sinine diisel

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: sinine diisel

PostitusPostitas -kj- » 14 Apr 2017, 08:31

No kui tundub jabur su jaoks Liiwaannus see, siis pole midagi teha, aga nende oletustega sa tõde ei muuda, siin pole midagi vaielda, kui kursis pole.

Kasutaja avatar
joss122
Kõva postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Aug 2009, 14:27
Asukoht: võrumaa

Re: sinine diisel

PostitusPostitas joss122 » 14 Apr 2017, 09:10

Tuuletallaja kirjutas:Seltsimehed unetud, numbrituvastustarkvara on põhimõtteliselt juba eilne päev...

+1
Numbri tuvastus on mitmeid aastaid liikluses kasutusel olnud.

Viimased aastad on tehnikat külge pandud nii "kiir reageerijate" masinatele kui tava patrull autodele...eriti lahe on see, et radarid töötavad automaatselt mõlemas suunas.

Iseasi paljudel need reaalselt teepeal sõites sisse on lülitatud.
Igapäevane asi on täna kiiruseületamise puhul, et kui juba radaris oled fikseeritud siis tuleb kiri auto omanikule koju. Ilma, et vilkureid taga aknas näed või kuuled.
Stand up for what you believe in...
...even if it means standing alone

Hambakari
Kõva postitaja
Postitusi: 135
Liitunud: 31 Jaan 2017, 19:53

Re: sinine diisel

PostitusPostitas Hambakari » 14 Apr 2017, 10:16

Ikkagi jääb arusaamatuks, miks peaks skeemitama ja sõitma ringi pea õlgade vahel, hoidmaks kuus kokku mõnikümmend eurot? Eks sissetulekud on kindlasti inimestel erinevad, aga isegi kui sa uhad kuus maha 4-5 paagitäit, jääb võit suhteliselt marginaalseks korvamaks antud toimimisviisiga kaasnevat ebameeldivust. Eks nagu rahvasuugi ütleb - kui varastada, siis juba miljonit :)
Volvo XC90 2.5T 2005
When you have a hammer, everything is a nail.
When you have a welder, everything is whatever you want it to be.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: sinine diisel

PostitusPostitas ants » 14 Apr 2017, 10:22

Ei tabata - pole varas.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: sinine diisel

PostitusPostitas hypnotiza » 14 Apr 2017, 11:10

Jeez, sinine kütus. Töötab ju ja "ainult värvaine". Traktorites töötab ka ju. Hea nali. Teooria jälle. Aga praktika? Praktika näitab et D5 pihusti maksab 50€/tk keskeltläbi. TDI pihustite jooks 100€ tuuri + pumba remont ca. 200€+ kanti. A´la "mina olen sõitnud n-kaua sinisega ja pole midagi juhtunud" jutu võib sinnapaika jätta. Pumpasid remontides ja pihusteid nähes seestpool võin vabalt öelda milline on saanud sõita sinisega ja milline mitte. Ise olen spetsiaalselt läbi katsetanud erinevad kütused. Kui masin on keskmises seades, siis tõepoolest võib tunduda ei ole vahet. Aga kui ajada masina töö nö piiri peale, siis tuleb vahe ikka kõvasti välja. Katsetamiseks ajatud seades - valgega oli kõik ok. Sinisega tõusis kütusekulu pea 1,5x, minek hääbus ja tekkis ka musta tomu rohkem. Valge peale tagasi minnes läks asi korda tagasi. Ja proovitud erinevate sinistega.
Aga mis ma siin üldsegi kaagutan. Igaüks teeb oma masinaga mis heaks arvab. Lihtsalt ma üritan arusaadavaks teha kuidas masinat paremini hoida, olles selle eelnevalt endale selgeks teinud.
Ilusat tankimist! :)

Kasutaja avatar
Volvo Club
Volvo Club liige
Postitusi: 1122
Liitunud: 15 Juun 2005, 21:12
Asukoht: Tallinn / Jüri
Kontakt:

Re: sinine diisel

PostitusPostitas Volvo Club » 14 Apr 2017, 13:55

Kui on solk kütus, siis ei ole vahet on ta valge või sinine.
Sinine kütus tuleb tollilaost samast anumast kust tuleb ka valge kütus. Vahe on ainult selles et MTA töötajad lisavad markervärvi.
Vahe on nendel kütustel aktsiisimaksus

Sinise kütusega sõitmist ei nimetata varguseks vaid maksudest kõrvale hoidmiseks.
Pildialbumid http://picasaweb.google.com/volvoclubestonia
Haagissuvila rent
56495585; 56495125
www.volvoclub.ee
SKYPE: volvoclub

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: sinine diisel

PostitusPostitas Traktorist » 14 Apr 2017, 14:52

Sekundeerin Hypnotizale,nii rott ei saa ka olla,et igast jama autosse kallata,vana hea sõna juba ütleb,et koonerdamine pole kokkuhoid.Kui ma V70 (mk1) dislaga sõitsin,siis mõtlesin kah,et äkki saab kuidagi odavamalt, sest näiteks laevades kasutatav diisel (tol ajal pigem kergekütteöli) oleks tasuta käes olnud,enamusajast täeiesti värvimata ka veel.Aga kui süvenesin veidi teemasse,siis sain aru,et see teps mitte sama kraam pole mida tanklapüstolist lasta saab.Igasuguse tundmatu jama kallamine tänapäevasesse dislasse on paras vene rulett,tõenäolislt paned kokkuhoitud raha topelt mootori remontti v siis riigiabisse tagasi.Sellepärast ei tankinud ka hea hinnaga Kopli tanklast.Kes väga senti lõhki tahab ajada,siis 1,2l pesukotid on väga ökod ;)
Aga profid sõidavad hui teab millega ja müüvad oma panni maha,järgmise omaniku mure,eksole.Toiduõliga võib ka sõta...mingi aeg :D

Kusjuures selle toiduõliga tuli naljakas seik meelde.Ma ei mäleta kes sel ajal rahanduminister oli,aga kuna innovaatilised noored oma vanasid Golfe ja pommikindlaid Mersusid toiduõliga sõitma konvertisid,sellest ka autosaadetes lugusid tehti ja oma ala foorumgi oli,siis kuna väidetavalt juba tervelt 500(sic!) panni poslamaslaga ringi täristasid,siis tõsteti poes müüdava toiduõli hind sama hinna peale mis diisli liiter (selle arvestusega ,et õli kulus 100km peale mingi %enam,oli vist a` la et diisel maksis nii 1,2e/l ja õli alates 1e/l .Ja jaekauplustes pidi liitri hind olema ühtne ka 10l kanku puhul hulgi ostes.Ja friikaid praadivad putkad ei tohtinud enam eraisikule loovutada oma kasutatud fritüürirasva)
Koos sellega muudeti seadust nii,et enam ei tohi kasutatda mootoris teepeal liiklemiseks muud kui ainult vedelikku millelt aktsiis makstud.

Mul paar tuttavat sõitsid sinisega kunagi,mõlemad kelkisid kui mitmeid tuhandeid nad kokku hoidnud on.1 lõpetas kokkuhoiu ära kui oli kaks litakat kätte saanud tollilt (ennem sai tolli siseinfot ,aga kui ta kontakt lahti lasti ,jäi kohe vahele) Teist kiusasid (nt varitsesid suht koduukse väljasõidu juures) miilitsad nii kaua kuniks ta sellest autost loobus ja bensuka muretses :) (Tal oli mingi Itaalia numbritega väga segase omanikuringiga auto,sellepärast otseselt kunagi trahvi ei saanud ,sest ei suudetud tuvastada,et tema tankis)

Mind on kaks korda reidi käigus maha võetud viimase 10a jooksul,samas kohas-Raudalu baari juures Tallinna piiril.Esimest korda olin bensu Fordiga,siis vaadati teh.passi ja löödi kulpi ning sooviti head teed ,teine kord disla Volvoga,aga siis oli neil 100m ennem põõsas patrull kes autonumbreid toksis ja infi edasi andis.Esimesel korral panin tähele,et eranditult kõik taksod,Mersud ja kaubikud tõmmati hoovi ja huvi oli ka Fordide-Opelite vastu millegipärast.

Ja Liiwaannus-see pole mingi linnalegend,et kui omanikul puudub juhtimisõigus siis tõmmatakse kontrolli:mul on soome load ja seda nad oma arvutist ei näe,viimaselajal pole väga torgitud,aga nii 4 aasta jooksul on mulle end sõbraks pakkumas käidud nii 5-6 korda.Plus on naine kinni peetud paar korda.Põhjuseks sama-omanikul puudub juhtimisõigus kompuutri järgi.Samas olen ka kasutajana kirjas paaris sõidukis ja ka neid on lambist kinni peetud,põhjus samane ehk et neil näitab,et kellelgil auto kasutajatest puudub juhtimisõigus.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Hambakari
Kõva postitaja
Postitusi: 135
Liitunud: 31 Jaan 2017, 19:53

Re: sinine diisel

PostitusPostitas Hambakari » 14 Apr 2017, 15:32

Olen näinud ka toiduõlist samm edasi paaki kallatavat soga. Nimelt oli meil kunagi tööl mehaanik, kes avastas omale nn. tasuta kütuse - trükimasina pesemisest tekkiv sola, mis koosneb laias laastus 50% veest ja 50%pesupetroolist, sekka paberitolmu ja värvijääke. Vedas selle koosluse talvel kankudega õue, vesi külmus ära ja voilaa - petrooli kallas ringi. Siis filtreeris seda jutu järgi läbi flanelli mitu korda, lisas tilga ehtsat diislit ning oligi raketikütus valmis. Sõitis ringi mitme vanakooli diisliga, autod olid sellisest hinnaklassist, et kui kütusest tingituna mingi jama tekkis, siis läks pressi alla ja võttis uue. Autod olid seest sama rääbised nagu väljastki. Eks igale oma. Tankis nii, kuniks ülemused asjast aimu said ja ära keelasid selle tegevuse - ohtlike ainete käitlemise reeglite rikkumine. Seega teemaalgataja, kui autoks on juba 2006 aasta auto, mille diiselmootor eriti kütusega tehtud vigu ei andesta, siis tangi parem õiget asja ja ela murevabamat elu!
Volvo XC90 2.5T 2005
When you have a hammer, everything is a nail.
When you have a welder, everything is whatever you want it to be.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: sinine diisel

PostitusPostitas Leho » 14 Apr 2017, 19:51

Liiwaannus kirjutas:.. Nr-omanik-värvilise ostud seos tundub mõistlikum kontrollipõhjus, ....


Ei ole ma eraisikuna kunagi sinist ostnud.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
joss122
Kõva postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Aug 2009, 14:27
Asukoht: võrumaa

Re: sinine diisel

PostitusPostitas joss122 » 14 Apr 2017, 20:41

.
Viimati muutis joss122, 15 Apr 2017, 11:48, muudetud 1 kord kokku.
Stand up for what you believe in...
...even if it means standing alone

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: sinine diisel

PostitusPostitas -kj- » 15 Apr 2017, 10:44

Mismoodi see seletatav on?
Kasutaja Volvo Club ütles kõik ära, teie joga on hämmastav :D

SanderL
Kõva postitaja
Postitusi: 249
Liitunud: 24 Veebr 2016, 23:19
Asukoht: Saaremaa

Re: sinine diisel

PostitusPostitas SanderL » 15 Apr 2017, 11:35

+1
Vead peituvad ilmselt määrdunud kanistrites, millest kütet kallatakse.
Inimesed teevad ikka vigu, kuni lõpuks ostavad Volvo

Aare72
Foorumlane
Postitusi: 51
Liitunud: 20 Nov 2012, 19:18
Asukoht: Saaremaa

Re: sinine diisel

PostitusPostitas Aare72 » 16 Juul 2017, 10:30

See päikese käes pleegitamine töötab küll kuid kütte värv jääb hiljem ka selline petrooleumile omane - kollakashall. Ei tea, kuidas tänapäeval on kuid kunagi lisati lisaks värvainele ka keemiline marker justnimelt pleegitatud kütte tuvastamiseks.

Õigus on neil, kes väidavad, et kütus ise on täpselt sama, mis valge. Vastasel juhul ei saaks põllumehed oma kalliste masinatega üldse liigutud, kui pumbad pidevalt pe..ses oleks, nagu üks ''remondimees'' siin väita püüab. Kui keegi juhtumisi on saanud (tõlkimatu rõve sõim), otsigu viga tarnija tünni- või enda kankude põhjadest. Seda muidugi ka valge puhul.

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: sinine diisel

PostitusPostitas hypnotiza » 17 Juul 2017, 08:28

Kas sa kulla inimene tead üldsegi mis vahe on sõiduauto ja traktori pihustil? Kas sul on õrna aimu mida teeb see markeraine ise? Kuni aineni on tõepoolest sama. Olen remontinud ka traktorite pihusteid-pumpasid.
Aga noh, eks igaüks teab ise mis teeb. Niiet keegi ei keela teil "põllumehe loogikaga" edasi sõita :D

Aare72
Foorumlane
Postitusi: 51
Liitunud: 20 Nov 2012, 19:18
Asukoht: Saaremaa

Re: sinine diisel

PostitusPostitas Aare72 » 17 Juul 2017, 10:48

Ole siis nii hea ja selgita mõistamatu(i)le, mis vahe on ühe või teise cr pihustitel? Ühed on plastist ja teised kuketinast?!? Ja siis juba seda ka, mis imeollus too marker on? Kui kütte määrdeomadused on ok ei juhtu ühe- ega teise pihustitega miskit kui loomulik kulumine välja arvata. Pigem oli aastaid tagasi valge küttega probleeme, mil see sinisest hapetega pleegitati ning siis määrdeomadused nullilähedaseks said.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist