mootori vahetus

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Ööbik
Kreisi postitaja
Postitusi: 319
Liitunud: 22 Aug 2013, 11:00
Asukoht: Põlva/Tallinn

mootori vahetus

PostitusPostitas Ööbik » 05 Mär 2014, 23:21

Tervitused,

vaatan siin osad vennad väga tuttavad teemaga ja oskavad kindlasti aidata vastustega. Paremal juhul mootoreid vahetatakse iga hooaeg :)

Kuidas saada hakkama ARK'iga, ümberregistreerimisega? Mida on ju vaja teha kui ikka on pandud hoopis teine loom peale mis tuleb ilmselgelt välja siis kui hakatakse heitgaase mõõtma :)

Ma saan aru, et kui asendatakse mudelil mootor mingi teise mootoriga mis sellele seeriale on tehasest ka peale tulnud siis ei ole häda nagu miksit, pääseb paberivahetuse lõivuga? Ala 200 seeria B200FT asendad B230f'ga vms.

Kuid kui nüüd kütad kerele peale mootori mis ei ole sellele seeriale tehases kunagi peale lükatud? Ala näiteks Amazoline V8,R6 vms.
Ma loen maanteeameti lehel, et siis justkui tuleks rämedamal kombel eurosid neile lagedale lüüa, et neide ekspertide vaeva kompenseerida mis lisatööle läheb? Pmt uue tüübikinnitusega siis nad peavad lagedale tulema vms...

Tänud!
745 GLT B234F 88 - 944 GLE B230F 92 - 945 Polar B200FT 95 - v50 Summum 2.0D 2010

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4759
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: mootori vahetus

PostitusPostitas ants » 05 Mär 2014, 23:58

Ööbik kirjutas:Tervitused,

vaatan siin osad vennad väga tuttavad teemaga ja oskavad kindlasti aidata vastustega. Paremal juhul mootoreid vahetatakse iga hooaeg :)

Kuidas saada hakkama ARK'iga, ümberregistreerimisega? Mida on ju vaja teha kui ikka on pandud hoopis teine loom peale mis tuleb ilmselgelt välja siis kui hakatakse heitgaase mõõtma :)

Ma saan aru, et kui asendatakse mudelil mootor mingi teise mootoriga mis sellele seeriale on tehasest ka peale tulnud siis ei ole häda nagu miksit, pääseb paberivahetuse lõivuga? Ala 200 seeria B200FT asendad B230f'ga vms.

Kuid kui nüüd kütad kerele peale mootori mis ei ole sellele seeriale tehases kunagi peale lükatud? Ala näiteks Amazoline V8,R6 vms.
Ma loen maanteeameti lehel, et siis justkui tuleks rämedamal kombel eurosid neile lagedale lüüa, et neide ekspertide vaeva kompenseerida mis lisatööle läheb? Pmt uue tüübikinnitusega siis nad peavad lagedale tulema vms...

Tänud!


Sa pead kõigepealt nendega ühendust võtma ja oma projekti neile tutvustama.
Siis nad ütlevad Sulle mis Sa tegema pead või teha ei tohi.
745 GL ´91; LR90 ´87.

hawker
Kõva postitaja
Postitusi: 119
Liitunud: 05 Dets 2011, 22:04

Re: mootori vahetus

PostitusPostitas hawker » 09 Mai 2014, 00:27

Kui tahad Amazonile võimsamat mootorit, mida pole sellele mudelile pandud, siis arvestatakse nii, et selle mudeli kõige võimsamast mootorist võib paigaldatav mootor teatud hulk protsente võimsam ja raskem olla. Oli vist vastavalt 30 ja 20 %. Silindrite arv ei mängi rolli, aga raamile ei tohi sisselõikeid teha.
Enne tuleb ümberehituse avaldus vormistada. Kui töö tehtud, siis ekspertiis. Mul ei maksnud tüübikinnituse omistamine midagi, aga siis oli tegemist MS2 kategooriaga.

Kasutaja avatar
aibast
Volvo Club liige
Postitusi: 4194
Liitunud: 17 Juun 2005, 23:05
Asukoht: planeet Maa
Kontakt:

Re: mootori vahetus

PostitusPostitas aibast » 09 Mai 2014, 14:31

https://www.riigiteataja.ee/akt/116062011008?leiaKehtiv
Loe läbi mootorsõiduki tehnonõuded. Seal on erinevad lisad, mis vastavalt sõiduki registreerimise ajale ja valmistusaastale nõudeid reguleerib.
1987 Volvo Nilsson 740 "Tupsu"
2001 Volvo V70XC 2.4T


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist