XC Mehed Metsa!

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas maan » 08 Okt 2013, 22:16

Pole küll Männiku, aga teema suht sama just üksi kuhugi ronima minemise kohalt.
Mõnda aega tagasi sai käidud Paldiski pankrannikut töö-vahelisel ajal uudistamas. Majaka juurest otse edasi vaikselt õõtsudes aukudes oli ikka päris huvitav seigelda. Ühest kohast sai alla sõidetud lootes alt teisele tee variandile.

Pilt

Ime et auto seisma üldse jäi, kuna laskudes piduritega ta vahepeal suht lohises edasi ikka. Pildi hetkel oli käiguvalits P peal, käsipidur põhjas ning üks tagaratas augus. Loomulikult ei paista pildilt midagi hullu seal, aga tegelikkuses on siiski suht 40-45 kraadi kallak.
All tegin ühe poosetamis pildi ka mereääres libedaks uhutud kiviklibul ;) Meri on seal vaid umbes 10m kaugusel.

Pilt
Väga raske oli seal liikuda autoga, kuna libedad kivid vajuvad ratta alt ära vastupidiselt tavakillustikule. Aga see selleks...

Hakkasin siis mäest tagasi ülesse ronima ja ei saanudki, üleval kõik rattad kaapisid ja kiviklibu lendas :lol: Too hetk ma veel ei teadnud, et 10-ne minuti pärast pean seda sama mäkketõusu kõige lihtsamaks teeks sealt minema :mrgreen: All läksid ka mingid teed, millest üks viis kuhugi väga liivasesse pinda ning kus olid ka mingi suurema/kõrgema maasturi kinnijäämisjäljed. Loobusin kohe proovimisest. Teisele poole viis tee veel mööda rannikut, kuid 200m pärast muutus see väga kitsaks ning ei julgenud ka edasi minna, sest tagasi tagurdada küll väga kaugelt ei tahtnud. Lasin see 200m tagasi tagurpidi ja uuesti mäkke proovima. Muidu poleks see mägi hooga minnes midagi olnud, aga need libedad kivid ja muu sodi ning üleval kellegi kinnijäämise vaod, jätsid ülesse mineku ilma hoovõtu võimaluseta, kuna siis oleks võinud midagi ära lõhkuda auto all. Seekordsel katsel õnnestus siiski vaevaliselt ülesse ronida ja olin ikka päris häppi :D Ei uskunud, et paar päeva hiljem lähen uuesti proovima :lol: Siis juba läksin ühest kohast teist teed pidi ja jõudsin sinna liivase pinna teisele poolele, kust sai imekombel hooga isegi läbi, künkad ja mättad käisid küll tegvalt vastu põhja. See mägi ei andnud aga rahu ning sai jälle sellega võideldud. See kord õnnestus alles 7ndal katsel ülesse saada :wink: Kerge kummikärsakas oli ka rehvidest. Üksinda enam sellisesse kohta väga ei kipu.

Enni
Kõva postitaja
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:06
Asukoht: Järvamaa & Tallinn & Tartu

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas Enni » 09 Okt 2013, 09:36

maan kirjutas:Pole küll Männiku, aga teema suht sama just üksi kuhugi ronima minemise kohalt.
Mõnda aega tagasi sai käidud Paldiski pankrannikut töö-vahelisel ajal uudistamas. Majaka juurest otse edasi vaikselt õõtsudes aukudes oli ikka päris huvitav seigelda. Ühest kohast sai alla sõidetud lootes alt teisele tee variandile.

Pilt

Ime et auto seisma üldse jäi, kuna laskudes piduritega ta vahepeal suht lohises edasi ikka. Pildi hetkel oli käiguvalits P peal, käsipidur põhjas ning üks tagaratas augus. Loomulikult ei paista pildilt midagi hullu seal, aga tegelikkuses on siiski suht 40-45 kraadi kallak.
All tegin ühe poosetamis pildi ka mereääres libedaks uhutud kiviklibul ;) Meri on seal vaid umbes 10m kaugusel.

Pilt
Väga raske oli seal liikuda autoga, kuna libedad kivid vajuvad ratta alt ära vastupidiselt tavakillustikule. Aga see selleks...

Hakkasin siis mäest tagasi ülesse ronima ja ei saanudki, üleval kõik rattad kaapisid ja kiviklibu lendas :lol: Too hetk ma veel ei teadnud, et 10-ne minuti pärast pean seda sama mäkketõusu kõige lihtsamaks teeks sealt minema :mrgreen: All läksid ka mingid teed, millest üks viis kuhugi väga liivasesse pinda ning kus olid ka mingi suurema/kõrgema maasturi kinnijäämisjäljed. Loobusin kohe proovimisest. Teisele poole viis tee veel mööda rannikut, kuid 200m pärast muutus see väga kitsaks ning ei julgenud ka edasi minna, sest tagasi tagurdada küll väga kaugelt ei tahtnud. Lasin see 200m tagasi tagurpidi ja uuesti mäkke proovima. Muidu poleks see mägi hooga minnes midagi olnud, aga need libedad kivid ja muu sodi ning üleval kellegi kinnijäämise vaod, jätsid ülesse mineku ilma hoovõtu võimaluseta, kuna siis oleks võinud midagi ära lõhkuda auto all. Seekordsel katsel õnnestus siiski vaevaliselt ülesse ronida ja olin ikka päris häppi :D Ei uskunud, et paar päeva hiljem lähen uuesti proovima :lol: Siis juba läksin ühest kohast teist teed pidi ja jõudsin sinna liivase pinna teisele poolele, kust sai imekombel hooga isegi läbi, künkad ja mättad käisid küll tegvalt vastu põhja. See mägi ei andnud aga rahu ning sai jälle sellega võideldud. See kord õnnestus alles 7ndal katsel ülesse saada :wink: Kerge kummikärsakas oli ka rehvidest. Üksinda enam sellisesse kohta väga ei kipu.



Päris ahvatlev. Kahjuks mulle neljapäevad ei sobi. Hea meelega teeks ürituse nädalavahetusel, siis saaks hommikust õhtuni proovida. Muidugi keegi võiks tegemist filmida hiljem saaks youtube video klipid ülesse panna. Youtubes väga nadi valik XC võimekus videodest.
Müüdud: Volvo s60 2.4 103kw, 2002 .a.
Müüdud: Volvo XC70 2.4 136kw, 2009 .a.
Traktor: Volvo XC60 2.4 158kw, 2012(2013) .a.

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas maan » 09 Okt 2013, 11:44

Mulle sobiks ka pigem mõni nädalavahetus, kui pole kergelt paha olla just ;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Kasutaja avatar
no1
Foorumi veteran
Postitusi: 2172
Liitunud: 19 Juun 2010, 22:01

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas no1 » 09 Okt 2013, 16:52

Tundub, et enamusele sobib nädalavahetus! Järelikult tuleb vähemusel alla anda. :)
Seekord mulle esialgu ei sobi, aga järgmine nädalavahetus(19.10-20.10) võiks katsetada ja esialgu Männikul? Mul isiklikult pole huvi Paldiskisse ja tagasi sõita. 8)
Videod pildid on teretulnud, kui need just väga piinlikud pole!
http://www.youtube.com/watch?v=MvLb2q_kSGs
854 T5-R 1995
XC70 D5 2006

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas maan » 09 Okt 2013, 20:46

Paldiski ei olnudki selle mõttega, et seal proovida :) Usun, et leiab ka Männikul huvitavat. Seda Subaru meeste kohta pole seal näinudki kuskil aga tundub vägev olevat. Volvodega jääks neile ilmselt alla mäkketõusuga :evil:
Mul on 18.10 sõbra sünnipäev ning 19.10 ei tule kõne allagi minu puhul, pühapäevaks võiksin end aga alkohaisust vabastada :mrgreen:

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas maan » 10 Okt 2013, 20:11

Täna siis tööpäev lõppes ootamatult kiiresti ning kuna oli veel valge ja igav, vurasin Männikule :) Leidsin huvitava koha, kus saab samuti mäkketõusu ja liivas sumpamist proovida. Seal olid rehvimustri järgi vaadates ka mingi päris maasturi mäkkeronimise jäljed, aga neis jälgedes jäin enda omaga küll keset mäge põhjapeale kandma. Õnneks on poole mäe pealt tagasi alla tulemine juba hinna sees :mrgreen: Oluline muidugi, et sinna pääseb vabalt ilma keelumärgi alt sisse sõitmata 8)

Ps, kuna karjääri tegijaid seal palju, siis on maastik natuke muutunud võrreldes pildiga, aga see puudega koht on ikka selline kõrgem küngas. Väga ei uurinud seda, aga tundus et seal all on või oli mingi ehitis vms betoonkamakas, kuna ühekülje pealt üles minnes paistis üleval betoonist nurk, kust väljas ka paarisendi jämedune armatuur.

Kasutaja avatar
aibast
Volvo Club liige
Postitusi: 4194
Liitunud: 17 Juun 2005, 23:05
Asukoht: planeet Maa
Kontakt:

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas aibast » 11 Okt 2013, 11:55

peaks tulema oma Datsuniga teile seltsiks. Arvatavasti istuks suure osa ajast kinni aga noh vanuriga pole enne nii eriti kärutanud.

PS: kõik oleneb ajast.
1987 Volvo Nilsson 740 "Tupsu"
2001 Volvo V70XC 2.4T

Kasutaja avatar
no1
Foorumi veteran
Postitusi: 2172
Liitunud: 19 Juun 2010, 22:01

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas no1 » 11 Okt 2013, 17:25

Mina olen see nädalavahetus olemas!
854 T5-R 1995
XC70 D5 2006

bjorn
Foorumi veteran
Postitusi: 613
Liitunud: 16 Okt 2012, 15:10

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas bjorn » 11 Okt 2013, 18:50

Ma oma Jeepiga homme nii ehk naa Männikul, päeval metsas muid asju tegemas, 15-16:00 kandis maasturiga müttamas. Kui kinni jääb keegi, siis võtku kõne 53 98 21 kaheksa viis.

Kasutaja avatar
no1
Foorumi veteran
Postitusi: 2172
Liitunud: 19 Juun 2010, 22:01

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas no1 » 12 Okt 2013, 13:39

Mina olen ca. 15'st "huvitava koha" juures või kuskil seal lähedal.
Tel: 56 155 714
854 T5-R 1995
XC70 D5 2006

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas maan » 12 Okt 2013, 15:38

Ma tööl hetkel, vabanen umbes poole tunni pärast ja helistan siis :)

Enni
Kõva postitaja
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:06
Asukoht: Järvamaa & Tallinn & Tartu

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas Enni » 14 Okt 2013, 10:34

maan kirjutas:Ma tööl hetkel, vabanen umbes poole tunni pärast ja helistan siis :)
. oota mis te plaanite täna müttama minna ..? Nigunii auto suurem pesu plaanis, siis teeks ennem ühe müramise ja saadaks pessu. Millal siis täpselt plaan on?
Müüdud: Volvo s60 2.4 103kw, 2002 .a.
Müüdud: Volvo XC70 2.4 136kw, 2009 .a.
Traktor: Volvo XC60 2.4 158kw, 2012(2013) .a.

Kasutaja avatar
andrush
Foorumi veteran
Postitusi: 793
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:06
Asukoht: tln
Kontakt:

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas andrush » 14 Okt 2013, 10:38

mina alates Kolmapäevast, suvalisel ajal tulija!
440SE 2,0bens V40SE 1,6bens & S90 D5 AWD

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas maan » 14 Okt 2013, 12:15

Enni kirjutas:
maan kirjutas:Ma tööl hetkel, vabanen umbes poole tunni pärast ja helistan siis :)
. oota mis te plaanite täna müttama minna ..? Nigunii auto suurem pesu plaanis, siis teeks ennem ühe müramise ja saadaks pessu. Millal siis täpselt plaan on?

Ei, see oli laupäeval :)

Kasutaja avatar
no1
Foorumi veteran
Postitusi: 2172
Liitunud: 19 Juun 2010, 22:01

Re: XC Mehed Männikule?

PostitusPostitas no1 » 14 Okt 2013, 12:21

Mina käisin laupäeval "huvitavas kohas"
Kuna enne polnud sellisel maastikul XC üldse käinud, nagu enamus linnamaastureid, siis ronis täitsa soliidselt.
Seal üleval on Maani mainitud betoon serv ja armatuuri jupid, mis rehvidele kindlasti poleks meeldinud. Gaasi andsin varbaotsaga. Kellel vaba aega, käige kindlasti ära!
http://www.youtube.com/watch?v=-SIPdhUgfko
854 T5-R 1995
XC70 D5 2006


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist