Väikese läbisõiduga XC90 vs XC60 ost

Igasugune abi auto ostu korral

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer, Tanel

t6nnu
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Mär 2015, 22:31

Väikese läbisõiduga XC90 vs XC60 ost

PostitusPostitas t6nnu » 17 Mär 2015, 23:55

Tere!

Olen välja mõelnud, et sooviksin osta ~30-50 tuh läbisõiduga XC volvot, eeldan, et sellise läbisõidu juures ei ole auto veel kannatada saanud ning garantiiperioodil on käidud hoolduses. Auto oleks suure tõenäoliselt 2013 aasta oma. XC90 puhul olen mõelnud siis 2,4 D5 mootorit (147kW) ja XC60 puhul samuti D5. XC90 plussideks minu puhul oleks ruumikus, ilusam disain (vaieldav aga pole vähemalt klassikaline linnamaasturi välimus). Miinusena kindlasti peaksin arvestama suurema kütusekuluga, kuid see oleks vastuvõetav. Samuti on miinuseks kehva töökindluse maine mis XC90-ga kaasas käib. Auto plaaniksin osta kuskilt saksamaa läänepoolsemalt alalt, arvestades laiemat valikut ja mis seal salata, paremaid hindu. Infoks veel niipalju, et minu aastane läbisõit jääb kuskil 40 tuh km kanti.

Samas on hunnik küsimusi, millel olen proovinud vastust leida nii siit foorumist, volvoxc.com-i foorumist kui mujalt netist aga siiski olen segaduses:

1. Kas selle aastakäigu ('12-'13) XC60 ja XC90-ne veermik ja Haldexi osa on copy-paste? Või on seal tehnoloogiliselt erinevused sees?
2. Kui D5 mootoreid vaadata siis kW-ide järgi ütleks, et sama mootor ta olla ei saa. Kas mootorid on erinevad või tuleneb erinevus mootori juhtimisest?
3. Kurdetakse XC90 töökindluse osas, enamasti juttu siis vanematest aastakäikudest. Kas '12-'13 aasta masina puhul võib loota paremat töökindlust?
4. Olemuselt on XC90 ja XC60 sama, viimane ehk pisut kaasaegsega disainiga ja elektrooniliste lisade mõttes uuendatud. Kas mul oleks aus eeldada, et ka hoolduskulud on masinatel sarnased?
5. Kas maastikul sõitmisel/läbitavusel on ühel või teisel eelist?

Kui kütusekulu ja ruumikus (samuti 5 vs 7 kohta), ehk peamised erinevused välja arvata siis kumba autot foorumlased eelistaksid ja mis põhjusel?

Oleksin väga tänulik, kui keegi, kes küsimustele vastuseid aimab paneks oma kommentaari siia :)

Tags:

Maxpower
Foorumlane
Postitusi: 54
Liitunud: 31 Mär 2014, 15:54

Re: Väikese läbisõiduga XC90 vs XC60 ost

PostitusPostitas Maxpower » 19 Mär 2015, 09:55

Olen kunagi ise samu asju uurinud, lisaks oli veel valikus XC70. XC60/XC70 on rohkem samatüüpi masinad kui võrrelda neid XC90-ga. XC90 on pmst 12a vana auto ikkagi, lihtsalt tehtud mitmeid facelifte ja rohkem selline robustsem auto, kuigi mulle samuti meeldib. Veermikus (inchcape sõnul) peab ka XC60/70 tunduvalt paremini vastu kui XC90, eks suurt rolli mängib ka autode mass ja veermiku ehitus.
Mootorite kohapealt on ka erinevused, kui võrrelda XC60 või XC90...täpselt ei mäleta enam, las targemad kommenteerivad.

t6nnu
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Mär 2015, 22:31

Re: Väikese läbisõiduga XC90 vs XC60 ost

PostitusPostitas t6nnu » 21 Mär 2015, 17:11

Maxpower kirjutas:Olen kunagi ise samu asju uurinud, lisaks oli veel valikus XC70. XC60/XC70 on rohkem samatüüpi masinad kui võrrelda neid XC90-ga. XC90 on pmst 12a vana auto ikkagi, lihtsalt tehtud mitmeid facelifte ja rohkem selline robustsem auto, kuigi mulle samuti meeldib. Veermikus (inchcape sõnul) peab ka XC60/70 tunduvalt paremini vastu kui XC90, eks suurt rolli mängib ka autode mass ja veermiku ehitus.
Mootorite kohapealt on ka erinevused, kui võrrelda XC60 või XC90...täpselt ei mäleta enam, las targemad kommenteerivad.



Kui saladus pole, siis millise valiku lõpuks, oma uurimise tulemusel tegid?

Tahaksin ise samuti arvata/loota, et XC90 tänu nüüd lõpuks (kui plaanin '12-'13 aastat masinat osta) tänu oma pikale ajaloole igasugused haigused välja saanud ravitud ning saavutanud ehk hea töökindluse. Samas minu plaanitud D5 147kW mootor koos oma käigukastiga tundub olevat kõige ebatöökindlam lahendus... Samas teisest küljest on ta kindlasti ka kõige levinum versioon, seega eks ju olegi, palju mootoreid palju probleeme :roll:

Maxpower
Foorumlane
Postitusi: 54
Liitunud: 31 Mär 2014, 15:54

Re: Väikese läbisõiduga XC90 vs XC60 ost

PostitusPostitas Maxpower » 24 Mär 2015, 10:19

Kui aus olla siis jäi teatud põhjustel üldse ostmata...muidu välja vaadatud oli 2011 lõpp (ehk siis uuema sisuga) XC70. Ütleme nii et XC70 ja XC90 sõidumugavus on päris erinev. XC70 meeldib oluliselt rohkem, eriti just istmete pärast ja ikkagi rohkem sõiduautolikum...XC90 istmed on kuidagi väga "ujuvad", selles mõttes et külgtugi jäi väga niruks. Olen sõitnud tavalise sisuga XC90-ga, võib-olla R-design istmed on paremad. Aga kui tuleks korraliku varustusega ja soodsa hinnaga siis ei välistaks XC90-t ikkagi :wink:

t6nnu
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Mär 2015, 22:31

Re: Väikese läbisõiduga XC90 vs XC60 ost

PostitusPostitas t6nnu » 30 Mär 2015, 22:09

Nii, nüüd on Auto24-s silma hakanud üks huvitav XC90: http://www.auto24.ee/used/1655701 (123BLB ja VIN: YV4952CZ3B1603002)

Auto väljast on minu arvates suurepärane, seest küsitav. Natuke kõhedust tekitab, et seest on ilmselgelt komplekteeritud väga paljud erinevad detailid kokku, sügavalt kahtlen, et sellise setup-iga auto tehasest välja tuleb. Samuti on VIN kood imeliku algusega (kas võib olla põhjus see, et auto USA-st toodud?). Läbisõit on ka muidugi omaette teema, kui läbisõit on tõene, oleks auto justkui uueväärne. Mootori osas olen pigem positiivne, võimsust pisut rohkem kui diislil ja ehituselt lihtne ja üpris töökindel mootor (peaks ketiga olema?) Teine hea asi on see, et müüv firma annab ka omapoolse kindlustuse autole, mis peaks kõhklusi natuke vähendama.

On keegi käinud seda autot vaatamas või oskab kommenteerida, kuulutuse järgi on päris kaua vist müügis olnud.

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: Väikese läbisõiduga XC90 vs XC60 ost

PostitusPostitas tnx » 31 Mär 2015, 08:51

Mis sellel vin koodil viga on? Paar ettejuhtuvat dekoodrit said aru küll, https://www.volvotechinfo.com/index.cfm ... vinDecoder väidab, et 2010 muutus koodi struktuur. Äkki sellepärast tundub imelik.
EDIT: Kui USAst toodud, siis tasub muidugi Carfaxi vms päring teha, et miks ta sealt ära toodi ja kui sügaval vee all ta enne seda oli.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist