3 turvatooli tagaistmel

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Juul 2017, 17:18

Sattusin omast arust vähemalt sigalaheda lahenduse peale, kuidas 3 või 4 last autosse tagaistmele saada.
Peaks olema tehtav euroopa masinates.
Hind on krõbe, samaväärne või isegi natuke kallim 3 premium turvatooliomaga, aga mõneaasta vanust volvot soetades võiks see investeering ära tasuda oma mugavuselt, samas annab võimaluse väiksema auto ostmiseks, eriti kui lasterohkus sunnib suuremat ostma. Pikk jutt s*tt jutt.
Demo on siin
https://youtu.be/t4sjwJAZDPs
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Oldschool79 » 24 Juul 2017, 18:10

Süsteemil on üks puudus. See ei asenda turvahälli ja niipalju, kui demost aru saan, siis sellele süsteemile ei saa tavalist turvahälli ka lisada. Ehk süsteem tasub ära, kui lapsed on turvahälli kasvust välja kasvanud ja tekib vajadus turvahälli asendamise järele turvatooliga. Tasuvus sõltub rahakotist ja perelisa tõenäosusest- Kui kkahelapselisest saab 4 lapseline, siis kindlasti tasub ära.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Leho » 24 Juul 2017, 19:01

On ju turvahälli jutt kah. See läheb sinna samasse istmesse tagurpidi. Kuuendal minutil on juttu.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4312
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Iceman » 24 Juul 2017, 19:19

Lahendus on päris lahe. Aga see ju Volvo pagasiruumi lisamahtu ei too. Ehk nelja lapse mant on nii või naa sellisele autole overkill.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Juul 2017, 19:33

Iceman, kuut jääb väikseks kola jaoks? Mida nii palju kaasa vedada, nelikute korral on tõesti mingit ekstreem vankrilahendust vaja, aga toolis on ka veel algkooli lapsed, istumispatjade kasutus vist keelati või keelatakse varsti, kui olen õigesti aru saanud.
Kui thori vasarat silmas pidasid, siis 4 lapsega tuleks pereauto (ka) osta:)
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Oldschool79 » 24 Juul 2017, 20:34

Iceman kirjutas:Lahendus on päris lahe. Aga see ju Volvo pagasiruumi lisamahtu ei too. Ehk nelja lapse mant on nii või naa sellisele autole overkill.

Sõltub autost. Mahtuniversaali/maasturi korral vast sobib, aga lühema salongiga autosse on vist mugavam eraldi toolid installeerida, kui üks selline krempel. Ma kategooriliselt keeldun omaks võtmast ingliskeelset lühikirjeldust, kui kirjutatakse S40-st, kui pereautost. See ei ole pereauto. Poissmehe liikur on. :-) Mis pagasiruumi puutub, siis universaalidel on selles suhtes küll eelis, aga kui sul 3 last taga istub, siis peab sõidud hästi planeerima (peatused), kuna nt laste ema ei mahu siis nende kõrvale taha istuma lisaks hädavajalikud hooldusvahendid jne. Teine aspekt on majanduslik kasu. Kas üks selline istmerida või eraldi toolid, see sõltub pereplaneerimisest. Kui Peres on 2 autot, siis on toolid praktilisemad kuna sellise lasteistme eemaldamine-paigaldamine on tülikas (videoski öeldakse, et vaja 2 inimest).

@Leho. Vabandust, ei vaadanud lõpuni korralikult. Jäi mulje et see alus, mis seal tagurpidi peal käis on padja alus, mitte turvahälli alus- mul endal pole veel turvatoolidega tegemist olnud, aga ühel tuttaval nägin Maxi-Cosi komplekti. See on tegelikult nii suur kobakas, k.a isofix kinnitusega alus, et ma ei kujuta ette, kuidas see suhteliselt kitsasse istmekohta lastetoolil mahub.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Juul 2017, 21:10

Oldschool, see on lahenduseks pigem just juhuks kui kolm konventsionaalset tooli pole lahendus. 3 tooli isegi v70 sse on paras näkerdamine, 40sse need ei mahu õlaruumi tõttu. Vähemalt need toolid, mis mul kasutusel. Vb leiaks midagi kitsamat ka, samas kindlasti leiaks ka midagi kobakamat. Kahe isofixiga tooli vahele kolmandat ka enam ei suru, rihmaga kinnitatavatel toolidel on mänguruumi rohkem. Ehk kui soccermomi osta ei taha ja oma auto meeldib, siis see on päris äge lahendus.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Oldschool79 » 24 Juul 2017, 21:22

:-) @Liiwaannus. Saan mõttest aru, aga ma olen teist suve järjest sõites oma autoga jõudnud järeldusele, et S40 ahter on ikka kitsas ja ruumi õieti pole. Jah, kolm täiskasvanut surub nagu kilukarpi tahaistmele- Mis lastetoolidesse puutub, siis pole absoluutselt kogemust, nii et ei oska kommenteerida. Pereinimesena, kui peaks niikaugele ükskord jõudma, siis Pagasiruum on ikka maruväike. Jah, elementaarsed asjad laeb peale, aga kui läheb mitme inimese varustuse pealelaadimiseks koos lastega... Ma kardan, et sellises olukorras mõtleksin auto vahetuse peale, V70 või XC70.
1. Lapsega veel vast saaks praeguse S40-ga hakkama, aga kui tahad mugavalt liikuda, siis 2 lapsega enam mitte. 2,1m pikkuseid liistusid saab autos vedada küll, tagaistme seljatuge alla lastes, aga kõrgemat veost, kui 50 cm enam pagassi ei mahu. Lauselt 1m veel paneb (diagonaalis). Pagasiruumi maht on ikka väike:373l. Kõik sõltub veose pakendist.
Cargo capacity:
S40 (rear seat up) 39.8 in. (101 cm)
S40 (rear seat down) 68.5 in. (174 cm)
V40 (rear seat up) 40.2 in. (102 cm)
V40 (rear seat down) 68.9 in. (175 cm)
Max width of load opening 27.6 in. (67 cm)
Max height of load opening 20.1 in. (51 cm)
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Juul 2017, 21:44

V40 pole istmelt laiem usun, et ka focused octaviad jms masinaid. 3 lapse peresid küll, kes selles klassis masinat kasutavad, eriti kui igapäevaselt lastega pikki otsi pole, siis pereisa/ema tööle minekuks on väilsem auto soodsam. Ilmselgelt pole sedaan ideaalne pereauto. Leho võib küll protesteerida.
Olen ise täpselt selle läbi teinud..s40 ühe lapsega, teise lapse tulekul sai v70 ostetud. Hetkel väiksemate peale ei mõtle, sest omas majas elamine eeldab ka vahel suuregabariidiliste asjade vedamist. Samas kui elaks finantsiliselt maailmas, kus autoost võrduks esindusest uue tellimisega, siis kaaluks väiksemat autot analoogse lahendusega. Ilmselt on odavam 1-2k eest osta istmemoodul sisse kui osta ja pidada suuremat masinat. alla 2k masinasse 2k eest lastetoole osta oleks muidugi haardkoor.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Oldschool79 » 24 Juul 2017, 22:08

Ok, ma saan aru, et see moodul oleks ühekordne investeering, hiljem nagunii second hand- realiseerida ilmselt raskem. Asi on praktilises pooles. Mida rohkem autoga vead igapäevaselt seda odavam on veokulu, kõike muidugi ei vea, aga normaaltingimustes- Mul on nt lemmikloomad, kes õnneks autosõiduga pole kunagi harjutatud ja nende vedamisega ma pead vaevama ei pea, aga kui oleks, siis peaks juba lemmiklooma turvavõrguga universaali vaatama. Kindlasti oskad kommenteerida seda, kui mugav on V70-sse lapsekäru ja asju peale laadida, ilmselt kindlasti mugavam kui S40-sesse. oleks mul praegu V40, siis võib-olla oleksin optimistlikum, aga üldiselt, kuna sõidan autoga enamasti üksi,siis käib sedaan küll- omada suuremat pereautot üksi on mõttetu. Üksi sõites nagunii on kilomeetri hind kallis (aga mitte nii kallis, kui takso km/hind), nii et kõik taandub sellele, kui kaugele, kui tihti ja mida vedada vaja, sest ekspluatatsioonikulud on igal autol, kuid läbisõidu kasutegur sõltub auto kasutamisest- sõita tööle-koju iga päev saab ka pisikese Yarisega näiteks, kuid sellega käid ainult toidupoes. Vähegi pikemate- laiemate gabariitidega asju enam ei vea. Ehk auto kasutegur madal. Kui pesakond suureks saanud, et lapsed iseseisva welu peal, siis vast pole enam suurel autol väga mõtet, aga praegu ütlen, et ei mõtlekski auto vahetuse peale, sest auto õigustab end sajaprotsendiliset ja ma kohe kindlasti ei usu, et alati kasutatud autot ostes nii hea tehingu saab teha, et vala ainult kütust ja tee regulaarset hooldust.Järgmise loteriipiletiga võib sattuda hoopis teistsugune isend.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Leho » 25 Juul 2017, 00:07

Liiwaannus kirjutas:.... Ilmselgelt pole sedaan ideaalne pereauto. Leho võib küll protesteerida......


Muidugi protesteerin. Selleks, et protesteerida :)

Siis kui minu kaksikud turvatooli ja käruga sõitsid siis omasin kah sedaani ja sai kõik sõidud/veod ära tehtud.
Käru oli selline universaalne (vanusele 0-3) kus sai nii magada kui ka istuda. Pagassi pakkimiseks ei pidanud mitte midagi küljest ära võtma, et 7sajasesse sedaani mahutada.
Üks vana pilt
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2872
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas allan » 25 Juul 2017, 00:42

Tänud info eest, nüüd võib lapsi juurde teha ja V8 alles jätta :D
See neljakohaline variant on huvitav. Kuidas ma politseinikule viiekohalises autos kuuekesi reisimist selgitan?
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Liiwaannus » 25 Juul 2017, 03:41

Võiks maanteametilt kommentaari küsida. Ise mõtlesin ka sellele. Soovitatav kasutada kui sul on viisikud, neli võtad kaasa ja et trahvi teha öelgu, kes autos olid :D
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Oldschool79 » 25 Juul 2017, 15:46

allan kirjutas:Tänud info eest, nüüd võib lapsi juurde teha ja V8 alles jätta :D
See neljakohaline variant on huvitav. Kuidas ma politseinikule viiekohalises autos kuuekesi reisimist selgitan?

Liiklusseadus ei luba.See moodul on ümberehitis seaduse mõistes. Kui autos 8+1 kohta, siis võib.
Idee poolest seaduses pole tegelikult öeldud nt et Pagasiruumis ei tohi inimesi vedada, kuid öeldakse, et sõitjateruumis peab olema vastav arv istekohti. Kuna Pagasiruumi ei loeta sõitjateruumiks, siis läheb käiku eriklausel. Samas, nt Opel Zafiras on 6+1 istekohta. 2 lisakohta on Pagasuiruumis teisaldavate istmete näol (olemas ka turvavööd). Kui nii võtta siis tohib pagasiruumis vedada inimesi küll, kui ta on selleks ümber ehitatud-kohaldatud valmistajatehase poolt.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: 3 turvatooli tagaistmel

PostitusPostitas Liiwaannus » 25 Juul 2017, 18:18

Pakun, et tegemist reguleerimata alaga, kuna autos võib olla rohkem sõitjaid kui kohti, kui tegu lastega.
Auto, välja arvatud sõiduauto tagaistmel tohib täiskasvanud sõitjal süles olla üks alla 12-aastane laps tingimusel, et last süles hoidev sõitja on turvavööga nõuetekohaselt kinnitatud ja kõik autos olevad istekohad on hõivatud.


Samas on ka lubatud kahe tooli kasutamise korral kolmas laps keskele istuma pannes kinnitada turvavöö vöörihmaga.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist