Pensionäride auto

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
rotsa
Kreisi postitaja
Postitusi: 496
Liitunud: 06 Nov 2005, 12:58
Asukoht: Tallinn-Nõmme

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas rotsa » 21 Mär 2020, 23:55

On nüüd kuidas on. Mu kadunud naine ei olnud rahul Volvoga, sest liiga madalalt pidi tõusma hakkama ja liiga madalale istuma. Talle meeldis Jeep rohkem, sest see oli temale mugav sisse istuda ja väljuda. Mina olen oma volliga väga rahul, seda enam, et nüüd ei ole probleemi, kuidas mu kalli autosse ja sealt välja saab-
per aspera ad astra

Tuunikala
Foorumlane
Postitusi: 43
Liitunud: 01 Juun 2014, 23:12

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Tuunikala » 24 Apr 2020, 20:42

Lugesin ja mõtlesin, et ärataks ka ühe vaikuses olnud teema üles.
Olen hetkel 25, omanud autosid kuskile 50 ümber. Kõige uuem olnud 2007 aasta Škoda Roomster Scout, kõige vanem olnud 1988 aasta VW Golf Mk2.
Volvodest olnud 1991 aasta 940 ja 2002 aasta XC90, mida ka praegu remondin.
Ilmselt Volvot ei tee paljude noorte jaoks ahvatlevaks tõsiasi, et neid ei saa parendada/arendada suures ulatuses, eriti uuemaid. Kui võrrelda hetkel käes olevat XC90-t ja sama aasta X5-te, siis BMW-le leiab kordades rohkem lisasid, parendusi. Võimalus ise arvutiga erinevaid funktsioone käivitada/seisma panna ja palju muud. Volvo puhul on kas esinduse rida või ära näe vaeva ja osta sobiv auto.
Lisaks: kasutatud varuosad tihtipeale kallid. Kui võrrelda: X5-le saab teise nahksisu kuskil 200-300€ eest. Volvole, kui leiad üldse euroopa versiooni oma, maksab see 2-3x rohkem (viitan müügisolevale XC90R nahksisule, mille eest küsitakse 650€). Tagatuled 50-100€ tk jne.
Muidugi, mitte unustada ka seda, et palju neid ikka lammutustes on. Tihtipeale kestavad nad piisavalt hästi, et lammutusse ei jõua. Või kui jõuavad, siis kalli raha eest, mistõttu varuosad ka kallid. Keskmise eestlase marke on lademetes, isegi väikelinnades lammutab vähemalt 2-3 inimest BMW-sid või VAG-grupi masinaid.
Velgi alla leida keeruline, kuna mõõt omapärane ning iga teine alla ei sobi.
Nimekiri noore inimese seisukohalt võiks jätkuda pikalt.
Aga, kui pöörata ratsionaalsuse poole: enam mugavamat/töökindlamat/kvaliteetsemat/turvalisemat autot annab leida. Ega ilmaasjata ameeriklased 70-80 aastatel enda autode turvalisust ei hakanud üles ehitama 200-seeria Volvode järgi.
Ka uuema põlve masinatel peab salong kulumisele paremini vastu, kered ei roosteta (B6 Passat) meeletus ulatuses, mootorid sõidavad ilma suurema vaevata maha 5-600k kilomeetrit korrapärase hooldamisega. Nad on mõeldud tegema tööd ja pidama vastu, mis tänapäeva tarbijaühiskonnas on imekspandav.
Kokkuvõtvalt: Volvo ostetakse sõitmiseks, ustavaks tööloomaks pikkadeks aastateks. Aga milline noor inimene mõtleb selle peale, kui tal valida E39 530d vahel või V70 2.5 TDi. Volvot ei osteta Street.ee kogunemistel silmapaistmiseks, teda ei osta koolipoiss tihtipeale esimeseks autoks. Ükski sõber/tuttav noorel ei kiidaks takka Tulnuka stiilis, et kui kõva pill.
Ilmselt sellepärast on ta pigem auto, millest eeldad et välja astub vanem inimene. Kuigi, pigem ütleks, et ratsionaalsem.
Vähemalt see minu arvamus asjast.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas ants » 24 Apr 2020, 22:14

" Vend, Sa oled õigel teel" [-o<
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Oldschool79 » 25 Apr 2020, 00:37

Aga võib-olla eeldatakse, et Volvost astub välja vanem inimene, kuna "pensionäril palju pappi"...?!? Mis muidugi ei ole tõsi.

Ratsionaalsusest nii palju, et ka Volvodel on mitteõnnestunud mudeleid. Aga kui vaadata vastupidavust, siis korralise hoolduse ja ennekõike sihipärase kasutusega sõidab lihtsalt kauem. Kui vaadata järelturgu, vähemasti Auto24 järgi, siis tundub, et suurem kukkumine on 2002 ja vanemate puhul juba ära tulnud. Et siis saab suht odavalt, aga loomulikult seisukord piltide pealt petlik.
Ise ostsin esimese Volvo, kuna auto oli ostu hetkel vastuvõetavalt korras ja ma pole ptüi...siiani eriti suuri summasid remondi alla pannud. Aga kere roostetamine teeb juba murelikuks. Roostetäpid hakkavad ennast ilmutama juba seal, kus ostuhetkel neid ei olnud :-( Mootori poolest aga väga hea auto. Minu jaoks on erandlik isegi see, et ATM kast toimetab mul siiani korralikult. Kellal 265 tuhhi ja natsa peale juba ees (ise sellest kokku sõtnud vast ca 36 000, mitte rohkem).
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Liiwaannus » 25 Apr 2020, 03:12

Need I gen x40 ongi suhte õnnetud kere mõttes, pre faceliftid eriti ja uuemadd veits vähem õnnetud.. Mootor võiks muidugi korda kaks selle numbri sõita, enne kui raha tahab, eeldusel, et seda sõitu tehakse pigem kerge koormusega. Raja või pukseerimiskilomeetreid nii palju ei oota otseloomulikult
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Vindicta » 26 Apr 2020, 12:32

PlaanB kirjutas:
ants kirjutas:
PlaanB kirjutas:Mul on neli last, kõik mahume ära. Kui reisima läheme, siis isegi sedaan mahutab terve pere kodinad ära. Ah jaa, ma mehe viskasin välja, see autosse ei mahtunud :D


No aga kui mehe välja viskasid, siis pole ju terve pere :(


Kui mul on valida, kas mees või Volvo, siis Volvo võidab iga kell :). Mehed on nii ebausaldusväärsed elemendid. Volvo ei jäta sind hätta, ei jäta maha, viib sind mere äärde jalutama ning päikseloojangut vaatama ja ei jookse iialgi teiste seelikute järele ;)


+1

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Vindicta » 26 Apr 2020, 12:44

Ma armastan oma VOVO’t, tal on pehmed ja mugavad istmed, sõidab läbi igast sodist ja pooleteise aasta jooksul olen pidanud vaid hooldust tegema. Esimene väljaminek nyyd mai algul tuleb. Vahetan hüdrotransf. välja ja loodan paukumisest lahti saada, aga see pole hetkel teema..

Käsi südamel ütlen, et järgmiseks autoks võtan vist jälle BMW.
Olen omanud erinevaid autosid, sõitnud veel rohkematega (vähe ägedamatest on audi R8 ja 2014 BMW M3). Audi pole kunagi mu lepmar olnud eriti oma kehvade “nahk” istmete tõttu, aga BMW juhitavus ja agressiivsus on miski, mida Volvol pole. Ainuüksi juba kasti pärast. Ma olen veidi agressiivsema sõidustiili ja autode pooldaja. :p

Loen nüüd, et viimased laused mis vastaksid küsimusele: "kas Volvo on penskari auto" läksid kusagile kaduma...
- Volvo oli penskariauto välimusega küll...Kunagi ma isegi lubasin, et elusees ei osta. Uuemad Volvod on väga ilusa ja agressiivse välimusega - ei ole penskari auto. :D
Viimati muutis Vindicta, 04 Mai 2020, 13:40, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas ants » 26 Apr 2020, 17:24

[-X
745 GL ´91; LR90 ´87.

Valuvelg
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 14 Apr 2019, 15:25

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Valuvelg » 02 Juun 2020, 21:19

Eks ta vist vähe penskarite auto ole küll, S80 2 gen suurim miinus on, et rooli ei saa põlvedeni liigutada ja esimest korda kui sõidetud sai tekkis rekkamehe tunne. Mõeldes juba sellest tekib suur küsimus...miks?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 22 külalist