kardaani püsikiirusliigend

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

joura
Foorumlane
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Apr 2017, 16:12
Asukoht: Tallinn

kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas joura » 26 Apr 2018, 11:15

XC90

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1072
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas kloox » 26 Apr 2018, 11:50

Aga sama koodi asenduseks pakub ju ka ainult kaitsekummi,mis ongi odavam.Odavama jupi ikka panna võib,aga sellega peab arvestama,et kas jääb kestma või saab kähku otsa.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

joura
Foorumlane
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Apr 2017, 16:12
Asukoht: Tallinn

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas joura » 26 Apr 2018, 12:24

kloox kirjutas:Aga sama koodi asenduseks pakub ju ka ainult kaitsekummi,mis ongi odavam.

Nii palju kui ma aru saan, siis seal kaitsekummi pole nagu üldse mingit?
https://www.volvopartswebstore.com/imag ... 270269.png


kloox kirjutas:Odavama jupi ikka panna võib,aga sellega peab arvestama,et kas jääb kestma või saab kähku otsa.

Too see küss ongi, sest hinnavahe on ahvatlev...
XC90

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4314
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas Iceman » 26 Apr 2018, 15:21

See driveshaftparts UK-st teeb head kraami. Ise kahele masinale nende kardaani liigendeid ostnud. Mis seal kähku teie arvates otsa saab? Tegemist on kuullaagrite ja teraskorpusega, kus käib tavott vahel. Muidugi kui hing muidu rahule ei jää võib Skandixist 5 korda kallima alati osta.

joura
Foorumlane
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Apr 2017, 16:12
Asukoht: Tallinn

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas joura » 26 Apr 2018, 15:49

Iceman kirjutas:Mis seal kähku teie arvates otsa saab?

Nuh, mõni liigend pidavat logisema juba enne kui alla saab.
XC90

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas TiitR » 26 Apr 2018, 16:12

Iceman kirjutas: Mis seal kähku teie arvates otsa saab? Tegemist on kuullaagrite ja teraskorpusega, kus käib tavott vahel.

Oi oi, sellist väidet poleks küll oodanud mehelt, kes tundub foorumis asjalikku juttu ajades :shock:
Sellistel liigendite tootjatel on vägagi suur vahe. Eriti hästi väljenduvad taolised asjad, kui soovid näiteks maasturit natuke tõsta ja kui oled 3x 2 kuu jooksul püsikat vahetanud, siis raputad omale tuhka pähe ja ostad ikka lõpuks kvaliteetse asja, mis kokkuvõtteks oleks tulnud odavam, kui odavtootjate omadega katsetada.
P.S ei tee kuidagi maha väljapakutud UK juppi (kogemus puudub), kuid muu jutt oli natuke võssa.
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4314
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas Iceman » 26 Apr 2018, 17:18

No siin minuteada keegi praegu endale mingit tõstetud tehase seadega võrreldes vale kardaaninurgaga 4x4 offroad Volvot ei ehita :D (selleks on teine foorum olemas). Pealegi ma rääkisin Driveshaftparts firmast. Millega mul kahe autoga kogemus (V8 esimene liigend on ka selle ettevõtte toodangust 50 euri vs Volvo OEM 328 euri juba eelmisest aastast). Aga tundub, et enam ei kannata foorumis rohkem sõna võtta. Erutuvad/solvuvad lumehelbekesed on igale poole juba jõudnud! :|

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas TiitR » 26 Apr 2018, 17:43

Iceman kirjutas: Aga tundub, et enam ei kannata foorumis rohkem sõna võtta. Erutuvad/solvuvad lumehelbekesed on igale poole juba jõudnud! :|

Tundub, et solvujaid on rohkemgi. Minu poolt oli vaid 1 näide toodud, millega hiljuti tegelesin ja värskelt meeles. Olen su sõnavõtte siiani väga austanud ja aktseptin, kuid viimane oli päris rumal jutt...kahjuks.
P.S veelkord - konkreetse toote kohta sõna ei võta, kuna kogemus puudub, kuid üldistada konkreetset juppi, et vaid kuullaagrid, jupp terast ja tavott?.... no ma ei tea.
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4314
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas Iceman » 26 Apr 2018, 18:15

No aga mis Sinu 2 senti tarkust siia teemasse on siis? Et osta originaal? Või et oioioi, kodanik Iceman on loll? Inimene küsis, kas tasub osta originaal või odavam variant. Mina vastasin oma kogemuse baasil, mida sellest listist olen kasutanud ja julgen soovitada. Pealegi olen neid liigendeid ise kokku lappinud ja käe vahel piisavalt hoidnud ja vahetanud - mis seal siis peale kuulide, teraskorpuse, plekkkaante ja kummiluti Sinu arvates veel on? Kui sa tahad targutada tolerantside ja terase markide/pehmuse teemal, siis jaga jumala eest know-howd - ma kuulaks ka huviga. Või oled muus osas kardaanide ekspert? Ilma irooniata, jaga tarkust. Selleasemel, et Sa konkreetselt inimesele midagi soovitasid, ajasid jutu offtopic´uks. See, et inimesed üldse selliseid asju küsivad näitab, et nad ikka hoolivad oma vanadest Volvodest ja tahavad neid korras hoida. 50:50 juhtudel kardaaniprobleemide puhul viskab inimene kardaani alt ära ja sõit jätkub esiveolise Volvoga. Sest kardaan on Volvol päris arvestatav väljaminek. Või siis lapivad näiteks tugilaagri probleemi puhul sanitaarsilikooniga tugilaagri kokku ja müüvad kiirhinnaga auto järgmisele lollile. Olen ka sellist asja näinud (selline mees figureerib siin foorumis ka kahjuks). Vaks vahet on ikka, kas sa kulutad jupile 300.- või 50.- . Reeglina see odavam tavaliselt ei õigust ennast, aga on erandeid. Antud juhul on juba erand see, et Volvo salastab ja ei sheeri üldse infot, mitu nuuti on liigendil. Osta aga originaal ja hind on reaalsest 5 korda kallim. Suudad selle info välja peilida, siis on variante tunduvalt rohkem kui esindus.

PS teemaalgatajale. Mul on üks Volvo Driveshaftpartsi kardaaniliigend olemas kodus (uus) - kahjuks liigendi läbimõõtu ja nuutide arvu peast ei mäleta. Ostsin kaks erinevat varianti, kuna oma V8-le muud moodi ei saanud. Ei teadnud nuutide arvu ja ei tahtnud enne vahetust eraldi veel kardaani alt ära kiskuda. Kui vaja, siis nv-sel astun garaažist maal läbi ja saan üle kontrollida.
PS2. Rikkaks sellega saada ei taha - huvi korral võta minuga PS-is ühendust.

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas TiitR » 26 Apr 2018, 18:40

Iceman kirjutas:No aga mis Sinu 2 senti tarkust siia teemasse on siis? Et osta originaal? Või et oioioi, kodanik Iceman on loll? Inimene küsis, kas tasub osta originaal või odavam variant.

Täiesti vale tõlgendus mu postitusele. Originaal originaaliks, väheseid on neid, kes raatsivad margiesindusest tellida selle jupi, mida tehas tegelikult ise ei tooda ja teinekord saab täpselt sama asja pea poole odavamalt, kus vaid logo maha viilitud (olen ise korduvalt taolisi asju näinud ja tellinud). Point oli mul selles, et valik tuleb teha just nende b-grupi asjade vahel ja seal on vahe kordades...kvaliteedivahe. Jah, mine tea, vb ongi laagri kuulid pehmed või hoopis lapergused, kuid fakt on see, et igaüks ei kesta lihtsalt, aga miks, kui seal on vaid tükk terast, kuulid ja tavott?
P.S Lolliks nimetas kodanik Iceman end ise praegu, minu puhul oli kõige "räigem" fraas, et nii rumalat juttu pole vaja ajada.
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1072
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas kloox » 29 Apr 2018, 16:08

joura kirjutas:
kloox kirjutas:Aga sama koodi asenduseks pakub ju ka ainult kaitsekummi,mis ongi odavam.

Nii palju kui ma aru saan, siis seal kaitsekummi pole nagu üldse mingit?
https://www.volvopartswebstore.com/imag ... 270269.png

Kui nüüd uuesti seda pilti vaadata ja masina all ka siis mulle küll tundub,et antud pildil alumine vasak detail on selle püsikiirusliigendi kummikaitse koos plekiga. :D
Ja febesti pildi järgi ongi ainult pakkumises kaitsekumm ju.
Ning odavama otsa jupid juba eos loksuga(olen rohkem kui ühte käes hoidnud).Inglaste kvaliteeti ei tea,pole au olnud käes hoida.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1121
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas Klamber » 29 Apr 2018, 16:45

Mul üks "inglaste" liigend on kapipeal. Eks me kõik teame kust need tulevad. Kes tahab võib tulla katsuma :D Ei saa öelda, et liiga hea asi oleks ja no naiivne oleks loota ka selle hinna eest. Selge on ka see, et originaal on kergelt öeldes kirves, eriti 10+a auto juures, millel vahetuse aeg on kätte jõudnud, aga mille turuväärtusest see 5-10% moodustab.

Aga teemaalgatajale, miks üldse vahetada on vaja? Kumm ilmselt katki ees? Aga kui mingit vibra pole siis ma jätaks vana, uus tihend ja määre ja sõida edasi.

joura
Foorumlane
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Apr 2017, 16:12
Asukoht: Tallinn

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas joura » 17 Mai 2018, 18:34

Asi lõppes kardaani rekiga - esimene liigend, tugilaager ja rist. Meistri jutust võis aru saada, et alla 150 € pole mõtet esimest püsikiirusliigendit vaadata. Soovitas vältida ka Febestit kuna tal selle firma muude liigenditega halb kogemus, küll mitte Volvo kardaani omaga. Lisaks ka et alla 50stest pole mõtet üldse rääkida, olla näinud selliseid, mis logisevad juba karbist võttes. Ma veel võhikuna tegin järelduse 250K km on umbes aeg, mil kardaan hakkab läbi saama. Selline värskendus siis. Andke tuld.
XC90

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1072
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas kloox » 17 Mai 2018, 19:48

No aga kes too volvole originaali toodab?Ei usu et Volvo ise.Ja olgem ausad,ega väga korraliku tootja oma polegi nagu saada.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1121
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: kardaani püsikiirusliigend

PostitusPostitas Klamber » 17 Mai 2018, 23:20



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist