Akutöörista valimine

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Akutöörista valimine

PostitusPostitas Traktorist » 09 Apr 2017, 16:40

No nii,iseehitajad,autolammutajad , händimänid ja muidu spetsid,nüüd on segadus majas-vaja hankida uued akutööriistad ,prioriteediks aku (löök) trell ja akukruvikeeraja (lintkruvikeeraja).Viimane ei pea olema kindlasti aku pealt,sobib pm. ka juhtmega variant.
Kriteeriumiks veel,et peaks saama samade akudega ka teisi sama firma aparaate käitada ja kasuks tuleb võimalikult laia tootesarja olemasolu tulevikuks.
Mingi hetk sooviks juurde osta ka akulöökmutrikeeraja auto kallal toimetamiseks,ei oska isegi pakkuda,mis kriteeriumitele see peaks vastama.Kusagilt foorumist lugesin välja,et väändemoment peaks olema vähemalt 700nm?

Kas on foorumiliikmetel kogemusi erinevate tööriistadega ja akude kestvusega etc.
Olen surfanud netis,enamus võrdlusi jääb sinna buumi aega.Ütlen kohe ära,et kui sajalistega madratsit vooderdaksin,ostaksin kohe Festooli sarja ja asi vask :D
Tean,et Milwaukee ja AEG on head,aga kallid,Metabo ja Makita omavahel suht sama taseme ja hinnaga,muudest väga ei tea.Ryobit väga ei usalda millegipärast sest vaja palju kipsi panna ja auke puurida jne.Intevsiivselt kuid kui ehitis valmis,siis jääb ikkagi hobikasutusse tööriist(ad).
Praegu palju sooduspakkumisi igal pool...
Jagage kogemusi ja nõuandeid :rolls eyes:
Viimati muutis Traktorist, 09 Apr 2017, 17:00, muudetud 1 kord kokku.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Traktorist » 09 Apr 2017, 16:44

Nt oleks hea hinnaga saada Skil juhtmega lintkruvikeeraja ,aga kuidas kestab,kuidas kruvilinte saada jne,selle kohta infi maarjamaa keeles väga vähe.OMal kogemus 10 a tagant Skil ketaslõikuriga mis peale 10da armatuurraua lõikamist ribadeks lendas.

Räägime ikkagi siis 18V riistadest kui akudega ;)
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4314
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Iceman » 09 Apr 2017, 16:50

Hilti on parim. Aga Makita on ka raha-kvaliteedi suhtelt paigas.

diselmotoor
Kõva postitaja
Postitusi: 131
Liitunud: 06 Apr 2016, 13:13

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas diselmotoor » 09 Apr 2017, 17:05

+1 Makita - enda tööga seoses pmst igapäevases kasutuses ja väga rahul.

Kasutaja avatar
Suprudko
Foorumlane
Postitusi: 39
Liitunud: 08 Apr 2013, 21:14
Asukoht: Muhu saar

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Suprudko » 09 Apr 2017, 17:25

Kiidan ka Hilti-t
740 GLT B230F 85kw 1991
940 Estate B230FK 99kw 1997

Kasutaja avatar
aspiriin
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 01 Apr 2015, 21:27
Asukoht: Tallinn

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas aspiriin » 09 Apr 2017, 18:26

Endal Hilti asjad kasutuses ja soovitan lööktrelli.
Aku peab ikka 3-5h vastu pidevalt kasutades

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Leho » 09 Apr 2017, 21:00

sinise korpusega BOSCH on ka hea. Üks selline ketaslõikur teenib mind juba üle 10ne aasta. Ainult pistikut olen korra vahetanud.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
sanderk
Foorumi veteran
Postitusi: 650
Liitunud: 19 Mär 2012, 09:53
Asukoht: Muraste

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas sanderk » 09 Apr 2017, 21:08

Makita on mugav ja akud vastupidavad. Neil paras ports tööriistu ka akude peal. Edasi-tagasi nupp on mitu korda katki läinud.
dewalt on kallis ja suht rasked(aga tugevad). Ei tea kas minul ainult juhtub või nende akud ütlevadki lambist üles tihemini?
Milwaukee on ka törts kallim ja käes ebamugav(pikapeale hakkab käele). Lisaks kindaga tööd teha ka ebamugav. Akudega pole jällegi probleeme olnud..
Hilti on nagu uuemad volvod- on nagu ja ei ole. Lisaks kui vaja midagi möödukas koguses taguda(ja haamer piisavalt kaugel) siis nad lähevad katki(See üks peamisi asju mille järgi ma tööriistu valin)... :D

Need siis minu kogemused mis käivad trellide kohta ainult

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7609
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Liiwaannus » 09 Apr 2017, 22:39

Ma soovitaks käia katsumas, tasakaalustus on ka üsna oluline, muidu nurga all kasutades väsitab rannet pidevalt. Samuti tasuks mõelda, et kas ei oleks mõistlikum alternatiiv juhtmega löök ja väiksem akukas, kruvimiseks ja väiksemaks puurimiseks. Korraliku löögivõimekusega akukaga kipsi paigaldada on nagu pärakäruga kuuspaki järel käia.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Tanel313 » 09 Apr 2017, 23:31

Meil lamekatusetöödel kasutusel põhiliselt Festool ja Hilti, sõltuvalt mida vana tööriista ära kooledes kohaliku kaupluse ladu hetkel sisaldab. Kiita ei julge kumbagi, töökindlus on ilmselgelt mingite teiste kaubamärkide pärusmaa. Kontori nurka neid kaste kogutakse, et liiga kõrgeks kuhjudes korraga garantiisse viia.

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Traktorist » 10 Apr 2017, 00:26

Mul vaja esialgu 1 korter sisuliselt nullist ilusaks ehitada,peale seda jääb/jäävad riistad suht hobikasutusse.Sellepärast arvatavasti Hilti ,Milwaukee,Festool jms.täisprofikad hinna poolest vist jäävad riiulisse kui just mingit megahead pakkumist ei tule.Hetkel mõlguvad mõtted Makita ja Metabo vahel,need mahuksid veits paremini mu finantsidega kokku ,rott ja kooner nagu ma olen :mrgreen:
Huvitav,et keegi Metabot ei maininud.

Vaja oleks: korralik akutrell,(löögifunktsioon vist polegi oluline,selleks mul Makita puurvasar olemas.Väidetavalt on löökfunktsioon akutrelli surm)
Lintkruvikeeraja.Kuna teenust ei plaani lähitulevikus pakkuma hakata,siis peale objekti valmimist jääb ilmselt seisma..(rendikas ei sobi,kuna ehitustegevus suht kaootiline :) ) Kõige soodsama leidsin motonetist ,juhtmega Skil,aga...mitte mingit infi kodumaa keeles saada pole.
Akurelakas,kuigi elektriline Dewalt täitsa olemas,ent mobiilsuse mõttes võiks lisaks olla.
Tiigersaag (optsionaalne,aeg-ajalt läheks vaja,ent siiani on kuidagi läbi ussi emmi igast eestlastlike võtetega hakkama saadud)
Tuleviku mänguasjaks akulöökmutrikeeraja,aga tundub,et sel puhul tuleb tootjat mitu numbrit ülespoole vahetada,et mingitki tulemust saada.

Huvitaks väga ka nt Ryobi kogemused kui kellelgil kokkupuudet.Jälle-minu küüntega vinkud ei suutnud adekvaatset infi õngitseda www-st.
Vennal pea terve Ryobi 1+ sari,aga kuna kodanik puurib 2 auku aastas ja keerab ehk 10 kruvi peale ja seejärel veedab terve päeva neid tööriistu lakkudes ja poleerides,siis sealtkandist adekvaatselt infot ei ole saadaval.Samas hinnaga pole seda rikutud

Krt kl see roti elu on ikka keeruline :lol:
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Risu
Foorumi veteran
Postitusi: 608
Liitunud: 07 Apr 2015, 14:06
Asukoht: Paide

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Risu » 10 Apr 2017, 00:33

Makita sinu puhul ilmselt kõige mõistlikum valik.
888BFF

Kasutaja avatar
Pisu
Foorumlane
Postitusi: 95
Liitunud: 17 Juul 2008, 11:54

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Pisu » 10 Apr 2017, 06:54

Akulindikruvikeeraja - pigem rendi, kui kulutad min 300.- selle peale. Ise tegin selle vea ja nüüd seisab kasutuseta. Selle asemel võid võtta näiteks paar suur akut juurde, millest on hiljem ka kasu.

Makservist saad kõik vajaliku rentida ja soetada:
http://www.makserv.ee/toode/akulindikru ... rfjx-rent/

Kasutaja avatar
baxxter
Foorumi veteran
Postitusi: 2026
Liitunud: 13 Jaan 2007, 22:06
Asukoht: tartumaa, Nõo
Kontakt:

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas baxxter » 10 Apr 2017, 06:59

Pooldan ka makitat, meil makita mutrikeeraja ka tööjuures, kui sa mõtled seda, millega rattaid vahetada. Siiamaani toimetab, nüüd eile keeras bemmil vanal poldil keerme maha, ilmselt E36 originaalpolt oli veits pehmeks jäänud :D Muidu need 18V tööriistad päris head mu arust, mutrikeerajale 5AH aku, relakale ka suurem ja akutrellile piisab 3AH. See puhtalt minu arvamus. Kui raadio ka ostad, siis selline, millega saab ka akut laadida, me ostsime vale, saab hakkama aga... :D
Volvo 850 GLT universaal 2.5 1993 (125kw) MÜÜDUD
Volvo S60 bensiin, manuaal 2001 (103kw) Müüdud
Volvo C30 1.8f bens manuaal (ökopill :D)
Subaru B9 tribeca, 2006 180kw, pereauto
53364298

Danel15
Foorumlane
Postitusi: 39
Liitunud: 20 Aug 2016, 21:26

Re: Akutöörista valimine

PostitusPostitas Danel15 » 10 Apr 2017, 07:44

+1 makita


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist