Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Traktorist » 30 Apr 2013, 14:14

Tervist,head foorumlased!
Sai ka siis selline nali ära tehtud,et Volvo omanikuks hakatud :)
Kuna mind kaua ja ustavalt teeninud Focus otsustas mu naisukese kätevahelt minna teeäärset kraavi uurima mis lõppes naisukesele ehmatusega ja kindlustusele väikese väljaminekuga ja uue rauahunniku omamisega.Ja minule muidugi uue auto otsimise Kolgata teega :D

Kuna Ford oli gaasiga,siis seadsin silmad just selliseid isendeid (universaal ja gaasiseade) sirvima..Sealt sai Volvo poole vaatama hakatudki kuna gaasiga v70-eid oli mitmeid müügis ja foorumeid uurides tundus omaniku rahulolu 10 palli lähedal,sai otsustatud-minu järgmine sõiduriist saab olema Volli :D Aga kuna just oli vaja 6ndl-ks ära sõita,siis loomulikult sellel ajal kui ma ära olin,müüdi kõik vähegi söödavad isendid ära,sai silm peale pandud ka paarile T5-le ja 2,5t-le,aga needki haihtusid nagu nõiaväel :twisted:

Kuna vahepeal oli oluliselt langenud eelarve ja liisingust hetkel midagi kuulda ei tahnud,siis hakkasin silmitsema esimese gen. Volvosid.
Siis tuli meelde,et üks tuttav vurab ringi diisel v70-ga,siis peale lühikest telefoni vestlust ja siinse foorumi uurimist(vala sisse ja sõida) sai otsus tehtud:volvo v70,automaat(naine nõudis :) ) ja diisel siis,et jääks raha kütuse arvelt ka remondile :D

-V70,esmane registreerimine 1999,2,5 d automaat
-Pagasiruumis 2 lisaistet
-Poolnahksisu
-Musta värvi

Muidu üsna tavaline,odo näitab,et 250t,müüja sõnul nii 100k keritud :roll: Mootor ja käiguosa tunduvad korralikud(mulle kui võhikule :) )
Ostes panin esimese asjana tähele,et salongi ventikas uriseb mõnusalt..uurides siinseid postitusi,sain hea vihje ja peale salongi õhufiltri vahetust töötab nagu peab.

Nüüd siis mõned mured ka:
-Tagaluuk ja kütusepaagi luuk ei avane ei kesklukust (tagaluuk ei sulgu ka) ega salongist nuppu tõmmates.Häält teeb,aga reaalselt midagi ei toimu.Kütusepaagi saab lahti siis võtmega kangutades ja tagaluuk toimib manuaalselt võtmega keerates.Kesklukk iseenesest toimib.
-Kui juhiukse lülitiplokist tagumisi v ka küljeakent avada,tuleb tihtipeale need sulgeda vastava ukse enda lülitist,signaal ei jõua kohale millegipärast..Kas lülitiploki vahetus?
-Kaubaruumis olev lisaistme kinnitus(ed)puudu v katki,piltidelt olen näinud,et istme sees peaks mingisugune raudaas olema mis kinnitub siis tagumise isme külge kui lisaiste üles tõsta.Minu masinal vähemalt seda konksu ei ole,kuhu see aas peaks minema..kas eraldi hangitav v tuleb kogu komplekt uus hankida?
-Kui kliima sees,siis tuleb aegajalt vilisevat häält :( lausa vinguvat ausaltöeldes..Kusagilt jäi silma,et viga võib olla väheses külmaaines.Kehvemal juhul kliima pump läbi.Kas on kogemusi?

Ja siis mis tegelikult kõige rohkem häirib-kõikidest foorumitest ja muidu vestlustest Volvo omanikega on jäänud arusaam,et Volvo sigamugav auto..minu oma aga nagu puuvanker,kõik konarused loeb üle.Jrgm ndl lähen enivei öli vahetama,siis lubati ka alt üle vaadata.Auto saksast toodud eelmise omaniku poolt,kas äkki seal kiirteede jaoks jäigem vedrustus paigaldatud :roll:

Muud ei oska esialgu arvata,minu esimene naftavurr ka ausaltöeldes :D Kütusekulu ehmatas esimese hooga ära-sain keskmiseks 10l/100le.Aga see oli vist esimese vaimustuse tagajärg-oli ju vaja proovida diiseli ja automaatika koostööd reaalses elus :mrgreen: Tegin kohe sellepeale ka extra 100 kildise prooviringi maanteel ja siis sain rahuldavad 6l saja pikkusühiku kohta.

Traktorist
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Liiwaannus » 30 Apr 2013, 21:40

Mul sama jama akendega, esimese asjana võib proovida kontaktide puhastamist, korra tegin, aitas ca aastaks, eks proovin uuesti. Aknaid muidugi väga palju ei kasutanud, ei tea kas see pikendaks või lühendaks mõju.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Traktorist » 01 Mai 2013, 12:59

Tänud Liiwaannusele vastuse eest :) Olen enamused kasutajate autode teemad läbi sirvinud ja see nõuanne jäi ka silma.Niikui veits kenamad ilmad akna taha tulevad(puudub nii garaaz kui muu varjualune kus Taktorit putitada),saab veikese pilsneri toel see lülitite puhastamine ka ette võetud :wink:Kas peaks millelegi eriliselt tähelepanu pöörama,ennem kui uksi lammutama hakkab?Fordi hingeeluga sai tublisti tutvust tehtud,Volvodega kokkupuudet pole.Veel :wink:

Kas kellelgi on äkki mingeid vihjeid,kuda auto vaiksemaks saaks?Vana auto,hirmsasti nagiseb.Keegi oli siin takjateibi pehmemat poolt kleepinud,kas aitas või oleks muid häid lahendusi :roll:

Kui Traktori puhtaks pestud saan,viskan mõned fotod ka siia imetlemiseks :D


Terv,Traktorist
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Traktorist » 01 Mai 2013, 19:35

Endiselt huvitab kütusekulu-sellepärast sai ju naftavurr soetatud..Tegin kontroll tankimise:7,5l/sajale pikkusühikule.mhh..pole paha.Sellest siis 60 prossu linna ilma ummikuteta ja väike 30kildine maantee ring.Mõned kiirendused,tavaline igapäevasõit.

:rolls eyes: Aga ikkagi veitsa palju nagu minu meelest.
Ja kiirendus..no ma ei tea nüüd,kas mulle tundub v ongi selline,võrdlusmoment puudub ausalt õeldes,aga kuidagi uimab minuarust.Ja kui turbo ükskord taha tuleb,on legaalne kiirus juba saavutatud.

Keegi siin mainis,et iseõppiv kast(automaat),kas võib veel paremaks õpetada äkki :) Kas õlivahetus(vaatlusel oli täitsa kobe nagu)ja tarkvara uuendus aitaks?Ühtegi tuld kuskil armatuuris ei põle ka nagu..

Seoses automaatkastiga ka üks vist üsna tobe küsimus..kas sellel sõidu ajal ka käike vahetada saab?Näiteks,et kohaltminekul kasutaks "L" asendit,siis kui sobiv kiirus käes,paneks "D" peale.
Küsin sellepärast,et kastil on asend "L",siis kiirendus hulka parem ja pöörded 1000 võrra kõrgemal.Aint et kogu aeg nii kõrgetel pööretel uhamine hakkab rahakotile ebatervislikult..Ärge väga kõvasti lööge,mul esimene a-kast elus üldse. :D Ega ausaltöeldes käsivändatavat igatse ka enam :davey:
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Traktorist » 01 Mai 2013, 21:32

EEE..Uurisin veidi netiavarusi..Sain ma õieti aru ,et se "L" seal nagu LOW gear v midagist sellist,et nagu roomamiseks mõeldud hoopis :S
Loodetavasti nüüd midagi seal pe..sse ei keeranud [burnout]
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Heavy
Kreisi postitaja
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Apr 2008, 18:27
Asukoht: Tartu/Haapsalu

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Heavy » 02 Mai 2013, 12:29

Uimasust võib põhjustada ka vahetamata õhu- ja kütusefilter.
Muidu edu autoga. Enda tanki kulu jääb samasse auku- 6 maanteel ja 10 linnas. Maanteel sõidan küll 5 inimest+pagassitäis asju ehk täislastis.
S60 2.4D 02' man.
V70 2.5tdi 98' aut.

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Traktorist » 02 Mai 2013, 23:01

Tegin täna siis veel ühe vahetankimise,tulemus:6,6l sajale.Sellest siis u 70 % maanteed,70ne, 90ne ja 110ne ala oli üsna võrdselt sees,ülejäänud ummikuteväline linn.Võib isegi rahule jääda :) Järgmine ndl plaanis kerge 300kildine maantee ots,siis saab maanteekulust kah mingi tõesema pildi.

Proovisin siis ka kiirendust o-100ni.........16 sekundit :shock:
No seda on kl nüüd sutsu liiga palju.Minuarust.Ja vahepeal nagu tõmbab nagu peab,aga samas jälle laseb pea 5tuhhi lähedale pöörded ennem kui käiku vahetab.Midagist on mäda Traktoririigis :twisted: Nagu ilma turbota kiirendaks.. :roll:
Äkki kellegil foorumlastest midagi lisada?Et milles asi olla võiks.Õhufiltri vahetan kohe varsti ära.


Traktorist
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Liiwaannus » 03 Mai 2013, 01:43

16 seki on kole palju küll, mu manuaal teeb kuskil 11, tehase andmed on 10.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kris.
Foorumlane
Postitusi: 70
Liitunud: 09 Sept 2012, 13:55

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Kris. » 03 Mai 2013, 09:21

see 7,5 on täiesti mõistlik küttekulu- ei saa eeldada, et nõnda raske kuut koos automaatkastiga vähem nõuaks :)
S70 2,5 tdi 98'
850 T5 95'
740 92'

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Traktorist » 03 Mai 2013, 13:36

Küttekulu sai jälgima asutud nagu rohkem sellepärast,et esimese hooga tuli keskmiseks mingi 10 sajale..mida oli liiga palju.Nüüd sportlik huvi tekkinud,et kui madalalate kuludega on võimalik sõita üldse,sealjuures ikka normaalselt kiirendades :mrgreen:


Tna lõi ka servise tule põlema käivitades.Veidi sõitu ja kustus.Järgmisel käivitamisel sama lugu.Paistab,et peab diagnostist läbi astuma.
Sellega seoses-kus Päälinnas v selle ümbruses korralik koht oleks?On kellelgi häid kogemusi.Nagu aru olen saanud,siis Info vennad ei pidanud eriti loominguliselt asjadele lähenema..

T.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Martin460
Kreisi postitaja
Postitusi: 416
Liitunud: 29 Juun 2011, 15:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Martin460 » 03 Mai 2013, 13:52

Räägiksin kaasa kütusekulu teemadel. See on muidugi selline nii ja naa teema mis oleneb sajast asjast aga eile öösel lõppes mul kulu testimine Tallinn-Tartu maanteel 3,4km. tanklani ja sama palju tagasi jalutamisega. Püsikaga normaalne sõit maanteel tühja autoga 4,777. Ehk siis 17,2 liitriga 360km. Tegelikult veidi vähem isegi sest selle koguse sisse jäi u.50 km. linnasõitu ja kütusefiltri vahetus.
98a. V70 ja manuaal.

Heavy
Kreisi postitaja
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Apr 2008, 18:27
Asukoht: Tartu/Haapsalu

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Heavy » 03 Mai 2013, 13:56

Oletan, et sul MSA 15.8 tüüpi ehk uuem aju. Seljuhul soovitaks pöörduda foorumikasutajate poole, kes omavad vastavat seadet ning oskavad ehk rohkem jutustada ka probleemide teemal, kui on tuttav mure. Raha ei tohiks nad ka palju võtta.
Näiteks kasutaja Gljuk omab seadet ning selle mootori kohapealt omab kogemusi.
S60 2.4D 02' man.
V70 2.5tdi 98' aut.

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2872
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas allan » 03 Mai 2013, 15:25

Traktorist kirjutas:Küttekulu sai jälgima asutud nagu rohkem sellepärast,et esimese hooga tuli keskmiseks mingi 10 sajale..mida oli liiga palju.Nüüd sportlik huvi tekkinud,et kui madalalate kuludega on võimalik sõita üldse,sealjuures ikka normaalselt kiirendades :mrgreen:


Tna lõi ka servise tule põlema käivitades.Veidi sõitu ja kustus.Järgmisel käivitamisel sama lugu.Paistab,et peab diagnostist läbi astuma.
Sellega seoses-kus Päälinnas v selle ümbruses korralik koht oleks?On kellelgi häid kogemusi.Nagu aru olen saanud,siis Info vennad ei pidanud eriti loominguliselt asjadele lähenema..

T.


Service tuli näitab ainult hooldusvälpa, järelikult on aeg hooldada.
Välpa nullida saab mõnel mudelil odo nupuga, mõnel arvutiga.
Otsing aitab.
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Traktorist » 03 Mai 2013, 17:12

Martin460 kirjutas:Räägiksin kaasa kütusekulu teemadel. See on muidugi selline nii ja naa teema mis oleneb sajast asjast aga eile öösel lõppes mul kulu testimine Tallinn-Tartu maanteel 3,4km. tanklani ja sama palju tagasi jalutamisega. Püsikaga normaalne sõit maanteel tühja autoga 4,777. Ehk siis 17,2 liitriga 360km. Tegelikult veidi vähem isegi sest selle koguse sisse jäi u.50 km. linnasõitu ja kütusefiltri vahetus.
98a. V70 ja manuaal.


No nii extreemselt ma pole mõelnud veel testida,ma vana inimene,ei jaksa järgmise tanklani enam kõndida :mrgreen:
Ma rohkem niimoodi,et sõidan mingi maa ära ja siis samast püstolist peale.Komput massinal pole nähtud vajalikuks integreerida niiet sellepealt keskmist ei saa arvutada.
Mingiks ökokuningaks kandideerida ei kavatse,ma suht suure kingaga ka :) Aga..2.0l bena Focusega (vedelgaasiseadmega) tuli sutsakas soodsam
see saja versta läbimine :?

Aga põhiline on tõestatud-kui moto korras,siis sõit üsna ikkagi soodne 8) M.O.T.T.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Traktorist,V70,´99a,2,5 d "Das Traktor"

PostitusPostitas Traktorist » 03 Mai 2013, 17:29

allan kirjutas:
Traktorist kirjutas:Küttekulu sai jälgima asutud nagu rohkem sellepärast,et esimese hooga tuli keskmiseks mingi 10 sajale..mida oli liiga palju.Nüüd sportlik huvi tekkinud,et kui madalalate kuludega on võimalik sõita üldse,sealjuures ikka normaalselt kiirendades :mrgreen:


Tna lõi ka servise tule põlema käivitades.Veidi sõitu ja kustus.Järgmisel käivitamisel sama lugu.Paistab,et peab diagnostist läbi astuma.
Sellega seoses-kus Päälinnas v selle ümbruses korralik koht oleks?On kellelgi häid kogemusi.Nagu aru olen saanud,siis Info vennad ei pidanud eriti loominguliselt asjadele lähenema..

T.


Service tuli näitab ainult hooldusvälpa, järelikult on aeg hooldada.
Välpa nullida saab mõnel mudelil odo nupuga, mõnel arvutiga.
Otsing aitab.


No järgmiseks kolmapäevaks niikuinii õlivahetuse aeg kinni pandud Stopboxis (Fordiga sai seal käidud,senimaani neg.kogemused nagu puuduvad)
Kahtlemata leiavad ka veel midagi huvitavat :?
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 12 külalist