xc90 d5 120kw start uimane

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
igiliikur
Kõva postitaja
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Apr 2015, 19:39

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas igiliikur » 08 Juul 2015, 10:40

Tegin siis sulle võrdluseks enda autost ka paar liikuvat pilti :)

Esimene video on kohapeal, kang parkingu peal, pedaal reageerib ilusti, ilma viiteta.

http://www.myvideo.de/watch/11965931/XC ... W_kohapeal

Teine video on aeglaselt liikudes ja gaasi vajutades. Siin on näha, et auto hakkab kiirendama siis, kui pöörded liiguvad ikka 1000+. Testisin ka sõbra 136kW aut. kastiga ja see käitus täpselt sama moodi, nii et ma ei oska seda kommenteerida. Ju volvo diisel ja aut. kast käituvadki niimoodi.

http://www.myvideo.de/watch/11965933/XC90

Kolmas on lihtsalt kiirendus näiteks. Kiirendasin mõistlikult, pool gaasi või natu rohkem.

https://www.youtube.com/watch?v=V4z-pqGaGx0

Heli kvaliteet on natu halb, kuna tegin akna lahti, et mootori hääl paremini kostaks, aga tekkis hoopis vastupidine effekt :D
Lisaks veel niipalju, et kast on korras, käike vahetab sujuvalt ja ei libista ka.
XC90

Kasutaja avatar
SOANS 1
Foorumlane
Postitusi: 51
Liitunud: 29 Dets 2014, 17:33
Asukoht: Tallinn/Kiisa

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas SOANS 1 » 08 Juul 2015, 11:54

Tänud igiliikur videote eest
1. Kohapeal reageerib samuti ilusti gaasipedaali vajutusele
2. kütusefilter, õhufilter vahetatud hiljuti
3. diagnostikaga vigasi ei näita
4. vaiksel sõidul gaasi vajutades pole probleemi ja pole mingit tühja kohta nagu tunda, liigub samuti kohese gaasi vajutusega
5. cooler ja turbo õhutoru vahetatud

EDIT:
Nagu aru saan on viimane video paigalt stardist, toimib mul kõik täpselt samamoodi ja kui sa oma viimast videot vaatad, siis on aru saada, et kuskil 1500rpmi-i juures tekib nagu hing kinni koht autos kuulda mingit kuminat/kõminat, sama on ka mul ja siis 2000rpm-i juures hakkab nagu uuesti edasi minema.
Video järgi tundub mul nagu sek. pikem viivitus, võta nüüd kinni aga eks see sõltub ka sellest millal kaamera käima pandud päris tõepähe seda võtta ei saa, sul jõuab 1,5-2sekiga 2000rpm, mul 2,5-3seki.
Viimati muutis SOANS 1, 08 Juul 2015, 13:22, muudetud 8 korda kokku.
BMW X5

J30
Foorumi veteran
Postitusi: 882
Liitunud: 28 Jaan 2011, 19:01
Asukoht: Tallinn ja Harjumaa
Kontakt:

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas J30 » 08 Juul 2015, 11:55

SOANS 1 kirjutas:Diagnostikute poolelt on ka vastused imelikud: hea uudis on see, et vigasi pole aga halb uudis on selline, et ei oska aidata :shock: ja tegelt kui vigasi pole ega siis väga miskit viga olla saa ka :P
Ja näiteks Volrem pole e-mailile üldse vastanudki ju siis samuti ei oska aidata..
Neid igasugu näite oleks pidanud kohe hakkama vaatama, ei jõua ainult autoga ka igapäevaselt tegeleda ja mööda diagnostikuid joosta aga kui aja leian hakkame graafikuid ja näite joonistama


Eks kõik sõltub mis teenust sa ootad. Kui on kindel eesmärk, et tehke mu auto korda, siis saad ehk abi IA ja Inschapes. Kui auto vigu ei näita, siis tuleb neid otsida, vaadata graafikuid, sõita, lauataga mõelda ja arvutada, leida anomaaliad ja oletada, et võimalik põhjus on leitud. Pakun, et selleks kulub päev. Noh, keskmise hinna ja 8 töötunni juures ca 200.-

Nüüd siis oletame, et võiks vahetada ühe või teise asja. jupid on hinnaskaalas 100-2000.-. Mida nüüd vahetada ja kas kohe saab veale pihta? Ehk saab vahetatud vale jupp. Töömees töö eest ikka raha tahab, jupp ka maksab midagi. Kui aga autot see korda ei tee, siis oled sina nõus maksma sadu või tuhandeid katsetuste eest?

Aga just sellist teenust pakuks sulle IA. Erinevusega, et külge lähevad uued jupid ja summa kasvab kosmilise kiirusega.

Kui sa eelnevalt pakutud teenuseid ei soovi, siis jääbki üle, et loetakse veakoode ja tehakse graafikud 25.- eest. Edasi pannakse pead kokku foorumis ja juppide vahetamise riski võtad enda kanda. Heal juhul saab auto soodsalt korda, halvemal juhul ei leia viga kunagi.

On ka kolmas võimalus. Laseme näiteks Stage2 tuuningu peale 350.- eest ja vaatame mis siis saab.
Harteron.ee Näidikuplokkide, elektroonika, ABS ja DEM remont, keelevahetus, diagnostika, ostuabi Harjumaal

Kasutaja avatar
SOANS 1
Foorumlane
Postitusi: 51
Liitunud: 29 Dets 2014, 17:33
Asukoht: Tallinn/Kiisa

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas SOANS 1 » 08 Juul 2015, 13:31

J30 ei ütlegi miskit ja õieti ütlesid hea uudis ongi see, et vigasi pole järelikult ei saa ka miskit katastroofilist viga olla, kui üldse ongi midagi viga, kõlab utoopliselt, vigu pole pole ka korda miskit teha!
Graafikuid joonistame kindlasti, kui ega leian ja leiad(su number olemas) ja oleks võinud seda ka kohe teha, kui sinu juures käisin, kuid sa kahjuks ei maininud midagi ja ma ei osanud ka sellist asja küsida kuna Volvodega kogemus puudub:)
IA võib oma juppe külge keerata aga ilma tulemusteta ma seda maksma ei hakka see nende probleem ja lõpp kokkuvõtteks nad kisuksid need uuesti maha(mida vahetada, kui ükski asi viga ei näita samas uus asi töötab alati paremini aga sellele loota pole mõtet, et vahetame ja lammas klient taob kogu ürituse kinni) loogiline, et ei maksa tühja õhu eest!
Olen Bmw-sid remontinud esinduses ja pole seal keegi tühja vahetatud jupi eest raha küsinud, eriti veel kui muutust ei toimu!

Meenub veel see, et leidsin mingiaeg 2007a..... teema(praegu ei viitsi otsida), kus juba siis kirjeldati mõne aasta vanuse 2003-2005 D5 XC90 uimasust nii, et polegi siin vist väga miskit imestada. :roll:
......ja kes pole varasemalt sellise autoga sõitnud sellele võib ka see viivitus liiga pikk tunduda, sama võib öelda ka minu kohta, sest pole kunagi ühegi Volvoga(XC90-ga) varasemalt sõitnud ei roolis ega ka kunde istmel, s.t. puudub igasugune võrdlusmoment, seepärast ka see uimase stardi teema minu poolt siin foorumis :?

Ei oska miskit nagu öelda ja tonti taga ajada ka suht mõttetu päevast päeva, videote võrdluste järgi väga muretsemiseks põhjust küll ei leia, vigasi pole ja toimib põhimõtteliselt ka kasutaja "igiliikuri" auto kombo aut.kast+2,4 d5 120kw samamoodi nagu ka kõrvalmaja naabri sama marki xc90 ning see sekund võib-olla siia sinna ei oma mingit tähtsust, pole see auto ka mingi kiirenduspill.

Turbo kohapealt, et koht muidu olemas, kus peale/alla saaks ronida ja turbo puhastus käsile võtta mida on soojalt soovitatud aga kas töö väga jube ja ega kuskilt mingit õpetust pole turbo maha võtmiseks?
Kindlasti läheb ka k.kasti õli vahetusse mingiaeg ja eks peale nende asjade tegemise läheb asi ainult paremaks :P

Mõtted, viited, ettepanekud kõik teretulnud aga jätan mõneks ajaks asja aja puuduse tõttu sinnapaika ja eks uurime asja edasi, kui J30-ga saame graafikud joonistatud.
BMW X5

Kasutaja avatar
Taff
Kreisi postitaja
Postitusi: 338
Liitunud: 14 Sept 2005, 19:52
Asukoht: Tallinn > Nõmme

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas Taff » 08 Juul 2015, 13:53

S60-l turbo mahavõtt iseenesest vääääga raske polnud. Alguses tundub, et ruumi nagu on aga kui siis tahaks turbot väljavõtta siis tekib selline hämming, et kuidas ta välja tuleb :)
Turbo tuleb alt poolt välja, vajab vingerdamist/keerutamist. Enamus polte ja asju sai vist isegi ülevalt poolt lahti.(Ülemise mootorikinnituse lati mis üle mootori jookseb lasin ka vist lahti ühelt poolt, et ülevalt poolt poltide/mutrite kallal parem nokitseda oleks). XC90 muidugi natukene suurem/laiem, et ei pruugi ülevalt poolt ulatuda igale poole.
Õlitorud ka lahti loomulikult :)
Turbo kinnitus mutrid võivad olla natukene kinni jäänud aga roostesurm või WD40 vmt abiks.
XC90-l muidugi äkki kardaan või miskit muud ees seal all, et võib tsipa keerulisem olla.
Mõned nipid/pildid turbo puhastamisest: http://imageshack.com/f/33/d5244t2turbocleaningweb.pdf
Volvo XC60 2015 D4 AWD / ex Volvo S60 D5 2002a

Kasutaja avatar
SOANS 1
Foorumlane
Postitusi: 51
Liitunud: 29 Dets 2014, 17:33
Asukoht: Tallinn/Kiisa

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas SOANS 1 » 08 Juul 2015, 14:01

TY Taff

Volrem vastus:
"Selle mootoriga XC90 on igal juhul uimane alguses, eriti
automaatkäigukastiga."

:D
BMW X5

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas maan » 08 Juul 2015, 15:08

Turbo hakkab korralikult tootma sellel mootoril 1750 rpm juures, seega alguses ongi vähe uimane kõigil. Esimestel käikudel automaatkasti puhul on tavaline ka väändepiiramine. Ehk siis on normaalne, et uimane alguses, aga antud teema masin on ikka natuke liiga uimane. Võrdlen küll hetkel enda omaga, mis küll kaalult veidi kergem (1847 kg tühimass).

Lihtsamatest soovitustest võiks veel EGR sisse piiluda, et poleks liiga tahmane ja seda viewtopic.php?f=18&t=38469

Pane Volremi aeg kinni ja las vaatab üle.

Kasutaja avatar
SOANS 1
Foorumlane
Postitusi: 51
Liitunud: 29 Dets 2014, 17:33
Asukoht: Tallinn/Kiisa

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas SOANS 1 » 08 Juul 2015, 19:51

XC90 tühimass 2119kg
Egr puhastatud k.a. kõik turbo lõdvikud pestud puhastatud, kui coolerit vahetati aga seda filtrit veel mitte(edit: viewtopic.php?f=18&t=38469 see filter millest jutt on täiesti puhas).
BMW X5

kpokyc
Uustulnukas
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Veebr 2014, 21:35

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas kpokyc » 01 Sept 2015, 19:17

Kas probleem sai lahendatud?

Mul täpselt sama mure. Tekkis korra võimalus teha sõitu kolleegi XC90ga, mis on sama mootoriga, ja olin pehmelt öeldes imestunud, kui kiire oli see auto minu omaga võrreldes..

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4392
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas gljuk » 01 Sept 2015, 20:52

Kas kõik soovitused on ära proovitud ja ikka ei aitanud?
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

tossutajas80
Foorumlane
Postitusi: 41
Liitunud: 29 Okt 2014, 07:16

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas tossutajas80 » 27 Okt 2015, 07:07

Tere!

Teil on masin 2 t+ raske mida veab edasi 120 kw. Ilmselgelt läheb tal aega, et saada kiirust üles. ACCELERATION 0-62 MPH (0-100 KPH)12.3 s
Kirjutan, sest vennal sama masin ja ta ongi algul uimane. Tegemist pole bmw-ga :)

Andris

Kasutaja avatar
igiliikur
Kõva postitaja
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Apr 2015, 19:39

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas igiliikur » 27 Okt 2015, 09:08

Jah, eks ta nii on. Paistab, et SOANS1 on endale hoopis X5 ostnud, huvitav oleks võrdlust kuulata nii mineku kui sõidumugavuse kohta :)
XC90

J30
Foorumi veteran
Postitusi: 882
Liitunud: 28 Jaan 2011, 19:01
Asukoht: Tallinn ja Harjumaa
Kontakt:

Re: xc90 d5 120kw start uimane

PostitusPostitas J30 » 27 Okt 2015, 21:31

tossutajas80 kirjutas:Tere!

Teil on masin 2 t+ raske mida veab edasi 120 kw. Ilmselgelt läheb tal aega, et saada kiirust üles. ACCELERATION 0-62 MPH (0-100 KPH)12.3 s
Kirjutan, sest vennal sama masin ja ta ongi algul uimane. Tegemist pole bmw-ga :)

Andris


Tehnilised andmed on toredad, aga loe juttu ka. Siin on korduvalt räägitud, et teiste sarnastega võrreldes auto ei liigu. Soansi autoga sõitsin ise ja see ei liigu. Olen veel kümnete XC90-ga proovisõitu teinud ja asi hoopis teine.
Harteron.ee Näidikuplokkide, elektroonika, ABS ja DEM remont, keelevahetus, diagnostika, ostuabi Harjumaal


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 37 külalist