V70 CNG anomaaliad

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Viljam
Foorumlane
Postitusi: 68
Liitunud: 10 Juul 2011, 15:26

V70 CNG anomaaliad

PostitusPostitas Viljam » 16 Aug 2020, 08:37

Tere-tere

Otsustasin proovida gaasikat ja olen paar kuud nüüd omanud 2011 aasta V70, tulnud Rootsist (OYL524). Mootoriks on 2,5l, D5244T11. Hea ökonoomne kulgeda.

Mis aga kripeldab, et gaasi pealt on kiirendus autol tunduvalt kehvem kui bensuga. Kui võrdusmomenti poleks, siis ehk ei teakski midagi paremat oodata, kuid antud juhul erinevus on tuntav. Lisaks on tühikäik ebaühtlasem ning ka kui lasen ühtlasel kiirusel sõites gaasi maha, siis uuesti kiirendades tekib hetkeks jõnks sisse. Külma mootoriga seda jõnksu aga ei teki, isegi gaasiga mitte. Bensuga aga säärane anomaalia üldse puudub. Olen käinud Gaznetis, vigasid ei ole. Volremis vahetati küünlad, mis olid olematud ja kuid anomaaliad midagi ei leitud.

Kas keegi oskab kommenteerida või soovitusi anda antud olukorras?

Omal on laual veel Lev Autogaas ning siis juba IA....

Tänud ette!
Viljam

Indrek 1967
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 23 Okt 2019, 17:18

Re: V70 CNG anomaaliad

PostitusPostitas Indrek 1967 » 18 Aug 2020, 20:00

Antud Volvo on projekteeritud bensukas, millele on siis hiljem lisatud gaasisüsteem erinevalt Vag autodest. Volvo töötabki gaasige kehvemini nagu olen samuti täheldanud. Samuti häiris alguses, et kompuuter ei ole ühendatud gaasisüsteemiga. Samas asi töötab ja on odav sõita, aga peab nende miinustega leppima ja Vag toodanguga ei saa võrrelda, mis on projekteeritud otse cng autodeks. See jõnksutamine võid tulla millest iganes ja mina arvan,et selle korda saamine/tegemine on otseselt sõltuv juhusest,otsest viga ei tea keegi. Kui ise ostsin samasuguse Volvo, siis Gasnetis selgus,et ühe cng pihusti juhe oli rootsis valet pidi kuidagi ühendatud. Oli samuti tühikäik cng pealt ebaühtlasem, aga samas võib viga olla kus iganes. Kahjuks käib Eestis siiski see remont nendel autodel suht tunde ja juhuse tahtel ja järjest mingeid juppe vahetama hakata igaühe soovituste järgi läheb Sulle väga kalliks. Soovitan leida lihtsalt sobiv sõidustiil, kui muidu kõik tòötab ja cng pealt vähem peale tallata. Mulle näiteks kunagi cng Passatiga suutis ebaühtlase tühi käigu pärast cng pealt teha Forss Mooni tänaval pakkumise alates 4500 eur ja Gasnet sai asja lahendatud 180 eur.Peale seda ma eriti tõsiselt pole igasuguste expertide arvamusi võtnud,kes ise igapäevaselt cng'ga ei sõida. Ise kasutan Volvot samamoodi,et kui teatud juhtudel on vaja põhja tallata, panen juba foori taga hetkeks bensu peale, midagi pole teha, mina igatahes muidu töötavat süsteemi näppima ei viitsi hakata ja põhja tallata on vaja minul sedavõrd vähe, et lepin sellega

princeAndrew
Kõva postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 18 Jaan 2008, 10:59
Asukoht: Pärnu

Re: V70 CNG anomaaliad

PostitusPostitas princeAndrew » 18 Aug 2020, 23:35

Ja IA tunnistab sulle ausalt ,et nad ei oska aidata.

Indrek 1967
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 23 Okt 2019, 17:18

Re: V70 CNG anomaaliad

PostitusPostitas Indrek 1967 » 19 Aug 2020, 12:11

Lisaks veel nii palju, et ''hea odav sõita''. Tasuta pole maailmas midagi peale Tallinna ühistranspordi. Suurim probleem nende autode puuul on asjasse suhtumine. Nende autode väljatòötamine on autotehastele maksma läinud kena kopika ja loodud on nad kindlale sihtgrupile. Eelkõige taksod. Suur mugav auto, suhteliselr väikese varustusega (vähem probleeme), mõeldud tavaliikluse liiklusvoos kulgemiseks võimalikult sujuvalt päevast päeva (mega km, palju kütust). Ka siin on maailmas muutused, kliendid pole enam nõus suurt ja mugavat kinni maksma, piisab boldist muust seesugusest. Ja mega kütust ei kulu, need preemium klassi autodel pole cng enam vaja, vaid nahksisu, mitmetsooni kliimat jne.,kõike ei saa ja suuremad autod lähevad maha toodangust nagu E class, Passat ja Volvo põhimõtteliselt, eest õige cng Volvo oli see 103 kw, tehas pani kõva papi magama, aga oodatud müüki ei tulnud peale, see nn rohelise mõtteviisi eest ei olnud tavatarbija seda vahet cng autodega kinni maksma ja läks tootmisest maha juba 2008. Peale seda on Volvod bensukad, millele nende oma osalusega firma on peale pannud järelasendusega gaasiseadme eelkõige takso klientide rahuldamiseks. Nüüd jäi väike osa kliente, kes mõtlesid teisiti nagu mulle kunagi passati müünud rootslane selgitas. Neil IT ala firma, viiekesi kihutavad mööda rootsit, vaja suht suurt suht mugavat suht head autot. Valiti välja Passatid. Kõik autokulud firma poolt, Kõik saidki autod, väike bensu mootor, kepikast, min varustus ja kütuse kaart.Läbisõit mööda rootsit umbes 5000 km kuus.Vend tegi arvutused ja esitas firma juhtkonnale, et cng kaart talle kütuse kaardi asemel ja autole liisingusse nahksisu,dsg kast,premium sound, täis valgustuspakett ja mahtused veel korralikud veljed ka. Saigi, firmale kogu kulu oli sama ja kahe aasta liisingu lõppu sain mina selle auto siis omale kui vend juba omale uut kauples.
Ehk tasuta pole midagi, keegi kuidagi peab maksma millegi muu arvelt siis.
Mina suhtun sellesse Volvosse nii, et mul on Volvo bensukas, millel on siis lisavarustusena peal pikemaks kulgemiseks selliene kaval süsteem, et hetkel välja käidav raha hulk on poole väiksem.Hea kulgeda liiklusvoolus. Kui ma aga tahan selle auto 170 kw mõnuga kasutada, siis sellel hetkel ma unustan selle lisavarustuse ja lülitan ta välja kna ta segan minu mõnu nagu panen katuse luugi mõnikord kinni/lahti või lülitan raadio välja. Midagi karta selle cng juures pole otseselt, aga tuleb lihtsalt kasutada sihtotstarbeliselt, kas vajadusel ökot või siis rohkem naudingut, aga siis bensuka km hinnaga, korraga kõike ei saa.

Viljam
Foorumlane
Postitusi: 68
Liitunud: 10 Juul 2011, 15:26

Re: V70 CNG anomaaliad

PostitusPostitas Viljam » 20 Aug 2020, 18:13

Tere-tere

Head Vabariigi sünnipäeva!

Tänud kõigile tagasiside ning mõtete eest! Külastasin vahepeal Lev Autogaasi ning seal leiti, et CNG pihustid vajavad vahetamist/puhastamist. Volremil selline teenus olemas, vaatame, mis tulemuse see annab. Pihustite vahetus läheb aga liiga kulukaks...

Viljam

hundu9
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Veebr 2016, 23:06
Asukoht: Tartu

Re: V70 CNG anomaaliad

PostitusPostitas hundu9 » 29 Okt 2020, 09:21

Tere!
Kas oled Volremis ära käinud ja kuidas tulemused ?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist