Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

maasikas
Kreisi postitaja
Postitusi: 412
Liitunud: 09 Dets 2007, 11:48

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas maasikas » 25 Nov 2017, 22:51

Ants, su avataril üks valge iludus, tõmba kapott üles ja vaata mis võimsusega pirnid seal on.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Liiwaannus » 25 Nov 2017, 23:23

Udutuli uduta annab sama efekti, mis kaugtuli tiheda uduga, ehk tekitab peegeldudes lähedale heleda pinna ja takistab kaugemale nägemist. Jah, intensiivsuse vahe on suur, kuid tehke loomkatse. Pange auto pimedale teele kuskil lisavalgustuseta alal ja laske kellelgi läheneda. Mõõtke ära esmase märkamise distants udu+lähi ja ainult lähikatega. Kasutage seisvat autot, sest siis saab täpsemalt mõõta, võib nt signaaliga märku anda kui näed teist. Võib muidugi udu+kaug vs kaug kombot ka proovida.
Viimati muutis Liiwaannus, 26 Nov 2017, 08:54, muudetud 1 kord kokku.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

maasikas
Kreisi postitaja
Postitusi: 412
Liitunud: 09 Dets 2007, 11:48

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas maasikas » 26 Nov 2017, 00:20


Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas ants » 26 Nov 2017, 00:52

maasikas kirjutas:Ants, su avataril üks valge iludus, tõmba kapott üles ja vaata mis võimsusega pirnid seal on.


Osram H4 60/55w, lisades (mida pildil pole) Osram H3 55w.
oled rahul?
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas SvenR » 26 Nov 2017, 08:56

Omris kirjutas:Mingid vennad peavad normaalseks kaugtuledega näkku lajatada kui keegi koos
päevatuledega udukatega vastu tuleb, ulme


Tood äkki näite kelle postis selline väide kiras on?
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

pedäjane
Kõva postitaja
Postitusi: 125
Liitunud: 08 Nov 2012, 13:14
Asukoht: Viljandi-Põlva-Võru

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas pedäjane » 26 Nov 2017, 10:21

Nendele juhtudele laiataks ka, kes paigaldavad tuledesse võimsamad pirnid kui lubatud (tulede referents on suurem kui tuledel kirjas) ja pimestavad samamoodi vastu tulevaid juhte. Olgugi, et tuled on õigesti reguleeritud.

Ma olen nii laisk, et viitsi lisa liigutust teha (lähituled lülituvad automaatselt), et panna udutuled iga kord põlema kui sõitu alustada. Või on neil autotel istme sees ora, mis juhile tagumikku torkab kui udutulesid põlema ei pane?
Who knows.

Omris
Foorumlane
Postitusi: 44
Liitunud: 03 Aug 2017, 14:27

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Omris » 26 Nov 2017, 10:29

SvenR kirjutas:
Omris kirjutas:Mingid vennad peavad normaalseks kaugtuledega näkku lajatada kui keegi koos
päevatuledega udukatega vastu tuleb, ulme


Tood äkki näite kelle postis selline väide kiras on?

Palun:
sanderk kirjutas:Mina olen see abivalmis liikleja kes lükkab kaugtuled peale alati kui keegi pimedas udukatega vastu tuleb. Siis ta ju tänu minule näeb veel paremini

Kasutaja avatar
sanderk
Foorumi veteran
Postitusi: 650
Liitunud: 19 Mär 2012, 09:53
Asukoht: Muraste

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas sanderk » 26 Nov 2017, 13:05

Ja kus sa jätkuvalt välja loed et see on normaalne @Omris?
Ma sain aru et pool iroonilise lausega läksin päris mitmele udukaossile nii hinge et arutluse asemel tuleb idioot ütelda või silmarsti poole saata :D
Palun võtke jätkuvalt südamesse ja KRT kasutage tulesid õigesti...
Mulle teeb see udukate teema pigem nalja. Kui inimesed ei suuda jätkuvalt aru saada et selle 15 meetri asfaldi ülevalgustamine EI AITA kiiremini ohtu märgata(Pool teemat siin juba erinevaid videosi, seletusi ja linke täis. Uurige palun neid) siis mul tekib küsimus et kust neid juhilube osta saab? Ise lube tegin siis oli isegi eksamis see tulede küsimus sees.

maasikas
Kreisi postitaja
Postitusi: 412
Liitunud: 09 Dets 2007, 11:48

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas maasikas » 26 Nov 2017, 13:45

Sanderk, kui lubade ostmisest jutt käib, siis tuleb kindlasti esimesena sinu poole vaadata. Udutulede kasutamine on lubatud LS järgi. Udutuled ei pimesta, nada käivad teistele närvidel. Seega kui tahad teisetele närvidele käia, lükka udukad vihmaga sisse ja seadsuse järgi kõik okey.

Kasutaja avatar
sanderk
Foorumi veteran
Postitusi: 650
Liitunud: 19 Mär 2012, 09:53
Asukoht: Muraste

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas sanderk » 26 Nov 2017, 13:49

Ehksiis peaksin kasutama neid sellepärast et kellegile närvidele käia(vahet pole et muud tolku neist pole) ?

Omris
Foorumlane
Postitusi: 44
Liitunud: 03 Aug 2017, 14:27

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Omris » 26 Nov 2017, 14:35

sanderk kirjutas:Ja kus sa jätkuvalt välja loed et see on normaalne @Omris?


Ehk oleksin pidanud välja lugema, et käitumismaneeri mida rakendad, pead ebanormaalseks? Sry selle peale tõesti ei tulnud :D


Päris paljud sõidavad mulle vastu (ka päevasel ajal) udukad peal. Pole kordagi mind pimestanud ja ammugi pole tekkinud tunnet, et peaks kaugtuled vastu panema.

Muidugi kui nt. sellised pirnid sees, siis teine asi :D
http://tarmo.planet.ee/730d%20FL/e38%20 ... udukas.JPG

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Oldschool79 » 26 Nov 2017, 15:55

Ok, mis minusse puutub, siis mina lähtungi sellest, et lähikas valgustab uduka üle (nagu ants eespool kirjutas),mistõttu teed valgustavana on väike efekt, eriti päeval, aga vastusõitva jaoks on ikka etem kui näeb 2 tule asemel nelja, sest udulaterna valgus ikkagi tungib udust läbi ka. Mis puudutab pimedas kasutamist, siis seda pole veel juhtunud, et läheks pimedas vaja ega ma vist tahagi, sest pimedas on suur oht et udusein tuleb ette ja siis ei aita miski- ok kiirus alla, aga siis on oht et jääd tagasõitjale ette. Mõõdunud aastal oli kusagil mingi viadukti peal ahelavarii udust tingitud olude tõttu. Kui tekib olukord, kus sõidan pimedas ja tuleb udu, siis proovin lihtsalt selleks et efektist aru saada, aga päeval (hommikul), ei saa aru. 5meetrise nähtavusega vist ei sõida üldse, nii et halbades oludes nähtavaks ennast teha on oluline. kui palju udutuli teeääri valgustab, ma ei tea, aga usaldan kogenumate seletusi. kõik taandub ikkagi sellele, et kui tahad, tee ennast nähtavaks, aga ära kasuta neid ilma põhjuseta. Ilma põhjuseta siis- kui pole udu ja pole raskendavaid asjaolusid. Paduvihmadega pole mina kordagi udukat kasutanud, sest ma ei näe, et sel oleks efekti. Nujah, sügisesed musta-asfaldi perioodid, kus must märg asfalt suure osa lähika valgusest endale neelab, on muidugi teine teema, aga mina olen siiani hakkama saanud ilma udukateta. Lükkan sisse ainult siis kui on udu ja tajun sellest võimalikku ohtu. Mind häirivad rohkem ksenoontuled. Eritisinised. Ja LED tuled. Väga vastik, külma valgusega. Kui saaks, keelaks ära! :D
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Liiwaannus » 26 Nov 2017, 19:53

Kui tahad päeval nähtavam olla kui lähikaga, siis pane päevakas, mille valgus ongi vastutulejatele suunatud ning teele seda oluliselt ei raisata. Udukas on päeval enda nähtavaks tegemiseks jama, sest valdavalt madalal ja kaob juba väikeste kõrguste erinevuste korral künka taha ära.
Mingi hullem teoretiseerimine, võiks ju lihtsalt tuled korda teha, paika keerata ja sihtotstarbeliselt ja vastavalt ettenähtud korrale kasutada, näeks ise normaalselt ja ei käiks teistele pinda.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Oldschool79 » 26 Nov 2017, 22:25

pidasin silmas enese nähtavasks tegemisest udus. mitte niisama.
ok, kui udus nähtavus mingi pool kilomeetrit siis loomulikult pole vaja. aga kui on ikka2x väiksem maa, mida näed, siis pean kasutama ju.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

otsiabi
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 03 Nov 2010, 22:06

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas otsiabi » 27 Nov 2017, 09:44

sellised udutuledele kergestiärrituvad kodanikud ei peaks liikluses üldse osalema... või teine variant - ärge raisake oma energiat klaviatuuri taga, minge politseisse tööle ja hakake riigile raha teenima


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist