Traktoristi V70R`98 AWD

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Traktorist » 12 Mai 2016, 00:06

Ahoi!
Võtsin siis lõpuks kätte ja tegin teema ära :),võttis aega mis ta võttis.
Pill tegelikult minu valduses olnud pea 2 a,aga kuidagi ei suutnud teemat teha,Traktori teemagi unarusse jäänud, kuigi nokitsetud on ja pildimaterjaligi telefonis leidub.

Traktorit ostes jäi kripeldama üks 1gen R ..mida rohkem nende kohta uurisin,seda rohkem seda tahtsin.Ja siis tuligi üks müüki.Mõned unetud ööd,kõhklused ja kahtlused ja hoovi tõmmatud ta oligi :D

Aga autost siis kah:
V70R
1998
AWD
Musta värvi
2,3 L 176kw
Õli kastis segab Automaat :(
Ostu hetkel ls 280t millegagi.Ennem kirjutasin disla läbisõidu hoopis ,tundub,et keritud pole.
Praegult kellal mingi 298t km,minu käes alla 20t sõitnud siis.Ega kahe autoga palju kilomeetreid kokku tulegi,ma poole aastast eemal ka.
Tavapärane R tume sisu, korralik.
Elektriistmed,juhi oma mäludega,kliimaautomaat ja siis superluks lisa-puldiga naviekraan armatuuri peal :mrgreen: Kuna eesti kaarte sellele saada pole,siis navina suht kasutu.Aga plaanis kunagi sinna kas siis mingi muu naviekraan aretada (siin foorumiski tehtud) v siis lihtsalt mingi multifunktsionaalne ekraan (tagurduskaamera etc.)Aga kuna sisupoolega pole veel pikalt plaanis tegeleda (va.rool mis on kohutavalt peenike.Tundub,et keegi on kunagi installinud puuimitatsiooniga rooli ja siis keegi järgmine on imitatsioonid maha katkunud.Igatahes läks peale suvaline nahk esialgu -2a juba :lol: -ajutise lahendusena.Eks mingi hetk peaks laskma ikka ilusti ära nahatada ja paksemaks keerata.
Järelpaigaldatud on parkimisandurid mõne eelmise omaniku poolt.Tuleb välja,et asendamatu lisa kuigi pole varem osanud puudust tunda,aga Volvo kuudi gabariite on suht raske hinnata.Veel parem oleks tagurduskaamera muidugi.

Algselt oli plaan auto paari tuhandega korda teha (ohh seda püha lihtsameelsust!) ja siis otsast tuunima hakata..Hetkel alla pandud teine ostuhind ja performance`st oleme hetkel sama kaugel kui siga apelsinidest .. :( Tuli välja,et ostuhetkel suht siledana tundunud pill ei ole eriti heaperemehelikku kätt saanud.Tüüpiline vanade preemiumklassi autode puhul.Ostueelsel ülevaatusel tuvastatud ja ka mõningase tingimisruumi andnud vead said koheselt ka Info autos ära tehtud,aga siiski selgus,et nii lihtsalt ei pääse.Panen mingi hetk tehtud töödest nimekirja ka ,kõik tsekid alles.

Koheselt sai hangitud korraliku suvekad Barum Bravuris kuna ostuhetkel olid all 3 ühest seeriast pärit mingit vana Kumho rehvi ja siis 1 noname mis kõik pealegi veel valet mõõtu..no wtf? Paarisaja raha eest oleks saanud autole kohe 17" Pegasused,ma oma naiivsuses arvasin,et kl jõuab.Defitsiitne kaup,Madis mind võtku :D
Sai ka hangitud talveks kohe ka naelad Vredestein Arctrac.Väga hea pidamisega,olen rahul.
Samas läks peale ka LPG gaasiseade Gaznetis.Suht riski pisness nii vana auto puhul,aga kuna plaanis oli autot ikka pikemalt pidada,siis sai tehtud.Tean,et kohe saan konservatiividelt tõrva ja sulgi kraevahe ,aga kuna gaasiga endal positiivne kogemus olemas ja rahakott ka kiidab (no kuna hetkel veel vähe on kilomeetreid kahe auto tõttu,siis veidi pikeneb tasuvusaeg. Fordil sain poole aastaga nulli juba).
Bens oli selle 2,3l projekteerimise hetkel vist imeodav..

Kütusekulu üldine keskmine tuleb 15l/100km gaasiga sõites.See siis 2a observeeringu tulemus,sisaldab ka talvesõite ja mitte just kerget paremat jalga.Bensuga sain parimaks tulemuseks 11,5l/100km,aga see eeldas ka igavest ökotamist ja meelitamist.Elu on liiga lühike,et seda ökotamise peale raisata :D


Üks veits hämaras tehtud udune pilt kah,telefonis jooksis mälukaart kokku,see hetkel ainuke saadaval.
IMG_20150615_234515.jpg


T.
Viimati muutis Traktorist, 15 Mai 2016, 15:47, muudetud 8 korda kokku.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Traktorist » 12 Mai 2016, 00:49

Siit foorumist varastatud pilt :D
DSC_0010.JPG


viewtopic.php?f=3&t=12229&p=275135#p275135
Viimati muutis Traktorist, 12 Mai 2016, 14:39, muudetud 1 kord kokku.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Traktorist » 12 Mai 2016, 14:12

Endale väikeseks meeldetuletuseks,et kohe vaja ära teha õlivahetus +filtrid (õli,bensu,õhu ja salongiõhu).Tänu rehvihooaja jätkumisele ei võetud mind veel jutule,ehk see kuu siis saab tehtud.
Viimati muutis Traktorist, 12 Mai 2016, 14:39, muudetud 1 kord kokku.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Traktorist » 12 Mai 2016, 14:28

Kuna auto oli müüja sõnul eelnevalt ringi paarutanud Põhjanaabrite juures,siis oli sel ümber kuudi tõmmatud soomlastele tüüpiline Motoneti sinakat karva pedetoon,see sai pea esimese asjana kohe korraliku toonkile ringi vastu vahetatud Kileprofis Kadaka teel.Töö korralik ja hind harju keskmine,julgen soovitada.Poiste suhtumine ka igati viks ja viisakas. :thumbsup:
Lätlastelt tuli ka Ebay kaudu Heco tuulesuunajad mida olen alati autole tahtnud.Nüüd saab aken praokil sõita rahulikult,ei jää kael kangeks ja annab välimust ka minu arust.Ainuke väike puudus,et väga tumeda tooniga,niiet hämaras peab tähelepanelik olema-A-piilar selle tõttu väga lai.

Samas sai soetatud ka puuduolev R`i radiaatorivõre,Infos 30 eurikut. Kuna suure tühjalt haigutava auguga nägi Volli veidi orb välja,siis tegin selle vältimatu väljamineku 8)

Välimuse poole pealt polegi muud tehtud.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Traktorist » 12 Mai 2016, 21:17

Peab veidi muret ka kurtma.
Juba algusest saati on kummitanud fantoom voolusöödik.Info autos 2 korda juhtmed taha pandud.Diagnoos-lekkevoolu ei tuvastatud.Teine kord oli mitu ndl neil hoovi peal,said rahus testida,tulemuseks null.Ka Hypnotiza pani korraks testeri järgi ja ei midagi.
Nüüd viimati laadisin aku täis ja jätsin nädalaks seisma,maki (orginaal)võtsin välja ja signa peale ei pannud.Tulemus:käivituseks voolu enam polnud aga kesklukk tuli maha .Täielik müstika.minu mõistus otsas TAARA,AVITA!

Probleemi ei esine kui igapäevaselt sõita piisavalt,genekas on üle mõõdetud,niiet laadimises ei tohiks viga olla.

Väike mõte tekkis,et äkki aftermarketi parkimisandurid kuidagi imelikult ühendatud,järgmine kord katkun sealt voolu maha

Kui kellelgil mingeid mõtteid,palun lahkelt teada anda.
Müüja sõnul (on ka siin foorumis) temal sellist anomaaliat ei esinenud.Raske uskuda millegipärast :?
Viimati muutis Traktorist, 13 Mai 2016, 21:19, muudetud 1 kord kokku.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Igor
Volvo Club liige
Postitusi: 873
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:58
Asukoht: Lõuna-Harjumaa

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Igor » 12 Mai 2016, 21:25

Minu autol on aku salapäraselt tühjenenud halvasti suletud kindalaeka luugi pärast. Kui seda "õiget" liigutust ei tee, jääb pardatšokis tuli põlema. Kui aku pole päris uus, iga päev ei sõida või muud asjaolude kokkulangevused, ongi ühel hetkel aku tühi. Võib-olla liiga lihtne, et tõsi olla, aga mingigi mõte.
Вольво c cемëрки начинается!

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Traktorist » 12 Mai 2016, 21:54

Igor kirjutas:Minu autol on aku salapäraselt tühjenenud halvasti suletud kindalaeka luugi pärast. Kui seda "õiget" liigutust ei tee, jääb pardatšokis tuli põlema. Kui aku pole päris uus, iga päev ei sõida või muud asjaolude kokkulangevused, ongi ühel hetkel aku tühi. Võib-olla liiga lihtne, et tõsi olla, aga mingigi mõte.


Mõte on nii lihtne,et võib vägagi tõsi olla .Kui auto juurde jõuan, proovin kindlasti seda teooriat :thumbsup:
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Traktorist » 13 Mai 2016, 13:07

Servus 8)

Järgnev jutt kuuluks vist küll sisuliselt rubriiki "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT" ,aga ei saa mitte vaiki olla.
Milline tundmatuid seeni söönud ja Ansipi seemnete mõju all olev Volvo insener tuli mõttele ühendada selline suurepärane mootor sellise õnnetusehunnikuga nagu aisini 4! käiguline automaatkast.Uimane jõutapja mis kõigele lisaks oma elu elab,sellest mida juht tahab see aru ei saa,kogu sõidunaudingu sööb ära..Tramaivõi

Väikene remap natuke aitas,aga kuna seda väänet tuleb alles sellises pööretevahemikus kus legaalsed kiirused seljataga ja miilitsad enam hea pilguga ei vaata,siis mis see point on.Kui jõudu rohkem peale keerata tuleb asfaldilt tomatipastat (loe:käimakasti juppe) kokku koguda :x
Sellega seoses mõlgub pikemalt mõttes manual swap,aga selle ressurss on läinud hetkel auto sõidukorras hoidmise peale.Pealegi pole leidnud veel kedagi kes mõistliku hinnaga kastivahetuse (tomat maha,manuaal peale) ära teeks.Rääkimata sellest,et paljud töökojad ei taha mingi kastiteemaga üldse tegeleda. :(
Niikauaks kui see tehtud on sisuliselt ka kõik muud parendamise plaanid määramatuks ajaks edasi lükatud :roll:

T.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Iceman » 13 Mai 2016, 13:46

M56 swap pole kallis, sest neid autosid on iga nurga peal romulates olemas. Ehk sebid pedaalid, kangi, trossid, siduri töösilindri koos torudega, kasti, hooratta ja siduri. Ja saad asja 8) . Tanel tegi oma s70-l selle swapi. Ja ma olen oma kahel 850-l samuti teinud. Hoopis teine auto koorub sealt välja. Ka legaalsetel kiirustel. :wink:

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Tanel » 13 Mai 2016, 19:22

Sinul on kõige suurem mure leida korralik awd kast, millel korras nuudid.
Ülejäänu kraabi maha 850 pealt. X70 käimari kangi vajad ka.
1nv tööd ja tehtud
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Traktorist » 13 Mai 2016, 21:16

`` Postitas Tanel » R Mai 13, 2016 7:22 pm

Sinul on kõige suurem mure leida korralik awd kast, millel korras nuudid.
Ülejäänu kraabi maha 850 pealt. X70 käimari kangi vajad ka.
1nv tööd ja tehtud``


Suurim mure tundub siiski olevat leida keegi kes nõustuks mõistliku tasu eest kast maha-kast peale ära tegema,millegipärast ei taha keegi kuulda kastiga tegelemisest.Mõnes mõttes arusaadav -Info autos lammutasid 10h kui simmereid vahetasid :cry:
Volrem ei tahtnud nt.simmerite vahetusest midagi kuulda,samuti Stopbox.Inchcape teeb rõõmsalt kõik tööd ära kui neile rõõmsalt maksta :D .Mitte ,et ma julm kooner oleks,aga kolmandik auto hinnast maksta on sutsu palju :D
Endal selleks vajalik koht,vahendid ja ka mis seal salata,oskused,puuduvad.
suurem kulu olekes siis ka korralik sidurikomplekt,ei usu,et kasutatud siduril väga mõtet oleks kui tulevikus plaanis ikka võimu juurde kruttida 8)

Kast ja muud vidinad oleks Kristjanil kohe pakkuda

Plaanis Trakats turgu panna ja siis sellest saadud raha eest projekti jätkata.Oma ressursid korteri renoveerimise all hetkel.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Tanel » 13 Mai 2016, 21:45

Soovitan siis osta ka uus vahemuhv kui asi laiali.
850r sidur sobib sulle küll sinna külge.

Inimesed ei taha võtta kuna ei oska töö mahtu hinnata ja ei oska hinda öelda.

Võta internett lahti ja otsi piltidena asi kõrvale endale. Teedki samm sammult ja kui hätta jääd anna teada
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Traktorist » 13 Mai 2016, 21:59

Tanel kirjutas:Soovitan siis osta ka uus vahemuhv kui asi laiali.
850r sidur sobib sulle küll sinna külge.

Inimesed ei taha võtta kuna ei oska töö mahtu hinnata ja ei oska hinda öelda.

Võta internett lahti ja otsi piltidena asi kõrvale endale. Teedki samm sammult ja kui hätta jääd anna teada


Vahemuhv sai vahetatud 2 a tagasi koos simmeritega.Internet on väga lahe asi,eriti juutuub ja Robert diy :D Aga ma julgen sügavalt kahelda,et ma kasti maja eest pukkide peal maha katkuma hakkan :D Dislal amortide vahetus autoall roomates oli juba paras geberniit.

Aga aitäh hea nõu ja sõna eest.Panen kõrva taha [tanz] Eriti selle viimase lause :D
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Tanel » 14 Mai 2016, 08:25

S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Traktoristi V70R`98 AWD

PostitusPostitas Iceman » 14 Mai 2016, 14:24

Krt ma eile suures pohmellis ei märganud AWD- d pealkirjas :D :) . Igaljuhul Taneli jutt õige. Ja kui hätta jääd võid mulle ka kribada. Ma ühe awd olen pulkadest põlvepeal kokku pannud ;)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist