Stardiabi/akupank?

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1120
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas Klamber » 03 Okt 2018, 10:36

Toon ka ühe näite vanast akust. Varta, umbes 540A 60Ah. Tester näitab et ~100A annab välja ja 10% elu järgi. Selline aku tiksub autos alarmiga 2 nädalat ära. Kuud aega mitte. Aga jah nii kui midagi taga peaks olema, kasvõi aftermarket makk/alarm misiganes siis kaha päevaga tühi. Tuled põlema jätad siis on tunniga tühi. Teemaalgatajale, kõige lihtsam lahendus on klemm maha võtta ;) Niikuinii pead stardiks kapoti lahti tegema.

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas j0hanne5 » 03 Okt 2018, 12:43

Kōige lihtsam lahendus on siiski korralik aku osta. Mul käivitus volvo nädal aega seistes talvel pidevalt -20/25 kraadiste külmadega kohe - polnud kahtlust ka, et kas ikka veab käima. Probleem tuleks lahendada, mitte olemasolvat probleemi kuidagi lappida. Ja kas korralik aku ja see akupank samasse hinda ei jää?

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas TiitR » 03 Okt 2018, 16:42

Külmade saabumisega on paslik meelde tuletada, et mida tühjem aku on, seda kiiremini ta läbi jäätub. Ja täiesti läbijäätunud aku on p*tsis aku.
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas ants » 03 Okt 2018, 18:07

Täna leidsin oma aku ostu tšeki aastast 2005. Siia maani sõidab,
eks näeb, mis see talv teeb.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
Tuuletallaja
Foorumi veteran
Postitusi: 503
Liitunud: 25 Okt 2009, 21:53
Asukoht: Faeht/Reval

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas Tuuletallaja » 03 Okt 2018, 21:08

ants kirjutas:Täna leidsin oma aku ostu tšeki aastast 2005. Siia maani sõidab,
eks näeb, mis see talv teeb.

Natuke OT aga kui see on tavaline termoprinteri tšekk, siis oled küll kõva mees, kui sealt praegu aasta välja loed!
Mulkku no. 5
Pilt '01 V70 S
Pilt '94 855 GL(E) "Konn"
Pilt '95 855 GLT "Ustav lahinguvant Gustav"
Pilt '91 744 GL "Sinine / Lendav Hollandlane"
ja paar riisiraketti

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas Oldschool79 » 03 Okt 2018, 21:16

Palju häid lahendusi, tänan kõiki. Ilmselt siis ostan laadija hoopis, sest kui aku peakski keset talve tühjaks saama , siis külma akut genekas ei jõua laadida. sest külm aku ei võta voolu vastu kohe,seega peaks tuppa tooma nii ehk naa. Kutupiilu aku korral pole ilmselt jah mõtet agooniat pikendada- uus peale ja mure murtud. kui rahakott ei kannata siis ostan uue, aga käivitusvoolu poolest vähemalt manuaalis nõutule. võib ju olla 540A 60Ah(väiksema mahutavuse ja käivitusvooluga on odavamad). spetsi poolest minimaalne, aga brändi poolest korralikum on vast parem, kui osta kusagilt säästukast või Maximast noname aku. seda enam et aku kinnitustüüpi ja terminalide järjestust +/- -/+ peab ka jägima (On ju A B C D). suvalist akut peale ei viska. Ilmselt mõttekas ka käivituskaablikomplekt autosse varuda- odavam, kui stardiabi, kui peaks kelleltki täkku küsimiseks vaja olema.
Viimati muutis Oldschool79, 03 Okt 2018, 21:42, muudetud 2 korda kokku.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas ants » 03 Okt 2018, 21:20

Tuuletallaja kirjutas:
ants kirjutas:Täna leidsin oma aku ostu tšeki aastast 2005. Siia maani sõidab,
eks näeb, mis see talv teeb.

Natuke OT aga kui see on tavaline termoprinteri tšekk, siis oled küll kõva mees, kui sealt praegu aasta välja loed!


Ei ole mingit termoprinterit, trükitud kviitung, kuhu on kirjutatud kp ja ostetud asi.
Ja müüja allkiri.

Kui sellest väheks jäi, võin Sulle pildi saata, kui aega leian.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas -kj- » 04 Okt 2018, 01:23

On ikka probleemid inimestel... Palun mine osta poest aku, ning mõtle muudele maailma asjadele.

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas PorisedRattad » 04 Okt 2018, 08:06

Oldschool79 kirjutas:Palju häid lahendusi, tänan kõiki. Ilmselt siis ostan laadija hoopis, sest kui aku peakski keset talve tühjaks saama , siis külma akut genekas ei jõua laadida. sest külm aku ei võta voolu vastu kohe,seega peaks tuppa tooma nii ehk naa. Kutupiilu aku korral pole ilmselt jah mõtet agooniat pikendada- uus peale ja mure murtud. kui rahakott ei kannata siis ostan uue, aga käivitusvoolu poolest vähemalt manuaalis nõutule. võib ju olla 540A 60Ah(väiksema mahutavuse ja käivitusvooluga on odavamad). spetsi poolest minimaalne, aga brändi poolest korralikum on vast parem, kui osta kusagilt säästukast või Maximast noname aku. seda enam et aku kinnitustüüpi ja terminalide järjestust +/- -/+ peab ka jägima (On ju A B C D). suvalist akut peale ei viska. Ilmselt mõttekas ka käivituskaablikomplekt autosse varuda- odavam, kui stardiabi, kui peaks kelleltki täkku küsimiseks vaja olema.


Noname brändi akud kestavad märgatavalt vähem kui korralikud bränditooted ja ei anna -15 kraadi juures samaväärset käivitusvoolu.
Isiklikult olen eelistanud läbi aastate Varta akusi ja pole pidanud kvaliteedis pettuma. Üllatusi nad ei paku ja kestavad hästi.
XC70 2.5T 2004 154kw

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas Oldschool79 » 04 Okt 2018, 11:06

@-kj- igaühel omad mured. Kas osta stardiabi 100€ või aku 100€ või hoopis laadija, tuleb kaaluda kummast rohkem kasu praegusel hetkel. kuna ise suuri kogemusi ei oma, siis küsin lihtsalt kogenenumatelt nõu ja arvamusi, sest kui 4 aastane aku veel kestab, pole mõtet kohe uue järgi minna. Akulaadija peaks vist autoomaniku koduses lisavarustuses olema kohustuslik, ka siin mängib rahakott rolli, aga selle valiku suudan vast ise teha.
@PorisedRattad: Tänan. Minu autole pani eelmine omanik Hankook kaltsiumaku peale. Hankook vast ei ole väga noname :-) Eks vaatab, kui aeg kätte jõuab, mida peale panen. Esialgu üritan akut laadida kas kohapeal või sõiduga. Kui sellest ei piisa, siis uus aku peale.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Otomar
Foorumlane
Postitusi: 84
Liitunud: 23 Juun 2014, 21:35
Asukoht: Tallinn

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas Otomar » 06 Okt 2018, 22:26

Oldschool79 kirjutas:Tänud Tanel313! Soojal ajal ei tohiks aku ilma suure koormuseta tühjaks saada, kõik sõltub aku vanusest ja kuidas ta laadimist saanud on (sõidu ajal) no ja tarbimisest ka muidugi.. Olen lugenud ja kuulnud erinevaid arvamusi, et keskmiselt on aku eluiga 5 aastat, aga mõned räägivad 7-st ja 8-st aastast. Eks ma arvestan sellega, et kui laadimisest ei piisa, tuleb uus osta. Peaasi, et teele ei jää. Vist keegi juba mainis, et selleks tuleb akupinget jälgida- kasutada voltmeetrit- mina saan aru, et sel juhul sigaretisüütajasse käidavat?!? Sest kui juba teele jääd, on voltmeetrist vähe kasu. Ühest asjast olen aru saanud, et mida laetum aku, seda pehmemalt toimub starterist käivitus. tahhomeeter ka, kui täislaetud aku, siis käivitamisel viskab kohe pöörded alla, aga kui on auto külm või aku vähelaetud, siis viskab 1000rpm peale mõneks sekundiks. kui nüüd väga puusse ei pane...manuaal ütleb normaalseks umbes 750+/50 rpm. mul näitab kusagil 800-900 enamasti.
seda usun küll, et kui juba aku vana,siis külmas sureb ruttu. aga küsimus on, et kuidas vananemise märke õigeaegselt ära tunda?


Pole mõtet oma pead vaevata. Kui Tallinnas oled võid sealt läbi minna:
https://www.aku.ee/
Saad tasuta hinnangu akule ja laadimisele. Siis võid edasi mõelda, mis teha.

Abidest: tuttavatel positiivsed kogemused TELWIN Drive 13000.

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas gljuk » 06 Okt 2018, 23:14

Klamber, kas on võimalik, et annad seda 10% elueaga akut mulle nädalaks? Mul on üks laadija, mis autori sõnade järgi oskab akusid taastada. Tahaks mängida sellega, aga räibe, mul on kõik akud korralikud))
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Stardiabi/akupank?

PostitusPostitas Liiwaannus » 06 Okt 2018, 23:31

Gljuk mul suht surnud diisli aku hoovis, mida võin mängimiseks laenata või kokkuostu kilohinnaga loovutada.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist