HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas Liiwaannus » 11 Sept 2014, 23:25

Naised saunas rääkisid, et sita UV filtriga xenon tapab reflektori ära :P
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas Mario_L » 12 Sept 2014, 08:41

KuldarA kirjutas:
Mario_L kirjutas:teile teadmiseks, iPhöön tuleb jah hiinast, kas seal on üks või mitu tehast, see mind ei huvita, Apple märgiga asjad on nagunii kõik ülemakstud vidinad, millega pole midagi peale hakata.
Ja samsungi ning sony telekad tulevad samuti ühest tehasest. Võtad sony teleka korpuse lahti - mis vastu vaatab - made by Samsung!
Isegi Nokia ei tooda enam soomes, vaid on ümber kolinud tehased Ungarisse, Taiwani.
See ei olnudki asja point, vaid see, et mõne asja puhul, kui raha on määrav faktor, ei ole mõtet heietada jutte, et kallim on alati parem.
"Hiinakaks" võid lugeda seda jama, mida müüakse riiulitel komplektina retrofitment tarbeks. Vot nood on ehtsad käkid ja veel hullemad on kodanikud, kes neid ostavad.



Ei tasu sõna võtta teemadel millest Sa midagi ei tea. Telekate puhul on maailmas jah kaks paneeli tootjat - LG ja Samsung. Telekas aga ei koosne ainult paneelist ja põhilise erinevuse pildikvaliteedis annab telekal kasutatav tarkvara, mis on igal tootjal enda arendatud. Seega võid osta Samsungi kõige odavama junni ja naerda nende üle kes kallima Philipsi ostavad näiteks, aga reaalsuses jääd kaotajaks Sina, kuna "samast tehasest" tulnud telekas ei näitagi nii head pilti kui teine.

Applet Samsungiga võrrelda on nagu võrrelda näiteks Volvot Renaultiga. Viimasel on ju kõik samad funktsioonid, aga ometi ei ole mugavus, kasutajasõbralikkus ja kvaliteet samast puust. Üks panustab kvantiteedile, teine kvaliteedile.

Xenonite juurde tagasitulles, siis olen ise mõlemaid kasutanud. Hiinakaid olen pidanud enda autodel ka uuesti vahetama, Osrami või Philipsi lampe pole pärast vahetust pidanud ise enam uuesti vahetama. Lisaks on Philipsi ja Osrami toodang kasutusel ka OEM lahendusena ja need kestavad üldjuhul aastaid, samal ajal põleb hiinakas läbi kiiremini.

Paraku, olen telekate valmistamise juures viibinud. Võin sulle tehase aadressi ja meistri nime ka anda, saad ka ehk liini manu..
Mitte midagi pole neil kahel erinev peale korpuse, niiet kalli Sony ostja peab pettuma. Jah, üks nüanss on, odavamad Bravia telekad on hoopis Philipsi 4xxx seeria telekad. Lihtsalt leiti võimalus, kuda saasta eest rohkem raha tagasi saada - paneme Sony märgi peale. Olin hea tükk aega seal poti ääres, niiet ära tule ütlema, mida ma tean või ei tea.

Xenon lambi puhul mängib ka paigaldus rolli. Aga nagu öeldud, enamik "hiinakaid" on mingil põhjusel pealiinilt maha praagitud, kas siis kupli kuju või niidi pikkus või mingi plastikuserva vale mõõt või siis D1x lampide puhul ploki viivitus - a la ei sütti nii kiiresti, valguse värv ei ole päris õiges spektris.. kokku on 39 kvaliteedinõuet, millele toode peab vastama - 5 vea puhul praagitakse ära. Iga lamp läbib ka sissetöötamise tsükli. Ju siis on läbipõlemisega seonduv lihtsalt kas hermeetilisuse probleem või miski muu. Ei ole välistatud ka auto poolsed vead. Ennegi nähtud, kuda maki ühendamisega kasvatati esitulede võimsust sedasi, et lambid järjest minema hakkasid. Oskamatud suudavad kõike. :)
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas KuldarA » 12 Sept 2014, 09:40

Mario_L kirjutas:
Paraku, olen telekate valmistamise juures viibinud. Võin sulle tehase aadressi ja meistri nime ka anda, saad ka ehk liini manu..
Mitte midagi pole neil kahel erinev peale korpuse, niiet kalli Sony ostja peab pettuma. Jah, üks nüanss on, odavamad Bravia telekad on hoopis Philipsi 4xxx seeria telekad. Lihtsalt leiti võimalus, kuda saasta eest rohkem raha tagasi saada - paneme Sony märgi peale. Olin hea tükk aega seal poti ääres, niiet ära tule ütlema, mida ma tean või ei tea.

Xenon lambi puhul mängib ka paigaldus rolli. Aga nagu öeldud, enamik "hiinakaid" on mingil põhjusel pealiinilt maha praagitud, kas siis kupli kuju või niidi pikkus või mingi plastikuserva vale mõõt või siis D1x lampide puhul ploki viivitus - a la ei sütti nii kiiresti, valguse värv ei ole päris õiges spektris.. kokku on 39 kvaliteedinõuet, millele toode peab vastama - 5 vea puhul praagitakse ära. Iga lamp läbib ka sissetöötamise tsükli. Ju siis on läbipõlemisega seonduv lihtsalt kas hermeetilisuse probleem või miski muu. Ei ole välistatud ka auto poolsed vead. Ennegi nähtud, kuda maki ühendamisega kasvatati esitulede võimsust sedasi, et lambid järjest minema hakkasid. Oskamatud suudavad kõike. :)



3a tööd Philpsi telekate tootejuhina andis mulle üsna hea ettekujutuse kuidas ja kus neid kokku pannakse ja võin 100% väita, et Sonyga ühes tehases seda ei tehta. Siinjuures ma ei räägi paneelide tootmisest vaid telekate komplekteerimisest ja seadistamisest.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

tallaploomi
Foorumi veteran
Postitusi: 528
Liitunud: 27 Juul 2011, 23:27
Asukoht: Haapsalu

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas tallaploomi » 12 Sept 2014, 21:48

Liiwaannus kirjutas:Naised saunas rääkisid, et sita UV filtriga xenon tapab reflektori ära :P


Naised on saunas päris palju rääkinud,et hiina xenonid lähevad liiga kuumaks ja see tapabki tule seest ära.
H,s80-2007-d5-136kw

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas SvenR » 13 Sept 2014, 08:09

100% xenonid on pärit Hiinast! (tõlkimatu rõve sõim) on odav hiinakas!
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

tallaploomi
Foorumi veteran
Postitusi: 528
Liitunud: 27 Juul 2011, 23:27
Asukoht: Haapsalu

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas tallaploomi » 13 Sept 2014, 09:17

Selles keegi ei kahtlegi,et firmamärgiga xenon pirne toodetakse hiinas,väga paljud asjad tulevad hiinast,mina mõtlen ikka hiina xenoni all odavat no name saasta mis hiinas toodetud ja kuskil keldris kokku keeratu,teine asi on originaal asjad.

Orig.ja vuffel asjad on kaks täiesti eri asja ja ei tule kindlasti mitte yhest ja samast tehasest ja sama liini pealt.
Ühelt ja samalt maalt jah.
H,s80-2007-d5-136kw

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas SvenR » 14 Sept 2014, 14:53

Kui koosteliine on vaid 3 siis kus kohast need nn. vuhvlid tulevad? Keegi põlve otsas teeb jupid valmis ja söögilaul paneb jupid kokku?
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

-V-
Foorumlane
Postitusi: 38
Liitunud: 09 Dets 2013, 01:01
Asukoht: Kuressaare

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas -V- » 17 Sept 2014, 22:48

Ma olen endal ees pargid ja udukad, taga pargid (4 pirni) LED'ide vastu vahetanud..

Pirnid on sellised..
Esimesed Pargid ja Gabariidid:
Pilt

Tagumised:
Pilt

Udukad:
Pilt

Vahetuse põhjus ei ole ilu eesmärgil, vaid pigem voolu kokkuhoid :D
Kuna Mul on tulede lüliti veidi ümber ehitatud - nii, et kui tulede lüliti on 0 asendis, siis süüte sisse keeramisel ei lähe mitte Xenon lähituled põlema vaid udukad + pargid. (Kui lähituled tööle panna, kustuvad udukad automaatselt ära)
siis LEDidega on voolutarbimine oluliselt väiksem, seega koormab vähem akut.

Paar pilti ka:
Pilt

Pilt

Pilt

Piltidel paistavad esimesed pargid millegipärast eredamad, kui need tegelikult on.
Udukad on piisavalt tugevad, et päevasel ajal on autot suht kaugelt märgata, aga mitte nii ergud, et hämaral ajal vastutulijaid häiriksid.
tagumised on umbes sama tugeva valgusega, kui originaal pirnid, aga veidi "säravamad"
Volvo V50 2009 100kW PowerShift A/T

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2872
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas allan » 17 Sept 2014, 23:22

-V- kirjutas:Ma olen endal ees pargid ja udukad, taga pargid (4 pirni) LED'ide vastu vahetanud..
Vahetuse põhjus ei ole ilu eesmärgil, vaid pigem voolu kokkuhoid :D
Kuna Mul on tulede lüliti veidi ümber ehitatud - nii, et kui tulede lüliti on 0 asendis, siis süüte sisse keeramisel ei lähe mitte Xenon lähituled põlema vaid udukad + pargid. (Kui lähituled tööle panna, kustuvad udukad automaatselt ära)
siis LEDidega on voolutarbimine oluliselt väiksem, seega koormab vähem akut.

Kuidas pirnide errorid lahendasid ja mis valemiga pargid+udu automaatseks said?
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas SvenR » 18 Sept 2014, 07:46

Turul on juba ammu pirnid mis erroreid ei viska sisse :idea:
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

-V-
Foorumlane
Postitusi: 38
Liitunud: 09 Dets 2013, 01:01
Asukoht: Kuressaare

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas -V- » 18 Sept 2014, 08:21

allan kirjutas:Kuidas pirnide errorid lahendasid ja mis valemiga pargid+udu automaatseks said?

Tegin selle kohta kunagi õpetuse ka:
viewtopic.php?f=16&t=32861

Udutule pirnid on tavalised 10 eurised eBay'st
http://www.ebay.co.uk/itm/281411791106
Ühtegi errorit ei ole.

Veidi valgemas tehtud pilt ka.
Pilt
Volvo V50 2009 100kW PowerShift A/T

Kasutaja avatar
evald112
Foorumi veteran
Postitusi: 1370
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:58

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas evald112 » 18 Sept 2014, 08:27

-V-, kas tagatuled roosaks ei lähe kui külma valgusega elemendi sisse paned? Mul endal läks, seepärast pole julgenud neid panna.

Ja kuidas kiisusilmad ees paistavad? On ühtlased jutid või ikka keskel eredam ja äärtes tuhmim? Olen siin erinevaid variante proovinud ja ideaalset lahendust pole veel leidnud.

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2872
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas allan » 18 Sept 2014, 08:47

Ma ei ole küll eriti asjasse süvenenud, aga kas need errorivabad ledid ei ole takistiga ja seetõttu ka sarnase voolutarbega? Lihtsalt tekkis küsimus seoses voolusäästuga.
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

-V-
Foorumlane
Postitusi: 38
Liitunud: 09 Dets 2013, 01:01
Asukoht: Kuressaare

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas -V- » 18 Sept 2014, 09:43

Ees triibud ikka päris ühtlased..
Ja tagumised on ilusad erk punased.
Uduka pirnid panin enne paigaldamist toitebloki järgi, et testida, ega need kuumaks ei lähe.. Ja siis tarbisid 14, 2 voldi juures alla poole ampri.. Seega mingit koormus takistit seal küll ei ole.
Juu selle ahela koormust siis ei kontrollita.
Volvo V50 2009 100kW PowerShift A/T

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2872
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: HID Xenon/LED/halogeen ja muu lambiteema

PostitusPostitas allan » 18 Sept 2014, 10:26

-V- kirjutas:Ees triibud ikka päris ühtlased..
Ja tagumised on ilusad erk punased.
Uduka pirnid panin enne paigaldamist toitebloki järgi, et testida, ega need kuumaks ei lähe.. Ja siis tarbisid 14, 2 voldi juures alla poole ampri.. Seega mingit koormus takistit seal küll ei ole.
Juu selle ahela koormust siis ei kontrollita.


Mõtlesin just ääretulesid.
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist