appi. õlvarras on kohvikoorene (850T5)

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

tanel_

appi. õlvarras on kohvikoorene (850T5)

PostitusPostitas tanel_ » 15 Nov 2006, 09:37

2.0 mootoriga tegemist.
eile panin kiirendustel tähele, et korraks õlituli vilksatab armatuuris. täna hommikul jahtunud mootori õlitaset kontrollides avastasin, et varras täies ulatuses vee-õli seguga koos. košmaar. aga kindluse mõttes keerasin veel klapikambrikaane pealt õli punni maha, seal on kõik ilus. no ja igaks juhuks vaatasin ka veel jahutusvedeliku purki, see kah täitsa oma õiget värvi.

Oskab keegi soovitada, mis järgmiseks tegema peaks?

Kasutaja avatar
vvv
Kõva postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 11 Nov 2006, 13:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: appi. õlvarras on kohvikoorene (850T5)

PostitusPostitas vvv » 15 Nov 2006, 10:33

tanel_ kirjutas:täna hommikul jahtunud mootori õlitaset kontrollides avastasin, et varras täies ulatuses vee-õli seguga koos.

Ilmselt sügis-talvise õhuniiskuse kondenseerumisega tegu. Sõidad ainult lühikesi otsi? Võta veidi pikem sõit ka vahel ette, nii 100+ km, see peaks kondensaadi välja puhuma. Ja puhasta karterituulutuse detailid ära.

tanel_

PostitusPostitas tanel_ » 15 Nov 2006, 11:01

kus asub karterituulutus ja kust sellele kõige paremini ligi saab? kas puhastamiseks peab midagi laiali ka lammutama või piisab pudeliharjast?

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7044
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

PostitusPostitas Tanel » 15 Nov 2006, 12:35

tuulutuse ots asub sisselaske kolle all/juures.
kasuta otsingut siin sellest juttu olnud kus ja kuidas
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
vvv
Kõva postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 11 Nov 2006, 13:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas vvv » 15 Nov 2006, 14:45

tanel_ kirjutas:kus asub karterituulutus ja kust sellele kõige paremini ligi saab? kas puhastamiseks peab midagi laiali ka lammutama või piisab pudeliharjast?

http://au.geocities.com/ozbrick850/flametrap.html

tanel_

PostitusPostitas tanel_ » 16 Nov 2006, 10:46

tänud :)

rents

PostitusPostitas rents » 16 Nov 2006, 11:08

Turbomootoritel minu teada flame trap puudub?

Kasutaja avatar
vvv
Kõva postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 11 Nov 2006, 13:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas vvv » 16 Nov 2006, 11:15

http://au.geocities.com/ozbrick850/flametrap.html

Niblisin eile siis selle Flame Trapi lahti, avanev pilt oli ikka kole küll... Paks õlikondensaat, tavotisarnane plöga vaatas vastu. See leegipüüdur on olemuselt väike plastmassist sõelake, nii 1,5 mm aukudega, mis teadagi olid 90% umbes sellest möginast. Pesin-puhastasin sõelakese ära... Peale mõningast mõttepausi lõin sellele jämedamale tutsile pimeda otsa ja pikendasin karterituulutuse voolikut ning viisin selle otsa auto põhja alla välja - mootor on nüüd "vabalt hingeldav".
Mõttepausi ajal vahtisin õhutoru põlve, mist throttle body küljes ja body ennast - no ikka NII KOLE oli, terve pudel karpakliinerit kadus puhastamiseprotseduuri käigus kui mutiauku... Throttle body, kus peaks liikuma ainult filtreeritud puhas õhk, oli seest kaetud ca 1-2 mm paksuse musta pigikihiga. Rohelised, võite tulla kägisema, aga mina seda karteri tuulutust sinna toitepoole õhutorusse tagasi EI pane. :twisted:

Kasutaja avatar
mgarageu
Kreisi postitaja
Postitusi: 375
Liitunud: 26 Juun 2005, 07:24
Asukoht: Tartu, Eesti

tuulutus

PostitusPostitas mgarageu » 19 Nov 2006, 13:11

1. karteri tuulutus ja õlisurve lambi süttimine? mina seost ei hooma...
2. sinu kujundatud karterituule süsteemiga võib hakata tihendite vahelt õli välja pressima...
p.s mis marki õli kasutad mootoris?
/brickboard member/
Pilt

zimmermann
Kõva postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Okt 2006, 21:09
Asukoht: Tallinn-Märjamaa-Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas zimmermann » 22 Nov 2006, 19:02

rents kirjutas:Turbomootoritel minu teada flame trap puudub?


et siis mul pole mõtet sellist asja otsida?
Golf Cabrio

www.aircom.ee

rents

PostitusPostitas rents » 27 Nov 2006, 08:16

Minu teada küll pole T5-l seda mõtet otsida, vaid asu kohe selle musta karbi kallale, mis asub sisselaske all.

zimmermann
Kõva postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Okt 2006, 21:09
Asukoht: Tallinn-Märjamaa-Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas zimmermann » 27 Nov 2006, 23:38

rents kirjutas:Minu teada küll pole T5-l seda mõtet otsida, vaid asu kohe selle musta karbi kallale, mis asub sisselaske all.


piilusin täna,ei paistnud sealt ühtegi karpi :( . sisselaset maha kiskuma hakata on päris jupp tööd.
kuigi vaja oleks,sest õlivarda august immitseb veid õli,mis iseeenesest ei ole ka kuigi meeldiv
Golf Cabrio



www.aircom.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist