Udukatega pimedad kuda nad load said

Meedia volvodest, huvitavad lingid.

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas Volli » 23 Mär 2010, 21:16

Suvel on lenskakal sott10 ja saab ikka sivem kui kõrvalt . Võtan kevadest sügiseni tihedalt seda teed esimesed 40 ja Maardu jalakäijate ülekäiguraja piirang on tõesti paras pähkel puremiseks enamustel ja pikalt 8) .
Teise raja piduritele aitab vahel vasakule võtt ja vasak suund sisse , vahel mitte. Üks sügisene pilt objektilt .
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
Demis
Foorumi veteran
Postitusi: 1250
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:08
Asukoht: GSM 534 86974
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas Demis » 23 Mär 2010, 21:21

Leho kirjutas:
Demis kirjutas:Teine moment Peterburi teel on vahetule enne maardu järve.
Seal on kiirusepiirang 50km/h, märgi all lisatahvel 100m.
Ja sedasi seal sõidetakse kilomeetreid 50ga...



Demis kasuta koju sõitmiseks Lagedi-Aruküla-Alavere-Jäneda trassi seal tee korralik ja saab rahulikult 90nega lasta.

Ise avastasin selle tee kui otsustasin navigaatori järgi Keilast-Tapale sõita.


Panen kõrvataha
Tänud

Kasutaja avatar
baxxter
Foorumi veteran
Postitusi: 2026
Liitunud: 13 Jaan 2007, 22:06
Asukoht: tartumaa, Nõo
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas baxxter » 23 Mär 2010, 21:22

Tagasi paremale reastudes ei näinud suunatuld armatuuris vilkumas.... :roll:
Volvo 850 GLT universaal 2.5 1993 (125kw) MÜÜDUD
Volvo S60 bensiin, manuaal 2001 (103kw) Müüdud
Volvo C30 1.8f bens manuaal (ökopill :D)
Subaru B9 tribeca, 2006 180kw, pereauto
53364298

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas Volli » 23 Mär 2010, 21:27

Näitan alati suunda (kui on kellele näidata muidugi ) ja pildil jäi tuluke rooli varju lihtsalt , plinkis küll muidu 8) .
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4314
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas Iceman » 23 Mär 2010, 21:45

Volli kirjutas:Suvel on lenskakal sott10 ja saab ikka sivem kui kõrvalt . Võtan kevadest sügiseni tihedalt seda teed esimesed 40 ja Maardu jalakäijate ülekäiguraja piirang on tõesti paras pähkel puremiseks enamustel ja pikalt 8) .
Teise raja piduritele aitab vahel vasakule võtt ja vasak suund sisse , vahel mitte. Üks sügisene pilt objektilt .


Kusjuures ma olen ka selle üsna hiljuti ära tabanud, et teises reas uinujatele sappa võtta ja siis vasak suund sisse. Suht kiiresti kaovad paremasse ritta ära :lol: . Suht hästi reageeritakse sellele. Teinekord on muidugi jah selliseid, kes üldse vist peeglisse ei vaata. Üks asi mis mind häirib veel, on see, et maanteel suht vähestel masinatel vist cruis peal. Mina lasen kogu aeg stabiilse kiirusega cruisiga ja siis on selliseid vendi, kes oma jalga regullida ei oska, kimavad mööda, siis paari kildi pärast hoog raugeb. Kui sa jälle mööda sõidad, siis ma ei teagi, kas volvol on sabas õhu hõrendus nii suur või mis, aga kiirused jälle seltsimeestel kasvavad. Ja siis jälle vaja mööda ju sõita :D.

raidz
Kõva postitaja
Postitusi: 243
Liitunud: 31 Aug 2008, 03:22
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas raidz » 24 Mär 2010, 00:23

[quote="Iceman Üks asi mis mind häirib veel, on see, et maanteel suht vähestel masinatel vist cruis peal. Mina lasen kogu aeg stabiilse kiirusega cruisiga ja siis on selliseid vendi, kes oma jalga regullida ei oska, kimavad mööda, siis paari kildi pärast hoog raugeb. Kui sa jälle mööda sõidad, siis ma ei teagi, kas volvol on sabas õhu hõrendus nii suur või mis, aga kiirused jälle seltsimeestel kasvavad. Ja siis jälle vaja mööda ju sõita :D.[/quote]

Ma sain esmaspa Pärnust tulles püsikaga sõites mingi kahe-kolme idikaga sedasi kuus-seitse korda
mööda sõite harjutada, paarutavad täie lauluga mööda, ja siis jäävad parkima 80-85ga,
ja egas siis mööda sõideta normaalselt, ikka täie riskiga, mis siis et pime kurv, ja terve rivi
rekkasid ees.
V70 D5 120 KW 2004 ATM

Kasutaja avatar
Stjuuv
Kreisi postitaja
Postitusi: 416
Liitunud: 16 Mär 2008, 19:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas Stjuuv » 24 Mär 2010, 00:36

Ma sain esmaspa Pärnust tulles püsikaga sõites mingi kahe-kolme idikaga sedasi kuus-seitse korda
mööda sõite harjutada, paarutavad täie lauluga mööda, ja siis jäävad parkima 80-85ga,
ja egas siis mööda sõideta normaalselt, ikka täie riskiga, mis siis et pime kurv, ja terve rivi
rekkasid ees.

No krt, mul oli just eelmine nädalavahetus selline juhus, et sõidan Tartust Otepää poole välja, mingi universaal bemm uimab 80ga ees, sõidan mööda ära, teen korraliku vahe ka sisse, ja siis 5km hiljem jäin hetkeks (hetkeks) telefoniga rääkima, kuskil 85km/h peale, ja kohe (kohe) oli vaja mööda lennata. Terve ülejäänud tee passisin 80ga tuules ja käiasin kojemehi, ei viitsinud enam võitlema hakata ka.
http://www.crank.ee - Sõiduautode remont ja hooldus.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Mär 2010, 08:38

OT veits, volli mis tehnikat kasutad salvestamisel. Ja miks sa katuselt lund ei pühi :D
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas Hunt » 23 Apr 2010, 16:50

Hunt kirjutas:Täiesti ausalt tunnistan, et kasutan esimesi udutulesid vahest vihma ajal.
Mitte linnas, vaid linnast väljas. Korralikult reguleeritud ja mulle pole nende pärast ka keegi vilgutanud.

Sõites iga päev 70 km maanteed pimedas, tean neid probleeme hästi.
Korralikult reguleeritud udutuled EI pimesta, ega häiri. Pigem sõidaks pasunasse mõnele Xenon lähituledega vennale, kelle vähemalt üks latern otsib lennukeid taga! Kurat võtaks, vot LÄHITULED on suurem probleem tänapäeval!

Tänapäeval armastatakse panna maha nii kuradi tume asfalt, et vihmaga sõites (olgugi, et mul on korralikud laternad ees) ei näe ikka mitte (tõlkimatu rõve sõim). Lähitulede valgus lihtsalt neeldub niivõrd, et pole midagi teha. Sestap kasutan udutulesid, et näha tee äärt.
(Pahatihti pole ju valgeid jutte enam ammu või ikka veel tõmmatud.)

Aga see ei õigusta neid, kes valesti reguleeritud tuledega sõidavad (udu, lisa, lähi , kaug... misiganes) kurat!
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas torms » 24 Apr 2010, 18:18

Ei ole ka mulle vilgutatud nind teised liiklejad udukatega mind pole pimestanud veel.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas Hunt » 24 Apr 2010, 21:53

Lisaks siia veel ühe väikese detaili juurde.
Paljudel uutel autodel läheb vastava poole esimene udutuli põlema, kuhu suunatuld näidatakse. Lausa jube pimestamine leiab varsti aset linnades ning suunatulede näitamine tuleks ära keelata ! :twisted:
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Kasutaja avatar
yugo
Bock on õlu
Postitusi: 551
Liitunud: 30 Mai 2007, 14:02
Asukoht: Tartu

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas yugo » 24 Apr 2010, 22:00

Aah, mehed, see teema pole aktuaalne enam. Kevad-suvi on käes. Nüüd on rollerid ja muud pudulojused hädaks kaelas. Sügisel uuesti?
Crank OÜ
Sõiduautode remont ja hooldus
Rehvitööd
http://www.crank.ee
Ilmatsalu 3B, Tartu

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas torms » 24 Apr 2010, 23:37

Hunt kirjutas:Lisaks siia veel ühe väikese detaili juurde.
Paljudel uutel autodel läheb vastava poole esimene udutuli põlema, kuhu suunatuld näidatakse. Lausa jube pimestamine leiab varsti aset linnades ning suunatulede näitamine tuleks ära keelata ! :twisted:

No ühesõnaga kõigile molli taguda kui udukatega sõidavad ma arvan? Ühe korra sõitsin ka udukatega ja teine tuli udukatega vastu, tra nii närvi ajas, mis mõttes tema sõidab udukatega ja arvab et tema auto on ilusam, jäin seisma kõtsin luugid täis ning peksin kurikaga udukad sodiks, siis see kutsus oma sõbra appi, krt see tuli ka udukatega, hoo pealt saatsin kividega udukad sisse ning küttis edasi ilmselt hakkas kartma. Eelnev jutt oli muidugi nali, aga enamus inimesi suhtuvad nimodi. Ma arvan et järgmine volvoclubi kokkusaamine tuleks teha silmaarsti juurde.
Peace
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
HMP
Foorumlane
Postitusi: 72
Liitunud: 07 Dets 2006, 23:27
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas HMP » 25 Apr 2010, 10:29

torms kirjutas:
Hunt kirjutas:Lisaks siia veel ühe väikese detaili juurde.
Paljudel uutel autodel läheb vastava poole esimene udutuli põlema, kuhu suunatuld näidatakse. Lausa jube pimestamine leiab varsti aset linnades ning suunatulede näitamine tuleks ära keelata ! :twisted:

No ühesõnaga kõigile molli taguda kui udukatega sõidavad ma arvan? Ühe korra sõitsin ka udukatega ja teine tuli udukatega vastu, tra nii närvi ajas, mis mõttes tema sõidab udukatega ja arvab et tema auto on ilusam, jäin seisma kõtsin luugid täis ning peksin kurikaga udukad sodiks, siis see kutsus oma sõbra appi, krt see tuli ka udukatega, hoo pealt saatsin kividega udukad sisse ning küttis edasi ilmselt hakkas kartma. Eelnev jutt oli muidugi nali, aga enamus inimesi suhtuvad nimodi. Ma arvan et järgmine volvoclubi kokkusaamine tuleks teha silmaarsti juurde.
Peace

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Arusaamatu on aga see, et kui udukatega seltsimees sõidab vastu ja ma ka tahan talle demonstreerida oma ilusat autot ja panen udukad põlema, lülitab tema millegipärast kaugtuled sisse.
Kas nüüd pean udukaid ja kaugtulesid või veel parem lisatulesid sisse lülitama valmis olema ?
Ühiskond on lihtsalt haige...
Keretööd, värvimine, projektiautode ehitus ja vanasõidukite renoveerimine.
Tartu, mob.56 90 10 90

salf
Foorumlane
Postitusi: 84
Liitunud: 04 Jaan 2007, 13:42
Kontakt:

Re: Udukatega pimedad kuda nad load said

PostitusPostitas salf » 26 Apr 2010, 09:15

mina avastasin veel eile, et ka rekkamehed on poolpimedad, sõidavad oma udukatega, mis reguleeritud männilatvu valgustama. sel hetkel tekkis küll tahtmine hoo pealt udukad kiviga sisse virutada... tegelikult võiks ülevaatuspunkt kontrollida tulede reguleeritust kah ju, nad lihtsalt vaatavad kas põöevad ja kas õiged pirnid sees, aga kuhu nad näitavad, see jummala pohh... :!:
S 70 TDi


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline