Kuidas teie Volvod selle pakasega hommikul käivitusid?

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Kuidas teie Volvod selle pakasega hommikul käivitusid?

PostitusPostitas Tanel » 19 Jaan 2006, 19:42

Eile õhtul kella 20 paiku sai mindud välja (väljas -22), puldist uksed lahti ja uksed tulid ka lahti( olin ennetanud ja tihendid ja lukud ära määrinud)
võti süüte lukku ja poolest pöördest töötas ilusti. peale seda ise ruttu tuppa sooja. Peale 5-7min toas olemist läksin välja istusin autosse ja tuli juba sooja õhku:) auto seisab väljas.
aku on peaaegu uus ja loodame et veab selle talve ära ja hätta ei jäta
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

xTc

PostitusPostitas xTc » 19 Jaan 2006, 20:04

no ommikul kui oli -24 siis oli 1 kumm tyhjaks vajund :D aga tööle läks nagu vanem mees :) aga käigukang on sellise pakasega ikka väga kange :S

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

PostitusPostitas JaanKaer » 19 Jaan 2006, 21:19

1990 a. tehnika B230F mootor käivitus probleemideta. Roolivõimu tunda eriti polnud... masina tüürimiseks tuli kasutada kahe käe jõudu. Eks need õlid ole paksud jah alguses. Pidur ka tundetu, ent peale 10 minutilist sõitu ole mootor ja salong juba kenaste soe. Ka uksed avanevad probleemideta. Ainuke asi, mille kallal nuriseda on elektriaknad, mis talvekülmaga kipuvad nii kinni jääma, et ka parkimiskaarte masinatest kätte ei saa ilma ust avamata.

deejay
Foorumi veteran
Postitusi: 556
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:52

PostitusPostitas deejay » 19 Jaan 2006, 22:06

Käima läheb 1 sekundiga. Aga kõik õlid on paksud ... hommikul -23, sidur on raske, käigud ei taha lülituda (eriti esimene), kompuutri ja raadio ekraanid on sigauimased (~2sekundit võtab vana teate kustutamine ja uue kuvamine). Amordid (Sachsi 2suunalised gaas-õli) klobisevad ka külma käes. Uksed avanevad ilusti, eelmine talv mäletan et aeg-ajalt ei tahtnud pagasniku luuk kuidagi kinni jääda, seekord probleeme pole. Samas ma ei ole ammu pesnud ka autot - kui käiks korra Statoilis, siis hommikul enam autosse ei saakski :D
Aknapesuvett ei ole lasnud juba mitu päeva - pole vaja olnud, aga arvan et see on paks nagu kissell, või siis üldse külmunud.
Muuseas - kõik statoili pesulad on suletud, kui temperatuur -20 ja alla.

Kasutaja avatar
pkuldsaar
Kõva postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:18
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas pkuldsaar » 19 Jaan 2006, 23:12

Auto läks käima ~2 sekundiga, veidi vaevalisemalt kui tavaliselt ning ka hääl oli alguses veidi valjem. Salongi ventikas tegi ka veidi teist häält (nagu käiks kuhugile vastu). Lasin temperatuuri tõusta u. 40 kraadini, lülitasin kõikvõimalikud elektriseadmed välja, laadisin veel paar minutit akut ja jätsin mootori seisma. Miks? Ei riskinud tänase ilmaga masinat lõhkuma hakata kuna kartsin käigukasti (autom.) pärast. Ikkagi isiklik auto ja risk on suur.
Võtsin tööauto ja tegin oma sõidud sellega.
Priit Kuldsaar
priit@made.ee
510 9332

Volvo XC90 D5 R-Design

Kasutaja avatar
turboES
Foorumi veteran
Postitusi: 1047
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:49
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

PostitusPostitas turboES » 19 Jaan 2006, 23:16

Kahjuks olen sunnitud praegu sõitma Saabiga. See käivitus küll hästi. Ainuke jama, et miinus kraadidega hakab kohutavalt kriuksuma. Ei saa aru, kas amordid või puksid teevad häält. Natuke sõites kaovad hääled ära. Oskab keegi seda komenteerida?
'06 V70 D5 AWD
'66 Amazon kombi
'68 Amazon
'72 P1800ESTurbo
'73 142
'74 142
76 242L
'79 242

deejay
Foorumi veteran
Postitusi: 556
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:52

PostitusPostitas deejay » 20 Jaan 2006, 00:08

Õliamordid teevad häält külmaga, kuna õli on paks ... natuke sõites läheb asi paremaks :wink:

Kasutaja avatar
saadukas
Kreisi postitaja
Postitusi: 394
Liitunud: 17 Juun 2005, 13:39
Asukoht: Muhu/Stavanger
Kontakt:

PostitusPostitas saadukas » 20 Jaan 2006, 11:07

...ja te kurdate et auto kriuksub igatpidi. :D enamus kurdab et AUTO EI TEE ÜLDSE MINGIT HÄÄLT.
Jah, mäletan kui 244 veel sõitis, paar aastat tagasi -28 kraadi ja pauhti käib. Rekord oli ühe hommikuga 6 autot käima tõmmata.
8)

Kasutaja avatar
kalacompany
Volvo Club liige
Postitusi: 589
Liitunud: 17 Juun 2005, 06:45
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas kalacompany » 20 Jaan 2006, 15:39

kilkasin eile mis ma kilkasin...täna hommikul minu vulf vedas mind alt. lubas,lubas ja ää kooles. Kapotikene ülesse ja räme mõra jagajakaanes vaatas vastu :shock: kuskohast see sinna sai seda ma ei tea :evil:


Kõik korras vale häire :twisted:
Viimati muutis kalacompany, 21 Jaan 2006, 11:14, muudetud 1 kord kokku.
mul ei ole volvot ! mul on head sõbrad kellel on volvo !

sullivanmike

PostitusPostitas sullivanmike » 20 Jaan 2006, 22:22

mnjah, minul kaivitus 1 masin kahest! 240 laks hoobilt ei mingit kysimust, aga 850 vottis esimene kylm ara. kohe nii kehvasti , et ei saanudki kaima esimesel paeval.
sai kohe uus aku ostetud ja soojendatut garaaziz (jatsin laiskusest masina eelmiseks yyseks oue). aga ei midagi. lopuks sai lihtsalt robustselt kaima tommatud, 2m ja tyytas. aga nyyd on selline kehva asi , et ei taha igakord enam kaima minna kohe, kuigi mootor soe. vahest laheb kohe, aga vahest jamab. koige lopuks jooksis jahutusvedelik ka kusagilt valja. ma ei vahetanud ju seda vedeliku ara kui sai sygisel ostetud, kes teab mis lahja sodi seal sees oli. akki kylmetas radika lohki kusagilt :?
yhesonaga kehvad lood selle masinaga. poleks sellist jama oodanud.
240 kaalub kyll minu 850 praegu yle :(

sullivanmike

PostitusPostitas sullivanmike » 20 Jaan 2006, 22:23

245 ikka, mitte 240 :D

Kasutaja avatar
aivar
Volvo Club liige
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:04
Asukoht: kindla töö- ja elukohata...
Kontakt:

PostitusPostitas aivar » 31 Jaan 2006, 18:12

:D
No ega ma siis ilmaasjata siin volvosid renti ei paku... pakasega oleks võinud neid 20 tk tunnis välja anda, kui ainult oleks jätkunud. jätkus aga neid paraku ainult käivitusabiks... :D :D :D

Võrdluseks niipalju, et mu kümme aastat uuem mersu oli ainuke asi, mis ei käivitunud, isegi diislid läksid mõlemad käima (volvod siis)

Kasutaja avatar
kmo
Foorumlane
Postitusi: 41
Liitunud: 02 Veebr 2006, 17:24
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas kmo » 02 Veebr 2006, 19:05

Eneselegi üllatuseks krapsas auto (´93, 940) esimese korraga käima. Istusin autosse igasugu mõtetega ja olin valmis ka selleks, et ei lähegi käima. Kui aga võtit puutusin, siis läks kohe tööle. Ja mulle tundus, et hoopis paremini, kui mõnel muul ajal... Eks see tuli sellest, kartused ja ootused kõigeks halvaks olid nii suured, et see võimalus, et ta esimese korraga käima läheb, ei tulnudki nagu pähe.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist