V70 T5 Tallinnas

Igasugune abi auto ostu korral

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer, Tanel

Metsakutsu37
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 30 Nov 2015, 17:17
Asukoht: Tartu
Kontakt:

V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas Metsakutsu37 » 08 Jaan 2016, 12:07

Tere
Kas keegi on kursis selle auto seisukorraga: http://www.auto24.ee/used/2018707
Jutt on hea ja piltidelt paistab sile. Kuna ma olude sunnil praegu jalamees ja Tallinnasse väga ei satu, siis oleks hea kui keegi oskaks enne miskit nõu anda. Ahjaa, see 2.0 T5 mootor- kas see meie praeguste ilmadega salongi jõuab ära kütta? Või kuidas üldse antud mootori töökindlus on? Peaks vaatama pigem 2,4 või...? Sry kui said rumalad küsimused :)

Tänan.
SAAB 9-3OG Aero (sooviks unustada :))
Subaru OB 3,0 (lähiminevik)
Jeep GC 4,7 (mitte kaugel minevikus)
Jeep GC 5,9LX (oleks olnud justkui eile :))
Volvo S60 2,5 (mäletan)
Audi 80 1,8 (väga-väga ammu)

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1122
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas Klamber » 08 Jaan 2016, 13:42

Minuarust see seisis suht pikalt kadakas mingil platsil, hind oli ka odavam kui täna. Mnt lehelt vaadates on sellega viimane aasta ka ainult tagurpidi sõidetud 100k. See kõik ei tähenda aga midagi sellise volvo puhul. Soojaks peaks kõik T5-d hästi kütma, 2km ja mootor soe ka tänase ilmaga. Muidu nagu laibakal ikka, pead kütma poole suuremat ruumi kui sedaanil. Mootori kohalt on see 2,0T5 kindlasti etem kui 2,4LPT.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7615
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas Liiwaannus » 08 Jaan 2016, 15:01

lkf andmetel on mingi kõks ka olnud suvel. Kahjud kuni 500€
Njah, lisainfos see olemas ka. Natsa tormakas sai oldud.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas KuldarA » 08 Jaan 2016, 15:43

Maanteeameti andmete osas tuleks üle täpsustada, võib vabalt kellegi näpukas olla. Iseenesest klapivad muud numbrid peale esimeste. Endalgi oli üks juhus, kus diil esimese ostjaga jäi ülevaataja näpuga pärast katki. Pärast korrigeeris ÜV punkt selle ära, aga ütles, et neid ennegi selliseid näpukaid juhtunud :)
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Metsakutsu37
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 30 Nov 2015, 17:17
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas Metsakutsu37 » 11 Jaan 2016, 11:34

Ma ise ei ole paraku väga kursis, kuid kui see 500 EUR oli vaid esistange taastamine, siis ei tohtinuks ju väga hull õnnetus olla. Infos ka kirjas, et tagurdati otsa. Lihtsalt oleks hea teada, kas see "sõidab vaikselt ja korralikult" ka tõele vastab.
Ja siia otsa ka õige pisut ka teemat puudutav küsimus- kuulutuses on ka müüja vihjanud Volvo diiselmootorite mitte erilisele töökindlusele. Ühest küljest sooviks, et auto ei oleks väga janune- sõidan hoolimata aastaajast tänu oma hobile mööda Eestimaad ringi ja kilomeetreid kulub omajagu. Korraks on peast läbi käinud ka mõte vaadata üldse diisleid, kuid samas ei soovi endale ka muresid juurde. Oskab keegi kommenteerida seda vanema diisli vastupidavust. Olen ma õieti aru saanud, et antud keremudel kasutas Audi diiselmootorit? Ma saan aru, et dünaamika, võrreldes teemas keskmes oleva autoga võrreldes on diislil siiski tagasihoidlik, kuid ega ma samas liikluses tõmmelda armastagi.
SAAB 9-3OG Aero (sooviks unustada :))
Subaru OB 3,0 (lähiminevik)
Jeep GC 4,7 (mitte kaugel minevikus)
Jeep GC 5,9LX (oleks olnud justkui eile :))
Volvo S60 2,5 (mäletan)
Audi 80 1,8 (väga-väga ammu)

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas KuldarA » 11 Jaan 2016, 11:47

VAG-i diisel oli sellel kerel kuni 2002 alguseni. Edasi tuli Volvo enda diiselmootor.

1. gen 2.4d ja D5 mootorid on üsna töökindlad ja ökonoomsed ja ilmselt otseseid lisakulusid ei tohiks tulla.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
-taf-
Kreisi postitaja
Postitusi: 464
Liitunud: 20 Veebr 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas -taf- » 11 Jaan 2016, 12:12

Seda 2.5tdi ei saa ka halvaks mootoriks pidada. Sõitsin ka ise sellisega ja midagi halba küll öelda ei ole. Tegi küll traktorihäält, kuid millal see mootor välja tuli? Tänasel päeval on küll korralikku keeruline leida, sest vanust on neil tublisti ja kes see korralikku käest tahab anda... Aeg-ajalt kahetsen ka enda müügiotsust.

Kasutaja avatar
immadis
Kõva postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 02 Mai 2014, 20:36
Asukoht: Tallinn

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas immadis » 11 Jaan 2016, 13:21

Umbes pool aastat tagasi tundsin isegi selle auto vastu huvi, saatsin siis ka kirja ja küsisin infot.
Stange kohta ütles jah, et tagurdati otsa aga see oli nkn enne katki olnud. ABSi andurid pidid segast peksma ja mitte töötama. Ls oli "kogemata" ARKi büroos valesti sisestatud kuid tõestada seda ta ei saa.

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas KuldarA » 11 Jaan 2016, 13:42

ARK-is tehakse odost pilt, aga ma ei mäleta mis ajast see pihta hakkas. Võimalik, et kevadel veel pildistamist polnud.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7615
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas Liiwaannus » 11 Jaan 2016, 14:13

VAG i diisel suht töökindel kui korraliku saad. Kui saad rappe, siis vahet pole, kes selle tootnud on. Suure külmaga vana mootor teeb kindlasti elu huvitavaks. Dünaamika poolest ei ole kindlasti võrreldavad, samuti küttekulu poolest. Ok seisus diisel teeb trassil 90 se reaalkiirusega 5 kanti ära pikemal otsal, kui mahlad soojad igal pool. Suvel linna trassi segi olen oma kulu saanud sinna 6 kanti. Eriline ökotaja pole.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Metsakutsu37
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 30 Nov 2015, 17:17
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas Metsakutsu37 » 11 Jaan 2016, 14:48

immadis kirjutas:Umbes pool aastat tagasi tundsin isegi selle auto vastu huvi, saatsin siis ka kirja ja küsisin infot.
Stange kohta ütles jah, et tagurdati otsa aga see oli nkn enne katki olnud. ABSi andurid pidid segast peksma ja mitte töötama. Ls oli "kogemata" ARKi büroos valesti sisestatud kuid tõestada seda ta ei saa.


Kas Sul jäigi seetõttu huvi väheseks või loobusid muudel põhjustel? ABS andurite viga võib olla tingitud millest?
SAAB 9-3OG Aero (sooviks unustada :))
Subaru OB 3,0 (lähiminevik)
Jeep GC 4,7 (mitte kaugel minevikus)
Jeep GC 5,9LX (oleks olnud justkui eile :))
Volvo S60 2,5 (mäletan)
Audi 80 1,8 (väga-väga ammu)

Marcola
Foorumlane
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Sept 2015, 11:11

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas Marcola » 11 Jaan 2016, 16:08

Metsakutsu37 kirjutas:Ma ise ei ole paraku väga kursis, kuid kui see 500 EUR oli vaid esistange taastamine, siis ei tohtinuks ju väga hull õnnetus olla. Infos ka kirjas, et tagurdati otsa. Lihtsalt oleks hea teada, kas see "sõidab vaikselt ja korralikult" ka tõele vastab.
Ja siia otsa ka õige pisut ka teemat puudutav küsimus- kuulutuses on ka müüja vihjanud Volvo diiselmootorite mitte erilisele töökindlusele. Ühest küljest sooviks, et auto ei oleks väga janune- sõidan hoolimata aastaajast tänu oma hobile mööda Eestimaad ringi ja kilomeetreid kulub omajagu. Korraks on peast läbi käinud ka mõte vaadata üldse diisleid, kuid samas ei soovi endale ka muresid juurde. Oskab keegi kommenteerida seda vanema diisli vastupidavust. Olen ma õieti aru saanud, et antud keremudel kasutas Audi diiselmootorit? Ma saan aru, et dünaamika, võrreldes teemas keskmes oleva autoga võrreldes on diislil siiski tagasihoidlik, kuid ega ma samas liikluses tõmmelda armastagi.


Arvesta, et müüja on lisanud sellise repliigi et oma erilist V70 T-5 ikkagi maha müüa ja huvilisi tekitada. T-5 ei ole kindlasti halb mootor ja samuti ei ole seda ka Audi/VW diisel mida 1. gen peale pandi 103kw võimsuses. Tõsi ta on, et 2.5TDI mootoril on nõrgaks kohaks nukkvõll (täpsemalt siis selle purunemine), mis tõttu see on veidi halba kuulsust kogunud. Nukkvõllid aga purunevad sellel mootoril enamjaolt selle tõttu, et ignoreeritakse pikalt lagisevat vaakumpumpa, mille käitamine nuka pealt käib.

Vana autot ostes sa loomulikult ei tea mis seisus on nukkvõll, kuid profülaktilises mõttes tasub see peale ostu ära kontrollida (klapikambri kaas maha ja saad juba visuaalselt aru kas vajab vahetust või ei). Kui peale ostu niikuinii rihmavahetuse teed, siis uus nukk on B-osana mälu järgi nõksa üle 100€, mis ilmselt ei tapa kedagi.

Alumine ots kestab neil mootoritel pea igavesti ja üldise mootori seisukorra saad teada mistahes autol kui lased ostes ära teha kompressiooni testi või siis Leak test'i (veidi täpsem).

Muus osas nagu ikka - kontrolli vedelike lekkeid ja lase omanikul tõestada õigeaegseid hoolduseid. Kui ta neid teha ei suuda, siis eelda et neid on tehtud üle jala.

Diisel kindlasti ökonoomsem. Kui eriline vajutaja ka ei ole siis mina soovitaks leida mõne ressursiga V70 2.5TDI mis hästi hoitud.
Viimati muutis Marcola, 11 Jaan 2016, 16:09, muudetud 1 kord kokku.

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas KuldarA » 11 Jaan 2016, 16:09

Metsakutsu37 kirjutas:Kas Sul jäigi seetõttu huvi väheseks või loobusid muudel põhjustel? ABS andurite viga võib olla tingitud millest?


Anduritest, vööst või juhtblokist
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
Volvo75
Foorumi veteran
Postitusi: 3323
Liitunud: 02 Okt 2005, 14:29
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas Volvo75 » 11 Jaan 2016, 18:23

Nägin seda V70 laupäeva hommikul Atlantise parklas Tartus. Palju neid usa numbriga sarnaseid V70 ikka ringi liigub. 2.5 TDI kohta sellist laimu ajada on veits mööda võiks sellele müüjale öelda. Laias laastus on klõbisev vaakumpump ainuke karjuv error...muus osas soovitan hooldused teha õigel ajal ja mootor vastab sulle töökindla teenistusega.
Pilt
Twin Towers Of The World Trade Center

Kasutaja avatar
immadis
Kõva postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 02 Mai 2014, 20:36
Asukoht: Tallinn

Re: V70 T5 Tallinnas

PostitusPostitas immadis » 11 Jaan 2016, 19:20

Metsakutsu37 kirjutas:
immadis kirjutas:Umbes pool aastat tagasi tundsin isegi selle auto vastu huvi, saatsin siis ka kirja ja küsisin infot.
Stange kohta ütles jah, et tagurdati otsa aga see oli nkn enne katki olnud. ABSi andurid pidid segast peksma ja mitte töötama. Ls oli "kogemata" ARKi büroos valesti sisestatud kuid tõestada seda ta ei saa.


Kas Sul jäigi seetõttu huvi väheseks või loobusid muudel põhjustel? ABS andurite viga võib olla tingitud millest?


ABS andurid olid esimeseks märgiks. Teiseks, ei tekitanud see auto sellist usaldustunnet: väga lühikest aega tema käes olnud, läbisõitu hulganisti keritud, auto oli väga hullult läikima löödud, ka kapotialune. Tundus nagu tahaks midagi varjata.
Aga teisalt võibolla see lihtsalt minu hullus ja tegemist on korraliku autoga...


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist