Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas Traktorist » 24 Jaan 2017, 18:30

Ahoi!
Kuna käsil on kohustusliku liikluskindlustuse pikendamine,siis mõtlesin,et küsin ka ksf-te kogemusi erinevate kindlustusseltsidega.
Eelkõige huvitab just liikluskindlustus selles valguses,et seaduse järgi on võimalik nõuda kahjukäsitlust ka sellest seltsist kus liikluskindlustus on sõlmitud (kuni 10k € ).Peale selle seaduse jõustumist olen ise stabiilselt kindlustanud If-is,kuigi nüüd sõlmisin Swedbank´iga lihtsalt hinna tõttu.Samas on nagu If ja Swedbank netis kõige vähem materdatud kindlustusfirmad .

Kas keegi on juba kasutanud seadusest tulenevat võimalust nõuda kahjud sisse oma kindlustuse kaudu?Vana süsteemi kehtimise ajal oli ju suht pohh kus kindlustasid,peaasi,et odav sest see ,kas kindlustusfirma oli norm v M,oli nö.võõras mure.

Endal kogemused liikluskindlustuse poole pealt Salvaga (tõlkimatu rõve sõim) ((Millegipärast 50% minu autodele sisse põrutanud kodanikud olnud nende kliendid)),need kodanikud ei kannata mingisugust kriitikat.

Seesamiga olnud kunagi kaskojuhtum,kõik sujus hästi,aga peale teist juhtumit aasta sees otsustasid ühepoolselt lepingut mitte pikendada ja pikka aega oli minu isikukood neile punane rätik (ka liikluskindlustuse puhul).

Ergos olin pikka aega klient ,aga nende kahjukäsitlejad on ühed kuradi sendiveeretajad,see võitlus mis nad maha peavad mõne tühise soti nimel on üle mõistuse.Peale pikka argumenteerimist ja kirjavahetust (kolm kuud!) saad muidugi oma papi kätte.

Ifist loobusin hetkel sellepärast kuna nad ei suuda kuidagi teha püsikliendile kasvõi mõni eurot soodsamat pakkumist kui on nende netikalkulaatoris..(asi nagu põhimõttes mitte mõnes euris,loomulikult) Kahjukäsitlusega pole kokkupuudet olnud.

Kuulaks-loeks huviga teiste kogemusi,aeg on edasi läinud ja enamus googeldades leitud vasted mitmeid aastaid vanad.Kaasa arvatud foorumi vasted
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
minukiri1
Kreisi postitaja
Postitusi: 386
Liitunud: 15 Sept 2016, 18:02
Asukoht: kunagine Pala vald

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas minukiri1 » 24 Jaan 2017, 18:47

Krt nüüd olen küll mingist rongist maha jäänud. Mis puhul ma tavalise liikluskindlustuse puhul oma kindlustusandja käest raha võin nõuda?
Endal siiani paar korda olnud vaja kindlustusest kahju kätte saada ja siis oli ühel juhul süüdlane vist BTA klient ja ei saa kurta sai asi aetud. Teisel korral oli süüdlane swedpank klient ja ei saa samuti millegi üle kurta saime kindlustusega kokkuleppele. Enda kindlustused hetkel if-is ja viimast kindlustust kus otsisin odavamat varjanti oli if tol hetkel kõige mõistlikum. Samas ei ole nagu seda tüüpi tegelane, et iga kord kui kindlustus läbi saab otsiks uut ja odavamat vaid laiskus ei luba seda teha ja peale seda kui oled korra kalkuleerinud lasen mitu aastat (või siis aastakummet) vana usupeal liugu.
V70 2.4 D5 120kw 2003a 5manuaal

Ei ole võimatuid asju, on saamatud tegijad.

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas Traktorist » 24 Jaan 2017, 19:11

V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
minukiri1
Kreisi postitaja
Postitusi: 386
Liitunud: 15 Sept 2016, 18:02
Asukoht: kunagine Pala vald

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas minukiri1 » 24 Jaan 2017, 19:28

Kui nüüd seda lugeda siis ei saa sa oma kindlustus firmalt midagi. Lihtsalt sinu kindlustusfirma on vahendajaks sinu ja kahju põhjustaja kindlustusfirma vahel. Ehk siis sinu jaoks ei muutu tegelikult mitte midagi olulist. Kui siis ainult see, et sa ei pea oma autot laskma parandada mingi x-kindlustusfirma soovitatud töökojas vaid võid julgelt minna sinna remondi ettevõttesse kellega teeb koostööd sinu kindlustus firma.
Isiklik praktika enne selle seaduse jõustumist oli, et süüdlase kindlustusfirmast öeldi kellega nemad koostööd teevad aga kui soovite võite pöörduda ka mõnda teise remondiettevõttesse kes teeb kindlustusega koostööd.
Ehk siis tegelikult ei muutunud mitte midagi.
V70 2.4 D5 120kw 2003a 5manuaal

Ei ole võimatuid asju, on saamatud tegijad.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas Leho » 24 Jaan 2017, 19:36

Saab suhelda jah enda firmaga. Kusjuures kompensatsiooni raha maksis kah oma firma.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
minukiri1
Kreisi postitaja
Postitusi: 386
Liitunud: 15 Sept 2016, 18:02
Asukoht: kunagine Pala vald

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas minukiri1 » 24 Jaan 2017, 19:50

Ja nendele omakorda maksis süüdlase firma. Kasu sellest võibolla niipalju, et kui süüdlase firma arvab, et aitab sulle 20 küll ja sinu enda firma arvav, et peaks 40 saama siis ei pea sa ise süüdlase firmaga maid jagama vaid saad oma raha lihtsamalt kätte ja jagelevad kindlustusfirmad omavahel.
Seega tasuks valida kindlustusfirma kes heldemakäeliselt hüvitist jagab.
V70 2.4 D5 120kw 2003a 5manuaal

Ei ole võimatuid asju, on saamatud tegijad.

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas Traktorist » 24 Jaan 2017, 19:57

Just selles see mõte ongi.Mine proovi nedelt penniveeretajatelt normaalset hüvitist saada ,eriti vanema auto puhul-hakkavad sulle mingit jura ajama kuidas nemad mingid teede sanitarid on ja romusid liiklusest kõrvaldavad.Hinnatud kindlustusfirma ei lasku üldjuhul juuksekarva lõhkiajamise tasemele,maine maksab ka midagi.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas Traktorist » 24 Jaan 2017, 20:01

Leho kirjutas:Saab suhelda jah enda firmaga. Kusjuures kompensatsiooni raha maksis kah oma firma.


Millise kindlustusega sa tookord asju ajasid?Ma sain aru,et vaatamata asjaoludele jäid tulemusega rahule?
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas Mario_L » 24 Jaan 2017, 20:27

vanasti oli ka teemaks, et liikluskindlustus katab kannatanule enamuse, siis minu jopet nad keeldusid kinni maksmast, mille süüdlane juht puruks rebis.. olgugi, et pildid võeti.. aga siis ma lõpetasin ka Ergo nuumamise. IF on olnud stabiilselt kõige odavam (142kW on hetkel 48 euri aasta, tegin ka just nädal tagasi uue poliisi). Ise ei kavatse avariisid põhjustada, seega valin alati odavaima..
Kahjukäsitlejad on Tartu poolel ka nagu nad on.. teinekord kipuvad väga kergekäeliselt autosid maha kandma...
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
volvo245
Doctor
Postitusi: 2231
Liitunud: 18 Juun 2005, 23:11
Asukoht: Tallinn/Nömme
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas volvo245 » 24 Jaan 2017, 20:31

Kogemus hiljuti IF kindlustusega, (vastaspool süüdi) Köik sujus ilusti ja kiirelt ei olnud mingit suunamist vöi jonni (vastaspoole kindlustust ei tea)
Ise valisin remondikoha (If kindlustuse ametliku koostööpartneri) Läksin näitanis auto ette, täitsin paberid ära ja paari päeva pärast garantiikiri oli olemas.
Asi sujus kiirelt ja valutult!
""Rear Wheel Drive, the way God intended. If a car is being pulled from the front, doesn't that mean it's being towed?"”

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas Traktorist » 24 Jaan 2017, 20:49

volvo245 kirjutas:Kogemus hiljuti IF kindlustusega, (vastaspool süüdi) Köik sujus ilusti ja kiirelt ei olnud mingit suunamist vöi jonni (vastaspoole kindlustust ei tea)

Ehk siis Ifis oli sinu liikluskindlustus?

Mario_L kirjutas:vanasti oli ka teemaks, et liikluskindlustus katab kannatanule enamuse, siis minu jopet nad keeldusid kinni maksmast, mille süüdlane juht puruks rebis.. olgugi, et pildid võeti.. aga siis ma lõpetasin ka Ergo nuumamise. IF on olnud stabiilselt kõige odavam (142kW on hetkel 48 euri aasta, tegin ka just nädal tagasi uue poliisi). Ise ei kavatse avariisid põhjustada, seega valin alati odavaima..
Kahjukäsitlejad on Tartu poolel ka nagu nad on.. teinekord kipuvad väga kergekäeliselt autosid maha kandma...


Ma pakun välja,et jope ei läinud katki otsasõidu tagajärjel vaid tropp tuli peale õnnetust kallale sulle?Seega ei teinud kindlustus midagi valesti.Jope maksumuse peab sellisel juhul välja nõudma selle rebijalt,iseasi,kuidas see õnnestub.

See,kas ise kavatseda avariisid põhjustada v mitte,ei olegi liikluskindlustuse kontekstis oluline,ega sellisel juhul põhjustaja ei saa ju midagi kindlustuselt.Point siin ikka selles,et saaks asju ajada normaalse firmaga-mida hetkel jõus olev seadus võimaldab-selmet mingite säästuvendade säästukindlustustega jagada .
Viimati muutis Traktorist, 24 Jaan 2017, 21:36, muudetud 1 kord kokku.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas Mario_L » 24 Jaan 2017, 21:00

Tollal (2004 oli siis) oli IFi paberis täitsa lahter - Pretensioonid - kirjutasin - tropp juht rebis jope puruks (bemmivend arvas jah et on maailma naba ja tuli kallale - parema käe ristmik ja tema tuli mulle vasakult sisse, ise loll lootsin, et ehk ikka pidurdab..). Võeti küll arvesse, isegi öeldi, et tõenäoliselt saad uue. A h*i saingi... Ikka läksin ise lukku ostma ja panin perenaise õmblema...
Nagu ma aru olen saanud, siis sinul võib ju IF olla, aga kui mingi Gjensidige vend sisse kõmistab, siis tema kindlustus korvab.. See siis enam ei loe.. No samas, eks on palju muutunud ka. Juhiluba on aastast 2000 (piimakad) ja autot omasin juba enne seda (alaealisena). Sõjaväkke läksin juba koefitsiendiga 0.96, aga välja tulin, siis öeldi, et uued säädused ja otsast pihta... Ja siis kadus see kolmekohaline nummer üldse lipiku pealt.. 2005 sain 25, siis kukkus number viimast korda ja nüüd on järjest võimsam auto järjest odavamaks läinud. :D 302kW auto läheks mul aasta 119 euri.... Säästuvendadega on jah, veel omaette lugu... :D :D
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
volvo245
Doctor
Postitusi: 2231
Liitunud: 18 Juun 2005, 23:11
Asukoht: Tallinn/Nömme
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas volvo245 » 24 Jaan 2017, 22:05

Traktorist kirjutas:
volvo245 kirjutas:Kogemus hiljuti IF kindlustusega, (vastaspool süüdi) Köik sujus ilusti ja kiirelt ei olnud mingit suunamist vöi jonni (vastaspoole kindlustust ei tea)

Ehk siis Ifis oli sinu liikluskindlustus?

Jah
Aga selle oma kindlustusandja poole pöördumisel on 1 tingimus on vaid varaline kahju!
""Rear Wheel Drive, the way God intended. If a car is being pulled from the front, doesn't that mean it's being towed?"”

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas taavi » 24 Jaan 2017, 22:08

krt ja ma mõtlen, et aasta ja 28 euri on palju kindlustuse eest maksta (bta). a noh, kõigest 85kw mootor ka. Nüüd kaasa paugutas ühe stripiklubi ees mingi bemmile küljepealt sisse, ei kujuta ette ka kuidas vastaspool raha kätte saab ja kas saab, lkf-i lehel on ikka märgitud et summa määratlemata. Las ta siis vaidleb seal kindlustusega, ei tasu siis eeldada, et vanad passatid alati pidurdavad :D
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
stonestick
Kõva postitaja
Postitusi: 131
Liitunud: 04 Okt 2014, 15:43

Re: Liikluskindlustus ja muu kindlustusteema

PostitusPostitas stonestick » 24 Jaan 2017, 22:32

taavi kirjutas:krt ja ma mõtlen, et aasta ja 28 euri on palju kindlustuse eest maksta (bta)


Enda liikluskindlustus olen ilma skeemitamisena algusest peale ise maksnud. Esimesest autost möödas praegu nõks üle 2 aasta (Igen disla V70), sellega põhjustasin ka ühe stangeka. Minu kõige odavam (hetkel kehtiv) leping on Compensast - 241 eur/aasta :) Aga noh, näiteks If'ist öeldi otse ära, et alla 25-aastasena (praegu 24) pole mõtet nende juurde kindlustama tulla, hind on liiga kirves. Loodan, et selle maagilise piiri täitumisega hakkavad numbrid pisut rohkem kukkuma.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 23 külalist