Autooksjonid Euroopas

Igasugune abi auto ostu korral

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer, Tanel

krist2an
Foorumlane
Postitusi: 47
Liitunud: 19 Mai 2017, 15:37

Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas krist2an » 09 Juul 2019, 14:28

Kas kellelgi on kogemust erinevate oksjoniportaalidega Euroopas? Tavainimesel pole vist ligipääs võimalik, aga kas keegi on näiteks tellinud auto mõnelt oksjonilt kasutades selleks mõnd vahendusfirmat? Tundub, et sinna satub aeg-ajalt maasikaid mida muidu tavaportaalidest ei leia.

Siim
Foorumi veteran
Postitusi: 1750
Liitunud: 13 Juul 2008, 22:24
Asukoht: Viljandi/Rootsi

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas Siim » 10 Juul 2019, 11:28

Kontakteeru näiteks seltsimees Kuldariga.
Nüüd: Volvo C202; Volvo V70 `08; Porsche 928 `80; Porsche 911 `99; Mercedes-Benz E320 `01
Enne: Volvo V70 T5 `01; Volvo 142 `73; Volvo PV544 `62; Volvo 945S `95

Volvo DICE, MB Star Viljandimaal.

princeAndrew
Kõva postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 18 Jaan 2008, 10:59
Asukoht: Pärnu

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas princeAndrew » 10 Juul 2019, 11:28

Rootsis ju konto saab luua ja ilmselt ka oksjonil osaleda, aga enamusel Volvodel oli ekspordi keeld.Millal svenson oma ostu edasi müüa tohib ei tea.
Teisi marke ei vaadanud,midagi erilist ei märganud.Otsisin mõistliku hinnaga ja manipuleerimata spidomeetriga autot.

lookas
Foorumlane
Postitusi: 61
Liitunud: 02 Juun 2016, 01:42

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas lookas » 10 Juul 2019, 14:26

kvd.se-st ostes exporti, lisandub oksjoni tasule lisaks 4000seki expordi tasu. Ehk kuni 10000€ auto puhul 3125seki oksjoni tasu + 4000seki expordi tasu + 6000seki tagatist, mille saad Eestisse registreerimisel tagasi. Lisaks exporti müües ei anta auto reg numbreid kaasa. Ehk kokkuvõttes puudub asjal mõte kui ei ole rootslasest sõpra, kes sind aitaks.

Reopard
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Jaan 2012, 23:37

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas Reopard » 23 Aug 2019, 15:03

Nujah.
Tegin omale BCA konto.
Selle regamine oli paras nöök - tuli saata kohapääle oma dokumendi skänne, firma reg. tunnistuse skänn ja selle tõlge, käibemaksukohuslase tõendi veebiväljatrüki skänn (selle asemel, et nad ise EU-andmebaasist kontrolliksid ja täpseima võimaliku info saaksid). Siis tuli mingi nädala jagu oodata ja nigu õlitatult olingi Member.
Sealtmaalt jamad alles algasid.
Nende otsingusüsteem on praktiliselt olematu. Ülevaade toimuvast puudulik.
Olgu. Nad on arendatud live pakkumiste jaoks ja onlain-teema on sääl tüütuvõitu ja tarbetu lisaripats.
UK saidil olin end reganud, kuid see ei andud teps mitte Saksa oksjonitele ligipääsu. Kas te võiksite, palun, saata meile oma dokumendi skänni, firma dokumentide skännid jne, küsiti? Ja kui ma ei eksi, siis taheti mingit liikmemaksu ka saada. Loobusin seepääle.
Neil on tihtipääle onlain ülekanne live-oksjonist.
Vaatasin seal ringi sebivaid tõmmusid vuntsidega tegelasi ja leidsin, et mul ei ole tuhande+ kilomeetri kauguselt erilist lootust neid üle mängida...
Sinna tuhandete ja tuhandete massinate hulka võib otseloomulikult maasikaid sattuda, kuid neil vuntsilistel rämeisastel vennikestel vilavad silmad samuti nendesamade mammude järele... Ja nemad on selle ala profid.
Kui paned google otsingusse "BCA auction review" vms, saad ise juurde lugeda.

Palju lõbusamad on oksjonid, kus autod on mingi pankrotivara hulka sattunud: Troostwijk, BVA jms.

eBay on eraldi teema. Olen säält paarkümmend massinat toonud omale, tuttavatele jne.
Töötab küll!
Elukutselisi diilereid tuleks sel juhul püüda välistada ja ajada võimalusel asju padukohalikega.
Vms.

princeAndrew
Kõva postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 18 Jaan 2008, 10:59
Asukoht: Pärnu

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas princeAndrew » 08 Okt 2019, 09:40

KVD on ohjad olulisemalt lõdvemaks lasknud.Kui umbes aasta tagasi V70`neid eksporti samahea kui ei lubatud siis praegu on mulle kui veidi uuema ja kontrollitud läbisõiduga auto otsijale nii mõnigi kahtlusalune silma hakkanud.Ja jutt käis v70 ja Volvo ,sest sel hetkel teised margid mulle huvi ei pakkunud.

Kasutaja avatar
Hahahaha
Kõva postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 08 Nov 2009, 21:56

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas Hahahaha » 08 Okt 2019, 20:01

Reopard kirjutas:Nujah.
.....

Palju lõbusamad on oksjonid, kus autod on mingi pankrotivara hulka sattunud: Troostwijk, BVA jms.

eBay on eraldi teema. Olen säält paarkümmend massinat toonud omale, tuttavatele jne.
Töötab küll!
Elukutselisi diilereid tuleks sel juhul püüda välistada ja ajada võimalusel asju padukohalikega.
Vms.


Seda Troostwijki olen jälginud aga tegudeni pole hetkel jõudnud. On sul kogemusi, teadmisi jagada selle oksjonilehe kohta?

Reopard
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Jaan 2012, 23:37

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas Reopard » 27 Okt 2019, 23:56

Autot säält ostnud ei ole, küll aga mingit tehnikat ja tööstusseadmeid.
Registreerusin Eesti firmana, sellega probleeme ei olnud.
Käibeka jätavad VAT-numbri olemasolul kenasti lisamata.
Kuna tegemist on portaaliga, mis koondab erinevaid oksjonipidajaid, siis tuleb tähele panna konkreetse oksjoni tingimusi.
Mõned tahavad enne pakkumise tegemist deposiiti.
Paljudel juhtudel, kui korraldatakse mingit väliüritust, on kauba üleskorjamiskuupäevad karmilt paigas. Kui müüvad oma põhiasukohast, siis annab sellega ehk veidi mängida. Eelnevalt tasub see kõik selgeks teha.
Tihtipääle on kirjas, et mingitki laadimisabi ei osutata, kuid tegelikult on see tähendanud seda, et neil ikkagi laadijadmehed kohapääl olemas, kuid nad ei kanna millegi eest mingitki vastutust. Sellegipoolest on asjad siiamaani toiminud.
Äratoomine läbi Eesti logistikafirmade.
Kui kuupäev kohe kuidagi ei sobi, saab oksjonikorraldajalt küsida soovitusi kohaliku vahemehe osas, kes kraami oma terminali viiks.
Ühel korral sel teemal suhtlesin, kuid nende püsipartnerite 20km-se otsa hind oli paar korda kõrgem kauba transahinnast Eestisse.
A eks igal firmal sääl on omad seadused, samuti oma renomee.
Mida veel???

alfredo
Uustulnukas
Postitusi: 5
Liitunud: 06 Apr 2019, 09:11
Asukoht: Saue vald

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas alfredo » 04 Jaan 2020, 20:02

Sai kunagi tehtud exleasingcari konto. Tegu siis Leedu firmaga, kes pakub ka eraisikule läbi nende juurdepääsu EU-s peetavatele oksjonitele. Siiamaani osalenud umbes kümnel enampakkumisel, tihtipeale ka võitnud, aga ühtegi autot pole sealt veel kätte saanud. Müüjad on peale pakkumise kaalumist seisukohale jõudnud, et ei taha ikkagi müüa, ilmselt hinna tõttu. Kallimalt ost oleks seoses igasugu lisatasude ja muu värgi pärast jällegi majanduslikult mõttetu. Kui hakkad kõrvutama sealseid võitnud oksjone vaba turuga, jääb päris arusaamatuks, kes need räimed neilt üldse ära ostab ja mida siis edasi teeb. Tihtipeale on pakutavad masinad päris õnnetus seisukorras, kriimude ja mõlkidega, seest paras seapesa, tehnilise seisukorra lehel olen näinud rehvide jääkmustrit u.1-2mm jne. Eks see näitab teatud suhtumist . Tehnilise poole pealt sa ju niikuinii mingit garantiid ei saa. Ehk kunagi katsetan veel, kui midagi huvitavat silma jääb, aga erilisi lootusi enam sellele kohale ei pane.

Kasutaja avatar
dwd
Kreisi postitaja
Postitusi: 368
Liitunud: 12 Nov 2008, 11:09
Asukoht: võru

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas dwd » 17 Jaan 2020, 18:01

just sai ostetud exleasingcarist auto, pime pakkumine. tõsi ta on et väga paljud autod vajavad kosmeetilist sekkumist kuigi 4a vanad ainult. panin tähele et enamus ajavad läbisõitu taga, seal ilge tung kohe. mina kui eestlane pole omanud autod millel alla 300 k läbisõit. soetatud autol oli 195k, minu jaoks tundus ilgelt vähe. tellisin otse ukse ette auto, 2 nädalat oli kohal. minu autol värvi kahjustusi polnud, salong oli puhas, pool paaki kütet, rehvid head, hooldus tehtud. mull oli tähtis hooldus ajalugu, see oli täidetut otsast lõpuni. ja võrreldes eesti hinnaga tuli 30% odavamalt ja täis lisadega. leedu firma ainult vahendab ei ole omanik.
Volvo veakoodide lugemine ja diagnostika Võrus vahest Valgas. omadele TASUTA

alfredo
Uustulnukas
Postitusi: 5
Liitunud: 06 Apr 2019, 09:11
Asukoht: Saue vald

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas alfredo » 13 Juun 2020, 17:28

dwd
Hea kui sul joppas.
Olen jälle seal vähe võimelnud ja ei ole miskit konksu otsa jäänud. Saan aru, et oksjoni mõte on müüja jaoks saada parim hind ja autost kähku lahti. Seega võiks hind jääda odavamaks, kui turul. Aga turul on praegu nagu on. Ja ostjana ei näe mõtet asja eest rohkem välja käia, kui vabal turul. Autot füüsiliselt ostes saab vähemalt osalise ettekujutuse, et mida sa oma raha eest saad. Oksjonivärk on ikka päris pime äri. Seetõttu võiks sealt saadav kaup olla ikkagi tiba odavam. Aga ei ole. Seega imestan endiselt, kuhu nad oma kalli kraami panevad. Vaid üksikuid masinaid müüakse korduvalt. Eeldan, et turuhinnast kallimalt ei osta keegi, et miks peaks? Kas nad siiski teevad selle triki kuidagi ära. Või ostab autotootja oma kraami tagasi ja hävitab, et järelturu väärtust hoida. Või lähevad kuhugi platsile mädanema? Lollid mõtted kõik, aga vähemalt minu jaoks on see müstika.

Ja üks tähelepanek veel. Kuni paanikaaeg kestis, siis olid tagantjärgi vaadeldavad hinnad(price chart) odavamad. Neilt tuli muidugi iga päev kirju ka, et hea sõber, tule osta, missa passid. Läks vähe aega mööda, vaatan, et samade automarkide ja mudelite puhul on madalaimad hinnad vähemalt tonni jagu kõrgemad. Konkreetselt tõusid numbrid üleöö 6600=7700 ja 8300=9300. Jääb mulje, et seal tegeldakse ka väikestviisi hinnatasemega manipuleerimisega. Või kaob osa tehingutest mingi aja tagant sealt graafikust. Ega keegi loomulikult ei kinnita, et see kuvatav info üldse tõene on, see pricechart võib kõik ka lihtsalt üks suur väljamõeldis olla. Keegi tagantjärele midagi kontrollida ei saa.
Üldjoontes võin kinnitada oma eelmise sõnavõtu kokkuvõtet, et suuresti mõttetu koht, vähemalt eraisikust autoostjale. Firmale ehk veel, kui maksudega optimiseerida saad.

Kasutaja avatar
dwd
Kreisi postitaja
Postitusi: 368
Liitunud: 12 Nov 2008, 11:09
Asukoht: võru

Re: Autooksjonid Euroopas

PostitusPostitas dwd » 28 Juun 2020, 23:20

enne piiride sulgemist võitsin pime pakkumises veel ühe auto. pakkumisi tegin 3 nädalat järjest enne kui joppas. auto tuli kohale kui piirid olid kinni. 2se autoga võitsin veel rohkem umbes 40% eesti hinnast. lisade poolest pole teist sellist müügis näinud. alguses mõtlesin et panen müüki, aga vaadetes hetke hindu on nad vähemalt 1k tõusnud. nii et sõidan ise. enamus autodest läheb ukrainasse . eesti käib treila 2 korda nädalas, küsisin järgi.
Volvo veakoodide lugemine ja diagnostika Võrus vahest Valgas. omadele TASUTA


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist