Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Liiwaannus » 26 Jaan 2016, 02:24

Läksid see aasta alla Hankook Winter I Pike RS W419. Hind oli soodne tänu tutvustele. Valikul sai otsustavaks TMi testis kõrge koht ja töökoha kaudu saadud ülihea pakkumine. Rehviga olen rahul. Ei ole tähedanud miskit, mis häiriks. Kas ka letihinna eest... ei tea, võin olla vahel väga impulsiivne ostja. Teiste rehvidega raske võrrelda, kuna ei sõida eriti teiste autodega ja kui juhtungi, siis ei uuri rehve eriti, et mis marki vms. Enda varasematega raske võrrelda, sest eelmised olid oma elutsükli lõpus viimasel talvel... 4-5mm mustrit ja parimas seisus rehvil ehk 40% naeltest. Tegu oli siis Kelly rehvidega (mudelit ei mäleta), mis olid sisuliste vana GY UG400 mustriga.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Tags:

Kasutaja avatar
aibast
Volvo Club liige
Postitusi: 4194
Liitunud: 17 Juun 2005, 23:05
Asukoht: planeet Maa
Kontakt:

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas aibast » 26 Jaan 2016, 08:03

kärutan odavate Vallai naastudega - lamell on väga hea, lumes pidamist maa ja ilm, naastud hoiavad jää peal kinni ilma mingi küsimuseta. Ainus probleem müra. Kui selle välja kannatad on parimad rehvid millega sõitnud olen.
1987 Volvo Nilsson 740 "Tupsu"
2001 Volvo V70XC 2.4T

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas taavi » 26 Jaan 2016, 08:45

aibast kirjutas:kärutan odavate Vallai naastudega - lamell on väga hea, lumes pidamist maa ja ilm, naastud hoiavad jää peal kinni ilma mingi küsimuseta. Ainus probleem müra. Kui selle välja kannatad on parimad rehvid millega sõitnud olen.


kirjutan kahe käega alla. Endal tegin sellise triki, et ostsin ilma naastudeta vallaid ja lõin cargo naelad sisse. aga parim hinna ja kvaliteedi suhe tõesti. Hetkel teine aasta all, mõned naelad on ära kadunud, aga ma ei ole päris pensionär ka.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
-taf-
Kreisi postitaja
Postitusi: 464
Liitunud: 20 Veebr 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas -taf- » 26 Jaan 2016, 09:07

Nagu Liivaannus, otsustasin ka ise Hankook Winter I Pike RS W419 kasuks. Soodsama rehvi ja mugavama sõidu nimel otsisin veel 15-tollise pleki ka alla. Rehvijooksu leidsin ca 225.- eest (195/65 r15). Hindu võrreldes üllatas suur erinevus erinevate müüjate lõikes.
Rehv ise tundub olevat hinda väärt. Väike müra on ainult linnasõidul. Meeldib just see, et möödasõite ei pea kartma ja rehv on ka reavahetusel kindel.

Vallai protikate võimekust tean ka mina kinnitada. Olid need mõned aastad isa Audi 100 C4 all - mis on iseenesest väga hea läbivusega auto, kuid rehvid olid ka talveoludes väga asjalikud. Samas linnaoludes ma neid alla ei paneks - müra siledal asfaldil oli nagu propellerlennukil.

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas tnx » 26 Jaan 2016, 09:41

Mul on mingid Barumi naastud 4-ndat talve. Alguses olid normaalsemad, alates teisest või kolmandast talvest mürisevad nii kõvasti, et auto väriseb üle kere. Sügisel hoolduses öeldi, et mustrijääk ainult 6mm, viimane aeg välja vahetada. Naelad on 99% alles. Pidamine on normaalne.
Keegi siin enne kirus Daytonit, neid ühe talve kunagi kasutasin ja olin täitsa rahul. Korra õnnestus isegi ohtlikku olukorda sattuda ja sellest jäidki nagu kõige paremad mälestused, et libisemsie algus oli tajutav ja lahenemine sujuv.

Mihkel.
Foorumi veteran
Postitusi: 817
Liitunud: 01 Nov 2009, 11:44
Asukoht: Rõuge kant
Kontakt:

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Mihkel. » 26 Jaan 2016, 11:36

Master Nordic 3 nael R15 195/65, hind 37€ rehv

Juurdlesin mis ma juurdlesin, tegin valiku sellise see talv. Argumendiks odav hind ja juttude järgi hea pidamine. Viimases olen kinnitust saanud. Lobjakal libedust ei ole veel tundnud. Pidamine on igast asendist parem kui mitu talve sõitnud tuntud tegija. Ainukeseks miinuseks on pisukene pehmus külgsuunas ja pisut kõrgem rehvimüra (kõige rohkem vingusid selle üle vanade japside ja fordidega kulgejad, arusaadavalt :D ) Volvoga nii suurt muutust pole müras, mõni gramm suurem kui eelnevatel Continentali naeltel. Paksus pehmes lumes roomab ka hästi. Mina annaks hinnanguks neile 4+
Kui nii odavalt kätte antakse värske rehv kahe aastase garantiiga, siis julgeb nendega lõbutseda ka, ei pea kartma naelte pärast. Sai ka selle pilguga need võetud, et jäärada mõnuga saaks sõita! Tagaveduse turboka all siis need. Ja pole plaanis üle kahe-kolme hooaja ilmselt sõita

Eelmise talve kulgesin Nankang SV-2 peal, lamell, kuid kiirusindeks oli meeletult suur ja sellest ka ilmselt väga halb pidamine külmas ja jäistes oludes. Valitud said tookord seetõttu, et jäärajal sai neid kunagi proovitud ja mulje jäi väga hea. Kuigi minu omad olid ilmselt valede parameetritega, aga eks elu õpetab.
'88 760 V6 → '82 244 D24 → '97 V70 TDI → '97 S70 → '95 940 turrrbo → '04 S60 D5 → '01 V70 Bi-Fuel → '06 V70 AWD D5 → V70 2002 D5

855
142 '74

muganbeat
Foorumlane
Postitusi: 32
Liitunud: 05 Veebr 2015, 12:17

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas muganbeat » 26 Jaan 2016, 12:14

Enda Volvo S60 2.4 136kw alla panin see aasta Michelin X-Ice XI3 205/55R16. Rehvid head vaiksed ja pidamise üle ei ole saanud veel kurta. Kasutan neid alles muidugi esimest aastat ka, aga pole kordagi tekkinud tunnet, et pidamine hakkaks ära kaduma. Kannatab ka möödasõitu kenasti teha. Jooksu hinnaks tuli kusagil 420€.

Kasutaja avatar
arulage112
Kreisi postitaja
Postitusi: 319
Liitunud: 24 Mär 2013, 13:57
Asukoht: Tallinn-Jõgeva

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas arulage112 » 26 Jaan 2016, 13:17

Endal eelnev kogemus Vallai naastudega (195/65/R15) ja ühinen eespool kõnelejatega, et kõik oli hea va. müra :D
Nüüd liuglen kolmandat talve Sava Eskimo Stud naastudega (205/60/R16). Esimesed 2 talve olid väga super, nüüd hakkavad vaikselt väsimusmärke näitama ja ei ole enam päris uue rehvi pidamisega võrreldavad, kuid sellest hoolimata toimivad kenasti :) Mustrit oli enne praeguse hooaja algust ca 7mm (Sõitnud ca 25000km). Kokku puudu neljast rehvist 9 naela :)
Audi 100 2,3 1994 a - Müüdud
Audi A6 1,9 TDi 1997 a - Müüdud
Volvo V70 P2 D5 2005 a - Müüdud
Volvo V70 P3 2.4D 2007 a - Müüdud
Volvo V60 II D4 2019 a

Kasutaja avatar
arvin33
Kõva postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 21 Aug 2006, 17:53
Asukoht: Pärnu

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas arvin33 » 26 Jaan 2016, 13:26

Tagaveolisel on all Yokohama IG 55, teist talve ja hindeks ehk 4+, külmema ilmaga peavad paremini, sulaga kipub saba liputama, kuigi läbi AT pole nagu erilist väänet. Tööautol, mis esivedu ja Volvo sugulane on all ka teist talve Hankook i-pike 419 ja nende hinne oleks 5. Peavad nii külg- kui otsesuunas hästi, naelad ei kao ka vaatamata 400N/m väändele, mis tuleb läbi käsikasti. Eelmisel tööautol (bensiinimootoriga, olematu väändega samasugune esiveoline), olid GY UG arktic ice, need olid juhitavuselt uimasemad ja esimese talvega kadus esirehvidest u.25 naela. Ostetud nad kõik uuena ja järgmised valiks taas Hankook, hinna ja kvaliteedi suhe minu arvates parim neis kolmest.

Kasutaja avatar
ess80
Foorumi veteran
Postitusi: 519
Liitunud: 28 Nov 2010, 22:16

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas ess80 » 28 Jaan 2016, 13:59

Tööautol on all Continental IceContact 2 BD naastuga, maksid omal ajal üle 700€ jooks, 205/60/16 peaks mõõt olema. Naastu kohta küllaltki vaiksed, esimesel aastal oli pidamine väga hea, teisel talvel okei, praegune ehk kolmas talv jääb viimaseks. Muster muidu korralik ja naastud 95% sees. Uuena võis ainsaks miinuseks lugeda pidurdusteekonna jääl.

Volvol all Master Nordic 3 naastud, aga sõitnud olen nendega väga vähe, alla 1000km teid, mõned korrad jäärajal ja mõned korrad paksus lumes - ei oska nuriseda, müra jäi ka peale esimest paagitäit oluliselt vaiksemaks, jäärajal ja lumes pidas hästi, asfaldil on võib-olla natuke vedel. Uus prott esimesel talvel vähemalt sama hea, kui mitte parem, kui Conti teisel talvel ja kindlasti parem, kui Conti kolmandal talvel.

Talverallikal on all Master Nordic 2 195/65/15. Pidamine parem, kui Nordic 3-l, aga müra suurem. Hinna-kvaliteedi suhe väga hea, samas näiteks Opel Corsa all natuke liiga mürarikkad.

janar103
Foorumi veteran
Postitusi: 528
Liitunud: 19 Dets 2013, 14:43

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas janar103 » 28 Jaan 2016, 14:57

Volvo75 kirjutas:Aga kuna ise olen rahulik sõitja siis otsustasin müügimehe juttu uskuda ja ostsin täiesti uued 225/40 R18 talvekad tootjalt Salun. Küllalt lume ja jää km mõõtnud ja väga rahul...280 euri eest kogu jooks...no muidugi õnnestus ilma km-ta nad saada. Ja müra vähenes sisse sõites...hetkel kas olen harjnud või müra peaaegu olematu...makki ple autos juba 3 kuud olnud :D

Mul sama tootja (Sailun, kui täpne olla :))235/65/17. Vaiksed. olen rahul. 400.-/jooks.
MB A-class AMG style

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Iceman » 28 Jaan 2016, 17:07

940 sõidab Nokian HKPL 5 naastudega 205/55/R16 (ei ole üldse pretensioone, väga vaiksed, super). S60-l on Nordman 4 205/55/R16(Nokia säästubrand) naastud - pidamine jms on väga hea (HKPL4 muster jne), kuival asfaldil sõitmine natukene häirib. Aga hind kompenseerib selle. Töömasinale pandi see talv Michelin X Ice 3 mingid übernaastud :D (detsembris ostetud, toodetud 2015) - Need undavad vähemalt samapalju kuival asfaldil nagu Nordman´id, kui mitte rohkem. Muudes omadustes erilisi plusse ka pole tuvastanud. Seega ei saa aru, miks peaksin ostma tunduvalt kallimad Michelinid kui Nordman on sama hea.

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1120
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Klamber » 28 Jaan 2016, 19:59

Lumega sõidan XC all Sava Eskimo Stud 205/55R16-ga. Nendega olen küll ülirahul. Kui ilm sulaks läheb panen lamellid, juhtumisi on praegu teise volvo jooks üle. Ehk see naela müra ajab hulluks linnavahel kärutades, sellest tulenevalt olen ka lamelliusku. Maanteel on muidu ok.

Siin samas mitmeid kordi mainitud TM II koha omaniku Hankook IPike RSiga olen sõitnud Golfiga, ei leia et need midagi väga erilist oleks või on siis Golf niipalju kergem ja lumes ujub ringi. Sava tundub parem mulle, vähemalt värskes lumes. Ja Masteri naelte hinna/kvaliteedi suhet kiidaks ka kui kunagi nendega sõitsin. Tihti pole nad kõige paremini aint tasakaalus.

Ja noh kõige kohutavama kogemusena tooks välja need nn Kesk-Euroopa lamellid, mis tuleks eestis ära keelata, need on umbes nagu hiina suvekad M+S kirjad peal :D

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Volli » 29 Jaan 2016, 03:47

Sõitsin 7 viimast aastat HKPL5-tega, 195/65/15, ei saand nuriseda. 5 paari kulus, ees 3, taga 2. See hooaeg said alla SAVA Eskimo Stud-id, 205/65/15. Kogemus teiselt autolt nendega olemas ja täitsa head tundusid ja nii ongi. Körgus suvistega sama ehk rohkem lund mahub köhualt läbi kui ennem ja nii oli kah...3sotti, umbes, jooks.
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
soca
Kõva postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 12 Okt 2012, 06:15

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas soca » 30 Jaan 2016, 15:17

Krt ma pole siin pooltest markidest kuulnudki mis teil all on :D...Pole ka nii rikas, et täiesti uut jooksu soetada ning senini alati kasutanud kasutatud toodangut v.a ühed Nankangid. 10 aastase kogemuse jooksul ongi olnud kogemus nankangidega, HKPL5 ja hetkell all Continental Conticontact 6-d. Kuna need suht vanad margid võrreldes teistega mis siin välja toodi siis ma ei hakka pikemalt kirjutamagi.

Kokkuvõteks lihtsalt ütlen, et endale ka nendest kõige rohkem Hakad meeldinud. Nankangid üllatasid väga meeldivalt ja Conti jääb sinna vahele.

Vaadates viimaste aastate eesti talvesid siis naelu enam ei osta kah. See müra ikkagi võrreldes lamelliga ja lamell pehmem ja mugavam MINU MEELEST. Järgmiseks talveks prooviks ka siis mingi jooksu uusi osta.
Volvo V50 Summum, 2005

Tired of German tehcno?
Try some Swedish metal.
Volvo


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist