Müüdud Liivaka hõbehall s40 .

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Argo
Foorumi veteran
Postitusi: 506
Liitunud: 01 Aug 2010, 23:59

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas Argo » 13 Nov 2011, 20:55

Ai blinn, kui kena ja mahe sinine toon!
Kukkumine on hobi, mitte põhitöö.

Hõbedane 2002.a V70 D5 120kw - RõõmustaS
Sinine 1974.a Mazda 1300 1,3 ??kw- RõõmustaS
Sinine 1979.a 2door wagon Corolla - RõõmustaB

Kasutaja avatar
smurf
Foorumi veteran
Postitusi: 1261
Liitunud: 18 Aug 2010, 11:49
Asukoht: Tartu

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas smurf » 13 Nov 2011, 22:29

Tõesti kena!

Sinust oleks ka superkena mähkida üks õpetus(soovitatavalt piltidega), kuidas seda toimingut teha, ilma midagi ära retsimata :)

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas maan » 13 Nov 2011, 22:57

Enne oli kergelt laiguline, kuid nüüd väga bro ;)
Auto number ka trip dist-il :D

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas Liiwaannus » 14 Nov 2011, 12:41

smurf kirjutas:Tõesti kena!

Sinust oleks ka superkena mähkida üks õpetus(soovitatavalt piltidega), kuidas seda toimingut teha, ilma midagi ära retsimata :)



Piltide jaoks ma peaks uuesti lahti kiskuma ploki... väga ei viitsi :D
Muidu põmst on ees see plast võru must siuke, selle lüleval servas kaks kruvi (+). Need välja. Siis tuleb klõpsuga ära. Siis on plokil all servas 2 kruvi ja üks üleval mingi metallkronsa küljes. 25 sed torxid vist olid. Need ära, siis plokk põmst lahti. Tõmbad pistikutest välja. Eemaldad ploki küljest selle metall kronsa, see ühe ristpeaga kinni. Siis võtad "klaasi" eest ära ... kinni plastnagadega, ole ettevaatlik, võivad murduda. Selline tundega värk. Siis eemaldad Selle kellade ümber oleva tumeda raami tagumise ploki küljest, samuti nagadega kinni. Sedasi jupphaaval saab need rooli vahelt kätte. Siis ei pea Rooli ära kiskuma. Kui see teine tume raam ka käes, siis saab võtta ploki välja.
Seejärel võtad need parktule LEDid http://www.oursbiz.com/Products/b/127/LED-Auto-T10-WG-505--218818.jpg. Soklist tulid naad tundega jõudu kasutades välja. Jalgadele tekitasin suvaliseltelt elektrijuhtmetelt eemaldatud isolatsioonijuppidest katted, et vältida lühist. Kui LEDil on ühe jala peal takisit joodetud, siis see peaks olema - jalg. Pesadesse asedates peaks see jääma tahoka poolseks.
Nii kui LEDid ilusti ettevalmistatud, siis tuleb võtta spidoplokk juppideks, kuna tagant aukudest need tõlvikud läbi ei lähe. Eemaldad tagant küljelt 4 ristpea kruvi ja surud vaikselt näidikute osa välja tagumisest kaanest. Kinni hoiab veel üks plast naga trükiplaadi servast. See asub ülemises kütusenäidiku poolses nurgas, seal kus on kaks lintkaalit. Mõistusega painutada ja lahti ta ongi. Seejärel paned LED id sisse pesadesse sedasi, et peasd on juba oma tööasendis. Kellade valgustamiseks läheb 4 ledi. Alumiste displeide jaoks 3, seal kasutan tavalisi koonilise peaga LEDe võid tõlvikud ka sobitada, peaks saama ühtlasemaks kui mul on. Ei viitsind ise neid vahetama hakata, kuna need ei häirind eriti. Neid T10 tõlvikuid peaks liikuma orienteeruva hinnaga 2€ tk. Vähemalt sellise letihinnaga leidsin mina need ühest suvalisest autopoest.

Ja nuh siis kõik tagurpidi tagasi.

PS ise kiskusin igaks petteks akujuhtme maha tegemise ajaks.
PS 2 Alguses tervet plokki kokku ei lappinud. st ainult see kellade ja tagakaane osa ja surusin pistikutesse ja lasin autole uuesti elu sisse kontrollimaks, kas kõik põlevad.
PS 3 Jalgade isoleerimist tasub hoolega jälgida ja vajaduse pesa takistusi mõõta välistamaks lühist, kui selle kile pealt peaks rajad maha põletama, siis hakkab "huvitav" ma arvan :D
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
smurf
Foorumi veteran
Postitusi: 1261
Liitunud: 18 Aug 2010, 11:49
Asukoht: Tartu

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas smurf » 14 Nov 2011, 12:49

UUh, korralik romaan :lol:. Aga tänud, tuleb ka siis kunagi pusima hakata.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas Liiwaannus » 06 Dets 2011, 23:08

Nonii tegin minagi omad õrnad käekesed mutrivõtmega tuttavaks. Idee ühest katkisest vedrukeerust. Alustasin laupäeval, proovisin sillapolte võtmega ja pikendusega, võti juba paindus mõnusalt, kuid muhvigi. Sai siis pühapäeval toodud relakas ja uued poldid ning vanad jõuga eemaladatud. seejärel suutsin ühele stabika kondile lolliloogikaga läheneda ja tulemuseks oli stabikakont, mis pold kinni ega lahti. Taganjärgi tarkusena lasin, siis ülemise otsa lahti ja sain jätkata amortide eemaldusega. Sain amordid ilusti kätte ja ühel vedrugi vahetatud kui selgus kruustangide vahel, et teise amordi mutter on nii kõvasti kinni, et mudu osad hakkavad järgi andma. Tulemuseks jäi auto veel päevaks seisma. Esmaspäeva õhtupoolikul sain, siis samas allikast, kust vedrudgi sõbraliku hinnaga secondhand amordid ning vahepeal olin ka saanud uue stabika kondi. Kondi lõikasin maha ja rikutud amordi ja katkise vedrukomplekti jätsin puutumata, asendasin lihtsalt "uue" amordi ja vedruga. Tulemuseks ütleks, et tagasillas olnud müra tundus täna kadunud olevat.
Kuna üksinda on see amortide paika venitamine ja sillapoltide sättimine paras kepp, siis esmaspäeva õhtuks olin tige juba led lambi peale ka, mis pidevalt minema veeres ja silma näitas. Hetkel on ca 40km peale remonti sõidetud ja tundub tibens tobens. Seega kõikidele kõhklejatele, kellel vähegi kohta ja huvi on asjadega ise pihta hakata, kepp võib olla, aga harib ja huvitav on ka.
A vahepeal jõudsin järeldusele, et pea 10a uuem töömasin caddy on ikka talveoludes võrreldes volvoga paras junn, mis kasu on kaubiku peeglitest, kui need on märjad ja lumised, ning neist midagi ei näe. Elagu põhjamaade varustus ja peegliküte.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

mamagy
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Okt 2010, 19:44
Asukoht: Pärnu

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas mamagy » 07 Dets 2011, 17:15

Liiwaannus kirjutas: Elagu põhjamaade varustus ja peegliküte.


+1!
Peab mainima, et sinu teema on üks neist, mida huviga jälgin, kena auto. Väga lahe, et viitsid ise tegeleda ja ei kohku tagasi vähe mustemate/õlisemate tööde ees, mina sama masti mees :)
Minu nr. 55673894

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas Liiwaannus » 07 Dets 2011, 19:12

Nu ma tänan. Põhiliselt nokin ise, sest huvitav on, samas väga suuri asju ei jugle ette võtta, kuna teadmisi on vähevõitu ja väikse asja sättimisest võib päris suur kulu tekkida kui midagi korralikult ära rikkuda.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas torms » 08 Dets 2011, 06:42

Mis see põhjamaade varustus endast kujutab?
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas Liiwaannus » 08 Dets 2011, 14:15

Erinevaid kõtteid pidasingi silmas peeglid ja perse põhiliselt :). VW Caddydel meil tööl pole kumbagi :P
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

mamagy
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Okt 2010, 19:44
Asukoht: Pärnu

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas mamagy » 09 Dets 2011, 15:50

torms kirjutas:Mis see põhjamaade varustus endast kujutab?

Minu jaoks on põhjamaade varustus (eriti vanematel volvodel) eriti selgesti eristuv auto salongikütte võimekusest, vakkan siin leelotama oma 460st, aga no tõesti. Minul olid hommikuti auto aknadki juba lumest-jääst-udust puhtad ja panin minema enne kui ämma Audi a4 mootoripöörded töösooja peale kukkusid :P
Minu nr. 55673894

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas Liiwaannus » 17 Dets 2011, 16:17

Nii, väike LEDipede jätkab minus. Sai siis alongi valgustus vahetatud LED ide vastu. 4xT10 sokliga lae lampides ja 2 korda sellised ampullilaadsed juhi jalgade juurde ja pagassi. Kui peaksin homme oma pagassiprojektiga viitsima tegeleda, st kustutihoidja kinnitus ja polstrite tagasi toppimine, siis ehk klõpsin ka.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas torms » 17 Dets 2011, 17:45

Ma proovisin ka salongi endale powerledi, aga no mitte midagi ei näe selle ledi valgusega ja ei istunud ka silmale :) . Viskasin minema ja panin tavalsied tagasi.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas Liiwaannus » 17 Dets 2011, 21:42

Ütleksin, et esmamulje on hulga valgem,nägemise kohta ei oska öelda, kuna lugeda pole proovinud.. muus osas pigem ikkagi etem mu meelest. Vb küsimus ka ledide spektris.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Liivaka hõbehall s40

PostitusPostitas Liiwaannus » 17 Dets 2011, 21:42

Ütleksin, et esmamulje on hulga valgem,nägemise kohta ei oska öelda, kuna lugeda pole proovinud.. muus osas pigem ikkagi etem mu meelest. Vb küsimus ka ledide spektris.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist