Millist rehvi soovitate suveks.

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Oldschool79 » 05 Mär 2018, 00:40

nojah. aga läbisõit on tuntavam just siis kui terve aasta ringi lamellidega lased. sest põhimõtteliselt, kui sul on kaks eraldi jooksu, siis nende vahetamisel vastavalt hooajale peatub ka läbisõidu arvestus. paned talvepapud puhkama, lased suve omadega edasi. see mis sa suvel sõidad suvepappudel, seda sa talvepappudele ju ei saa arvestada ja ka vastupidi. loomulikult on vahe, kas inimene sõidab aastas alla 10 000 või üle 20 000, aga lõpptulemusena vahet ei ole, kui ainult see, et kui on eraldi hooaja papud siis pead arvestama kas rehvivahetusele kuluva raha või rehvivahetusele kuluva ajaga (sõltub sellest, kas lased vahetada või vahetad ise). 2 hooaega lamellidel ringi lasta, sõltub lamellidest ka ikka ju mõned kannatavad rohkem, teised vähem, pluss silla seisund, juhi sõidustiil ja arvestamine rehvirõhkudega. kas ainult maantee otsad või on rohkem linnasõitu. see kõik loeb. kui autol on all tehase poolt ettenähtud koormus ja kiirusindeksiga rehvid (suurem võib olla, väiksem ilmselt mitte) ja rõhud paigas, siis peaks vastu pidama, aga see sõltub ka tee seisundist ja sajast erinevast asjast. ka kliima. kui talv soe, siis lamell ikka kulub praktiliselt samamoodi kui suvel. öko on lamellidega ainult see, et sa ei pea aega raiskama ega passima rehvitöökoja järjekorras igal aastal. sest kui rehvid enam ei pea, siis pead jälle terve jooksu korraga välja käima. ma ei vaidle, et hooajale vastavad rehvid ei kulu, aga see on rohkem individuaalne ja sõltub mitmest asjast. ise arvan küll, et ma kolmandat talve lamellidega ei lase. see tähendab, et 2 sügis-talve talve ja 3 suve ja seda ka ainult tänu sellele et suverehvi miinimum on 1,6mm. oleks suvised normid rangemad siis absoluutselt mingit vahet poleks, vahetama pead nii ehk naa.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Tanel313 » 06 Mär 2018, 00:43

Kogu aasta lamellidega ringi lasta on mõtet ainult keskeuroopa plastikutega. Mul kunagi E38 olid all, ainult Tallinnas sõites polnud häda midagi, kui veojõukontrolli välja ei lükanud.

Nüüd põhjas töölkäimisautol kolm jooksu velgi - suvekad, lamellid, naastud. Goodyeari lamellid olid ainult ühe talve ja 20tkmiga 5mm ja pidamisest vabad, seega ostsin kolmandad veljed ja naelad juurde.

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Oldschool79 » 06 Mär 2018, 01:24

nujah. sinu näide on hea tõestus, miks peaks vastavalt hooajale rehve vahetama. ma ei ütleks, et mul 5mm väga pidamine kadunud oleks, aga ega ma ei harrasta ka mingit viimase hetke pidurdamist, jalg gaasipedaalilt paljudel juhtudel juba piisavalt ennetava efektiga,(talvel ei tohigi väga järsult pidurdada, kui just olukord tõesti ei nõua) nojah. libedam on küll. kui esimesel hooajal lausa tajusid kuidas lamell ennast ka kinnisõidetud lumme kinni tõmbas siis nüüd on rool palju kergem, st libe. ma selline ennetava käitumisega, et planeerin pidurdamised võimalikult varakult ja teades, et teist hoaaega lamellid all, see tõstab ohutunnetust ja manitseb ettevaatlikkusele. ka talverežiimi kasutasin sel aastal veidi rohkem, vastavalt sellele, kuidas teeolud on. praegu õnneks juba asfalt kuiv ja külm,et talverežiimi pole enam vaja,aga parem kui mingi õhukese musta jää või kerge lumega sõita. piirkondades kus majade vahel päikest ei paista, on lumineja kuna lund juurde ei saja siis see kõik kinnisõidetud ja vähegi kulunud rehvidele mõjub see peaaegu nagu jää. samas kindlasti ei ole päris võrdne kiilasjääga. saab ka kinnisõidetud lumel pidama, kui õigeaegselt hoo maha võtad ja aegsasti vaikselt tippivalt pidurdama hakkad.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Liiwaannus » 06 Mär 2018, 06:41

Kas õõtrt, kõiki ootamatusi ei saa ennetada ja ka 30cm pidurdusmaad võib maksta mitusada eurot sellisel juhul ning milleks tippimine abs iga autol? Tippimine oli teemaks absita autodel, et juhitavust säilitada ja kelku vältida või kelgust naasta. Abs iga masinal proovid piirile pidurdada ja kui üle läheb kukub abs su eest tippima.
Viimati muutis Liiwaannus, 06 Mär 2018, 20:38, muudetud 1 kord kokku.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas j0hanne5 » 06 Mär 2018, 08:10

Minu soov oli lihtsalt iga aasta vastu talve tutikad lamellid osta, sest sõitmist palju ja talvel on omadused tähtsamad.Eks lamellid kaotavad oma omadused jah mingi aeg, aga omast kogemusest saabus see hetk winter pikedel kuskil 40-45k peal, kui märjal asfaldil ühel ringil otse tahtis minna, eks sõidukiirus oli ka pisut ringi jaoks optimistlik aga ausalt, kuni selle ajani parim rehv mida olen kasutanud ja pole küll põhjas kæinud (ja kasutaks seal ka naelu), aga kesksoomes hätta ei jäänud. Kui selle auto soetasin ca 2 tagasi, olid all 18” uueväärsed barumi lamellid ja need olid ühed tõsised saastad, no pidi ikka valima mis kiirusega kurvi sisened jne..Hankookidega nii polnud, sõidukiirust vähendama ei pidanud ja olen ülivõrdes rahul nendega. Ja tõenäoliselt oleksid nad kauem kestnud, kui kergema jalaga oleksin :)

Kasutaja avatar
marek555
Kõva postitaja
Postitusi: 266
Liitunud: 17 Nov 2007, 16:04

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas marek555 » 06 Mär 2018, 13:11

See on tõsi, et Hankook talvekad kestavad hästi. 3 talve olid IPike naelad all Touranil ja ls ca 40K. Müüsin need kliendile kasutatuna maha. Uued alla samad, kuid topelt naeltega RS pluss. Kõige kehvemal rehvil oli järel 6mm mustrit ning jooksu peale puudu 8 naela. Ulme hääd rehvid. See auto saab muidugi peamiselt maanteesöitu.

Volvo843
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 09 Apr 2016, 23:14

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Volvo843 » 07 Mär 2018, 16:49

Nüüd siis Nexen N'blue HD Plus rehvid suve ootamas garaažis. Eks näha ole, milline see enda kogemus nendega olema saab.
Hankook talvekate kohta nii palju, et endal praegu teist talve all I Pike RS Plus rehvid. Muidu pole midagi halba öelda aga parem tagumine rehv on millegipärast sisuliselt lamellrehviks muutunud. 90 protsenti naeltest on järgi ainult naela põhjad, tipud kõik läinud..

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Oldschool79 » 09 Mär 2018, 22:24

Liiwaannus kirjutas:Kui rehv tühjeneb lambist vaikselt, siis kas.velg must või ventiil lekib. Seda, et vigastuseta tehaserehv lihtsalt läbi laseb ei usu.

Nõuandest oli kasu. Otsustasin ikka lasta asja vaadata, mis välja tuli- olin pisikese kruvi rehvi sisse saanud, pisike, lapiku peaga kruvi.krt et see kruvi siiani ka sees püsis ja kõik sõidud välja kannatas nii, et kogu rõhku ka välja ei lasknud... :D Lihtsalt kopp hakkas ette viskama, et teised rehvid normis ja see üks ei pea... kuna regulaarselt rõhku juurde pumbanud, siis ilmselt ei tohiks suur kulumise erinevus olla, aga juba põhimõtte pärast jäävad need rehvid suverehvideks kuni suverehvina kannatavad.

Mis puudutab ventiile, siis neid saab tegelikult ka ise vahetada, isegi rehvi maha monteerimata. komplekt ebay-s 14 euri pluss postikulu. sisaldab konksuga tõmmitsat+ koonusekujulist ventiilipaigfaldus abinõud ja ventiilipaigaldajat, mis meenutab kruvikeerajat, mille otsa ventiili eelnevalt keeratakse. Muidugi kui rehv ikka viga saanud et vaja seestpoolt paigata, siis sellest vähe abi. ainult juhul kui ventiil tõesti füüsiliselt katki või keere nässus, et korki peale keerata ei saa.

Mis aga hämmastab kogu selle asja juures on see et tubeless rehvide puhul polegi rehvi sisemise osa ja ventiili vahel midagi. Krt veljed peavad ikka väga sirged ja terved olema, et õhk ei lekiks, sest nagu aru saan siis õhk on velje ja rehvi sisekülje vahel.iseesest on asi turvaline, sest velg ilmselt peab rõhule vastu, on metallist, aga rehv ise ilmselt mitte, kui rõhk maksimaalset piiri ületab.. vene rehvidel olid lohvid ja ka sai sõidetud. huvitav oleks muidugi, kui oleks täisrehvid, nagu lastevankritel ja lasteratastel, aga ilmselt muudaks see rehvi suht kalliks.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Liiwaannus » 10 Mär 2018, 07:44

Rehv peab vabalt ka mingi 4-5bari vastu lühiaegselt, pakun et jupi rohkemgi. Tubeless tähendabki ju, et on lohvita ja rehv sisaldab ka metalli :) Ei kujuta küll.protsessi täpselt ette, aga mulle tundus küll, et ventiil tõmmati paika, mitte ei surutud.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Oldschool79 » 10 Mär 2018, 18:20

no see ventiilipaigaldusvärk on ikka selline, et ventiil surutakse veljeaugust läbi nii, et krae jääb serva taha teisele poole auku ja siis tõmmatakse niipalju välja kui saab (Krae hakkab toimima ankruna).Vana ventiil jah tõmmatakse selle konksuga välja. vaatasin ühe vene mehe youtube videot kus ta proovis 3 erineva velje peal. sinna kuhu koonus velje ventiili paigalduskohale ei mahu (välje ääre profiili tõttu, vahe kitsas), seal see kaasapandud koonus ei sobi, siis tuleb aretada ise mingi kitsam koonus. aga see kruvikeeraja tüüpi tööriist on selleks et ventiili oleks lihtsam paigaldada, käega läbi suruda saaks ka tegelikult, aga kuna ventiili metallist keere on õrnake, siis selleks et mitte keeret ja ventiili lõhkuda siis niiviisi keerad otsa ja surud läbi. Töökojad kasutavad vist seda väikest risti meenutavat kolmiktööriista ventiili paigaldamiseks, põhimõte sama. Ma arvan, et 4-5 baari oleks Mu keskmiselt 1,5 tonnisele Volvokesele liiast, kui täismassiga koormatud autole soovitab tehas 2,3 bar. Viimati uurisin näiteks kaasapandud varuratast. seal kirjas, et üle 3 bari sisse lasta ei tohi. Hankooki max rõhkusid pole uurinud, aga üle võlli pumbatud rõhk lõhub ju alusvankrit, sest aukudest läbisõidul on põrutusest tekkivad löögid jäigemad. Samuti ei saa ülemäära pumbatud rõhuga maanteekiirustel ohutult liigelda.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

SanderE
Kõva postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 25 Juul 2013, 16:21
Asukoht: Tapa/Rakvere

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas SanderE » 16 Jaan 2019, 23:23

Tõstaks teemat ning teeks väikest eeluuringut.

Kas keegi on kasutanud Michelin Pilot Sport 4 rehve ja tahaks kogemusi/arvamusi jagada?
2007 Volvo V70 93kW manuaal
2004 Volvo V70 D5 120kW manuaal - müüdud
2000 Volvo V40 1.9TDI manuaal - müüdud

Abiks VIDA'ga Rakveres/Tapal.

Kasutaja avatar
-taf-
Kreisi postitaja
Postitusi: 464
Liitunud: 20 Veebr 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas -taf- » 17 Jaan 2019, 14:41

Kui juba teema sai üles võetud, siis pean plaani soetada Nexen Nfera SU1 rehvid. Briti lehtedelt olen head lugenud, mida meil arvatakse?

Mafka
Kreisi postitaja
Postitusi: 351
Liitunud: 20 Okt 2016, 16:03
Asukoht: Viljandi/Pärnu/Tartu

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Mafka » 18 Jaan 2019, 15:35

Ma ise olen Goodyear EfficientGrip Preformance 205/55/R16 peal veerenud kaks suvehooaega umbes 30k läbisõitu.
Väga vaikne ja hea pidamisega rehv, veereb hästi, mustrikulu ehk veidi kõrgem.
Sõidaks kolmanda suve ka ilma kulumismärkideni jõudmist, kuid suvel sai hooletusest tubli alarõhuga servad siledaks sõidetud.

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas Mario_L » 18 Jaan 2019, 21:44

-taf- kirjutas:Kui juba teema sai üles võetud, siis pean plaani soetada Nexen Nfera SU1 rehvid. Briti lehtedelt olen head lugenud, mida meil arvatakse?

nii palju kui ise olen neid paigaldanud ja kliendi autodega sõitnud, siis täitsa normaalne. Paigaldada on kehv mõnele veljele aga noh, auto kasutaja ei peagi seda teadma, kuidas tema rehvid alla pandi.
Aga olenevalt mõõdust, kipuvad ikka vedelaks minema. Standardmõõtudega pole probleeme.

SanderE kirjutas:Tõstaks teemat ning teeks väikest eeluuringut.

Kas keegi on kasutanud Michelin Pilot Sport 4 rehve ja tahaks kogemusi/arvamusi jagada?

Hyundai I30N tuleb tehasest PS5 rehvidega, sest 4 ei paku piisavat pidamist. hea ja kallis rehv, aga eluiga max. 1 suvi. Kevadel alla ja sügisel pole eriti enam jääki, millega järgmisel kevadel uhkustada. Aga elus ei pea pettuma, et kurvis pidamine kaoks. Aga kui on selline lugu, et 19" velg ja 35 profiil, siis on piisavalt jäik, et kõik mikrokivid ka on tuntavad teel ning vihmas kipub pisut ujuma. Proff ei ole, aga näen, mis rehvidega kähkusõiduautod tehasest tulevad. Leon Cupra on nii ja naa. neliveoline tuleb ainult Conti rehviga, esiveoline Cupra on kord Michelin, kord Conti. Aga sama häda, isegi mitte sihipärasel kasutamisel, kuluvad rehvid päris ruttu, et järgmises aastahoolduses saab juba lehele kirja panna, et rehvimuster ei ole piisav. 4mm on juba üpris ohtlik tegelikult eriti pidamise ja vesiliu osas, ootan huviga, millal meile ka 6mm piirang tuleb, sest neid slikkidega uisutajaid on nii suvel kui talvel ohtlikult palju.
Mul on usakal lollakas mõõt ja mingit firmatoodet ei jaksa osta,sest siis oleks rehvid kolmandik autohinda, aga hiinakad on läinud päris heaks ja kui siin eespool oli Nankangist juttu, siis Sailun on samuti hea soodne alternatiiv, kuid neid vorbib nagunii üks ja sama tehas, seega mingid Sailun, Goodride, Westlake, jne on kõik üks ja sama asi...
Seega leidsin mingid Infinity nimelised asjad. XL rehv ja puha ning tuli 200 eurot jooks 18". 2t tühimassiga auto jaoks piisav. :) Pidamine C ja kütusekulu C. Ja lärm oli märgitud 69db, mida ei saa ka mõne premiumbrändi juures. Vähemalt juba ühe sõitnud suvega küll mingit kulumist ei täheldanud.
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
marek555
Kõva postitaja
Postitusi: 266
Liitunud: 17 Nov 2007, 16:04

Re: Millist rehvi soovitate suveks.

PostitusPostitas marek555 » 18 Jaan 2019, 22:29

Rehvirõhu kohta tuli hea lugu meelde. Kunagi sai väljamaal 2 aastat Volvo esinduses tööd rügatud. Tuli teise hooldesse 2004.a S40, läbisõit oli veidi üle 11000km. Lehel kirjas, et omanik kaebab-suspension too hard. Lisatud oli ka, et sama kaebus oli ka aasta eest esimesel hooldel-ilmselgelt jäi lahendamata. Tegin väikese kohustusliku tiiru linna peal enne hoolet ja esimeste konarustega oli asi selge-rehvirõhk. Tagasi töökotta- rehvirõhud kõigil 4jal 4,5 bari. Autol müümisest saadik treileri rõhud sees(PDI käigus ei olnud tegija rõhku madalamaks lasknud). Vaene tädike oli lasknud 2 aastat 4,5 barise rõhuga linna peal ringi. 2004 üles S40 ilma liigse rehvirõhutagi piisavalt kõva.
Teemasse ka- oma 855R iga sõitsin suvel ca 3000km Minerva F205 rehvidega, tuttavale panin 2013 a Berlingole (ls ca 15000). Julgen soovitada küll-vaiksed ja kestavad ka. Hind ka hea neil. Positiivset tagasisidet tuli ka Firemax rehvid saanud klientidelt.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist