastat. Mingil hetkel hakkab jõudma uunikumi väärtusesse ja seetõttu katsun kõik originaalis hoida. Eelmised omanikud pole pealtnäha midagi võõrast peale pannud. Alles õpin oma kinnisvarakest tundma.
Samas olen näinud VOLVOsid, mis on tõeliselt hästi ja stiilselt üles vuntsitud või lausa tuunitud. Tekib endalgi mõte, et peaksin stangede värvi värskendama ja tagatulesid lakkima :). Foorumi liikmete autode rubriiki lugedes leian, et auto ilustamisel antakse siin palju nõu ja nõuandjaid võetakse isegi kuulda. Väga sõbralik chat sel teemal.

Foorumi mõte vast selles, et tekitada VOLVOomanike hulgas lisaväärtust nii info vahetuse mõttes kui ka üksteise aitamisel. Ja eks ka autohoidmise kultuuri tõstmiseks kui ka liikluses mõtlema panemisel. Bemarite renomee on rullnokside poolt rikutud, kuigi hea autona ostaks isegi. VOLVO au rikkumata, eks foorumlased püüavadki V-lippu üleval hoida.

Mis puutub mingi 15 aastat vana VOLVO ostmisse, siis ega neid palju müügis ei olegi. Kel on, see naljalt käest ära ei anna. Vähesed, mis müügis, need kahtlased. Tänavapildis aga on neid palju. Seega väärt masin. Ja kui mõni foorumiliige müüb enda VOLVOt, siis tal süda tilgub verd :)

Mõni aasta tagasi oli vist TM-is artikkel Rootsi suguvõsast, kes annab uunik-VOLVO üle järgmisele põlvkonnale. Mudelit ei mäleta, aga mingi aastast 72. Kolmas põlvkond sõidab ja hoiab kui suguvõsa liiget ja auto näeb tutikas ka välja. Vaat see võiks olla foorumiliikme motivatsiooniks - hoida oma suksut nii kaua, kui võimalik. Pikema-ajalisi omanikke võiks isegi õnnitleda ja kingitusegi teha. VOLVO for LIFE!
VOLVO 740 - vana armastus!

meelis

PostitusPostitas meelis » 22 Aug 2006, 21:48

jutud öiged, olen ise ka volvo 740 d omanik ja olen juba kolm aastat söitnud ,ilma mingite suurte probleemideta,auto ise aastast 1986. ja olen väga rahul ja ei vaheta teda veel nii pea ringi. minul suht palju kruusa teid ja ta kestab ja püsib hästi teel ja talvel jääb alles siis kinni kui rattad öhus. väga hea auto.

mel61
Kõva postitaja
Postitusi: 144
Liitunud: 09 Mai 2006, 18:57
Asukoht: V-Maarja
Kontakt:

Mõtted

PostitusPostitas mel61 » 23 Aug 2006, 17:30

Kui aus olla,ega ma siin eriti tihti sõna ei võta- lihtsalt elutempo kipub suht kiire olema , aga viimastel päevadel on nagu rohkem aega olnud ja olen ka seda saiti rohkem külastanud. Leian,et selline koht on vajalik selleks , et kõigil VOLVO omanikel ; s.h. ka uutel nii nagu ma isegi ; oleks võimalus suhelda ja vahetada ka infi kuidas oma raudset kaaslast paremini hoida, hooldada jne. Samas annab selline omavaheline suhtlemine võimaluse liikuda ka netist välja ning tutvuda uute inimestega, keda kõiki peaks vähemal või suuremal määral siduma ühine nimetaja - VOLVO . Loomulik on , et kõik Volvo omanikud ei kuulu siia ja ei hakka ka kunagi kuuluma , aga need kellel asja vastu huvi - kõik peaksid olema teretulnud! Leian, et see mida keegi oma auto välimusega ette võtab ei tohiks olla mingiks takistuseks suhtlemisel või võimalike eelarvamuste allikaks- loomulikult võiks jääda siiski mingitesse piiridesse. Oluline on see, et omanik ise on rahul ja taies ei naeruväärista Volvo nime, ning ei riiva kaasodanike sündsustunnet. "Kellele ämm, kellele tütar" :lol:
Siin vihjati ka sellele, et nn. uued tegelevad ainult autode müügiga - keda see häirib- võib olla annab see mõnele tõelisele fännile soetada omale just soovitud auto. See, kes tuleb siia ainult oma autot müüma teeb minu arvates õigesti, sest kes oskaks veel paremini hinnata VOLVO-t kui selle tõeline fänn ja peale auto müüki on ka müüja lahkunud! Rohkem sallivust - püüdkem siiski saada üle oma "tõeliseks eestlaseks olemise" ning "Andrese ja Peaaru kommetest" :x
Sooviks kõigile edu ja heade ideede sündi sellel foorumil.
Meelis
s70 IGATI VOLVO

Kasutaja avatar
kmo
Foorumlane
Postitusi: 41
Liitunud: 02 Veebr 2006, 17:24
Asukoht: Harjumaa

Re: Mõtted

PostitusPostitas kmo » 28 Aug 2006, 15:56

Ühendav idee on ilmselt selles, et paljudel foorumi külastajatel on Volvo või siis huvi selle auto vastu. See ongi lühidalt kõik minu meelest.

Mina ei astu kunagi Volvo klubi liikmeks ega telli enesele klubi sümboolikaga esemeid, sest autosid, millel on kiri "Eesti ... (ükskõik, mis automark) klubi" näeb kahjuks ikka pigem rullnokkade käes, kes suunatuld näitamata ja kiirust ületades linnas ringi sõeluvad, "tümps põhjas". Ei taha end sellistega seostada.

Ma ei arva, et Volvo klubi liikmed teiste autoklubide liikmetest kuidagi paremad või halvemad oleksid. Rullnokad lihtsalt käivad klubide juurde, neist pole pääsu.

Ka ei saa ma aru sellistest ettepanekutest à la "saame Teletorni juures kokku ja teeme autodest VOLVO kirja". Samas, ei pane kuidagi pahaks, et siin selliseid ettepanekuid tehakse, mõnele on tema auto tõesti midagi väga kallist ja armast, erilist tähelepanu nõudev, kuid ma ise ei oska end sellise ideega samastada.

Seega, ühendav idee on siin Volvo, täpsemalt sisustab selle igaüks ise.

Kasutaja avatar
Volvo Club
Volvo Club liige
Postitusi: 1122
Liitunud: 15 Juun 2005, 21:12
Asukoht: Tallinn / Jüri
Kontakt:

Re: Mõtted

PostitusPostitas Volvo Club » 28 Aug 2006, 22:09

kmo kirjutas:Mina ei astu kunagi Volvo klubi liikmeks ega telli enesele klubi sümboolikaga esemeid, sest autosid, millel on kiri "Eesti ... (ükskõik, mis automark) klubi" näeb kahjuks ikka pigem rullnokkade käes, kes suunatuld näitamata ja kiirust ületades linnas ringi sõeluvad, "tümps põhjas". Ei taha end sellistega seostada.

Ma ei arva, et Volvo klubi liikmed teiste autoklubide liikmetest kuidagi paremad või halvemad oleksid. Rullnokad lihtsalt käivad klubide juurde, neist pole pääsu.

Esitan sulle küsimuse, kuid vasta ainult endale
Mis sundis sind ühinema foorumiga, mille liikmed on sulle vastumeelt, mille liikmeks mitteastumist ja sümboolikaga esemete tellimisest loobumisest sa valjuhäälselt teatad? Milline on sinu missioon siin?

Kui poleks klubi liikmeid poleks ka seda foorumit. Klubi liikmete maksudest on makstud serveri üür, et koduleht ja foorum üleval hoida.
See on finants pool.
On ka inimesed kes on klubi liikmed. Ei tea ühtegi liiget kellele rullnoka tiitel anda. Tundmata inimesi on raske neile märki külge panna. Kuidas see küll sul õnnestunud on?
Oma teadliku aja jooksul klubis pole klubi rullnokklust propageerinud. Ennemalt saab viisaka ja ohutu liiklemise teemadel arutletud, mõtiskletud.

Iga juht peaks endalt küsima, mida olen mina teinud ohutuse suurendamiseks? Tavaliselt aga näidatakse teise suunas näpuga, et ei näidanud suunda ja ise ületab ristmiku roosaga või sõidab ummikutega ristmikule välja ja takistab ristisuunalist liiklemist

Rahuliku meelt ja rohkem sallivust

Urmas
Pildialbumid http://picasaweb.google.com/volvoclubestonia
Haagissuvila rent
56495585; 56495125
www.volvoclub.ee
SKYPE: volvoclub

Kasutaja avatar
simpson005
Volvo Club liige
Postitusi: 1983
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:56
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas simpson005 » 29 Aug 2006, 23:27

kurb on kui hukka mõistetaakse enne süüteo toimumist

KMO tule korra mõnele üritusele ja usun et muudad meelt :lol:
Pers...täis 850 ja veel mõni vana
142 MATU
2006a. XC70
2008a XC90 D5

Kasutaja avatar
kmo
Foorumlane
Postitusi: 41
Liitunud: 02 Veebr 2006, 17:24
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas kmo » 02 Sept 2006, 15:31

Tere,

Tunnistan, et ma oleks võinud oma arvamuse kirjutada tasakaalukamalt. Vabandan, et oma faktidel mittepõhineva arvamusega Volvo klubi liikmetele liiga tegin.
Viimati muutis kmo, 21 Okt 2006, 21:20, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 02 Sept 2006, 16:00

Egas kmo valesti midagi ei öelnud. Tõesti on paljudel ringisõitvatel romudel kirjas mingi kapakohila streetrace või mingi-margi-club ja see devalveerib kõvasti efekti, mis võiks ka korralikul klubimasinal olla.

Volvoklubi võiks nende club siltidega erineda ja miks mitte edasi arendada asja:
trükkida loosungeid teemast "häid ütlemisi volvo kohta" ja hoopis neid meie masinatele kleepida.
(analoog KOFFi vaimukustega. ja muidugi kasutades cala pakutud fonti)
:unibrow:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist