lihtsalt jutu koht.

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Liiwaannus » 28 Okt 2019, 19:53

Kui piletit ostes õiged numbrid valida, siis võib laupäeval garantiiga volvo ka osta. Kui viimased 5 aastat ajalugu selge pole, siis on vana masina ost loterii.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3169
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas hypnotiza » 02 Nov 2019, 09:55

Panen taaskord 2020 kalendri teema lingi siia, ehk on rohkem nägijaid/osalejaid.

viewtopic.php?f=6&t=52954

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas McBrainless » 03 Nov 2019, 14:23

Keegi Rootsis(Stockis) saaks aidata üks V70 üle vaadata? Välimus on väga hea, tahaks teada ka mootori ja veermiku kohta. PS kui saab keegi aidata.

Volvopoiss
Uustulnukas
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Nov 2019, 21:32

Volvo s60 sumpa

PostitusPostitas Volvopoiss » 09 Nov 2019, 21:35

Tere

Kas kellelgi on tehtud valmis volvo s60 straight pipe, ehk siis otsetoru. Kui on ja seisab siis oleksin huvitatud soetamast tartu ümbruses

Kasutaja avatar
martk
Kõva postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 15 Apr 2014, 18:19
Asukoht: läänemaa/haapsalu

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas martk » 12 Nov 2019, 20:02

Keegi tartu inimene tolle isendi kohta oskab õelda miskit?
https://www.osta.ee/volvo-xc90-163tnj-2 ... 98575.html
Xc90 2.4 D5 AWD 2004
V70 2.4 D5 2006
Ei ole olemas kolisevat autot, vaid (tõlkimatu rõve sõim) helisüsteem.

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas bnd » 13 Nov 2019, 21:42

Küsimus ajendatud sellest artikklist:
https://www.accelerista.com/proovitud/e ... -neste-my/
ja seal selline lause: "Ühtlasel kiirusel koormatud kaubikuga maanteel sõites käivitub DPF tava-diislikütuse kasutamisel umbes iga 90 kilomeetri tagant"

Kas tõesti uutel juba selline põletusvälp? Mul igapäevaliikur Transporter, see teeb vast 2x paagi kohta ja kui sõita siin mägedes (P-Norra), koormatuna, siis vast iga 250km tagant, annab kohe märku jõnksutamisega, kui liiga madalate pööretega sõita.
Volvol olen aind ühe korra 150000 km jooksul põletamisest aru saanud, kui jäin tanklasse seisma ja ju ta oli äsja lõpetanud- mõnus kärsakas oli üleval :) , eks ta ikka põletab, aga ma pole tema välbast veel aru saanud

Aga see mainitud 90km on ju lausa ikaldus?
XC60 R-Design Polestar

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Tanel313 » 17 Nov 2019, 00:47

Seltsimees kärss endale veebiportaali teinud vist :mrgreen: :mrgreen:

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas torms » 11 Dets 2019, 10:28

Kuna tuttavate autod on kõik tehtud siis jagan siia ka info, et tegelen siis nii hobi vms korras autode vahatamisega/poleerimisega vms. Teen nädalavahetused ja pühad. Pikad pühad on tulemas, ehk on huvilisi. Tallinn. Hinnad varieeruvad täielikult rahakoti enda soovidega, aga siiani olen teinud nii: läike taastamine+ vahatamine 75.- /poleerimine+ vahatamine 150.-
Mingi detailingu shop ma pole st rattaid alt ei võta ja kirsilõhnalist rehviläiget ei saa.
Ps kui on soovi detailsemalt rääkida.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3169
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas hypnotiza » 14 Dets 2019, 18:37

Mainin ka siin igaks juhuks. Võib jälle muidu märkamata jääda.

2020a kalendri tellimine on avatud.

viewtopic.php?f=6&t=52954

Palun siis esitada tellimused soovi korral vastavalt:

Nimi
Tel nr.
E-mail
Kogus
Kuidas kätte saada soovitakse (saatmisel smartposti või omnivaga palun juurde ka pakiautomaadi täpne asukoht koos linnaga)

usku
Foorumlane
Postitusi: 20
Liitunud: 24 Apr 2006, 18:18
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas usku » 04 Jaan 2020, 21:25

bnd kirjutas:Küsimus ajendatud sellest artikklist:
https://www.accelerista.com/proovitud/e ... -neste-my/
ja seal selline lause: "Ühtlasel kiirusel koormatud kaubikuga maanteel sõites käivitub DPF tava-diislikütuse kasutamisel umbes iga 90 kilomeetri tagant"

Kas tõesti uutel juba selline põletusvälp? Mul igapäevaliikur Transporter, see teeb vast 2x paagi kohta ja kui sõita siin mägedes (P-Norra), koormatuna, siis vast iga 250km tagant, annab kohe märku jõnksutamisega, kui liiga madalate pööretega sõita.
Volvol olen aind ühe korra 150000 km jooksul põletamisest aru saanud, kui jäin tanklasse seisma ja ju ta oli äsja lõpetanud- mõnus kärsakas oli üleval :) , eks ta ikka põletab, aga ma pole tema välbast veel aru saanud

Aga see mainitud 90km on ju lausa ikaldus?


Tere üle hulga aja. VW 2.0 Biturbo mootor on üks ikaldus ja tõepoolest küpsetab DPF filtrit viimased 100 000 km nii tihedalt. Põhjus lihtne - mootor sööb õli ja seda alates esimesest õlivahetusest läbisõidul 20 000 km. Sellest tulenevalt ka tihke DPFi küpsetamine. Eks ma peitsingi selle "toreda" fakti selle loo sisse kõigile nupumeestele üles leidmiseks :) Esindus ütleb, et selline õlikulu on normaalne. Eelmine Jumper küpsetas kord 250 km jooksul umbes.

Kasutaja avatar
immadis
Kõva postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 02 Mai 2014, 20:36
Asukoht: Tallinn

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas immadis » 11 Jaan 2020, 14:15

Kas keegi Lätist on autot toonud?
Kuidas see protsess välja näeks? Kuna autol on suverehvid all, siis peaksin selle tooma treileriga.
Kas kohapeal on vaja sealsest ARK-ist ka läbi käia?

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Iceman » 16 Veebr 2020, 22:25

Liiwaannus kirjutas:Skandixist tellib suht jooksvalt veremon kaupa. Sealt saaks saatmiskulu optimeerida, aga ilmselt jääb asja hinnavahe lõpuks ikkagi piisavalt väikseks, et lihtsam IA st läbi minna.

Poolkohustuslik OT ka juurde, aga volvo pole ennast kunagi petrolheadi masinana identifitseerinudki, ikka soccermom rohkem. Mõni reklaam oli, et on käre soccermom, aga ei miskit enamat. Visuaalist lähtuvalt uued masinad meeldivad. 2L mootorit, mida aitab teine mootor ei pelga, paraku au proovida pole olnud ja persetunne võib arvamust muuta muidugi. Luban, et kui võimalus tekib, siis proovin ära :)



Vaidlen vastu. Volvo ikka eredaid momente on olnud - Võta või seesamune v8 mootor või 3,0 t6 (millel oli palju potensiaali). Läbimurre oleks tulnud kindlasti, kui svenssonitel oleks munad - paraku neil pole. Kasvõi Polestari mõistes. Testimasina suutsin kena 500hj neliku teha, aga mune polnud, et see tootmisesse ka lasta. Oleks RS audidele ja baierlastele võrdne alternatiiv olnud. Paraku nuditi korralikult ära ja mis oli tulemus? Poolkõva. Nii nagu svenssonile meeldib. Olles seal maal mõne aasta resideerunud, siis otsustamine ja vastutuse võtmine on selle rahva kõige suurem hirm :). See kandub kenasti ka autotootmise filosoofiasse.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Liiwaannus » 16 Veebr 2020, 22:50

Su nördimus ei klapi, enne on made in prc, nüüd svenssonid süüdi. Keegi ei sunni sind ju mitte meeldivat asja ostma.
Vastata ei ole vaja, las lebab.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Steinhoff
Foorumlane
Postitusi: 45
Liitunud: 08 Veebr 2020, 18:04
Asukoht: Tallinn

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Steinhoff » 17 Veebr 2020, 05:13

Liiwaannus kirjutas:Su nördimus ei klapi, enne on made in prc, nüüd svenssonid süüdi. Keegi ei sunni sind ju mitte meeldivat asja ostma.
Vastata ei ole vaja, las lebab.


Pean sinuga nõustuma.
Võttes korra vahepunktiks selle teema viewtopic.php?f=3&t=56390&start=15

Iceman:
Hitleri Skolnik on samamoodi 2t biturbo ipad sisuga pereemade unelm. Mis moodi on skoda 1.0-1.5tsi/1.6tdi nüüd oluliselt parem, kui volvol 2.0t või 2.0 ttdi? See et Prc Volvo ära ostis, ei tähenda,et Prc neid ka valmistab. Ja selline on kõikide autootjate tulevik. Auto suutlikkuse ei määra üksnes mootori kubatuur(nagu sa põhiargumendiks tood) vaid ka ülekanded (peaülekanne, lõppülekanne ja käikude arv). Igapäevaselt uute skolnikutega kokku puutudes ütlen, et neid ostavad just hipsteritest munadeta loomelinnaku pereisad, kuna naine käskis ja muidu pole nädalavahetusel naabriga millestki rääkida, tal ju ka skoda. Jah tean seda, kuna ka minu tänavas on igal teisel skoda hoovis ja elus nagu miskit muud polekski valida...
Kui skoda või kogu väg grupp on nii hea, siis miks nende 3 miljoni anduriga kapotealusele ikkagi petutarkvara juurde oli vaja?? Vana 1.9 mehhaaniliste pihustitega sõitis ka 5l/100 ja arendas 90 alas 90kmh.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Iceman » 17 Veebr 2020, 08:22

Liiwaannus kirjutas:Su nördimus ei klapi, enne on made in prc, nüüd svenssonid süüdi. Keegi ei sunni sind ju mitte meeldivat asja ostma.
Vastata ei ole vaja, las lebab.


Vastan ikka :) . Panen puid peale natukene :D, et muidu igavas foorumis ikka särtsu ka oleks :D . Vikatimees, kui oleksid kursis peale D1...D5 traktorite erinevuste ka Volvo ajoonega arenduses ja kontseptides, siis teaksid, et Polestari teemat arendati pre PRC aega. Tulemused olid uhked, aga otsuse tegemisega läks nii nagu läks svenssonimaal ikka - arutame hästi kaua, kes ja kuidas otsustab ning lõpptulemus on teada - poliitiliselt korrektne hall mass :). Rotsad panevad kondoomile ka kondoomi peale, et asi kindel oleks ja enne seda teevad veel igaks juhuks vasektoomia :D. PRC poolt tuli otsus minna 4sil piimapaki peale ja sellega I rest my case.
Vastan ka "kivilootuse" kodanikule, keda ma ei tea, aga kes tundub, et on veretilga püksi menstrueerinud minu steitmendi peale Tsehhi toodangust :D. Kas Te olete kunagi ise mõne above piimapaki suuruse masinaga ka sõitnud ? Kui ei ole, siis meil pole millestki rääkida. Kui Te mind ei tunne, siis pole mõtet käima tõmmata - mina vastasin konkreetselt ants´ule, keda ma tunnen ja kes tunneb ka mind. Ja vikatimehele, kellega me ka aeg ajalt siin vaidleme maailma parandamise eesmärkidel :). ants vast sai aru, et tsehhi jutt on väikene iroonia. Aga teadmiseks, siis Tsehhi toodangut ikka aeg ajalt liigub ja kui neid tasuta aegajalt jagatakse kasutamise eesmärgil, siis oleks "vähän typerä kieltäytyä". Ma enda arust ei tea ühtegi hipsterit (õnneks ma neid vist üleüldse ei teagi), kes sellist autot omaks - pigem ütleks et see on toodang on ehitussektori tööloom samamoodi nagu see Jaapani õudus, mis on oma logo rallimaailmas ühe auto peale suutnud kleepida.
Ja hipsteri juurde tagasi tulles, kodanik "kivilootus" - vaadake ette, keda hipsteriks tituleerite! Selliseid steitmente tehes võivad teinekord tagajärjed ka olla :) .

As-salamu alaykum!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist