HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

CeeJay94
Foorumlane
Postitusi: 40
Liitunud: 15 Apr 2014, 18:46

HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas CeeJay94 » 11 Aug 2014, 19:57

Mõtlesin algatada sellise teema, kuna tekkis uudishimu, kuidas kellelgi nendega kogemusi on. Mis pirnid teil seisavad ees? Kuidas politsei reageerib HID ja LED esituledele?

Endal seisavad ees Osram Cool Blue Hyper'id, pidavat olema kuni 5000k värvispektrumi põhjal, õhtul sõites on täiesti valged, võib isegi rahule jääda. Ainuke asi, et nad on illegaalsed, aga siiani pole mingeid probleeme politseiga tekkinud, kuna tegu siiski halogeenpirnidega, päeval õrn kollakas maik on ikkagi juures.

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas tnx » 13 Aug 2014, 17:07

Politsei käseb koha peal õiged tuled asemele panna, saadab kordusülevaatusele ja teeb trahvi, kui ta aru saab, et ei ole tehases ette nähtud tuled.
Ma loodan, et nende võimekus sellistest asjadest aru saada kasvab pidevalt ja kiiresti.
Sügis ja pime on tulemas, eelmine aasta oli küll märgata hüppelist pimestavate vastutulijate kasvu võrreldes varasemaga. Väga vastik ja ohtlik on, kui iga jumala päev mõni selline vastu tuleb.

EDIT: aga tehases pandud ksenoonid on paremad, kui igasugune halogeen. LED-ide kohta on ajakirjades nähtud võrdluste põhjal jäänud mulje, et kõik tegijad veel päris tasemel pole.

attrs
Kõva postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 19 Mär 2009, 13:05

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas attrs » 13 Aug 2014, 17:19

Nõustun eelkõnelejaga. Kui tehas pole autosse xenonit ette näinud siis nii see jääma peakski. Viska nightbreakerid vms sisse, parandavad üht-teist seda nähtavust ja ei vihasta vastutulijaid välja. Kahjuks politsei selles osas endiselt liiga hambutu.

Ilmselt sama peaks olema ka LED-iga. Kui olemas siis olemas kuid igasugu järelpaigaldatud päevatuled on õudus kuubis. Ilmaolude muutumisel (udu, korralik vihm jne) ei lülita paljud gabariite järgi ning üllatus on suur kui üks hetk mingi tuledeta jobu vaid mõned meetrid sinust eespool sõidab.
'88 AZLK 2141 -> '90 Nissan Sunny -> '96 Golf -> '99 Focus -> '05 Multipla -> '07 6 -> '05 XC90 -> '07 Freelander 2 -> '04 S80

CeeJay94
Foorumlane
Postitusi: 40
Liitunud: 15 Apr 2014, 18:46

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas CeeJay94 » 13 Aug 2014, 17:57

See aftermarket ksenoon teema on jah õhtuti päris ebameeldiv, reflektortuledega nad väga hästi ei sobi, teevad rohkem kahju kui head. Kuid hiljuti olen avastanud, et on samasugused LED'id, mis käivad samuti nt H7 soklitesse, kas ka need on keelatud ehk mõeldud ainult show-autodele? Need isepaigaldatavad LED-päevatuled on ju täiesti lubatud, kui vastavad standartidele ja asukoht on vastav (mingi kindel sentimeetrite mäng võresse paigutamisel vms)

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas tnx » 15 Aug 2014, 16:57

Need alaväärsed ei olegi päevatuled. Osadel puhkudel on see karbi peal suurelt kirjas, paraku mitte alati ning kui nad on poes õigetega segiläbi riiulis (või veebilehel), siis jääb sageli ka vastav kiri märkamata.
Korralikud RL-tähisega heledad paraku kipuvad vähe kallimad ka olema, kõige odavamad sobivad park- või disaintuledeks.

H7 halogeenpirni asemele ma midagi muud ei topiks, tõenäosus sealt head nahka saada on vilets. Pirn on üsna täpne värk, hõõgniiti mõni mm siia-sinna liigutamine muudab valgusvihku juba oluliselt. Kõik need +50% ja muud säärased pirnid ongi osa oma lisheledusest saanud väikeste konstruktsioonimuudatustega (osa muidugi tuleb ka materjalivalikust, et saada kõrgemat hõõgumistemperatuuri). LED-i ma ausalt öeldes ei kujuta isegi H7 asemel ette, kuna hõõgniit kiirgab valgust igale poole ühepalju ning tänu pirni sees asuvale reflektorile suunatakse seda isegi rohkem auto poole, mitte auto ette. Suurelt reflektorilt peegeldub siis valgus õige nurga all teele. LED aga on väga kitsas suunatud valgus ja see käitub hoopis teistmoodi, isegi hoolimata sellest, et neid LED-e on ühe pirni küljes mitu. Kõige tõenäolisem on see, et LED pirn H7 pesas tekitab väga ebaühtlase valgusvihu, kus on üksikud heledad punktid ja nende vahel peaaegu pime ala. https://www.youtube.com/watch?v=Bhi6P1thtRQ esimestel sekunditel on korraks natuke näha.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas Liiwaannus » 19 Aug 2014, 00:56

Enmus LED tõlvikuid igasugu H pesadesse, mis silma on jäänud on pea kaks korda väiksema valgusjõuga ka. A la 700-800 Lm vs halogeeni 1500 vastu. NB jms performance halogeenid peaksid andma 1700-1800 kuskil. Pigem osta uued aftermarket tuled värskete reflektoritega, kui hakata ksenooni aretama. Kui lähituledes küss, kaugtulede puhul tuleb lihtsalt lisa prosed peale väänata, kui on palju pimedat trassi kavas.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

leizz
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 25 Sept 2012, 13:44

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas leizz » 30 Aug 2014, 12:15

Hei,

Küsin sama teema raames.

Minu S60-l on ees Active-Bi-Xenon D2S lähitulede pirnid. Ehk siis tegemist Xenon tulega originaalis. Küsimus, kas neid pirne peaks teatud aja tagant vahetama või mis nende eluiga olla võiks? Masinal ees need tehasest ja seda aastast 2008. Mõlemad on hetkel küll kenasti sinaka tooniga (probleemide korral lähevad vist lillakaks) aga kas peaks neid nii profülaktika mõttes vahetama? Pime aeg tulemas.

PS! Kui vahetada siis milliseid pirne/tootjaid/kauplusi seotamisel eelistada või mida jälgida? Ise pime selles vallas :)

Tänud
leizz

AimarP
Kõva postitaja
Postitusi: 243
Liitunud: 11 Sept 2013, 12:21
Asukoht: Harjumaa

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas AimarP » 30 Aug 2014, 14:48

Kasuta ainult Osram või Philips pirne. Ja osta kuskilt kust tseki ka saad kuna neidki võltsitakse. Eriti Philipsi pirne tehakse järgi hiinamaal . Googelda Fake Philips xenon bulb ja näed millised erinevused on. Muidu HID pirn kestab 3a siis jääb valgust vähemaks. Samas ise olen iga 2a tagant neid vahetanud.
Volvo XC70 D5 2010.

leizz
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 25 Sept 2012, 13:44

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas leizz » 30 Aug 2014, 17:24

AimarP kirjutas:Kasuta ainult Osram või Philips pirne. Ja osta kuskilt kust tseki ka saad kuna neidki võltsitakse. Eriti Philipsi pirne tehakse järgi hiinamaal . Googelda Fake Philips xenon bulb ja näed millised erinevused on. Muidu HID pirn kestab 3a siis jääb valgust vähemaks. Samas ise olen iga 2a tagant neid vahetanud.
Tänud! Siis ma olen tublisti juba üle lasknud. Eelistan kvaliteeti hinnale ja järgitehtud või "odavaid" pirne tõesti ei taha. Proovin kvaliteetsed leida ja ette kruvida.

Harrikald
Kõva postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 22 Sept 2011, 12:15

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas Harrikald » 30 Aug 2014, 19:30

Mul on ees üks nn. kvaliteetpirn ja teine mingi odav. See odav on praegu valgem, aga kaua vastu peab ei tea veel öelda.

AimarP
Kõva postitaja
Postitusi: 243
Liitunud: 11 Sept 2013, 12:21
Asukoht: Harjumaa

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas AimarP » 30 Aug 2014, 23:57

Eriti tundlikud on D1S HID blokid kui kasutada Hiina pirne põlevad teised läbi. Ning uus blokk ja pirn on ikka paras välljaminek.Minu XC.l on mitsu electronics blokid tükk maksab ala 300 ja tiba peale eur.
Volvo XC70 D5 2010.

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas SvenR » 31 Aug 2014, 09:29

Pirn põletab ploki läbi?
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

AimarP
Kõva postitaja
Postitusi: 243
Liitunud: 11 Sept 2013, 12:21
Asukoht: Harjumaa

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas AimarP » 31 Aug 2014, 13:46

Just. https://www.youtube.com/watch?v=vhaTJ3XQ--I Informatiivne video. Videos näitab mis erinevus on Orig ja Fake.l ja mis moodi see bloki läbi kärsatab. D2s Blokid on tiba stabiilsemad aga D1s ja D3s jne on blokid väga kergelt läbi põlema.
Volvo XC70 D5 2010.

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas SvenR » 31 Aug 2014, 20:57

Näitad mulle videot kus pirni traadi osa toedatakse vastu lauda? Seal videos pole ju pirni õigest käitlemisest haisugi :wink: Aga sinule ja veel mõnele Philipsi kinni makstud reklaam ikka mõjub. Olen paigaldanud aastaid GT-HID kaubamärgiga "hiinakaid" ja igasugu masinatele ning pole ühtegi plokki läbi põlenud :idea:
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

AimarP
Kõva postitaja
Postitusi: 243
Liitunud: 11 Sept 2013, 12:21
Asukoht: Harjumaa

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas AimarP » 31 Aug 2014, 22:51

Sa võid südame rahuga neid hiinakaid edasi paigaldada. Igaühe enda riisiko mis pirne jne kasutab. Kui lugeda ka Hidplanet foorumit siis seal on neid teemasi üsna palju kus pirn kärsatab bloki läbi. PS ise kasutan OSRAM XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED d1s.
Volvo XC70 D5 2010.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist