2016 XC90 D5 turbo tükkideks

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

2016 XC90 D5 turbo tükkideks

PostitusPostitas TheKris79 » 01 Sept 2021, 15:43

Tervist,

Sel suvel Mai kuus Eestis olles juhtus mul siis selline asi, et ülemine VNT turbo andis otsad (väiksem). Pole sellist asja varem kunagi kogenud ja siiani pole aru saanud mis selle purunemise põhjustas. Läbisõit oli sel hetkel u. 172tuh. Nüüd vahetatud turboga u. 5tuh km sõitnud.
Kuna oli vaja tagasi kodu saada siis olin sunnitud umbes 300km selle purunenud turboga maha uhama.

Sain lammutusest kasutatud turbo ja paigaldasin siis oma garaazis asja külge (uskumatu ettevõtmine - no nii peitu pandud, et nädal aega pusisin). Alumine suurem turbo vähemalt visuaalselt oli korras ilma igasugu lõtkudeta ja ainult väga väiksed kriimud kuumakoja labadel.
Aga siiski, oleks selline küsimus - nimelt nüüd tundub, et on selline imelik vilin(mitte selline tavapärane turbo vilin) mingitel hetkedel just gaasi maha lastes või siis algselt kiirendades mida enne pole nagu täheldanud. Kas see võib olla, et mingi tihend ei hoia korralikult õhku, või siis sai ikkagi see suurem turbo mingit moodi viga mida ma silmaga ei pruugi näha või siis miskit muud.

Mis siis puruks oli - terve kuumakoja propeller oli murdunud ning kogu see suur tükk oli siis ennast kiilunud alumise turbo kuumakoja sisselaske avausse. Sealt ma ta välja koukisin, kuid märkasin, et ühelt labalt oli tükk kah ära tulnud aga seda ei leidnud kuskilt. Kasutatud jupp oli peaaegu uus 20tuh läbisõitnud autolt.
Õli vahetasin kohe, turbode õlitorud sai korralikult läbi pestud jne. Ainuke asi mida ei vaadanud oli cooleri radika sisendeid - kui sinna see väike jupike lendas kas see võib kah sellist vilepilli häält tekidata?


Minek on enam vähem sarnane aga mingil hetkel on tunda nagu see moment kui teine turbo taha ennast haakub kuid selle kohta arvan, et pean natuke seda suurema turbo wastegate varrast reguleerima, kuna selle pidin lahti laskma turbot vahteades ja võibolla ei saanud täpselt õigesse asendisse. Nagu aru olen saanud peaks u. 3mm vedru pinget peale panema aga panin vist 2mm.

Huvi pärast oleks tore kui teadjamad oskavad mingeid ideid anda. Ise pole meeletu mootorite ja turbode asjatundja aga see loll huvi isetegemise osas on olemas ja võibolla teinekord nuhtlus.

Kui huvi on võin ka mõne pildi sellest purunenud turbost panna.
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

Mafka
Kreisi postitaja
Postitusi: 351
Liitunud: 20 Okt 2016, 16:03
Asukoht: Viljandi/Pärnu/Tartu

Re: 2016 XC90 D5 turbo tükkideks

PostitusPostitas Mafka » 19 Sept 2021, 16:09

Pane jah pilt.
Mu sõbra vana D5 tõmbas katkisest lohvist kivi sisse ja murdis ka ühelt labalt tüki välja. See turbo teeb reaktiivi laadset vilinat.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist