Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

bjorn
Foorumi veteran
Postitusi: 613
Liitunud: 16 Okt 2012, 15:10

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas bjorn » 05 Dets 2019, 08:14

V70 P3, ksenoon tuli + hallogeen lisatuli.

Hommikul auto tööle ja sõitu. Niipea kui kaugtulesid lülitasin, siis kaitse läks läbi (kõrvalistuja jalge juures 15A kaitse, pesa F9). Asendasin kaitsme, uuesti sama teema.

Keegi oskab täpsemalt kaasa rääkida?
Lülituse peale armatuuris süttib kaugtulede tuli. Hallogeen ei rakendu. Ksenoon lähituli jääb muutumatult põlema.
1) Kas ksenoontule asend peaks koos kaugtulega samuti muutuma?
2) Kas kaitsmest peaks vool laias laastus otse tuledele peale minema või on mingi relee vms veel vahepeal mis sellist asja võiks põhjustada?

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Liiwaannus » 05 Dets 2019, 09:07

Vastan esimesele, minu teada muudab ka ksenooni vihku, pole kindel, et kas keerab projektorit või eemaldab varju.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

AllarS
Foorumlane
Postitusi: 47
Liitunud: 11 Dets 2014, 14:54

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas AllarS » 05 Dets 2019, 09:44

Jah, xenon peab samuti rakenduma.
Voolu liikumise teekonna osas jään vastuse võlgu.
Kas sellel konkreetsel autol on juba ZKW või Valeo tuled?
Valeo omadel olen mitu korda kaugtule moodulit vahetanud. Õnneks asub see tule sees ja vahetus eeldab tule avamist.

Ch3ator
Kõva postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 12 Aug 2014, 10:42

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Ch3ator » 05 Dets 2019, 10:12

Liiwaannus kirjutas:Vastan esimesele, minu teada muudab ka ksenooni vihku, pole kindel, et kas keerab projektorit või eemaldab varju.

Eemaldab varju,väiksed mikromootorid mõlemal tulel.Mis võivad ka läbi minna(Olen korra ühte vahetanud)

Kasutaja avatar
Ööbik
Kreisi postitaja
Postitusi: 319
Liitunud: 22 Aug 2013, 11:00
Asukoht: Põlva/Tallinn

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Ööbik » 05 Dets 2019, 12:39

Et kui ksenoon lähitule pealt kaugtulele lülitatakse siis nö liigutatakse varjuk eest ära mis lähitulesid kasutades seal ees on?
Kas see varjuk ongi see mis reguleerib lähitulede kõrgust?
745 GLT B234F 88 - 944 GLE B230F 92 - 945 Polar B200FT 95 - v50 Summum 2.0D 2010

bjorn
Foorumi veteran
Postitusi: 613
Liitunud: 16 Okt 2012, 15:10

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas bjorn » 05 Dets 2019, 13:09

AllarS kirjutas:Jah, xenon peab samuti rakenduma.
Voolu liikumise teekonna osas jään vastuse võlgu.
Kas sellel konkreetsel autol on juba ZKW või Valeo tuled?
Valeo omadel olen mitu korda kaugtule moodulit vahetanud. Õnneks asub see tule sees ja vahetus eeldab tule avamist.


Peast pakuks, et Valeo. See ilmselt kuskil korpuse peal kirjas.
Kas kaugtule moodul on mõlemal tulel eraldi?
Mis maksis ja kust tellisid või kasutasid lammutusest varuosa?

Kas sümptomid olid sul samad? Lähituli põleb, kaugtuli ei rakendu, varjuk ei muuda asendit. Kaugtulede kaitsme põletab läbi kaugtulede rakendamisel?
EDIT: VIDA ühtegi koodi ei näidanud mis tuledega seotud oleks
EDIT2: Et oleks üheselt arusaadava, siis kaugtuli (hallogeen) ei lülitu tööle, sest kaitsme lööb läbi. Lisaks sellele siis varjuk ei muuda asendit ksenoonidel.

Ch3ator
Kõva postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 12 Aug 2014, 10:42

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Ch3ator » 05 Dets 2019, 14:34

Ööbik kirjutas:Et kui ksenoon lähitule pealt kaugtulele lülitatakse siis nö liigutatakse varjuk eest ära mis lähitulesid kasutades seal ees on?
Kas see varjuk ongi see mis reguleerib lähitulede kõrgust?


Varjuk ei reguleeri kõrgust.
[quote="Ööbik"]Et kui ksenoon lähitule pealt kaugtulele lülitatakse siis nö liigutatakse varjuk eest ära mis lähitulesid kasutades seal ees on?
Täpselt nii

bjorn
Foorumi veteran
Postitusi: 613
Liitunud: 16 Okt 2012, 15:10

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas bjorn » 05 Dets 2019, 21:18

Minu mure sai lahendatud. H7 kaugtule hallogeenpirn oli nii läbi põlenud, et sulatanud otsad jämedalt kokku pirni sees. Nii lihtne mure oligi. Uus H7 sisse koos uue kaitsmega ja elu lill!

Kasutaja avatar
Ööbik
Kreisi postitaja
Postitusi: 319
Liitunud: 22 Aug 2013, 11:00
Asukoht: Põlva/Tallinn

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Ööbik » 06 Dets 2019, 11:59

Mida teha kui on kahtlus, et ksenoonide valgusvihk päevatuledena ei lange nii kaugele kui võiks?
745 GLT B234F 88 - 944 GLE B230F 92 - 945 Polar B200FT 95 - v50 Summum 2.0D 2010

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas PorisedRattad » 06 Dets 2019, 13:11

Ööbik kirjutas:Mida teha kui on kahtlus, et ksenoonide valgusvihk päevatuledena ei lange nii kaugele kui võiks?

Võta reguleerimise võti kaasa ja ülevaatuses saad paika kruttida aparaadi järgi. Enne kui lähed, siis veendu, et pirnid on korrektselt pesas.
Raha ei küsita midagi, kirja ei lähe kuskile, igal ülevaatusel aparaat olemas. Pärast pargi kodus kuskile seina/aia ette ca 3 meetri kaugusele ja märgi kohad ära kuhu tuled näitavad. Tulevikus kui sama autoga mingid kahtlused on, siis saad nende märkidega kontrollida olukorda.
Oma silmaga on suht raske seda aru saada kuhu ta näitab.
XC70 2.5T 2004 154kw

Kasutaja avatar
Ööbik
Kreisi postitaja
Postitusi: 319
Liitunud: 22 Aug 2013, 11:00
Asukoht: Põlva/Tallinn

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Ööbik » 09 Dets 2019, 14:29

PorisedRattad kirjutas:Võta reguleerimise võti kaasa ja ülevaatuses saad paika kruttida aparaadi järgi. Enne kui lähed, siis veendu, et pirnid on korrektselt pesas.

Sellest jutust loen ma välja, et ksenoone annab ise reglueerida? Ma olen netist ja suusõnaliselt korjanud vastukäivat infot üles. Sellest tekkis arvamus, et ksenoone ise ei saa reguleerida, neil tagasillas andurid mis reglueerivad tulede kõrgust ja vahel mingi kalibratsioon võib paigast joosta ning seda reguleeringut saab muuta vaid arvuti kaudu...
Samas arvuti poiste käest olen uurinud siin seal siis nad on käsi laiutanud...
745 GLT B234F 88 - 944 GLE B230F 92 - 945 Polar B200FT 95 - v50 Summum 2.0D 2010

Ch3ator
Kõva postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 12 Aug 2014, 10:42

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Ch3ator » 09 Dets 2019, 14:37

Saab ikka reguleerida,kapott lahti,tulele vaatad ülevalt peale,pleki sees 2 kohta kus käib 6või7 padrun.Pole keerulist midagi.

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas McBrainless » 09 Dets 2019, 15:13

Kas 2. gen. Volvo V70 on ainult hõbedasest plastikust iluvõre või oli nn. lisavarustusena ka "munarest"? Välja arvatud R plastik iluvõre aga sel teine kuju ka.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Liiwaannus » 09 Dets 2019, 15:27

Xc oli munarestiga.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas PorisedRattad » 10 Dets 2019, 07:01

Ööbik kirjutas:
PorisedRattad kirjutas:Võta reguleerimise võti kaasa ja ülevaatuses saad paika kruttida aparaadi järgi. Enne kui lähed, siis veendu, et pirnid on korrektselt pesas.

Sellest jutust loen ma välja, et ksenoone annab ise reglueerida? Ma olen netist ja suusõnaliselt korjanud vastukäivat infot üles. Sellest tekkis arvamus, et ksenoone ise ei saa reguleerida, neil tagasillas andurid mis reglueerivad tulede kõrgust ja vahel mingi kalibratsioon võib paigast joosta ning seda reguleeringut saab muuta vaid arvuti kaudu...
Samas arvuti poiste käest olen uurinud siin seal siis nad on käsi laiutanud...

P2 xenonitel on vaja padrun nr.6 koos pika pikenduse ja kruvikeerajaga. Tule kohal on pleki sees ava, kust padrun läbi läheb ja lambiga otsi alt valget plastikust poldi pead. See tule kõrgus jääb tule mootorile offsetiks (nullpunktiks), millest ta hakkab siis ülesse-alla tuld reguleerima vastavalt andurile.
XC70 2.5T 2004 154kw


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist