loobun volvondusest?!

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
andrush
Foorumi veteran
Postitusi: 793
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:06
Asukoht: tln
Kontakt:

loobun volvondusest?!

PostitusPostitas andrush » 01 Veebr 2006, 16:17

(minu jutt SAABI foorumist) -et ka teie mõtteid kuulda ja nendega arvestada.

praeguse 850T5 atm pealt plaanin istuda 9-3TID 2002a

Saab asub siin

Masin meeldib, tundub ok. Reedel ootab ees nii VM kui ka loodetavasti Trionicu juures kontrollimine. Siis peaks kaubad ehk isegi tegema? Hind 205,000.-(sis alarmi)

Eile veetsin siin foorumis 7tundi, lugesin läbi kõik mis 9-3 alt väljatuli, pean ütlema, et kutsikavaimustuses pole, pigem nii 50/50, enne foorumit oli aga ehk 65/35 saabi kasuks, kuna masin pole päris see mida vaimusilmas näen, st. pole atm. ega ka hõbedane metalllik, samas atm. seda mudelit diislina pole, muid mudelid aga ei istu ja uue 9-3 jaoks pole raha. Värv ei meeldi just südamepõhjani, kuna must keeb suvel kuumaks ja ka pesemisega on nii nagu on.

Olen aasta sõitnud 850 universaal T5 atm 166kw, ilmselt griffide ja aerode omanikud teavad mida see tähendab. Olen üldsielt rahul, sest masin ok. jne. kuid, kütusekulu mis teeb linnas kuni 20 ja maanteel mitte alla 10, ajab kergelt masendusse, sest aastaga olen läbinud 116,000km, 60% sellest maanteel allesjäänu aga venemaa suurlinnades nagu Moskva ja SPB(veidi ja tallinna, soomet ja rootsit). Lisaks on ka kilovatid need, mis teevad kindlustuse üpris kalliks.

küsimused ja uitmõtted on siis sellised:
1. Nimelt maanteel männiku-saku 160km/h tundus nagu oleks allveelaevas ja oleks sattunus ootamatult veekeerisesse, st. kiirus oli ikka meeletult tuntav, olen samal teel volvoga veidi kiiremini liikunud ja vahe on meeletu, seda eelkõige volvo kasuks.

2. Kiirendus, saabi kiirendades, oli tunne, nagu teda kisuks igalepoole, kuid mitte aga otse ette, iseenesest kiirendus diisli kohta oli ok. Volvo aga taaskord jääb antud küsimuses juhtima.

3. tundub et Saabil on telgede vahe tunduvalt väiksem kui volvol, lisaks on lausa silmadega näha, et saab "ripub üle sildade" -on sellele mingeid eeliseid teelpüsimisega? Loogika ütleb, et pigem miinused.

4. Volvosse mahub poolteist euroalust kaupa, olen seda teinud ja vedanud, saabi peaks silmajärgi hinnates mahtuma pea terve alus, lihtsalt vahest on vaja vedada asju ja on mugav, kui ei pea hakkama kedagit kerjama.

5. Volvo on väga vana (94a), saab suht uus (02), kuid ees seisab 160K km ning see peaks eeldama juba düüside vahetust?(siinsamas lugesin seda) mida kõike veel oodata, seda ei tea keegi ega garanteeri keegi, samas volvo olukord on ok ja eesootavad kulud on teada.

6. Volvost on roolitagant tunduvalt selgem ja puhtam väljavaade kui saabist.

7. Saab kui stiilne ja omanäoline? Jah, seda ta ole, 11a tagasi tõin soomest endale 1000.-FIM-iga 76a saab 99, oli müstiline relv, kahe karbussiga ja minekut oli tolleaja kohta temas vägagi, masin meeldis, paraku lagunes käes ära ja lõpetas oma päevad romulas. Ehk siit on pisik jäänud ja alati kui saabi näen, paneb pead väänama... Kuid kas see on piisav sidus?

8. Volvo, võrreldes eelnevate masinatega, on volvo venemaa teedele hästi vastupidanud, pole kordagi käivitamisega altvedanud, ega ka anomaaliatega üllatanud, salongis on mugav aegaveeta kui pikem ots ees. Olen rahul, kuid vaid need hetked mil tankima ei pea.

9. diisli ja bensiini hinnavahe? minujaoks see kehtib, venemaal on hinnavahe pea kaks krooni, ning teooriasn peaksin saabiga saama paagitäiega 1000km sõidetud, volvo paagitäiest piisab 500km läbimiseks. Diislil suuremad hoolduskulud? No mis puutub konkreetselt hooldusesse, siis ka volvol vahetan filtreid-õli 10K km tagant, sama ka Saabiga ootaks ees, kuid muud, nö. plaanivälised remondid, nende suhtes ei oska midagit arvata.

10. alternatiiviks BMW(530td, atm, navi-tv jne) Jah muidugi, kuid ei taha venemaal peale masina ärandamist või halvimal juhul lausa röövimist, hakata mööda Miilitsat jooksma ja ka tolli, sest masin on arvel ning ees ootaks riigilõivu maks (ca 8000EUR), volvod ja saabid pole aga sealmaal kuigi atraktiivsed, st. neid ärandatakse suht minumaalselt, kuid ilmselt peitub asi pigem loogikas, sest neid on seal vähem, kui üldmass. Seega alternatiive pole.

11. Kui siin keegi Tallinnast, kel olemas 9-3TID ja juba pikem kogemus, siis olen tänulik ning nõus oma tänu väljendama õllenäol, kui leiab aega ja tuleb sõidutab, tutvustab ja räägib masinast ja oma kogemusest.

12. Saabi Plussid mis silma hakkasid: Vaikus, salongis diislikohta oli tõesi vaikus, ka võrreldes volvoga oli naelkummide klõbinat tunduvalt vähem kuulda. Ökonoomsus. Kaasaegsus mis väljendub eelkõige salongi jubinates, kuna volvol on puudu toimivad esitulede pesurid, püsikiiruse hoidja, tumenevad tahavaate peeglid, lisaks eeldan, et saabil on paigaldatud ka lisasoojendus element millele lisades juhtimis ploki, peaks saama päris odavalt eelsoojenduse. No ja masin on muidugi siiski suht uus. Teooria, et kuna tegemist on liinilõpu masinaga, on ehk ka titehaigused väljaravitud?

13. Saabi miinused? Vaateväli, alajuhitavus(?), must värv. atm. puudumine.

No nii, ootan huviga kõike, peale subjektiivse jutu!

Rein
Kõva postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 15 Jaan 2006, 22:12
Asukoht: Lõuna Eesti
Kontakt:

PostitusPostitas Rein » 01 Veebr 2006, 20:33

Saabid on muutunud imelikuks ja kaotanud oma passiivse turvalisuse. Minu jaoks jäi viimaseks Saabiks 9000 seeria. Teised on nagu on. Ise omanud ei ole.

Kasutaja avatar
turboES
Foorumi veteran
Postitusi: 1047
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:49
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

PostitusPostitas turboES » 02 Veebr 2006, 22:48

Olen nüüd 6 kuud sõitnud Saab 93 2,0Turboga käsikastiga. Viimase 2 aastaga on ainult 2 esipirni läbi läinud. Olen kindel Volvo pooldaja. Saab on minu jaoks kuidagi kipaks. Istumine on kõrgel ja välja on raskem näha (eriti tagurdades). Volvo istmed on kindlasti paremad. Keskmine kütusekulu on 8,5l. Iga väike konarus teel on tunda ja kaldub kurvides liiga palju. Ruumikuse poolest ei ole Volvo universaalist midagi paremat. Olen omanud viite erinevat Volvo universaal mudelit. Nägin just ühte sellist musta diisel Saabi Kuivastus, tõeline diisli hääl!
Mina muretsen endale 850T5 või R.
'06 V70 D5 AWD
'66 Amazon kombi
'68 Amazon
'72 P1800ESTurbo
'73 142
'74 142
76 242L
'79 242

Kasutaja avatar
andrush
Foorumi veteran
Postitusi: 793
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:06
Asukoht: tln
Kontakt:

PostitusPostitas andrush » 03 Veebr 2006, 09:09

jesss! Volvo for life! Sain ka üle sellest saabimõttest, ikka täiesti teine auto, mis sellest et uuem ja huvitava olemisega, praktilisus aga minusilmes puudus. 8)

Kasutaja avatar
simpson005
Volvo Club liige
Postitusi: 1983
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:56
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas simpson005 » 03 Veebr 2006, 12:19

andrush kirjutas:jesss! Volvo for life! Sain ka üle sellest saabimõttest, ikka täiesti teine auto, mis sellest et uuem ja huvitava olemisega, praktilisus aga minusilmes puudus. 8)
Welcome back

Kasutaja avatar
turboES
Foorumi veteran
Postitusi: 1047
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:49
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

PostitusPostitas turboES » 03 Veebr 2006, 22:03

UHHHHHH, see oli lähedal
'06 V70 D5 AWD
'66 Amazon kombi
'68 Amazon
'72 P1800ESTurbo
'73 142
'74 142
76 242L
'79 242


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist