Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4312
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Iceman » 27 Nov 2017, 09:51

otsiabi kirjutas:sellised udutuledele kergestiärrituvad kodanikud ei peaks liikluses üldse osalema... või teine variant - ärge raisake oma energiat klaviatuuri taga, minge politseisse tööle ja hakake riigile raha teenima


Sinu loogika järgi võiks öelda, et kasutan ka kaugtulesid seal kus tahan ja kuidas tahan. Mis te ärritute. Vahet pole mis seadus ütleb, ma lihtsalt tahan teha nii.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4759
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas ants » 27 Nov 2017, 10:07

Iceman kirjutas:
otsiabi kirjutas:sellised udutuledele kergestiärrituvad kodanikud ei peaks liikluses üldse osalema... või teine variant - ärge raisake oma energiat klaviatuuri taga, minge politseisse tööle ja hakake riigile raha teenima


Sinu loogika järgi võiks öelda, et kasutan ka kaugtulesid seal kus tahan ja kuidas tahan. Mis te ärritute. Vahet pole mis seadus ütleb, ma lihtsalt tahan teha nii.


+1
"otsiabi" peaks ise abi otsima.
745 GL ´91; LR90 ´87.

otsiabi
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 03 Nov 2010, 22:06

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas otsiabi » 27 Nov 2017, 10:19

Iceman kirjutas:
otsiabi kirjutas:sellised udutuledele kergestiärrituvad kodanikud ei peaks liikluses üldse osalema... või teine variant - ärge raisake oma energiat klaviatuuri taga, minge politseisse tööle ja hakake riigile raha teenima


Sinu loogika järgi võiks öelda, et kasutan ka kaugtulesid seal kus tahan ja kuidas tahan. Mis te ärritute. Vahet pole mis seadus ütleb, ma lihtsalt tahan teha nii.


tõeline hiromant ja mõtetelugeja = talent, kes ei peaks raiskama oma annet selles foorumirubriigis

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7043
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Tanel » 27 Nov 2017, 10:30

otsiabi kirjutas:
Iceman kirjutas:
otsiabi kirjutas:sellised udutuledele kergestiärrituvad kodanikud ei peaks liikluses üldse osalema... või teine variant - ärge raisake oma energiat klaviatuuri taga, minge politseisse tööle ja hakake riigile raha teenima


Sinu loogika järgi võiks öelda, et kasutan ka kaugtulesid seal kus tahan ja kuidas tahan. Mis te ärritute. Vahet pole mis seadus ütleb, ma lihtsalt tahan teha nii.


tõeline hiromant ja mõtetelugeja = talent, kes ei peaks raiskama oma annet selles foorumirubriigis

Inimesed loevad välja seda kuidas end väljendad.
Hiromantlusega pole siin midagi pistmist.

Kord küsisin huvi pärast inimeselt, kes autosse istdes automaatselt uduksd põlema pani, miks ta nii teeb: vastuseks sain, et väljast on auto ilusam kui ees põlevad kõik tuled.
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

otsiabi
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 03 Nov 2010, 22:06

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas otsiabi » 27 Nov 2017, 10:54

ma panen ka oma '84a sakslasel udutuled koos parkidega põlema hämaral ja pimedal ajal pealinnas kuna selle auto seasilmad valgustavad teed nii halvasti, et löökaukude vältimine tihti isegi linnakiirusel pole võimalik... sõidaks ilmselt ka oma 200se rootslasega udutuledega kui need tehasevarustuses mu auto olemas oleks, sest ka selle karbi valgustus on ulmevilets. ja ma sügavalt kahtlen, kas see kedagi pimestab - kui tõesti on nii siis peaks vb mõni juht ise silmadoktori juurde aja kirja panema... kui just töötervishoiu tervisekontroll seda ei tuvasta.

endiselt olen seda meelt, et närvihaiged ei peaks liikluses osalema

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4312
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Iceman » 27 Nov 2017, 11:04

Ma ei oska öelda, keda sa närvihaigeks liikluses nimetad. Aga mulle jääb lihtsalt arusaamatuks, et ühes situatsioonis võtad vastu otsuse, et "suva seadused, teen, mis tahan, sest minu arvates on nii õige". Samas teises situatsioonis kired ei oi kui jube, miks nii tehakse. Nii võiks ju lahti mõtestada selle, et pooldad udutulede kasutamist siis, kui seda ette nähtud ei ole, aga kautulede vale kasutamine on sinu silmis kuritegu. Kes oled Sina otsustama seaduse mõttekuse üle? Ma saan aru, et Eestis on ajuvabasid seaduseid. Aga on veidi kahepalgeline ühes situatsioonis ennast õigustada stiilis "suva see seadus" ja teises olukorras 180 kraadine kannapööre teha. Kui sa tahad maalida endast seadusekuuleka liikleja kuvandit, siis jälgi kõiki seadusi! See on minu point.

Lisamärkusena võin öelda, et ammu juba ei eruta üldse see tulede teema. Eesti elu ongi selline, et vaata et ise ellu jääd ja ülejäänu on savi. Iga vastutulev liikleja on potensiaalne mõrtsukas ja idioot.

Kasutaja avatar
stonestick
Kõva postitaja
Postitusi: 131
Liitunud: 04 Okt 2014, 15:43

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas stonestick » 27 Nov 2017, 11:46

maasikas kirjutas:Sanderk, kui lubade ostmisest jutt käib, siis tuleb kindlasti esimesena sinu poole vaadata. Udutulede kasutamine on lubatud LS järgi. Udutuled ei pimesta, nada käivad teistele närvidel. Seega kui tahad teisetele närvidele käia, lükka udukad vihmaga sisse ja seadsuse järgi kõik okey.


Lubatud on nad kehva nähtavuse korral (pimeda ega vihm aeg ei võrdu automaatselt kehv nähtavus), nii et ei ole """okey""".

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Liiwaannus » 27 Nov 2017, 12:03

Udukaid võib kasutada vihmaga kui kasutad päevatuledena lähitulede asemel. Siis ei pea ilmtingimata pime olema, aga kui nad madalal asuvad, siis nad ei täida väga hästi seda auto nähtavaks tegemise funktsiooni.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

otsiabi
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 03 Nov 2010, 22:06

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas otsiabi » 27 Nov 2017, 12:16

Iceman kirjutas:Ma ei oska öelda, keda sa närvihaigeks liikluses nimetad. Aga mulle jääb lihtsalt arusaamatuks, et ühes situatsioonis võtad vastu otsuse, et "suva seadused, teen, mis tahan, sest minu arvates on nii õige". Samas teises situatsioonis kired ei oi kui jube, miks nii tehakse. Nii võiks ju lahti mõtestada selle, et pooldad udutulede kasutamist siis, kui seda ette nähtud ei ole, aga kautulede vale kasutamine on sinu silmis kuritegu. Kes oled Sina otsustama seaduse mõttekuse üle? Ma saan aru, et Eestis on ajuvabasid seaduseid. Aga on veidi kahepalgeline ühes situatsioonis ennast õigustada stiilis "suva see seadus" ja teises olukorras 180 kraadine kannapööre teha. Kui sa tahad maalida endast seadusekuuleka liikleja kuvandit, siis jälgi kõiki seadusi! See on minu point.

Lisamärkusena võin öelda, et ammu juba ei eruta üldse see tulede teema. Eesti elu ongi selline, et vaata et ise ellu jääd ja ülejäänu on savi. Iga vastutulev liikleja on potensiaalne mõrtsukas ja idioot.


vb polegi sa nii hea mõtetelugaja nagu juba kaldusin arvama. et see sul üheselt mõistetav oleks siis ma ei ole siin kuritegudeks midagi lahterdanud ega tee seda nüüdki, aga olen seda meelt, et udutuled ei pimesta mind ning arvan, et ei pimesta suuremat osa liiklejaid. töötervishoiuarst ka mu nägemises midagi eriskummalist ei täheldanud, et peaksin liikluses erikohtlemist saama või abivahendeid kasutama. küll olen endiselt seda arvamusel, et kaugtuled on silma jaoks kordades häirivamad kui seda on udutuled. ja kui keegi kasutab kaugtulesid mu silmale häirivalt, siis olen sellest vilgutamise teel märku andnud. kui see et toimi, siis ega kedagi ei saa kinni pidada ja tema eest tulesid ümber ka lülitada nii et siis tasub pilk fokusseerida vastutuleva auto tuledelt teele ja asi lahendatud. rahulikku meelt!

Kasutaja avatar
ErQ
Foorumlane
Postitusi: 72
Liitunud: 19 Juul 2007, 13:45
Asukoht: Läänemaa

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas ErQ » 27 Nov 2017, 17:52

Ma ei tea kas panen nüüd teemast mööda või mitte, aga...
Sõidan iga päev hommikul 80km tööle ja sama maa õhtul koju. Metsavahel kurvilistel teedel on vahel mõte jooksnud sinna, et ei tea kas annaks midagi parandada nähtavuse osas. Kuskilt on silma/kõrva jäänud, et tavalised kaugtule halogeenid on võimalik asendada LED lahendusega valgusallikate vastu. Kas sellest päriselt ka kasutegur välja imbub? Oskab keegi soovitada midagi? Autoks 2014 V70.
If your dreams don't scare you, they are not big enough!

EX 850 1996
EX S70 1999
EX S80 2007
EX XC70 2008
EX XC70 2012 new car
EX V70 2013 new car
V90 CC 2018 new car

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Liiwaannus » 27 Nov 2017, 19:00

LED on külmem, tundib, et rohkem valgust, samas märg tee neelab ka rohken. Ise olen odavat otsa katsetanud, pigem spektri kui valgushulga vahe.
Kui tahad kõvasti valgust juurde pane lisa laternad olgu siis led, halogeen või ksenoon. Eks vajadused, rahakott ja visuaalne maitseneel otsustavad.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas SvenR » 27 Nov 2017, 19:08

LED on turul mitme valgustoonina ja neelduvad siiski ainult üle 5000k isendid, sama kehtib ka loomulikult xenonite kohta ja tavaliste halogeenide kohta.
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Kasutaja avatar
ErQ
Foorumlane
Postitusi: 72
Liitunud: 19 Juul 2007, 13:45
Asukoht: Läänemaa

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas ErQ » 27 Nov 2017, 19:49

Lisatuled on kindlasti lahendus, aga ma ei tea.. mulle visuaalselt ei tundu liiga ilus. Seega, panustaks valgusallikatesse kui oleks mingi lahendus. Kui õigesti mäletan, siis xenonid originaalis ongi 3600 - 4200 .. sealt edasi sinine hakkab märga neelama tõesti. Mul ei ole aga LED lahendusega valgusallikatest halli aimugi.. kui keegi ütleks, et pane "see", siis lihtsalt usalduse pealt paneksin.
If your dreams don't scare you, they are not big enough!

EX 850 1996
EX S70 1999
EX S80 2007
EX XC70 2008
EX XC70 2012 new car
EX V70 2013 new car
V90 CC 2018 new car

maasikas
Kreisi postitaja
Postitusi: 412
Liitunud: 09 Dets 2007, 11:48

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas maasikas » 27 Nov 2017, 20:08

stonestick kirjutas:
maasikas kirjutas:Sanderk, kui lubade ostmisest jutt käib, siis tuleb kindlasti esimesena sinu poole vaadata. Udutulede kasutamine on lubatud LS järgi. Udutuled ei pimesta, nada käivad teistele närvidel. Seega kui tahad teisetele närvidele käia, lükka udukad vihmaga sisse ja seadsuse järgi kõik okey.


Lubatud on nad kehva nähtavuse korral (pimeda ega vihm aeg ei võrdu automaatselt kehv nähtavus), nii et ei ole """okey""".


Stonestick, võta loe seadust- vihmast põhjustatud halb nähtavus. Piisavalt suur tõlgendus vabadus, et vabalt võib tõmmata võrdus märgi, isegi kui sa väidad et vihmaga nähtavus ei halvene, ei suuda sa iialgi ära tõestada et see nii ei ole. Seega siiski on "okey".
Ise ma neid tulesi väga harva kasutan ja ka ei poolda et neid mõtetult kasutatakse aga inimesed võiks siiski aru saada et seadusega nende kasutamine suhteliselt lubatud ja seega kuskil foorumis kellegi sõimamine selle eest on küllaltki kohatu.

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas SvenR » 28 Nov 2017, 08:17

Halva nähtuse defineerib ka ära nähtavus alla 300m mis on tingitud tihedast sajust vöi udust! Aga kui seadusi korralikult lugeda ei viitsi siis tulebki selline labane lahmimine! Lugedes autoklubide foorumites udukate teemasid ja meenutades uudist kus öeldi et load peaks kergemini kätte andma siis peab hakkama pere autodele lisatulesid "udukate" nime alla külge kruvima :roll: Kui see muudatus vastu vöetakse siis saab lollikesi veel rohkem teedel olema ja peab hakkama omalse sebima 0 klaasidega isetumenevaid prille mida prillide kandjad kasutavad. >:(
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist