Mida arvate naastrehvide keelamisest?

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Demis
Foorumi veteran
Postitusi: 1250
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:08
Asukoht: GSM 534 86974
Kontakt:

Mida arvate naastrehvide keelamisest?

PostitusPostitas Demis » 28 Veebr 2007, 19:29

Ähvardatakse keelata naastrehvide kasutamine Eestis. Kuidas ise suhtute sellesse?
Ma ise sõidan sellel aastal esimest korda lamellidega. On küll tipp klassi kuuluvd aga meie kliimas on teinekord vaja ikka rohkem haarduvust. Seega tulevaks talveks vahetan lamellid taas UG500 naastrehvide vastu.
Point: jäägu see ikka igaühe enda teha milliseid rehve kasutab.

D.

sipelgas
Foorumi veteran
Postitusi: 791
Liitunud: 17 Mär 2006, 19:40
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas sipelgas » 28 Veebr 2007, 19:34

Poolt, aga siis tuleks teha suuri muudatusi teehoolduse vallas ja liikluskultuur peaks samuti arenema.

Ise sõidan lamellidega ja naaste ei pane kunagi alla.

VonSten
Foorumlane
Postitusi: 87
Liitunud: 28 Mär 2006, 23:28
Kontakt:

PostitusPostitas VonSten » 28 Veebr 2007, 19:41

Suhteliselt erapooletu. Keelaku ära või ärgu keelaku ise üldiselt naastudega ei sõida. Ei näe erilist vahet. Paljukest Eestis ikka sellist lausjääd on kus naastu eelised kasuks tulevad. Põhimaanteed ja linnatänavad reeglina ikka puhtad ja seal pole mõtet naastudega põristada.
Need üksikud hetked kui tõesti on kiilasjää või väga libe tuleb lihtsalt ise mõistlik olla ja vähe rahulikumalt võtta.
90% ajast on Tartu maantee kus peal mina sõidan ca 90% sõitudest selline, et naastuga on pigem ohtlikum kui ohutum sõita - märja asfaldi peal on palju libedam naastuga.

P.S. Paari päeva pärast võib suverehvid alla panna. :twisted:

Kasutaja avatar
Demis
Foorumi veteran
Postitusi: 1250
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:08
Asukoht: GSM 534 86974
Kontakt:

PostitusPostitas Demis » 28 Veebr 2007, 19:48

VonSten kirjutas:Paljukest Eestis ikka sellist lausjääd on kus naastu eelised kasuks tulevad. Põhimaanteed ja linnatänavad reeglina ikka puhtad ja seal pole mõtet naastudega põristada.


Põhimaanteed on jah OK. Kuid ise liigun tihti ka Lõuna Eestis. Sealsed teed on küll lumest puhtad aga kiilas jääga kaetud. Seal kuplite vahel käänulitel teedel juba lamelliga ei liigu.

D.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

PostitusPostitas Leho » 28 Veebr 2007, 19:54

Ise küll naelte poolt.
Töömasinal on korralikud lamellid aga on küll olnud olukordi kus ilma neliveota ei julge sõita. Samas enda volvoga kus all suht odavad naelad samal teel ei teinud mingeid trikke.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

VonSten
Foorumlane
Postitusi: 87
Liitunud: 28 Mär 2006, 23:28
Kontakt:

PostitusPostitas VonSten » 28 Veebr 2007, 19:58

Kui see talv esimest korda lumi maha tuli ma kütsin Volvo 740ga kus olid all Vallai proti suvekad ja see seisis paremini teel kui mõne mehe muu auto talvekummidega. Inimesed istusid kõrval ja imestasid :D

Kasutaja avatar
YO
Volvo Club liige
Postitusi: 141
Liitunud: 14 Apr 2006, 12:14
Asukoht: Haapsalu-Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas YO » 28 Veebr 2007, 20:03

aastaid sõidan lamellidega ja hea lamell on kindlasti parem viletsast naastust.
minu arvamus naastudega sõidust on puht psüholoogiline tegur.tähtsam on siiski tunnetada oma võimeid ja näha ette olukordi ,kus roolija ei muutuks reisijaks :) .
ära keelamisse suhtun positiivselt.meie teed on õudsaks sõidetud ja kahjuks nad ise paremaks ei lähe.
taskusse 51912129

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

PostitusPostitas JaanKaer » 28 Veebr 2007, 20:09

Ikka naastu poolt... Ära keelamise poolt ei oleks väga. Veel... Meie viimase aja talved on üsna heitlikud olnud. Kord sajab nii et pole lund kuhugi panna, järgmine talv tuleb jällegi üldse lumeta. Üsna raske on tegelikutl seisukohta võtta küll, kuhu suunas liikuda. Samas - lähim maa, kus naastud keelatud, peaks olema enamus Saksamaast. Kas me oleme tõesti nüüd kliimasoojenemises nii lähedale jõudnud, et võiksime endale ka säärast "luksust" kui naastrehv keelata? Teades, kuidas meie teid lahti lükatakse olen igal juhul veel jääv naastu tarbija...

wackou
Foorumi veteran
Postitusi: 2079
Liitunud: 07 Juun 2006, 21:54
Kontakt:

PostitusPostitas wackou » 28 Veebr 2007, 20:25

Praeguste teede ja teehoolduse juures väga ei kipu lamelle eelistama, eriti veel kui vaja üsna tihti kuhugi kõrvalistele teedele pöörata.
AWD volvoga sõites poleks ehk nii hull.

Kuid, kui keelamise tagajärel tehtaks teed korda, olen kahekäega poolt.

Ei tea, kas Raplasse saab nüüd tulla suvekaga... :D
S40 T4 HX35

sullivanmike

PostitusPostitas sullivanmike » 28 Veebr 2007, 20:25

[quote="Demis

Põhimaanteed on jah OK. Kuid ise liigun tihti ka Lõuna Eestis. Sealsed teed on küll lumest puhtad aga kiilas jääga kaetud. Seal kuplite vahel käänulitel teedel juba lamelliga ei liigu.

D.[/quote]

Sama siin. Igatahen naastude poolt. Oma tööülesandeid tuleb täita vahel väga kummalistes kohtades ja maal vanaema juures käies on pea talve läbi teedel klaas kuna need metsa vahelised teed sulavad puhtaks alles keset kevadet. Ma sõidan seal isegi naastudega jeeli-jeeli. Lamellidega ma sinna minna ei julgeks.
Viimati muutis sullivanmike, 28 Veebr 2007, 20:27, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
uku17
Volvo Club liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:13
Asukoht: Läänemaa

PostitusPostitas uku17 » 28 Veebr 2007, 20:25

Ikka naastu poolt,kuna olen sõitnud nii lamellide kui ka naastudega- pidamine hoopis teine :)
460 1.7 Aut.92
V70 2.4 Aut.01
850 2.4 Man.92
240 2.0 Man.86
XC90 4.4 Aut.05
S80 2,9 Aut.99
V70 2,4 Aut.10

XC70 3,2 Aut.07
XC60 D5 Aut.09
Cayenne 4,8 Aut.13
50 35 322

Kasutaja avatar
bronec
Das Boost
Postitusi: 1775
Liitunud: 16 Veebr 2006, 13:51
Kontakt:

PostitusPostitas bronec » 28 Veebr 2007, 20:28

JaanKaer kirjutas:Ikka naastu poolt... Ära keelamise poolt ei oleks väga. Veel... Meie viimase aja talved on üsna heitlikud olnud. Kord sajab nii et pole lund kuhugi panna, järgmine talv tuleb jällegi üldse lumeta. Üsna raske on tegelikutl seisukohta võtta küll, kuhu suunas liikuda. Samas - lähim maa, kus naastud keelatud, peaks olema enamus Saksamaast. Kas me oleme tõesti nüüd kliimasoojenemises nii lähedale jõudnud, et võiksime endale ka säärast "luksust" kui naastrehv keelata? Teades, kuidas meie teid lahti lükatakse olen igal juhul veel jääv naastu tarbija...


Naastud peaks olema keelatud juba alates leedust.
DIM, CEM, ICM, CCM, ABS, ECM ja teiste moodulite remont. CEM kloonimine, seadistamine ja taastamine(virgin). HU seeria makkide remont, SC-802/805 kood. Keelevahetus.

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7044
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

PostitusPostitas Tanel » 28 Veebr 2007, 20:40

ei poolda üldse seda mõtet.
talvel on vaja maal käia ja seal eriti teid ei lükata. ja kui juhtub sula tulema siis ei seisa seal juba niisamagi püsti. jäägu ikka et igaüks valib ise mida auto olla paneb ja millega tal kindlam sõita on
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

vopski
Foorumlane
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Jaan 2006, 18:36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas vopski » 28 Veebr 2007, 21:12

Ise sõidan küll M+S-ga, aga ei poolda seda mõtet. Nagu juba räägitud siis kõvalteed on vahel kaetud kiilasjääga kuhu ilma naelata sattuda ei tahaks. Samas ma ei saa aru miks on vaja osta autole alla naelad kui sõidetakse enamuses linnas kus jääd just palju ei kohta :roll:. Seda juttu on räägitud juba aastaid, aga siiani pole midagi tehtud ja ilmselt ei tehta ka.
V40 1,9D 97a

sullivanmike

PostitusPostitas sullivanmike » 28 Veebr 2007, 23:46

vopski kirjutas:Ise sõidan küll M+S-ga, aga ei poolda seda mõtet. Nagu juba räägitud siis kõvalteed on vahel kaetud kiilasjääga kuhu ilma naelata sattuda ei tahaks. Samas ma ei saa aru miks on vaja osta autole alla naelad kui sõidetakse enamuses linnas kus jääd just palju ei kohta :roll:. Seda juttu on räägitud juba aastaid, aga siiani pole midagi tehtud ja ilmselt ei tehta ka.


Ärge unustage et Eesti ei piirdu kaugeltki ainult Tallinnaga, väga paljud inimesed elavad linnast väljas ka!!!! Ma tean päris mitut :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist