volvo XC60 head ja vead

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

MB_1
Uustulnukas
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Veebr 2019, 18:29

volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas MB_1 » 16 Veebr 2019, 19:02

Tere,

Huvi on tekkinud XC60 vastu.

Kas mõni omanik leiab aja alljärgnevatele küsimustele vastata?

Kuidas on üldine vastupidavus?
Mis mootorit(kw) ja käigukasti eelistada?
Mis häirib?

Valikus oleks 2010-2012 a. autod, mis hakkavad juba 10 a. vanaks jääma, seetõttu olekski hea väike tagasiside.


Parimat

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas bnd » 19 Veebr 2019, 14:47

Sõidan 2012 dets masinaga, ehk automüüjate keeles MY13. Polestari seades R-design, 169kw, automaat.
Läbisõiduks tuli just nädalavahetusele ette 290000km. 91000km peal on autol garantiikorras vahetatud mootor, hiljem tagasilla haldex ja nüüd ka käigukasti solenoidplokk. Kõik lisad toimivad siiani, elektrijamasid pole olnud, va eelmine talv, kui tuled vilkusid mingitel hetkedel. Lasin vahetada aku ja pingeregulaatori ja peale seda pole seda enam esinenud. Mingi õlileke oli ka kapoti all, üleval, miski garantiiteema tihendiga, see likvideeriti paari minutiga.
Haldexi veast sain ka tänu käruga lumes sõites, kus oli oht, et ei saagi mäkke. Teeninduses lae alla tõstes ja seal "sõites", käisid ka tagarattad ilusti ringi ja peatada neid ei suudetud, samas ka jääpeal ei teind tagarattad midagi. Garantiikorras vahetati ära, sama ka solenoidplokiga- garantii.
Mootori ja käigukasti eelistusi on raske soovitada, ma ütleks, et see 169kw aut kastiga on suht penskar, ma ei saa aru, kuidas üldse miski 120kw-ga võimalik sõita on. Sõltuvalt varustusest, on tegemist täiesti erinevate autodega, kuigi nimi tagaluugil võib sama olla. Mul on vist peale el istmete kogu varustus, mis saab olla, samas naabrimehel aasta uuem ja lisana aind el aknad- no ei olegi midagi võrrelda, kasvõi juba silepink vs R-korvistmed.
Häirib? Uimane käigukast, paigaltvõtt on ikka megauimane, samas aga tänu piisavale pöördemomendile on näiteks möödasõidud hetkega tehtavad. selline tunne, et kiirendus 80-120 on kiirem kui 0-80 :)
Häirib ka liiga tundlik? radar, st tugevama vihmaga lülitab distantsi välja, tihedama lumega ei räägigi, siis aga probleemiks vist radarile ja esiotsale üldse kasvav lumi. Vahest tunnen puudust bmw-l pakutavast valikust, ehk kas sõidan distants või vanamoodsa cruisiga.
Mul on masin suht jäik, isegi väga jäik, mulle meeldib, kuna sõidan pikki otsi. Samas isa mul sõitis sellega, siis ütles, et plommid tulevad välja- ise ei saa arugi. Mulle jällegi õõtsumine ei meeldi, mis kaasneb mõne suurema maasturiga.
Üks asi, mis mulle meeldib, aga jällegi paljusid häirib: volvo kellade plokk. Mulle meeldib, et mul ees kiirus, kütus, kell, paar asja vist veel. Kui tahan, saan ju kõike vaadata menüüst. Samas sai sõidetud ühe rendimasinaga, jummel, seal oli korraga ees 132 värvilist tulukest ja ma pidin cruisi 3x sisse-välja lülitama, et näha, milline tuluke vilgub ekraanil ja mis asendis cruise on. Mõnele jällegi meeldib, kui ees on tõsine tuledemeri, mind häirib.
Kokkuvõtteks: julgen soovitada, kui õige müüja leiad. Pean tänu läbisõidule varsti ise ka välja vahetama, aga ei teagi, mida valida.
XC60 R-Design Polestar

Enni
Kõva postitaja
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:06
Asukoht: Järvamaa & Tallinn & Tartu

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas Enni » 19 Veebr 2019, 16:27

Eks kõik oleneb kust oled omale uue armukese soetanud. Kahjuks ise sain väga heast kohast korraliku peavalu ja nüüd olen targem. Kui soovid ja kaalud tõsiselt XC60 soetamisele siis minu soovitus oleks järgmine:

Vead:
1) D5 158 KW mudelite puhul kohe kindlasti kontrolli tosooli taseme kõikumist, sest antud mudelitel on väga suur tõenäosus, et blokkikaane tihend vajaks vahetamist. Elasin selle üle .. kuigi IA väitis vastupidist.
2)Automaat käigukast on jah kohati liialt uimane ja võiks paremini toimida. Kuid ennem ostu tee kindlaks ja kontrolli egas solenoidiplokk ei hakka väsima ja vajaks hooldust. Kui automaatkäigukast läheb soojaks, siis piduri vabastamisel võib käia kõva jõnks, või siis kui lülitad R peale ja käib nõksatus, siis arvatavasti vajab hooldust varsti. Läbi elatud teema.
3) Turbod .. ilmnes, et eelmiste omanikude poolt oli öli vahetused tehtud nn vastavalt soovitustele ja tuligi turbod välja vahetada. IA jälle abi ei ole .. ei osanud nemad midagi kahtlustada kui juba probleem oli käes. Sümptom: kui tunned kiirendamisel ala 50km-100km vahel väikest vilinat või vingumist ja oled täheldanud õli kadu, siis võiks turbo üle kontrollida.
4) Parkimise andurid vahest suurema auto möödumisel/peegeldused/ilmasti jne võivad segast panna .. üldjuhul ise linnasõidus olen välja lülitanud.Segavad raadio kuulamist :P.
5)Nagu eelnevalt mainiti, siis kiirendus on uimane, kuid kui juba hoo sisse saad siis möödasõidud on isegi liialt nauditavad ja pead silmad lahti hoidma, et sinised mehed sind ei üllataks. XC70->XC60 üleminek viis möödasõidu uuele tasemele .. :P
6) Tundlik õlitaseme andur. - Ei tea kuidas teistel kogemus, kuid peale softi tarkvara vahetust on ilmnenud olukordi, et keset sõitu antakse teada vähesest õlitasemest, kuid kontrollides on kõik korras.
7) AWD võiks parem olla. :)
8) Aknapesu vedelik saab kiirelt otsa -eks põhjuse peab esitulede pesust otsima.

Üldplaanis, kui eelpool mainitud vead kõrvale jätta mida ise olen kogenud siis tegemist on hea autoga.
Müüdud: Volvo s60 2.4 103kw, 2002 .a.
Müüdud: Volvo XC70 2.4 136kw, 2009 .a.
Traktor: Volvo XC60 2.4 158kw, 2012(2013) .a.

Wapper
Foorumlane
Postitusi: 52
Liitunud: 12 Jaan 2019, 22:30

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas Wapper » 20 Veebr 2019, 11:15

Sõidan juba pool aastat XC60 MY2010-ga, D5 160+kW, läbisõit kokku 145k.
Auto meeldib. Olen väga rahuliku sõidustiiliga ja kogu võimsust kasutan harva ja ainult maanteel möödasõiduks, tundub et sobime selle autoga hästi.
Kalleid remonte ei olnud kuna valisin hoolega, aga siiski õnnestus paar tonni hooldusse/remonti panustada. Eks ma olen vähe nõudlik ka, auto peab olema täiesti korras ja hooldatud paremini kui tootja ette näeb, siit ka kulu. Üldiselt tasub juba ette teada, et "volvo" ja "odav" kokku ei käi.

Mida vaadata ostes (st lisaks standardsetele asjadele)
- seistes käikude vahetus ja proovisõit, käigukast ei tohi jõnksutada üheski režiimis, soojalt ega külmalt. Kui jõnksutab, on kallis remont ees.
- ksenoon lähituledele valge paberleht ette ja vaadata vihku. Kui ereda horizontaalriba all on kohe tumedam ala, on reflektorid ära kõrbenud ja ees kallis remont või tulede vahetus min 500€/tk. Või sõidad pimesi.
- selle aasta volvodel on veel hüdrauliline roolivõimendi ja rihmaga pump. Sooja mootoriga ja tühikäigul proovida, ega rool ei lähe aeg-ajalt raskeks. Proovida mitu korda. Kui läheb kas või korraks raskeks, ja pöördeid lisades kergeks, on ees pumba+vedelikupaagi+vedeliku vahetus 500€, pumpa remontida ei ole mõtet.
- OBD adapter+Torque või DICE+VIDA külge ja vaadata mootori töötemperatuuri (vastavat näidikut Volvo insenerid ei lisanud, idiootide kari). Kui on alla 80C, siis on termostaat läbi, remont sõltuvalt mootorist ja töökojast 200-500€.
- kuulata, ega generaatori sidur ei tee häält. Vahetada preventiivselt, sest kinnikiilunud sidur rebib pooleks genekarihma, mis võib sattuda hammasrihma all. Tulemus on mega laastav mootorile ja rahakotile.
- vaadata, kas Webasto töötab. Kui ei lähe käima või katkestab kohe tööd, võib aidata mahavõtmine või puhastamine, aga võib oodata ka kallis remont.

Igal juhul soovitan soetada oma DICE+VIDA, sest andureid/elektriseadmeid on palju ja kui tead mis viga, on parandus tihti lihtne.

acl
Uustulnukas
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Veebr 2021, 08:45

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas acl » 23 Veebr 2021, 08:55

Ma ei hakka uut teemat tegema, et kas kellelgi veel kogemus xc60'nega just 2.4 D5 158kW - a kuskil 2012-2013. Ühe proovisõidu tegin, väga mugav. Mis hoolduse hind esinduses umbes on, kui tavaline korraline?

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas Vindicta » 23 Veebr 2021, 19:37

Mul oli täisvarustuses R-Design 2012 ja Polestar mootorijutuga. Kuskil olen varem maininud, et on yliuimane (Hetkel baierlase roolis ja pikemat juttu ei tee). Volvo jäikus ei meeldinud. Kastil vahetasin solekaploki ära (kui see poleks aidanud, siis friktsioonide vahetus poleks olnud rahakotisõber). Norgaks kohaks veel pagasniku amordid. Aknapesuvedelik kadus tõesti myhinal. Ei joudnud sisse kallatagi, kui juba uue nosu järele karjus. Alguses arvasin, et anduri viga, tegelikult lihtsalt täitmatu joodik.
Blis tegi klounaadi ja avariiennetus signaal ruigas nagu tulekahju oleks olnud, ees polnud yhtki autot. Pidin esimestel kordadel sydari saama.
Uste jäätumine-see omaette komöödia...

A muus osas, hea auto. Mulle meeldis. Myysin kuna ls oli minu silmis juba suur 186k).

Remondis käisin Volrem’is - soovitan. Super tyyp, head hinnad, top notch kvaliteet.

jan66644
Uustulnukas
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Dets 2019, 19:44

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas jan66644 » 23 Jaan 2022, 18:58

Tere. Kas keegi oskab öelda suure kütusekulu põhjuse? Autoks volvo xc60 nelivedu 2,4D 158kw automaat koos webastoga. Nimelt täis paagiga 70l saab sõita napilt üle 400km. Minu arvutuste järgi tuleb keskmine 17 kanti. See ei tohiks ju normaalne olla sest mujal ringi vaadates sama mootoriga autod keskmist üle 8 ei näita.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7602
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas Liiwaannus » 23 Jaan 2022, 19:06

Pidurid peal? Leke kütusesüsteemis?
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

jan66644
Uustulnukas
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Dets 2019, 19:44

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas jan66644 » 23 Jaan 2022, 19:31

Ei usu et pidurid peal ja ka loiku all pole ega kütuse lõhna viska. Enne igat sõitu panen küll 20 minutiks mootori soojenduse peale aga räägivad et see webasto ainult nuusutab kütet.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7602
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas Liiwaannus » 23 Jaan 2022, 20:04

Sõltub palju sõite ja pikad nad on. Kuskilt oli kõrva jäänud, et äkki kuni liiter tunnis. Kui tagasivoolu osas leke, siis tilgub mörgatavas kiguses vaid töötava mootoriga nt ja väike takistus rattal annab korraliku lisa küttekulule. Mis režiimis sõida, kui pikad otsad ja linn või maantee ja kas alati enne sõitu 20 min webastot?.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

jan66644
Uustulnukas
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Dets 2019, 19:44

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas jan66644 » 06 Veebr 2022, 18:41

Sõidud on esmaspäevast reedeni tööle 5km ja tagasi 5km ehk siis jah küllaltki lühikesed otsad. Talvel olen jah ennem igat sõitu ka 20 min webastot kasutanud. Auto olnud umbes 2 kuud. Leidsin kompuutrist nüüd vähemalt ECO mode. Enne oli keskmise peal. Proovin palju selle paagi täiega nüüd saab. Oli ka 2 veakoodi mis ära kustutasin oma väikse launch aparaadiga. ECM-P010 000 Mass or Volume Air Flow Circuit .General Failure Information. No sub type information, ECM-P040 500 Exhaust Gas Recirculation Sensor A Circuit Low. General Failure Information. No sub type information.
Võivad need 2 veateadet midagi mõjutada?

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7602
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: volvo XC60 head ja vead

PostitusPostitas Liiwaannus » 06 Veebr 2022, 19:16

EGR ja õhulugeja mõlemad tugevalt sisselaskega seotud, seega ilmselt võivad küll.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist