Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Oldschool79 » 23 Apr 2020, 23:33

Tere foorumlased!
Küsimus siis selline. plaanis autol õli vahetada ise ja mõtlen nüüd selle peale, kuidas autot sillast tõsta, et saaks eraldi pukid noolega näidatud kohtadele raamil alla panna. Autoks on S40, mis signatuuris. Seega suht madal ja selleks et sinna alla mahtuda, tuli auto päris kõrgele tõsta. Eelmine kord panin tungidele telliskivid alla, et tõstekõrgust juurde saada. Mul on ratastel tungraud ja käärtungraud, mis autoga komplektis on. Eelmine kord vahetasin niiviisi, et tõstsin siis kummaltki poolt tungidega üles ja vahetasin õli ära.
See aasta aga mõtlen, et peaks õlivahetuse tegema enda jaoks ohutumaks.
Plaanis osta splindiga pukid (Kolmjalad) ja nüüd mõtlen, et kas S40-t kannatab tõsta esisilla alt näiteks
puksiirkonksu juurest nii palju, et panen pukid alla ja lasen siis vaikselt auto pukkidele? või on selle jaoks teisi punkte?
ratastel tungraud on see tavaline 20 eurone, mis 2 tonni kannatab, et seda päris esisilla alla ma panna ei ulatu,
sest vars millega tungi tõsta ei ulatu siis välja. vaja leida kohta mis oleks eespool, aga ei väänaks keredetaili, nagu näiteks esipampri alla otse ju ei pane. Ma mõtlesin veel selle peale, et äkki ostaks autorambid, aga ma kahtlen, kas auto esipamper mitte rampi ei riiva? Auto on madal vähemasti rampide pilte vaadates jääb mulje et need on rohkem kõrgema kliirensiga autodele.
Võib-olla mõten vales suunas- algaja nagu ma olen, andke andeks.

Õlipump mis akult voolu saaks ja millega vana õli välja saada- mind ei rahulda
sest vana õlifilter vaja ka kätte saada ja uue vastu vahetada

Pilt
selliste pikendustega ga vist saab ka madala auto rambi peale? nähtud videosid youtubes, saab küll peale, aga peab ettevaatlik olema, et rambilt maha ei sõidaks.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Apr 2020, 07:42

Kas see pull rahaliselt ka ära tasub, osta kõik see kola, et pool töökojatundi säästa ühe vahetuse pealt? Mulle meeldis ka algul kõike ise teha, aga õlivahetus kui ebameeldiv ja ebahuvitav asi kolis suht ruttu töökotta tagasi. Isetegemisest saaks aru, kui viisakas võimalus käepärast, aga hetkel paistab, et see pole hetkeokukord.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas kloox » 24 Apr 2020, 08:04

Siis oleks mõttekam kuhugi kanal sisse visata ju :D Aga pildil olev nikastus tundub suht nõrk ja teravad servad võivad rehvidega üks null teha. Lihtsam kaks H tala kuskilt sebida ja otsad üles tõsta ning peale sõita.Pole vaja muretseda,et stange vastu läheb ega midagi.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Oldschool79 » 24 Apr 2020, 12:12

Tänud vastukaja eest!

Liiwaannus- Ma loen raha hetkel. Kui on valida kas õlivahetus 25-30 euro eest või teha ise, teen ise, sest õnnestus juba ühe korra. lihtsalt miks ma tungide asemel pukkide peale mõtlema hakkasin on see, et ptüi, iialgi ei tea, millal tunraud vajuda võib. splindiga post on lihtsalt selles mõttes lollikindel.
kloox- neid talasid mul pole väga püsivalt üles panna kuhugi. Youtube on õpetusi täis,
kuidas ise rampe ehitada või pikendusi teha. Ühe korra jamada (kas ise teha või osta), pärast on koguaeg omast käest võtta.
Minu meelest on tegemist elementaarse asjaga nagu majapidamises on redel , kui elad eramus- see peab olema, sest iialgi ei tea,
millal kuskile ronida vaja. Kuna ma väga auto veermiku osasid ei tunne, siis sellepärast mõtlesingi küsida, et kas keegi teab
millised detailid veermikus kannatavad tõstmist ilma, et midagi kõveraks läheks.
Ühes YT õpetuses olin näha, et mõnedel autodel on lisatõstekohad kusagil tala või käändmiku juures,
et võtad ratta alt ära või siis kõrvalt pääsed ligi, tõstad üles ja paned pukid alla ja lased auto pukkidele.
S40-t nii ei saa tõsta? Praegu on alternatiiv lihtsalt paar 500m pikkust standardset äärekivi tungidele alla panna,
saab samamoodi kõrgust juurde, ainult et siis on vist vähe kindlam, kui tellise peal.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Apr 2020, 13:23

Saan aru, et loed raha, aga postid maksavad, rambid maksavad ja numbrile tuleb juurde panna ka see, et kaua sa neid kasutad ja tihti õli vahetad. Lisaks tasub juurde mõelda, et kas õlivahetus on katuse all või hoovi peal.

Lühidalt mu loogika oli suht sama ja loobusin õlivahetusest kui räpasest ja ebamugavast tööst, mis suurt töökoja kulu ei tekita. Küll jätkasin aega nõudvamate asjade ise tegemisega, sest sealt säästis märkimisväärselt rohkem.

Tõsta peaks kannatama poolraami poltide alt. Tean et kodukandis rehvitöökoda tõstab kolme tungiga, kaks eest poolraami poltide alt ja kolmas tagant tungi kinnituse juurest.

Kiidan mõtet, et kui ise all püherdada, siis panna autole midagi lisaks alla. Variant on jätta masin tungile ja panna karpide alla pakud mingi 1cm vahega. Kui oeaks juhtuma, et tungilt läheb, siis pakk toetab.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Segumees
Uustulnukas
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Veebr 2020, 17:02

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Segumees » 25 Apr 2020, 20:48

Olen xc90 suverehvide otsingul.
Küsimus mis mõõdus peaks rehvid valima, oskab keegi nõu anda?
Hetkel lamellid 235/65 R18 kas peaks sama mõõdu valima?

Kasutaja avatar
kaupz
Foorumi veteran
Postitusi: 1433
Liitunud: 08 Juun 2007, 08:37
Asukoht: Lääne-Harju vald
Kontakt:

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas kaupz » 25 Apr 2020, 22:11

Mnt detailides kirjas, äkki ka kütuseluugil ja passis.
Katsetada võid muid ka kui isu on.
Kui 235/65 R18 vastu ei käi siis miks mitte.

235/65 R17 99H
235/60 R18 103V
235/60 R18 99H

Liiga kitsas pole ka hea.
Ise panin 7,5" velje peale 205mm laia/kitsa ja jäi natuke baranka, punnis ja servad vajuvad natuke justkui mustrist laiemalt vasta maad.
V70D5atm05chip + v70D5atm03 66+71Beetle +79T2 [exV70/2,5tdi/atm]
PiltPilt Veakoodi kustutamine VIDA-ga Keilas

Kasutaja avatar
Tuuletallaja
Foorumi veteran
Postitusi: 503
Liitunud: 25 Okt 2009, 21:53
Asukoht: Faeht/Reval

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Tuuletallaja » 25 Apr 2020, 22:37

Õuepeal isetegemiseks olen kasutanud garaažitungi, selle all ~3mm terasplaati, et tung ilusti sõidaks ning ohutuse mõttes vastasnurgas tõkiskingi. Saab tasasel maal hakkama küll, kui ühest nurgast parasjagu tõsta. Tõsi, kunagi 7-sajasel siduriga nikerdades otsisin aia tagant loodusliku lohu, kus oleks mugavam pikemalt matil peesitada ja käed ümber kardaani "Vanu ja kobedaid" teha.
Mulkku no. 5
Pilt '01 V70 S
Pilt '94 855 GL(E) "Konn"
Pilt '95 855 GLT "Ustav lahinguvant Gustav"
Pilt '91 744 GL "Sinine / Lendav Hollandlane"
ja paar riisiraketti

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas SvenR » 26 Apr 2020, 06:51

Kodus kruusasel hoovil alles reedel vahetasin tunniga 2 V70 D5 P2 mootoriölid ära. Seda ka varasemalt tehtud, madala auto puhul olen söitnud 1 ratta klotsile et tung alla mahuks. Korraliku tungiga on lihtne ja ohutu aga vahest olen ka 3T puki julgestuseks alla pannud kui veits vihmasem periood on olnud. Selja alla kasutan hetkel varuosa Saab 93 pagassist vöetud pagasimatti. Lihtsalt tuleb vaadata kus asub punn karteril ja vastavalt sellele ka tung asetada :idea:

Korra käis 99 Voyageri diisli manu kast maas päevaga 2x ning samamoodi kodus hoovis kruusal, Saab 93 tagasilla vahetus sai ka tehtud. Kui on tahtmist ning veidikenegi fantaasiat siis saab suht köik kodus tehtud, lihtsalt vaata mis kodus olemas :thumbsup:
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Kasutaja avatar
no1
Foorumi veteran
Postitusi: 2172
Liitunud: 19 Juun 2010, 22:01

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas no1 » 27 Apr 2020, 12:41

XC'l oleks vaja juhi istmepadi või lihtsalt kate ära vahetada. Millised variandid on? Kas sobib teise auto pealt kõrvalistuja tool/padi/kate?
854 T5-R 1995
XC70 D5 2006

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas ants » 27 Apr 2020, 16:06

Oma seitsmesel vahetasin juhi istme katte kõrval istuja katte vastu, ka seljatoe.
Kõik sobis, ainult ristselja tugi tuli teistpidi keerata, nüüd nupp paremal.
745 GL ´91; LR90 ´87.

cuda
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 10 Juul 2019, 15:15
Asukoht: Tartu

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas cuda » 28 Apr 2020, 16:24

Oldschool79 kirjutas:Tere foorumlased!...

Ehk midagi analoogset ehitada? Siis pole muret, et tõstes midagi ära väänab või auto peale kukub. Tuleb tunduvalt odavam, kui poerambid ja kliirens ei tohiks samuti probleem olla..
https://www.youtube.com/watch?v=9Aoiz5rhqE0
Pilt
boxy, but good.

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas taavi » 28 Apr 2020, 17:00

mul on 2 õunapuu pakku sellejaoks, tungiga auto üles ja viskan poolraami poltide alla. Kindel ja turvaline ja tundub tummisem kui need odavad splindiga pukid.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Oldschool79 » 28 Apr 2020, 17:11

Tere! Tänud kõigile vastajatele. Ma vaatasin seda videot, aga selleks, et analoogsel kujul piisavalt kõrget rampi ehitada, on rohkem laudmaterjali vaja. Ma tahan minimaalselt 36-38cm kõrgust, sest siis saab arvestada juurde auto kliirensi esiosal ja nii saaks kokku ca 45cm tööruumi auto alla pugemiseks ja toimetamiseks. Sellise madala rambiga ei ole mugav õli vahetada. ei ole mõeldav et auto kere ja enda keha vahel üldse ruumi ei ole.
Tehniliselt teostatav, eks vaatab siis.

Vaatasin erinevaid videosid poolraami kinnituste kohta. Ja nüüd otsisin üles ka S40 poolraami pildi. Küsimus targematele:Kas poolraami osas tasub üles tõsta äärmise tala poltidest (raami osad mis välja ulatuvad) ja kinnituvad kere külge? Või alumistest, kuigi alumised punktid on vist mootori ja muude agregaatide kinnituspunktid? Äärmistesse peaksin vist ikka tungiga ligi pääsema ilma et tungi tõstetoru lühikeseks jääks. Pilt:
Pilt
Viimati muutis Oldschool79, 28 Apr 2020, 18:11, muudetud 1 kord kokku.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Liiwaannus » 28 Apr 2020, 17:53

Vaatasin kärmelt, tema puidumaterjali saaks kätte 15 euriga, su kõrguse jaoks vb nats rohkem vaja, vb mitte, su masin kõrgem ja saaks järsema nurga teha. Maks. 20 euri puit pluss 5 euri kruvid., Millest osa jääb järgmist meisterdust ootama.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist