Esimene auto - Volvo S80

Igasugune abi auto ostu korral

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer, Tanel

offence
Uustulnukas
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2014, 21:09

Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas offence » 02 Juun 2014, 21:24

Tere!

Ütlen kohe alustuseks ära, et olen siin foorumis uus ning autode alal küllaltki võhiklik. Seega vabandan mõne "vana kala" ees juba ette rumalate küsimuste pärast :) Aga ühesõnaga mure seisneb selles, et olen jõudnud sellisesse etappi, et soovin soetada autot ning uurides automaastikku, kolanud hulgaliselt autoaedades, olen leidnud, et Volvost peaks saama minu truu kaaslane tulevasteks aastateks. Isendiks siis täpselt S80 ning kindlasti automaatkastiga ning diisel. Hinnaklass oleks kuskil maksimaalselt 11 000 €.

Erinevates autoaedades on kõik müüjad nagu ühest suust ja plaadimängijast laulnud kiidulaulu 120kW mootorile, kuna 136kW pidi omama mingeid "liigseid vidinaid", mis suurendavad kütusekulu. Samuti olen ise suutnud siinse foorumi abiga välja selgitada, et 120 ning 136 mootorid on küllaltki samad, vahe olevat ainult auto ajus. Kas see vastab tõele ning kuivõrd see peegeldub kütusekulus? Ideaalis oleks nii, et Volvo sõidumugavus, aga liikumistrajektoor ei piirduks ainult erinevate tanklakettide külastamisega :)

Kui ma lähen reaalselt autot kohapeale vaatama, siis mida ma peaksin kindlasti kontrollima? (enne kindlat ostu lasen kindlasti ostueelse ülevaatuse teha minule sobivas kohas, mitte müüja soovitatud). Nii, veel on mureks see, et enamik autosid on Saksamaalt/Belgiast/Itaaliast/Prantsusmaalt toodud ning kuidas neid kontrollida? Eriti siis kui on transiitnumber ees?

Kuna ma ostan enda elus esimest autot, siis ma tõesti ei sooviks seda, et esimese foori taga on auto kolmeks tükiks ning seetõttu ka võibolla kogenud foorumlastele rumalad küsimused, aga no tõesti, häda ei anna häbeneda ja mulle tundus siinne foorumi õhkkond olema sõbralik ja abistav ning seetõttu julgen oma rumalad küsimused päevavalgele tuua.


Selline auto on hetkel silma jäänud, maruhea soodustus tundub olema, aga see teeb pisut ettevaatlikuks.. mis Teie arvate?
http://www.auto24.ee/used/1745121

Tänan ette vastuste eest! :)

Kasutaja avatar
amazon86
Foorumi veteran
Postitusi: 1483
Liitunud: 05 Veebr 2007, 21:51
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Kontakt:

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas amazon86 » 03 Juun 2014, 08:11

Pildi peal tundub masin ilus, hind võib soodne olla nö suure läbisõidu pärast, kuid selline läbisõit on diisel Volvo puhul normaalne. Linnas seismiseks ole diislit mõtet osta, eriti neid uuemaid. Kindlasti ei tohi masin ebaloomulikult koliseda, käigukast peab töötama sujuvalt, kui vaatama lähed, siis tasuks kohe kaasa võtta isik, kellel kogemusi Volvodega. Abiks tuleks diagnostika juhe, saab veakoodid üle vaadata.
Kiidulaul kehtib ainult I gen Volvo diislite kohta kuni 2005, uuematel on muresid rohkem ja neist võib siit foorumist lugeda.
Powered by Volvo
S60 02 2,4 D5 174 kw 546 Nm @ ratas
V60 14 2,0 D4
V70 08 2,4 D5 AWD 153 kw 492 Nm @ ratas
Volvode diagnostika VIDA/VOL-FCR.

offence
Uustulnukas
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2014, 21:09

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas offence » 03 Juun 2014, 11:00

Aitäh näpunäidete eest!

Aga iseenesest 50:50 peaks minu sõidud linna ning maantee peal jagunema, seega kuidas selle diisli kasulikkusega on? Ise olen eluaeg sõitnud bensiinikatega ning pere teinepool on diisli usku ning veendunud, et õige auto on ikka diisel. Kui auto enne ostmist IA-sse vedada, siis on vist suhteliselt suur tõenäosus, et kõik vead nuhitakse välja ning tasuks investeerida ostueelsesse kontrolli IA-s?

J30
Foorumi veteran
Postitusi: 882
Liitunud: 28 Jaan 2011, 19:01
Asukoht: Tallinn ja Harjumaa
Kontakt:

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas J30 » 04 Juun 2014, 16:10

Otsi foorumist kasutajat KuldarA. Tema pakub lausa auto soetamist teenust. Viib sind ohtudega kursi ja vajadusel organiseerib ka teh kontrolli.

Konkreetsese autosse süvenemata ütleks, et hind, mark, mudel, varustus ja läbisõit tundub olema tasakaalus. Kui endal oleks vaja, siis kaaluks küll...
Harteron.ee Näidikuplokkide, elektroonika, ABS ja DEM remont, keelevahetus, diagnostika, ostuabi Harjumaal

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas KuldarA » 04 Juun 2014, 16:24

Tegemist juba facelift mudeliga. Sellel teised mootorid hoopis ehk 3. gen 2.4 diislid. See 120kW mida kiidetakse on 1.gen Volvo enda diisel ja pandi ca kuni 2005 autodele peale. Siis olid variandid D5 -120kW, 2.4d 96kW, edasi tulid D5-136kw ja 2.4d 120kw, siis tulid 120, 129 ja 151kW mudelid, mis on kõik nimetusega D5, kui ma ei eksi. Kõige erinevam on 151kW mootor, mis on kahe turboga jms erinevustega.

II gen puhul on tegu sisuliselt samade mootoritega. Mingit eelist 120kw mootoril 136kW ees pole. III gen puhul ehk mida Sa vaatad on 2.4d ühe turboga mootor ja D5 kahe turboga(kindlasti leiab veel erinevusi).

Väga pommikindel ja ökonoomne oli I gen 120kW, sellepärast seda kiidetaksegi. Edasi tulid juurde tahmafiltrit ja tuulekeeriseklapid, mis nõuavad lisahooldust ja tahmafiltri osas suurendavad kütusekulu. III generatisoon peaks juba veidi ökonoomsem olema, kui vahepealne generatsioon

Konkreetsest autost rääkides, siis vii esindusse kontrolli, nad näevad garantiitöid, see veel nii uus auto, peaks nende järgi suht lihtsalt määratav olema, et kas läbisõit õige või mitte. Kohapeal saad ainult nii palju ära teha, et teed proovisõidu, kuulad kuidas mootor töötab, kas veermikus on kolinaid, kas kast jõnksutab jne, kui siis tundub asi korras vii esindusse kontrolli.

Loodan, et liiga keeruline jutt ei saanud :)


//edit: Vaatasin järgi, 129kW kaubanduslik nimetus ikka 2.4d
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

offence
Uustulnukas
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2014, 21:09

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas offence » 04 Juun 2014, 19:01

Ei saanud väga keeruline jutt, taaskord suured tänud asjaliku vastuse eest! Konkreetne auto läks käest, aga eks tuleb uus ja parem :) Kas tavalisesse tehnoülevaatusesse on mõtet autoga enne minna või ainult IA? Mõtlen just seda, et kas tavalised tehnokad teevad diagnosti ja loevad veakoode või mitte? Vabandust, kui napakas küsimus, aga olen totaalne võhik selles asjas, siiani on kõik autod otse salongist olnud ning pole pidanud ostueelse kontrolliga tegelema ja nüüd kus kõik meedia ja "tünni" kampaania võimutseb, kardan lihtsalt vastu pükse saada :)

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas KuldarA » 04 Juun 2014, 21:00

offence kirjutas:Ei saanud väga keeruline jutt, taaskord suured tänud asjaliku vastuse eest! Konkreetne auto läks käest, aga eks tuleb uus ja parem :) Kas tavalisesse tehnoülevaatusesse on mõtet autoga enne minna või ainult IA? Mõtlen just seda, et kas tavalised tehnokad teevad diagnosti ja loevad veakoode või mitte? Vabandust, kui napakas küsimus, aga olen totaalne võhik selles asjas, siiani on kõik autod otse salongist olnud ning pole pidanud ostueelse kontrolliga tegelema ja nüüd kus kõik meedia ja "tünni" kampaania võimutseb, kardan lihtsalt vastu pükse saada :)



Tehnoülevaatuses saad hea ülevaate veermiku osas ja näiteks Tallinnas [url]www.tehnolülevaatus.ee[/url] käib ka värvipaksuse mõõtjaga auto üle. Põhjalikuma diagnostika jaoks soovitan ikka Volvodega tegelevat ettevõtet. IA sellepärast, et sealt saab ka infot ajaloo kohta, kui nad midagi näevad, muudest soovitaks Tallinnas Inchcape, Autoviva, Volrem Auto.

Muidu kui Sul ostuplaan kindel, siis võid mulle ka päringu saata ja saan vaadata ehk saab Euroopast midagi tuua: http://www.eza.ee/auto-valismaalt/


Unustasin enne tänada J30 heade sõnade ja soovituste eest :)
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

offence
Uustulnukas
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juun 2014, 21:09

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas offence » 06 Juun 2014, 20:59

http://www.auto24.ee/used/1735384 Kuidas see teadjamatele tundub, on keegi seda vaatamas käinud või omab niisama infot? :)

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7615
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas Liiwaannus » 06 Juun 2014, 21:22

Tekkis tahtmine kuulutuse üldmuljet kommenteerida, esiteks arvaksin, et tegu on autode toomisele spetsialiseerunud inimesele, kuna pildid on tehtud hoone ees, mis esmapilgul võiks meenutada mõnda suuremat müügi salong ja seega usaldust tekitada. Teine asi on see, et MHL numbird on mu meelest üsna hiljuti kasutusele tulnud, seega peaks auto olema hiljuti väljastpoolt toodud. Kolmas viide, mis viitab vahendustegevusele on see, et sama tel nr le annab google otsing vastuse selle aasta algusest skoda superbi müügikuulutuse kuldses börsis. Kuulutus ise on küll kustunud, kuid googlei sissejuhatav tekst on näha. Seega ostma minnest tasuks arvestada, et pole Eesti ajalooga masin ja müüja on asjatundja, seega kui hakkab kodukasutuse juttu ajama, siis mind tõmbaks ettevaatlikuks, kui räägib ilusti kust ja mis, siis uuriks lähemalt masinat. Proovisõit, esmane tehniline hinnanh ja kui see ok, siis IA sse aeg. Läks romaaniks ära kätte.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

J30
Foorumi veteran
Postitusi: 882
Liitunud: 28 Jaan 2011, 19:01
Asukoht: Tallinn ja Harjumaa
Kontakt:

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas J30 » 08 Juun 2014, 00:45

Ülevaatuse kehtivus ja reg number jällegi viitab, et auto on eestis vähemalt aasta olnud. Pilt on tehtud Tallinnas peterburi tee Oomipoe ees.
Harteron.ee Näidikuplokkide, elektroonika, ABS ja DEM remont, keelevahetus, diagnostika, ostuabi Harjumaal

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Esimene auto - Volvo S80

PostitusPostitas KuldarA » 08 Juun 2014, 09:28

Ülevaatuse saab Euroopast tuues ülekanda :)

Väljaspoolt toodud autot pole mõtet karta, pigem tekib küsimus, et miks VIN-koodi pole pandud. Kui selle saad ja esinduses kontrollides ka enamvähem auto on, siis ma ei näe põhjust miks mitte osta.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist