AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
junga
Foorumi veteran
Postitusi: 558
Liitunud: 20 Veebr 2013, 13:16
Asukoht: Tartu

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas junga » 02 Veebr 2017, 17:57

Keegi võiks panna võrdluseka video linnas öösel ja päeval tehtud ,, GoPro ga ...Kas auto nr. on loetavad vastutulevatel autodel?

Kasutaja avatar
kaupz
Foorumi veteran
Postitusi: 1433
Liitunud: 08 Juun 2007, 08:37
Asukoht: Lääne-Harju vald
Kontakt:

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas kaupz » 02 Veebr 2017, 21:15

pimedas naljalt numbrei ei loe, hea kui õnnetuse korral on näha et sa olid oma sõidusuunas.

kätte sain video, hea põhjus omada GPS kiirusega kaamerat :

https://www.facebook.com/pealtnagija/po ... 9374052393
ETV Pealtnägija 23. mai 2016. a. ·
Kas tõesti on võimalik, et politsei trahvib kiiruse ületamise eest kogemata valet autojuhti? Müügiesindaja Toivo saatis meile video oma pardakaamerast, mis tehtud 10. mai lõuna paiku Tallinn-Narva maanteel. Videost on näha, et politsei peab ta kinni umbes kaks kilomeetrit pärast video algust, ehkki vahe tema eesoleva valge mikrobussiga pigem suureneb kui väheneb. Kinnipidamise põhjus olevat liigne kiirustamine ja Toivo sai ka trahvi, sest politsei väitel sõitis ta 90-alas kiirusega 119 km/h ning trahvisummaks kujunes 125 eurot. Esialgu ei julgenud Toivo politsei mõõtmistulemust kahtluse alla seada, aga kodus videosalvestist üle vaadates selgus, et ta sõitis tegelikult lubatu piires. Toivo sõnul tunnistas ka politsei hiljem oma eksimust ja läinud nädalal vaidlustas ta trahvi Viru maakohtus. Küllap selgub tõde kohtusaalis, aga omalt poolt paneme kõigile südamele, et kui olete endas raudkindel, ärge kartke seda välja öelda, sest nagu näitas Pealtnägija hiljutine taatlemisskandaal number kaks, töötavad ka politseis inimesed ja kõik võivad eksida. Eelolevaks suveks aga väike palve – sõitke ettevaatlikult!
https://www.youtube.com/watch?v=d4UxCDQu9Wk


https://www.facebook.com/Toivo.Vaagen/p ... 5192093209
Toivo Vaagen
19. oktoober 2016. a. ·
Nii lõppes 10. mail Eesti Politsei poolt mulle ekslikult kiiruseületuse trahvi vaidlustamine. Soovitus kõigile - muretsege endale pardakaamera!
Kahjuks on see nii, et selle jama maksab kinni paraku Eesti riik
RESOLUTSIOON
Juhindudes väärteomenetluse seadustiku (VTMS) §-st 23 ja § 132 p-st 3, kohus otsustas:
1. Tühistada Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri 10.05.2016. a kiirmenetluse otsus väärteoasjas nr 2330,26,001982, millega karistati Toivo Vaagenit LS § 227 lg 2 järgi rahatrahviga 30 trahviühikut, s.o 120 eurot.
2. Lõpetada väärteomenetlus VTMS § 29 lg 1 p 1 alusel, juhindudes VTMS §-st 2 ja KrMS §-st 301.
3. Menetlusaluse isiku Toivo Vaageni kaebus rahuldada.
4. Mõista Eesti Vabariigilt Toivo Vaageni (arvelduskonto EE8010..........) kasuks välja 300 (kolmsada) eurot valitud kaitsjale makstud tasu katteks.
5. Määrus menetluskulude hüvitamiseks saata täitmiseks Riigi Tugiteenuste Keskusele.
https://www.youtube.com/watch?v=d4UxCDQu9Wk
Ja siin siis on näha, kuidas ma kihutasin 119km/t ( trahv 120 eurot )
V70D5atm05chip + v70D5atm03 66+71Beetle +79T2 [exV70/2,5tdi/atm]
PiltPilt Veakoodi kustutamine VIDA-ga Keilas

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Tanel313 » 05 Veebr 2017, 13:46

Soovitavalt mitte Prestigiot küll, eelmises töökohas oli 50+ veoautol peal ja ainult üks häda, põhiliselt tapsid mälukaardi ära paari päevaga. Ise sain Prestigio üle-eelmisteks jõuludeks ja korralikult töötas vb kaks nädalat. Kahjuks tsekk kadund ja sai lihtsalt prügisse teine.

Kasutaja avatar
SinineVagun
Foorumi veteran
Postitusi: 752
Liitunud: 14 Sept 2011, 21:30
Asukoht: Järvamaa

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas SinineVagun » 05 Veebr 2017, 19:00

Kui sa nüüd räägid, siis meenub, et ka minu Prestigio seisab toas kuskil kapis sellepärast, et mälukaart läks nässu. Sai uus kaart ka ostetud, aga läks enne fotokasse ja sinna see kaamera jäigi. Mul toimis umbes aasta, selle ajaga lühenes seadme niigi lühike aku kestvusaeg veel kuskil kaks kolmandikku, käima läks, aga filmida väga enam ilma juhtmeta ei kannatanud.
V70 2,5TD ´99
940 ´94 2,3b :arrow: MÜÜDUD
V70R AWD ´03 :arrow: MÜÜDUD
XC90 V8 MY´07 Executive
C70 D5 '07

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Traktorist » 05 Veebr 2017, 19:51

Ma sebisin ka odavama otsa Prestigio, nüüd 2 kuud peal olnud. Maksis 30e ja päevavalges v siis hästi valgustatud teel ajab asja ära. Samas külma ei kannata ja pidevalt ei tunnista mälukaarti, vaja see välja võtta ja tagasi panna, eriti peale seismist külmas.
Tanel313 kirjutas:Soovitavalt mitte Prestigiot küll, eelmises töökohas oli 50+ veoautol peal ja ainult üks häda, põhiliselt tapsid mälukaardi ära paari päevaga. Ise sain Prestigio üle-eelmisteks jõuludeks ja korralikult töötas vb kaks nädalat. Kahjuks tsekk kadund ja sai lihtsalt prügisse teine.


Mismõttes see mälukaarti sööb?
sai see rohkem hädapärast muretsetud.
Plaanis osta Alist mingi selline FULL HD kaameraga peegel, kas nendega on kellegil kogemusi?
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Oldschool79 » 05 Veebr 2017, 22:06

pakuks alternatiivi- ei tea, kuidas küll suudab asendada, aga päevasel ajal saaks kasutada ju telefoni tagumist fotoka kaamerat? selleks tuleb muidugi kinnitada telefon nii, et kuidagi vaatevälja ei piiraks, sest ma ei usu, et tänapäevase nutitelefoni kaamera nendest hiina 20 euristest sõidukaameratest kehvem on.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

ddig
Foorumi veteran
Postitusi: 1439
Liitunud: 19 Veebr 2006, 10:30
Asukoht: Tallinn - Pärnu

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas ddig » 06 Veebr 2017, 09:34

Mul on ühes autos Prestigio 545 (ilma gps-ta) ning otseselt ei oska midagi ette heita. Nõme on ainult see, et juhet ei saa läbi klaasikinnituse ühendada ning kui aku tühjaks saab, siis on paar korda seadistused ära unustanud. Muidu toimib ja pilt on talutav. Ca kuu aega olen hetkeseisuga kasutanud.

Teises autos on TrueCam A6 ning see on omadustelt juba tüki maad ägedam (ca 2x kallim ka) ja pilt on ka parem. Hea on see, et toite saab ühendada läbi klaasikinnituse ning komplektis on ka tagumine kaamera (hetkel veel paigaldamata). Nõme on see, et ka seda olen pidanud korra üle seadistama. Esimese hooga sai mälukaart täis/lukku kirjutatud, sest G-sensor oli liiga tundlikuks häälestatud.
Nüüd: 960 B204FT ´91; 960 ´92; 965 ´96; 945 B230FT ´96; 960 '96; V90 ´97
Enne: 244 B21E ´78; 740 B234F ´90; 945 B200FT ´95; 960 B6304S ´95; 965 B6304F ´91; 965 '96; 960 Executive ´96

Kasutaja avatar
aLLaN86
Foorumi veteran
Postitusi: 571
Liitunud: 03 Veebr 2013, 22:31

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas aLLaN86 » 06 Veebr 2017, 09:40

Olen Sony Xperia Z2(tagumine kaamera 20,7MP) katsetanud selleks ning ei olnud rahul - võibolla oli viga mingites kaamera seadetes (pildistabilisaatorid vms) aga pilt ujus/värises korralikult sesoses vibratsiooniga mis sõites tekib, oli küll korralikult kinnitatud aga pärast videot vaadates oli see küll alla igasugust arvestust, kaadrisagedus oli kõikuv/sünkroonist väljas. Katsetasin erinevaid tasuta DVR rakendusi aga 100% toimivat ei leidnud, vbolla tasuta äppide viga, lõin käega ja ei viitsinud rohkem jamada.

Plaan on soetada Aliexpressist, kas siis "GS90C" mudel, olen seda ise katsunud ja proovinud, tuttava oma (u. pool aastat tagasi, hind oli siis u.55€) ning jäin enam kui rahule, gps toimis korralikult, 1920x1080 resoga 60 fps salvestus, 2304x1296 resoga 30 fps on igati ok, öine pildikvaliteet tundus samuti parem kui nendel lampidega kaameratel ja külmadega pole erroreid esinenud. Teiseks valikuks "GS98C", vist on väike versiooni uuendus vms. Mõlemad on Ambarella kiibistikuga, mis omast kogemusest tundub olevat küll parem kui Novatek. Selle kiibistik ei kõlba kuhugi, mis on ka Prestigio kaameratel, olen mitme selle sisuga kaameraga kokku puutunud ning surevad varakult maha, hävitavad korduvalt SD-kaarte vms.

Endal oli kunagi GoClever Titanium GPS(mu teada ka Novatek või mingi analoogne tootja), kasutada sain u. aasta, siis suri täiesti maha, mälukaarte kulus selle aja jooksul 3(kõik lõpus pekkis), esimese paari kuuga hakkas lagunema lukusti ja väsis magnet kaamera hoidikus(kaamera kukkus korduvalt juhtme otsa rippu, kuna ei suutnud enam vastu panna T4 kiirendusel tekkivate G-jõududega). Seda põhjustas see, et pidin igapäevaselt ära kakkuma sest talvel ei hakanud külmaga(polnud isegi pakast vaja) kaamera tööle v siis ei laadinud sd-kaarti, lõpuks gps ei tominud igapäevaselt, lisaks aku juhtmed tulid jootekohtadest lahti, lappisin uuesti kokku kuid siis tuli laadija pesa kaamera sees oleva plaadi küljest lahti ning viskasin kaamera sahtlisse ära, mõtetu raha raiskamine oli.
'13 Volvo S80 T6 (MY14)
'98 Volvo S40 T4
'99 Mitsubishi Galant 2.0
'96 Mitsubishi Lancer 1.6
'82 Opel Ascona C 1.6

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Traktorist » 06 Veebr 2017, 12:55

Oldschool79 kirjutas:pakuks alternatiivi- ei tea, kuidas küll suudab asendada, aga päevasel ajal saaks kasutada ju telefoni tagumist fotoka kaamerat? selleks tuleb muidugi kinnitada telefon nii, et kuidagi vaatevälja ei piiraks, sest ma ei usu, et tänapäevase nutitelefoni kaamera nendest hiina 20 euristest sõidukaameratest kehvem on.

See on tõepoolest ainult alternatiiv kui kaamerat vaja kuid mingil põhjusel pole. Vanasti kasutasin vanemat Nokia nutikat 5100express music või midagi sellist. Asja ajas ära, aga kasutusmugavus oli suht null-iga kord sisse pidi lülitama ja välja eraldi kui sõit läbi. See mudel sobis hästi originaal hoidikusse niimoodi, et kaamera objektiiv jäi vabaks. Samas suht kehva ja värisev pilt + veel, et lainurk puudus ja kui korraks poodi läksid v midagi, siis pidi ju kaasa haarama iga kord, autokaamerat ehk kusagil parklas kohe haarama ei hakata, aga telo järele minnakse küll. Aga hädaga ajas asja ära.
Nagu aru saan, siis androidiga nutikale saab äpi mis teeb telefoni kaamerast autokaamera? Siin sama probleem, et leida hoidja mis. objektiivi ei varjaks ja puudub lainurk. Aku sööb ka kiiresti utiili kui koguaeg kasutada.

Ise olen mõelnud, et peaks hankima 2 kaamerat millel mõlemal ka tagumise kaamera võimalus. 1ette,teine taha ja "tagakaamerad" kuidagi külgedele filmima. siis oleks pea 360 kaetud ja süda rahul :rolls eyes:
Viimati muutis Traktorist, 06 Veebr 2017, 23:17, muudetud 1 kord kokku.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Tanel313 » 06 Veebr 2017, 21:48

Traktorist kirjutas: Mismõttes see mälukaarti sööb?


Keerab perse lihtsalt. Ei aita format ega midagi. Mul rekord oli vist nädalaga kolm kaarti, täiesti tutika kaameraga. Pilt neil iseenesest selline: https://vid.me/FC4N

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Mario_L » 12 Veebr 2017, 11:02

DOD LS360W. Sony Exmor kaamera küljes ja pilt on väga ilus, kui Class 10+ kaart sees. Hind on ka muidugi teine, selle raha eest saaks mingi 2-3 Prestigiot. :D :D
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Marcola
Foorumlane
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Sept 2015, 11:11

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Marcola » 24 Veebr 2017, 08:34

Prestigio (ei mäleta mudelit kahjuks) ainuke häda minu kogemuse põhjal oli see, et umbes poole aastase kasutamise järel tahtis aku korpusest välja paisuda. Lõpuks enda ja teiste ohutuse pärast viskasin välja. Mine tea millal plahvatab. Kuidas teistel kaameratel sellega lood on?

Kasutaja avatar
allm
Foorumlane
Postitusi: 27
Liitunud: 28 Juul 2013, 19:18

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas allm » 24 Veebr 2017, 12:15

Kunagi sai mingit Prestigio RoadRunnerit kasutatud aga too oli ülim saast. Maksis miski 60-70eur vahel.
Praegu olen kasutanud seda - http://www.ringautomotive.com/uk/produc ... am-RBGDC50 ja olen väga rahul!
Volvo V70 D5 151kw 2010 Müüdud!

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Oldschool79 » 17 Sept 2017, 15:37

Marcola kirjutas:Prestigio (ei mäleta mudelit kahjuks) ainuke häda minu kogemuse põhjal oli see, et umbes poole aastase kasutamise järel tahtis aku korpusest välja paisuda. Lõpuks enda ja teiste ohutuse pärast viskasin välja. Mine tea millal plahvatab. Kuidas teistel kaameratel sellega lood on?



Hea küsimus! Ise plaanin samuti kaamera muretseda ja lugedes teiste kogemusi ning vaadates pilte netis,millistes kotikestes on tegelikult pardakaamerate akuelemendid, siis otsustasin , et kui panen kaamera, siis ilma akuta(on olemas ka selliseid) otse aku 12V ahelasse. googeldamisena tundub, et selleks tuleb kasutada hardwire meetodit, ehk ühendada kaamera kaitsmeplokis mõnele ohutumale kaitsmele nagu Raadio või sigaretisüütajaoma.

Kas kellelgi on Hardwire meetodil autokaamera paigaldamise kogemust?
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Margus_
Foorumi veteran
Postitusi: 567
Liitunud: 06 Mär 2012, 22:23

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Margus_ » 19 Sept 2017, 08:58

Endal just hiljuti ühendasin Mobiuse kaamera tagumise sigaretisüütaja juhtmetesse. Vahele panin siiski ka USB adapteri, et vajadusel saaks voolu tagant tõmmata. Kuna tegu diisliga, siis eelsüüte tsükkel ajas antud kaamera igatahes lolliks. Süüde sisse, kaamera saab voolu ja hakkab salvestama. Peale seda käivitama hakates, katkeb korra vool ja taastub kohe. Selle vastu tellisin viitega relee, mis vastavalt seadistusele nt 10 sekki "voolu kinni hoiab". Pole veel kohale jõudnud, niiet seni tuleb käsitsi juhe välja tõmmata. Endaomal on samuti aku välja visatud ja kondekas asemele pandud. Peaks suutma nädala jagu voolu sees hoida, et kuupäev valeks ei läheks.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist