Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

oleg
Kõva postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Aug 2015, 09:45
Asukoht: Tartu

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas oleg » 28 Nov 2017, 08:29

Ise kasutan udutuled ainult udul...
mind ei ärrita kui teised neid kasutavad, tingimusel kui udukad on korras ja valgus suunatud sinna kuhu on vaja mitte mulle silma =)))
Mõnedel valesti reguleeritud lähituli on palju rohkem pimestav kui teisel lähi+udukad. ja sa võid sellele job.le kaugtulega märku anda aga tal pole midagi teha... reguleerima ta seda kohetselt ei hakka ja välja ei lülita ))
XC90 D5 136kw

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Liiwaannus » 28 Nov 2017, 10:26

Tegelt tasub märku anda, muidu vb ei teagi, et valesti. Mõni vähemalt hakkab mõtlema. Endal old juhus kus peale uute tulede panemist vilgutati kõvasti, sain aru, et esimesel võimalusel peaks timmima.
Samas on ka juhus olnud, kus oli veendunud, et tuleb kaugidega vastu, tõmbasin kaugid peale, et kutusta krt, aga ta lisas oma kaugid. Lähikad olid lihtsalt nii võsas, et pidasin neid kehvemapoolseteks kaugideks,
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas ants » 28 Nov 2017, 12:00

SvenR kirjutas:... ja peab hakkama omalse sebima 0 klaasidega isetumenevaid prille mida prillide kandjad kasutavad. >:(


Need isetumenevad Sind ei aita, need tumenevad ainult UV ehk otsese päikesevalguse käes.
Ka autos ei lähe nad tumedaks kuni katus peal on.
Leia endale polaroidsed kollaste klaasidega prillid, need aitavad ka udus.
745 GL ´91; LR90 ´87.

maasikas
Kreisi postitaja
Postitusi: 412
Liitunud: 09 Dets 2007, 11:48

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas maasikas » 28 Nov 2017, 20:26

[quote="SvenR"]Halva nähtuse defineerib ka ära nähtavus alla 300m mis on tingitud tihedast sajust vöi udust! Aga kui seadusi korralikult lugeda ei viitsi siis tulebki selline labane lahmimine!

Just Sven,kui sa seadusi lugeda ei viitsi, siis ära tule siia lahmima. Ma ei tea mis seal täpselt kirjas on, kuid sinu definitsioon ei ole õige. Fakt on see et kui on pime ja vihma sajab, võid seaduse järgi udukad sisse lükata. Seadus annab suhteliselt vaba valiku selles osas. Sinu väited siin autkoolidest ja lubade ostmisest käivad ainult su enda kohta.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Liiwaannus » 28 Nov 2017, 21:24

Maasikas, siin sa eksid, sest nagu ise ütlesid, et ei tea, mis seal täpselt kirjas on. Svenil on siiski mu meelest õigus:
10) halb nähtavus on ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutine olukord, kui teel vaadeldavat objekti ei ole võimalik taustast eristada kaugemalt kui 300

§ 42. Udutulede kasutamine
(1) Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal koos esituledega udust või sajust põhjustatud halva nähtavuse korral.
(2) Eesmisi udutulesid võib kasutada ka käesoleva seaduse § 40 lõikes 1 nimetatud juhul lähitulede asemel.
(3) Tagumisi udutulesid võib kasutada sõidu ajal ainult asulavälisel teel udust või sajust põhjustatud halva nähtavuse korral või kui sõidutuulest ülestõstetud lumi, tolm või pori halvendab oluliselt tulede nähtavust tahapoole
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Mario_L » 28 Nov 2017, 22:19

Ega siin ei olegi muud, kui lihtsalt vaadata paremat teeserva ja vältida pimestust... Svenil on tegelikult täiega õigus ja enamik kipub seda ära unustama, kohe kui juhiluba taskus on. Olen isegi eksinud nii mõnigi kord.
Lähi+udu vaid siis, kui nähtavus on selline, et näppu ka ei näe suhu pista..
Eesmisi udukaid võib kasutada päeval sõitmiseks, aga mõnel autol on need paaris süttivad ja tagumised udukad niisama põleda ei tohi. Seda ka paljud ei tea, eriti vanemad jaapani autod, kus on lausa 2 udutuld taga..
Küllalt palju on ka 6000k xenonitega seiklejaid, kes ei ole viitsinud paika keerata või lihtsalt po*hui kõigest. Jah bemmimehed, ma mõtlen teid.. Kui oleks viitsinud kõiki neid aferiste pardakaamerast kokku korjata, siis oleks pool tunnikest idioote juba Youtubes... Mul on endal 3000K lähitules, paika keeratud ja mitte üks konn ei ole köhinud, ka mitte Politsei, kes noomis mind hoopis ebaseadusliku LEDbari eest ja tolle ma ka minema saatsin koheselt..
Olen samuti nõus, et paika keeramata tuli on veel hullem ja veel hullem, kui need üldse ei põle. Olen näinud autot, kus ees olid lähituled, taga vaid numbrituled..siis ühel hetkel oli vaja möödasõitu teha ja pilkases pimeduses tuli täiesti ilma tuledeta auto vastu. Hea, et prosed ees on, suutsin vältida ohtlikku olukorda ja nägin vastupeegelduvaid esitulesid... Ja siis need Silver Ükssilmad - ei teagi, kas tuleb motikas või poolpime, igaks juhuks püsin oma rajal.. Et tegelikult on autojuhi kohustus veenduda kõigis oma valgustite ja kõige muu töötamises enne sõitma hakkamist..aga nagu elu näitab, iga päev tuuakse mõni mõlkis auto treileri peal ja levinuim väide oli, et "ma ei näinud eessõitja piduritulesid" või "ta ei näidanud suunatuld".. :D
Rahu sõbrad, jõuluaeg ka tulemas, pakkige see saag ära ja saatke mõnele Kikimiki metsamehele. Ega siin see väljaelamine ja näpuga vehkimine ka tolku ei too, kes patustab, see patustab ja tal poogen, peaasi, et endal hea nähtavus on.
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas SvenR » 29 Nov 2017, 07:59

maasikas kirjutas:
SvenR kirjutas:Halva nähtuse defineerib ka ära nähtavus alla 300m mis on tingitud tihedast sajust vöi udust! Aga kui seadusi korralikult lugeda ei viitsi siis tulebki selline labane lahmimine!


Just Sven,kui sa seadusi lugeda ei viitsi, siis ära tule siia lahmima. Ma ei tea mis seal täpselt kirjas on, kuid sinu definitsioon ei ole õige. Fakt on see et kui on pime ja vihma sajab, võid seaduse järgi udukad sisse lükata. Seadus annab suhteliselt vaba valiku selles osas. Sinu väited siin autkoolidest ja lubade ostmisest käivad ainult su enda kohta.


Sa oled 1 nendest lootusetutest juhtumitest ja sinusuguste jaoks on mul bussil küljes lisatuled :D Seega on mul bussil 2x kaugtuled ja udukad sinusuguste tarbeks aga plaanis on panna lisatulede teised pirnid veel eraldi lüliti alla ja ka vool neile peale anda(kaua nad seal ikka niisama eksisteerivad) :idea:
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Kasutaja avatar
Wizard24
Kõva postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 22 Mär 2017, 23:59

Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Wizard24 » 29 Nov 2017, 09:31

Huumoriga öeldes: lugedes seda teemat ei peagi tsirkusesse minema :D
Volvo S60 2002a.
Peugeot 307 SW 2004a.
Ford Mondeo 1995a. Vanarauas
Opel Omega 1995a. Vanarauas
Ford Orion 1992a. Vanarauas

Ott09
Foorumi veteran
Postitusi: 654
Liitunud: 23 Aug 2012, 16:08

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Ott09 » 29 Nov 2017, 12:33

Öösel tegelikult mind küll häirivad ise monteeritud leidid ja udukad põlemas. Aga ei raatsi kohe teisele xenonit näkku kah keerata. Läheb veel oma ignorsntsuseses ähmi täis ja keerab minu rajale
2012-2014 1997 v70 2,5 tdi müüdud
2014- 2016 2003 v70 d5 pestav edition :) müüdud
2016- 2024 2009 xc70 heico sportiv müüdud
2024 - ...... 2014 v60 4x4

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Oldschool79 » 29 Nov 2017, 18:21

Ott09 kirjutas:Öösel tegelikult mind küll häirivad ise monteeritud leidid ja udukad põlemas. Aga ei raatsi kohe teisele xenonit näkku kah keerata. Läheb veel oma ignorsntsuseses ähmi täis ja keerab minu rajale


Mul sama suhtumine nende suhtes, kes sõidavad ühe tulega. Pimedas ei julge neile vilgutada, aga loodetavasti saavad ise ka aru.
mind jälle häirivad xenonid, eriti see külm sinine. Väga vastik on. Siis osadel vist tunduvad kaugtuled lõpuni sees olevat, no kuradi mitte midagi ei näe,nagu kotis sõidaks, teeserva vaatamine ei aita väga, sest siis jälle ei näe ette. Aga sõites tuleb just ette vaadata, niipalju kui võimalik. Põhiline, mida vaatan pimedas on see, et püsiks oma rajas, et siis teekattemärgistus ja helkurpostid, need on viimased ja ainsad abinõud, mis leevendavad pimestamise korral. Seetõttu hoian ka kiirust ca 80-90, mitte rohkem, (möödasõitu pimedas üldse ei tee, selleks peab olema kas aeglane traktor või hädapeatunud sõiduk, millel ohutuled põlevad, muud olukorrad on välistatud minu jaoks) sest tegelikult pimestamise hetkel võib ka metsloom või helkurita inimene ette hüpata ja seda momenti kardan kõuige rohkem. Mõned maanteed on laiemad, eriti need, milledel ristuva maanteega kõrvalteedel teelaiendid on. Sellistel on normaalne sõita. Kõrvalmaanteed aga vist on meetri või paari jagu kitsamad ja nendel teedel, kui keegi vastu tuleb, siis ei näe üldse midagi. Pöörad pea ära vaatad paremale aga ikka pimestab. Õnneks mõnel maanteel on ka teeservad mingi kriidiga tõmmatud joontega märgitud, abiks ikka. Üldiselt oleks lumi maas ja valge- tume kontrast, siis oleks lihtsam, aga nagu neetud, on viimased talved lumevabad ja nii on terve hooaeg nagu üks pikk pime sügis. Ahjah, olen prillikandja. Mõnes mõttes tundub, et prilliklaasid natuke leevendavad seda pimestamist, aga külm sinine xenon või kaugtuli, olgu Halogeen või mitte), häirivad väga. Lähi halogeenid tunduvad vähem häirivat. Kõige lihtsam on mul kohaneda normaalse kollase halogeeniga.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

maasikas
Kreisi postitaja
Postitusi: 412
Liitunud: 09 Dets 2007, 11:48

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas maasikas » 29 Nov 2017, 22:17

Liiwaannus kirjutas:Maasikas, siin sa eksid, sest nagu ise ütlesid, et ei tea, mis seal täpselt kirjas on. Svenil on siiski mu meelest õigus:
10) halb nähtavus on ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutine olukord, kui teel vaadeldavat objekti ei ole võimalik taustast eristada kaugemalt kui 300


Milles ma eksisin? On suur vahe kas SvenR poolt kirjutatud nähtavus alla 300 meetri või teel vaadeldava objekti eristamine 300 meetri kaugusel. Esimest on võimalik isegi mõõta, teine on täiesti subjektiivne hindamine.
Veel kord, seaduse järgi on suhteliselt vabad käed nende kasutamiseks pimeda ajal (Eestimaa sügis/talv/kevadel) seega kellegi sõimamine nende valesti kasutamise eest on suht kohatu. Aga eriti haige on SvenR jutt lubade ostmisest ja liikluseeskirja mitte tundmisest, arvestades veel seda et tegelase arvates tuleks vastu sõitvale autole täied peale tõmmata.
Sven, pane oma masinale neid tulesi ja vilesi külge palju tahad, kui kõik vastab seadusele, siis milles probleem? (muidugi kui sa kellegi teise pärast neid sinna topid siis on sul oma peas mingi tõsine probleem). Ja loe veel kord- ma väga harva kasutan ise udukaid, kuigi enamus kilomeetreid sõidan riigis kus nende kasutamine on küllaltki populaarne.

Kasutaja avatar
kaupz
Foorumi veteran
Postitusi: 1433
Liitunud: 08 Juun 2007, 08:37
Asukoht: Lääne-Harju vald
Kontakt:

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas kaupz » 29 Nov 2017, 22:50

maasikas kirjutas:
Liiwaannus kirjutas:Maasikas, siin sa eksid, sest nagu ise ütlesid, et ei tea, mis seal täpselt kirjas on. Svenil on siiski mu meelest õigus:
10) halb nähtavus on ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutine olukord, kui teel vaadeldavat objekti ei ole võimalik taustast eristada kaugemalt kui 300
Veel kord, seaduse järgi on suhteliselt vabad käed nende kasutamiseks pimeda ajal (Eestimaa sügis/talv/kevadel)
kas eesmärk on seadust väänata ja leida põhjendus sõita 24/7 lähituled+udutuledega ?
jah, need tuled Ei Pimesta kui on õigesti reguleeritud, aga mida suurem on pimedas vastu liikuv Hele Pind seda tugevam on Räigus, ebamugavus ja seda raskem on silmal pärast uuesti kohaneda pimedusega.
Räigus on aisting, mida kutsuvad esile nägemisvälja heledad alad; see võib avalduda kas diskomfort- või pimestusräigusena.
V70D5atm05chip + v70D5atm03 66+71Beetle +79T2 [exV70/2,5tdi/atm]
PiltPilt Veakoodi kustutamine VIDA-ga Keilas

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas Liiwaannus » 29 Nov 2017, 23:03

Maasikas, ilmselt olen loll nagu lauajalg, aga ei saa aru, et mis vahe seal on kas ma ei näe, et udus on 300m kaugusel objekt või ma ei suuda seda 300m kaugusel asuvat objekti udust eristada. Äkki selgitad rumalale seda erinevust.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

maasikas
Kreisi postitaja
Postitusi: 412
Liitunud: 09 Dets 2007, 11:48

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas maasikas » 29 Nov 2017, 23:11

Minu eesmärk ei ole mingit seadust väänata- lihtsalt loe mis kirjas on, pole eesmärk ei ole ka udutulede kasutamist propageerida, pole mul mingeid põhjendusi vaja, vastupidi. Lihtsalt jääb totaalset arusaamatuks kellegi sõimamine kui ta tegelikult käitub vastavalt lubatud normidel.

maasikas
Kreisi postitaja
Postitusi: 412
Liitunud: 09 Dets 2007, 11:48

Re: Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

PostitusPostitas maasikas » 29 Nov 2017, 23:16

Liiwannus, tule minuga kunagi koos purjetama, siis saad aru. Vahest pimedas majakat näed kilomeetrite kauguselt, veest välja ulatuvat kaljut 50 meetri kauguselt. Ja siis saad ka aru mida tähendab objektide eristamine ümbrusest.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist