taavi V70 tdi

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

taavi V70 tdi

PostitusPostitas taavi » 25 Sept 2017, 12:28

Tere,

Ostsin suvel "uue" volvo, räägin veidi lähemalt kuidas ma volvoni jõudsin, kui keegi viitsib lugeda :)
algas kõik sellega et mu eelmine igapäevasõiduk (hallmetallikdiisel VW B5) lõppes ära. kuna see b5 oli üks igavene s*tamagnet, mis oli omale viimase mõne aastaga kaasa toonud vist kõik hädad mis on võimalik kaasa tuua: roostetas, avarii rullnokabemmiga ja kitsega, ratta eemaldumine, maja katuselt sai eterniit tuule alla ja lendas kapoti sisse püsti nagu haisaba, rehvid purunesid umbes kord kuus, kõige paremini juhtus ämma juures kui üks äärekivi tappis 2 rehvi korraga, elektrihädad, sillahädad, liigendite logisemised ja purunemised olid üle mõistuse jne jne. Kõige suurem "near death" olukord oli eelmine suvi kui perega olime läti-leedu piiril mere ääres, läksime lainetesse hullama (tol hetkel lainetas megalt) ja mu ainuke võti kukkus vette taskust. Avastasin seda muidugi alles autojuurde naastes. Õnneks oli mul pagasiluuk ka pekkis ja see lukustus vaid 1% juhtudest ja tol hetkel luuk oli lahti, sai laps üle pampude autosse lükatud, kes avas uksed ja hakkasin mõtlema, kuidas oma autot hot-wireda ilma tööriistadeta. aga samal ajal läksime ikka veel randa võtit otsima, sest äkki näkkab. Rand oli täis võtmesuuruseid munakive ja ma ei tea, üks kord elus auto needus vist oli kuskile magama jäänud vms ja ma olin jalgupidi vees jälle kivide vahel ning ma nägin kuidas suur laine lennutas mu võtme mulle täpselt jalge ette! See moment ma vist ei olnud eestlane ja röögatasin rõõmust. Kuna passatitel vist mitte ühel ukselukud ei toimi võtmest, ja pult oli selle tunni või kahega oma töö ära lõpetanud, siis edasine reis käis laps tagaluugist uksi lukustamas ja avamas ja saime baltikumile ringi peale tehtud. Peale seda oli enamvähem murevaba tavaline passat, mis tappis endiselt akusid ja rehve ja laulis naabritele pasunamängu suvalisel ajal öösel jms, kuni see aasta enne jaani plaanismie minna lõuna eestisse ja sealt ka venemaale korra. Jõudsime autoga põlvast läbi võru poole ja enne võrut mootor seiskus tee peal ja kiire diagnoosiga sain aru et mootoririhm oli surnud. 20 tuhat km oleks võinud veel sõita, aga ma usaldasin eelmist omanikku, kes ilma ühegi tunnistuseta (isegi pastakaga polnud km kuskile kirjutatud) ütles et just kõik vahetatud - ei olnud nagu selgus :) No enivei, olime palaval päeval keset pärapõrgut, sai kiirelt tehtud otsus, ostame uue auto kuskilt ja jätkame reisi. Hääletasin kohaliku umbkeelse eestimeelse võruka peale, kellega seletasime käte kaudu, mina saare murrakus, tema võru omas ja kumbki täpselt aru ei saanud üksteisest. Võrukas oli tõsione eesti patrioot, kaitseliidu kleebised ja eesti lipud autos, tagaistmel murdja hundikoer ka. kui pusisime seal köit passatile külge, sõitsid mööda nato soomukid, mees (no umbes 70 aastane vms) ajas kohe ennast valvele ja soomukile vaat ning kulbilöömine in progress. Lahe. Vedas ta meid siis perega esimese asustaud kohani, kus andis väikse meene plakati:
Pilt
See puhkusereis sai selleks korraks läbi.
Peale autoparkimist sai avatud kohe auto24, pandud otsingu kriteeriumideks diisel, universaal, kärukonks, kliima, püsikiirus ja ainsad raha kriteeriumitele vastavad variandid olid renoomegannid ja volvod. Ilmselgelt läks asi volvo poole, kuna selleks hetkeks oli ka ksf! hommikutydrukule ja ksf! ristole (kes krt kohale ei tulnudki, häbi sulle! :D) juba lubatud Saaremaa grilli järjekordne korraldus käima ajada ja mul kippus olema juba teine ilma volvota kokkutulek, ilmselgelt ei saa seda asja ju nii korraldada! :D No valik tehtud, vahepeal sai B5 ühe samavana jalgratta vastu vahetatud (ratas oli paremas korras kui see b5, uuest peast maksis ilmselt ratas 3000kr), pere ämma juurde transatud ja kälimehega koos sai mindud volvot vaatama. Sai käidud 2x ümber auto, toskitud kummi ja raha peo peale laotud ja tunne oli hea: istumine mugav, tõmme hea, kõik lisad töötasid, ei roostetanud.

saaremaale sõit sai ka meeleolukas, lisaks plakatile sai pumbatud enne passati äraandmist selle seest kütus ka kanistritesse (kuna 10km enne rihma purunemist tankisin paagi ääreni täis), lisaks andis naisevend tööjuurest ülejäänud kastid, mis tõstin pagasnikusse:
Pilt
Hea et kordnikud meid kinni ei pidanud, oleks päris palju küsimusi tekkinud, kui avastatuks see plakat koos mortal bombide ja ma ei tea mis lõhkeaine kastiga koos kütusekanistritega pagasnikust :)

enivei, sai auto Saaremaale ja kõik käitus ootuspäraselt :) ostust praeguseni on auto ära sõitnud 10 000km, midagi otseselt ära lagunenud pole, ära olen vahetanud veovõlli otsa, mille kummikott oli puruks, aga eelmise 800se kogemus ütles, et kotiga koos tasuks vahetada ka ots, hind pole kallis ja töö on sama. See läks hästi, sest eelmine omanik oli panemata jätnud lukustussplindi ja kummikott oli 5cm kaugemalt võlli külge pandud, mis tegi kiirelt 1:0 kotile. aga see võll leidis omale ka hea kasutuse:
Pilt

Veel olen jamanud jahutusvedeliku lekkimisega, sain selle enamvähem pidama, aga eelmine nädal läks jälle samast kohast vedelik maha, nimelt õlifiltri korpuse küljes olevatest voolikutest. PEab korra tõstuki peal voolikud lahti võtma ja vaatama, kas saab paremini panna. Ühte voolikut maja ees kapoti all peegliga uurides ei saanudki korralikult kinnitatud, ei mahtunud käsi väänama. Lisaks lagunes ära käigukangi kinnitusmunakas, millest ka siin kirjutasin: http://www.volvoclub.ee/foorum/viewtopic.php?t=47225 Sai see ära liimitud, nüüd pole rohkem jamasid olnud :)

Mis veel tegemist vajavad on rohkem kosmeetilised: terves salongis pole ühtegi detaili, mis oleks terve - ma ei tea kas see auto on kunagi osavnäppude poolt pulkadeks vetud või mis teema on, aga kõik tükid, mis varjavad kruve on lahti või kadunud, samuti keskkonsooli puitimitatsiuoon on siit sealt katki (ilmselt konsool väljas käinud, kuna salongiradikas on vahetatud, selle kinnitused on ka kodukootud).

Millega tahaks abi või nõu saada, on see, et külmalt on jõle pikk käivitus. kuskil see aasta lätis kaubareisil käies vaatasin, et sellest mootoriruumi voolikust mõni mull liikus ka (filmile hästi ei tabanud): https://photos.app.goo.gl/zq1SjnqBXOYhKZMB2
Mis selle käivitusega teha?

Kliima pump vehib päris hoogsalt, veakoodideks on jahutusvee temp anduri signaal, samas külma puhub normaalselt. eelmine omanik ütles et vahetas laagri ära, seibe on ka puutunud, aga arvas et ehk sai kehva laager. Hetkel ei tea kas peaks seda näppima või las käib võiduka lõpuni.

ABS aju tahab ka ületegemist, eelmine omanik väidetavalt pole sellega midagi teinud, ometi see on lahti käinud ja kuidagi kokku pandud. Krt, äkki olen ise ka remontinud seda kunagi, väike kahtlus on :D

Kütusekulu on autol hea:
Pilt

Auto sisu on hele puit, istmesoojendusi pole, aga ehitasin sinna nuppude asemele 10A 5V toiteka (aga selgus, et telefon 10A ikka vastu ei võta, krdi nutitelefon, 2,1A max):
Pilt

Muidu suht kalla ja talla masin, veidi räsitud välimusega, aga mulle just paras. Airbagid ilusti töökorras, ehk naine saab sellega tartu-saaremaa vahet lasta küll, nii et ise muret tundma ei pea, kui jälle mõni bemm või kits ette jääb :)

Pilt

Pilt
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
risto
Foorumi veteran
Postitusi: 785
Liitunud: 06 Okt 2005, 09:12
Asukoht: Keila/Tallinn

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas risto » 25 Sept 2017, 15:45

Ohh, jumal tänatud ,et sa siin oled...! :D

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas McBrainless » 27 Sept 2017, 17:50

taavi kirjutas:Võrukas oli tõsione eesti patrioot, kaitseliidu kleebised ja eesti lipud autos, tagaistmel murdja hundikoer ka. kui pusisime seal köit passatile külge, sõitsid mööda nato soomukid, mees (no umbes 70 aastane vms) ajas kohe ennast valvele ja soomukile vaat ning kulbilöömine in progress. Lahe.

Hea et kordnikud meid kinni ei pidanud, oleks päris palju küsimusi tekkinud, kui avastatuks see plakat koos mortal bombide ja ma ei tea mis lõhkeaine kastiga koos kütusekanistritega pagasnikust :)


Mulle sellised patrioodid meeldivad. Sain naerda korralikult, aitäh! Pikka iga Volvoga!

Kasutaja avatar
Mart7
Kõva postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 29 Juul 2016, 18:56

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas Mart7 » 28 Sept 2017, 07:04

Seda autoteemat ma ootasin :D

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas taavi » 08 Okt 2017, 23:17

sai siin ära vahetatud volvo kojameherelee volkari oma vastu ja kohe üsna hea (intervalli pikkus min ja max on veidi väike, aga siiski on ta olemas ja parem kui kangiga võimelda).

aga ikkagi kummitab mind hommikune pikk käivitus. Mis seda põhjustada võiks? külmalt käitub nii: https://photos.app.goo.gl/zq1SjnqBXOYhKZMB2 soojast peast paugupill. Samuti viskab kiirendades aegajalt musta, aga kütusekulu on vist paigas (kulu hetkel 6,67 keskmine 11k km kohta, maanteedel saab alla kuue liitri paagist paagini)

"Lahe" muidugi see, et eelmised tegelased on kleepinud tagaluugi polstri kinni makroflexiga ja juhipoolse tagaukse polster on liimitud kinni vist poole kilo kuumaliimiga :twisted: Praeguseks see makroflex ja liim mõlemad lahti murdunud.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
minukiri1
Kreisi postitaja
Postitusi: 386
Liitunud: 15 Sept 2016, 18:02
Asukoht: kunagine Pala vald

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas minukiri1 » 09 Okt 2017, 13:34

Kindel, et küünlad kõik korralikult töötavad?
V70 2.4 D5 120kw 2003a 5manuaal

Ei ole võimatuid asju, on saamatud tegijad.

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas taavi » 09 Okt 2017, 18:33

päris kindel pole, pole mõõtnud, aga juhtmestik on see kevadel korda tehtud ja siis pandi ka väidetavalt uus ring küünlaid. Aga kas ta mitte ei peaks seda tulukesega näitama, kui vaja kütta? Olen kokku umbes 2 korda pool sekundit seda tulukest näinud, muul ajal see üldse ei sütti. KAs ta üldse alguses süüte sissekeeramisel peaks korra seda tuld näitama? Samuti ei näita ta alguses pagasiluugi tuld, see tuleb ainult siis kui pagasiluuk on lahti.

Suvel kui väljas oli 25 kraadi (küll mitte hommikul) ta käivitus ka väga pikalt.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
SinineVagun
Foorumi veteran
Postitusi: 752
Liitunud: 14 Sept 2011, 21:30
Asukoht: Järvamaa

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas SinineVagun » 09 Okt 2017, 20:21

Ehk vajub küte seistes tagasi? Kas pumba juures läbipaistvat kütuse voolikut pole, et käivituse ajal näha, kas on õhku/mulle voolikus? Halba ei tee ka pritsenurga üle vaatamine.
V70 2,5TD ´99
940 ´94 2,3b :arrow: MÜÜDUD
V70R AWD ´03 :arrow: MÜÜDUD
XC90 V8 MY´07 Executive
C70 D5 '07

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas Liiwaannus » 09 Okt 2017, 20:25

Mis pritse nurk on?
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Risu
Foorumi veteran
Postitusi: 608
Liitunud: 07 Apr 2015, 14:06
Asukoht: Paide

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas Risu » 10 Okt 2017, 01:48

Mul enda omal sama asi, kui õues soe ja küünlaid järgi ei võta on külmkäivitus sama nagu sinul aga kui küünlad järgi tulevad siis on paugupill.
888BFF

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1120
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas Klamber » 10 Okt 2017, 11:00

Pane armatuurist veel pilte, üpris haruldane. Loobuda ei taha, mul oleks just vaja sellist :-b

Kasutaja avatar
testdrive
Foorumi veteran
Postitusi: 662
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:03
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas testdrive » 10 Okt 2017, 11:54

Oli see siis minu volvo. Tagaluugi ja polstritega on minust eelnev omanik tegutsenud.
Juhtmed tegin ise uued, küünlad said kõik uued berud.
Kui väljas on külm ja küünlad reaalselt töötavad, siis minul probleeme küll ei olnud.
Rihmad vahetasin ise, küttekogus ja süütenurk arvutiga paika pandud.
Pigem on vanema selle motoga teema, et tahaks küünlaid kui kui mootor natukene soe, aga paraku ei pane, kuna tempi järgi ei taha.
Abs andurit mainisin taga paremat, mis võib kontaktivõimetu olla vahepeal, peale sillapukside vahetust.
2008 V70D5 AWD Manuaal R-Design

Ott09
Foorumi veteran
Postitusi: 654
Liitunud: 23 Aug 2012, 16:08

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas Ott09 » 10 Okt 2017, 13:23

Proovi. Siis temp andur lahti yhendada. Väga lihtne siis auto arvab et -40 ja peaks kindlalt kyynalt andma. Kui siis ka ei lahe siis minul hakkas asi toimima peale pumbas oleva kytuse temp anduri vahetamist. Orig andur oli mi gi 2 euri ja pumba tihend ka 2 eur. Ise vahetasin.
2012-2014 1997 v70 2,5 tdi müüdud
2014- 2016 2003 v70 d5 pestav edition :) müüdud
2016- 2024 2009 xc70 heico sportiv müüdud
2024 - ...... 2014 v60 4x4

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas taavi » 10 Okt 2017, 22:25

Täna hommikul viskas jälle sekundiks küünlatule põlema ja start oli kiire, lõunale minnes tuld ei põletanud ja tükk aega keris. Mulle olen sellest läbipaistvast voolikust näinud küll, kas need on suured, ei oska hinnata, aga midagi seal liikus igatahes.

täna vaatasin korra kaabliga ka ja avastasin et kui muidu mingeid veakoode pole olnud, siis täna nägin selliseid:
EFI-721 Glowplug indicator lamp signal
EFI-323 Malfunction indicator lamp signal
et kas see lambike teeb mingid malfunctionit või mis sellest jutust arvata? tuluke säras ju samas küll.
pritsenurk on siis pump timing? Ma ei ole veel volvo diislite ellu süvenenud :)
Pilt
Pilt

A mis ses armatuuris nii erilist? :D Minuarust kõik ju sellised.

See nädal plaan talverattad alla visata, abs aju ka üle käia (Vol-FCR-iga ei kommunikeeru üldse, veakoode kuidagi kätte ei saa, et veenduda selles tagumise ratta anduris) ja jahutusvedeliku voolikud välja vahetada, mis ilmselt õlist jämedaks ja libedaks paisunud on ja lekivad just ainult siis, kui naine sellega haanjas või tallinnas on. Mingi kolin tuleb ka juhi poolt, peab korra seda ka väänama ja uurima, et mis seal läbi minemas on.

Aga muidu on auto mõnus ja mugav ja ainult lust ja lillepidu, polstrid peaks ainult vist kruvidega kinni panema, kuna liimid ja makroflexid neid ei pea ja tüübleid pole kuhugi panna enam :)
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
testdrive
Foorumi veteran
Postitusi: 662
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:03
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: taavi V70 tdi

PostitusPostitas testdrive » 11 Okt 2017, 08:17

Võid selle sama progega korduvalt abs diagnosti avada, mul oli ka nii, et üks hetk luges kohe, teine hetk alles viies kord vms. Aga järjest proovides, mingi hetk mõikas.
2008 V70D5 AWD Manuaal R-Design


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist