Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Leho » 14 Nov 2015, 15:25

Priit_P kirjutas:Muide, sa sõitsid täna minust Vabakal mööda :) .



Täitsa võimalik ma sõidan seda vabakat mitu korda päevas kah.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 19 Nov 2015, 21:01

Niih härrased. Voldemariga arsti juurest tagasi ja võin jagada muljeid.

Vahetusse läksid siis 248 897km pealt järgmised asjad:
- salongiradikas (Nissens);
- süüteküünlad (Denso);
- käigukastiõli;
- roolivõimuõli;
- kütsefilter (MANN).

Kogu pull võttis aega vähem kui neli tundi. Kartsin natuke, et arve niidab jalust, aga päris vastuvõetav number kirjutati paberile.

Palusin ka tööde kohta lühikest kommentaari. Väidetavalt midagi väga hullus seisukorras ei olnud. Käigukastiõli oli isegi selline enam vähem olnud (mitte eriti must) ja roolivõimuõli ei olnud ka väga tökat. Viimase väitega hästi ei tahaks nõustuda. Peale auto ostu kontrollides oli roolivõimuõli rohkem sees kui vaja ja süstlaga võtsin plastikpudelisse nii palju välja, et tase normi sai. No ikka suht tume oli küll tegelikult. Paras aeg vahetuseks.
Auto kõrval kuulates kaasnes töötades mingi selgelt eristatav inin, millele ma ise siiani mingit seletust ei oska leida. Tundus nagu tuleks hääl kütusepumba juurest. Hääle poolest oleks nagu pandud mitu korda võimsam pump kui vaja. Palusin kontrollida kui aega üle jääb. Paar tundi hiljem heliseski telefon: vana oli oma otsingutega lõpuks kapoti alla välja jõudnud ja avastas lõpukorral oleva abirihma pinguti. Tolle rulliku laager oli ikka nii otsas, et garaažist välja ei soovitatud sellega sõita. See oli üllatus nr. 2, sest kõrva järgi ei saanud küll midagi aru. Õnneks oli see kohapeal olemas ning läks siis kah ühe soojaga vahetusse. Rihm olevat jällegi niivõrd korralik olnud (selles ma võisin juba esimesel kohtumisel veenduda), et polnud mingit mõtet välja vahetada. Kurat, miks tehakse töid poolikult :roll: Auto jõutakse osta, aga rihmapingutit mitte... Eelmisel näd. vahetusel käisime Vasknarvas ja külastasime mööda kruusateid igasugu lahedaid piirkondi ja külasid. Pärapõrgu ühesõnaga. Lahe kui see pinguti seal otsad oleks andnud... Spetsiifiline hääl aga ära ei kadunud. Ei oska hetkel midagi arvata või pakkuda kah ja umbes pole mõtet midagi vahetada, seega sõidame.
Üksiti käidi siis ka erinevad abimehhanismid üle. Veempump oli korras (tundub, et on siis tõesti vahetatud), aga geneka laagrid võiks paremad olla. Pluss üksiti võiks siis pingeregulaatori koos harjadega ka üle kontrollida. Lähikuudel laseb ära teha.
Pidurõli vahetus oli ka veel päevakorras, sest eesmised jäid möödunud kord tegemata. Paraku ei võetud seda tööd ka täna ette. Ettenägelikult kontrolliti üle ka eesmised supordid ja parempoolne on kutu :o . Hetkel töötab ja peale ei jää, aga nii kaugele kui näha võib on kolb täiesti roostes. Ehk siis hilisemate probleemide vältimiseks soovitati välja vahetada. Üllatus nr. 3 ja fakt takkaotsa: kui auto läbib ametlikult ülevaatuse ei tähenda see, et pidurid ka tegelikult korras on :wink: .
Järgmine remondi aeg 28. detsember. Vahetusse lähevad: tosool, esimene parempoolne supord koos pidurivoolikuga, tagumised vedrud ja tagasilla eesmised suured puksid. Siis peaks ilma p*rnotuuningut kasutamata tagumiku loodi saama.

Peale remonti ootasin varasemaga võrreldes väikest erinevust, aga käib suht samamoodi edasi nagu enne. Uute küünalde tõttu töötaks nagu natuke paremini küll ja kõrgete pöörete pealt tühikäigule lastes ei kuku enam pöörded nii alla kui varem. Enne see häiris veidi, kuid nüüdseks on see "auk" kadunud.

Autost endiselt pilte pole. Nagu needus... kas on pime või sajab vihma. Tundub, et läheb samamoodi nagu eelmise teemaga: 4lk. teksti ja pilte aia august ning ühel hetkel jõutakse lõpuks ka peasüüdlaseni.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Liiwaannus » 20 Nov 2015, 20:44

850 ne kojamehe mootorid on poole odavamad, erinevus on võlli pikkuses, seda annab ringi tõsta. Mu masinale said 850 mootorid moditult külge.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 20 Nov 2015, 21:24

Või nii. Igal juhul tänud info eest, ka Iceman`ile. Eks ma vähehaaval hakkan vaatama ja uurima kuidas saab ja mida teha. Uut mootorit vist ei hakka ostma, natuke liiga krõbe hind on. Pole ka siiani mingit kogemust selle asjandusega, aga kui aeg nii kaugel, eks ma siis uurin ja küsin. Iluasjadeks tulede kojamehed kindlasti ei jää, aga enne katsuks tehnilise poole pealt pakilisemad asjad joonde saada.
Tundub, et uued tagumised vedrud on samahästi kui olemas. Üritan nädala alguses järgi minna ja ära tuua. Siis on nad juba varakult valmis vaadatud ja ei pea enam sellepärast muret tundma.

Remondi list õnneks väga pikk enam ei ole. Kui detsembris plaanitavad tööd välja jätta, peaks veel vahetama eesmise poolraami puksid, siis need geneka laagrid ja esisillast võib juhtuda, et leiab ka vahetust vajavaid pulkasid. Kõrvalhelisid just pole, aga tunde järgi võiks natuke tihkem olla. Rohkem nagu ei meenugi esimese hooga.

Salongifiltri ma vaatan ise üle, sellega ei hakka remondi töökoda tüütama ja järgmise kuu alguses läheb mootoriõli ka uuesti vahetusse. Hääle poolest töötab küll natuke vaiksemalt kui enne, aga päris rahul ma ikkagi veel ei ole. Nii et teeme teise läbipesu tsükli otsa ja vaatame mis seis 4500km pärast on.

Esmaspäeva õhtuks on talverehvide vahetuseks aeg kokku lepitud. Muidu oleks pohlad ja viskaks ise rattad ringi, aga nüüd tuleb rehvid eelmise talvevelgede pealt praeguste 15" valukate peale panna ja ei taha seda tööd päris viimasele minutile jätta. 1. detsembrist peavad vist nagunii all olema, nii et mis siin enam venitada. Lisaks vigastasin Vasknarva kruusateedel rallides kuidagi parempoolset tagumist rehvi. Töölt tulles lasen 2,4 sisse ja hommikuks on 0,8 järgi. Kehva lugu oli esmasp. hommikul vahetult pärast Jõhvi trippi, jõudsin vaevu omal jalal tanklasse, sest kõigest 0,4 oli sees- samahästi kui tühi rehv. Nüüd lähevadki talvekad alla enne kui selle rehvi ära rikun ja saab vaadata milles täpsemalt asi on.

Kui kõik need asjad tehtud, võiks tehnilise poolega juba enam vähem rahule jääda.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 22 Nov 2015, 19:48

Et sel nädalavahetusel midagi erilist ei toimunud, otsustasin uue pereliikmega tegelda. Alustasin süütepoolide juhtmestest, sest sellelgi autol on plastikrüü aja jooksul lihtsalt juhtmete ümbert ära pudenenud. Sodi oli kõige parem eemaldada tolmuimejaga.


Pilt


Kõige jämedamast kattest midagi eriti alles ei olnud, aga temaga oli lugu lihtne, sest seda oli mul eelmisest ostust pool meetrit järgi. 10min ja omal kohal ta oligi.


Pilt


Töö jäi kahjuks pooleli, sest Effex pole laupäeviti lahti ja ei õnnestunud väiksema läbimõõduga rüüd saada. Tuleb mõnel tööpäeval sealt läbi sõita ja asi lõpuni teha.

Kuna homme on talverehvide paigaldus, otsustasin veljed puhtaks pesta. Häbi selliseid kärakaid töösse viia. Sellised olid nad konkurentsitult kõik, konkreetne on siis juhipoolne esimene velg.


Pilt


20min veljehappe ja pigieemaldajaga leotamist ja välja koorus .... katastroof :shock: Polegi enne nii hullus seisukorras velge näinud. Kahjuks pärineb see koledik mu enda auto alt :(


Pilt


Teised olid natuke paremad...


Pilt


Pilt


Pilt


... aga üldiselt on pizdauskas. Kuna kõikidega on vähemalt korra ka äärekivis käidud, siis ei päästa neid vist ka värvimisega. Liivaprits näritud ääri korda ei tee. Eks elu näitab mis nendega tulevikus saab, vähemalt on nad sirged.
Kui juba rattad õhus olid, siis kontrollisin laagrid ka üle. Tulemus: tagumised korras, esimesed lõtkudega. Mingil ime kombel ei tee nad veel häält, aga usun, et nende lõpp pole enam kaugel. Tuleb vist rihma koomale tõmmata ja detsembri remondilisti lisada. Oli küll mõte neljarattalisele sõbrale kah jõulukingitus teha, aga see idee võtab nüüd natuke argisemad noodid.

Ma olen ise ka täheldanud, et suhteliselt copy/paste kui eelmise teemaga võrrelda.
Viimati muutis Priit_P, 04 Mär 2021, 23:45, muudetud 1 kord kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Leho » 22 Nov 2015, 23:42

Kriimusi annab parandada küll.
https://www.youtube.com/watch?v=8W9jn90VEAY
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Martin460
Kreisi postitaja
Postitusi: 416
Liitunud: 29 Juun 2011, 15:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Martin460 » 23 Nov 2015, 08:55

Ma tegin oma Volvole ise veljed korda+ veel paljudele teistele selle aja jooksul:

http://pilt.delfi.ee/my_album/296467/

Pilt

Pilt

Pikk talv on ees...saad ju suverattad ilusti korda teha selle ajaga.

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 23 Nov 2015, 10:17

Suveks on mul renoveeritud Columbad olemas, aga just konkreetsete talvevelgedega on lugu niru. Täna õhtul on rehvide vahetus ja mul ei jää aega, et nendega midagi ette võtta. Kes oskab pesu käigus sellist üllatust oodata? Talveveljed küll, aga ikka jääb hinge närima, et nad sellisel kujul alla tuleb panna. Kevadel muidugi saab lasta ääred korda teha (õnneks väga hullusti pole viga saanud) ja üle värvida, aga see on alles kevadel.

Millegi pärast kipub värv Volvo velgedelt üldse maha tulema, just seest poolt. Ma olen seda enne ka täheldanud, aga mitte nüüd nii hullusti kui minu omal. Näiteks BMW velgedel, mis olid palju vanemad, pole sellist probleemi täheldanud. Samuti mitte Fordi valukatel.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1121
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Klamber » 23 Nov 2015, 12:51

Keegi ei viitsi ju velgi pesta seest. Ma küll ei ütleks ühtki halba sõna volvo velgede värvikvaliteedi kohta. Erandina võibolla väljast kroomisarnase lahendusega veljed on seest vähem värvi saanud. Lihtsalt aeg ja korrosioon sööb igast värvist läbi ükskord. Sul pole võibolla itaalia velgi olnud, mis paari aastaga värvi maha viskavad :D Sellele aitavad veel kaasa need rehvimehed kes ei mõista velgi õigesti käppade vahele panna, vaid panevad seest poolt. Muidu kui velgi tahad päästa, siis tõmba see mullitav värv maha, selle all toimub kõige ägedam protsess. Tõmba harjaga puhtaks ja lase mingi tsingikrunt peale talveks.

Aga Martini tööle võib aint 5+ panna..

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 23 Nov 2015, 13:39

Ma pole just mingi velje ekspert, aga pole jah enne Volvode soetamist sellise koorumisega kokku puutunud. Kõik valukad on olnud vanematelt autodelt, 90ndate algusest või keskelt ja pole olnud märkigi mullitamisest või koorumisest. Võib-olla on siis vedanud. Itaalia tootjate velgi pole tõesti olnud, õnneks, võib vist öelda kui nii kehva kvaliteediga on.
Kusjuures see on väga hea point, ma olen ennegi täheldanud montaažipingi käppade jälgi velgedel seespool. Ka konkreetsetel Volvo velgedel. Millest tulenevalt on mul ka üks teooria tekkinud. Antud tootja värvikiht või värvikoostis ei ole niivõrd tugev või paks, et seda taluda. Käpad tekitavad vigastuse, mille kaudu saab niiskus ja vesi aja jooksul värvikihi alla ning siis on juba pahandus majas. Paks mustuse kiht peal ainult soodustab seda protsessi ja ongi selline pilt nagu näha võib. Eelmise V70 15" veljed on seest enam vähem samasugused ja ega Columbad palju paremas korras ei olnud. Kuid jah, ülejäänud autode velgedel ei ole sellist koorumist täheldanud.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 872
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas 164 » 23 Nov 2015, 14:48

Priit_P kirjutas:Suveks on mul renoveeritud Columbad olemas, aga just konkreetsete talvevelgedega on lugu niru. Täna õhtul on rehvide vahetus ja mul ei jää aega, et nendega midagi ette võtta. Kes oskab pesu käigus sellist üllatust oodata?
Velgi oleks mõistlik pesta pärast hooaja lõppu, muidu hapnevad terve hooaja soolases mahlas. :wink: Siis ei saa värvi koorumist pahaks panna.

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 23 Nov 2015, 16:10

Viimase postitajaga olen 110% nõus. Endal kusjurees ongi selline komme küljes, aga nende velgede puhul olen küll lootusetult hiljaks jäänud. Juba rikutud asja ei saa enam hooldamisega parandada, tuleb radikaalsemad võtted appi võtta.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 25 Nov 2015, 20:31

Läheme siis vaikselt teemaga edasi.

Vahepeal on toimunud nii palju, et tõin ära tagumised vedrud


Pilt


Üksiti võtsin ligi ka uue salongifiltri. Tänud hr. Supp`ile.
Olin valmis kaoseks, aga mingi aeg on seda filtrit kindlasti vahetatud. Eelmise auto oma oli hullem.


Pilt


Mingi osa mustusest, mis vanast filtrist kätte õnnestus saada. Selge see, et päris normaalselt õhk sellest filtrist läbi käia ei saanud.


Pilt


Nurka oli kogunenud kenake prahihunnik. Kogu plastikkatte alune oli ühtlaselt hall, kaetud mustuse ja liivaga.


Pilt


Kasimist oli omajagu, tunnike kulus selleks kindlasti. Kõik plastikud käisid pesus. Oma osa sai ka ventikas. Üritasin seda pika varrega pintsliga natuke viisakamaks saada, mis isegi õnnestus. Tulemus jäi algsega võrreldes nagu päev ja öö.


Pilt
Viimati muutis Priit_P, 04 Mär 2021, 23:51, muudetud 1 kord kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 27 Nov 2015, 20:10

Väikeste sammudega liigume paremuse poole. Eile käisin Effexist läbi, et plastikrüü osta. Toreda üllatusena oli neil nüüd ka 7mm läbimõõduga toode pakkuda. Läks kohe loosi kah, see oli just see mida mul vaja oli. Täna nokkisin need ajaviiteks külge.


Pilt


Ja seega sai ka lõpuks kate uute poltidega omale kohale


Pilt


Homseks on pesupäev kavandatud. Kui ilm kannatab siis teeb mõned pildid ka.
Viimati muutis Priit_P, 04 Mär 2021, 23:53, muudetud 1 kord kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 28 Nov 2015, 19:39

Eelnevatele nädalavahetustele vahelduseks täna ei sadanud. See moment sai kohe ilusti ära kasutatud ja auto puhtaks pestud. Kasu oli sellest mitut moodi. Esiteks oli auto juba nii must, et hakkas kergelt piinlikust valmistama. Teiseks sai kohe ka väike fotosessioon korraldatud. Selline ta siis on:


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Auto tuleb muidugi kindlasti üle poleerida. Arvatavasti lasen selle teha koos põranda keemilisega.
Viimati muutis Priit_P, 05 Mär 2021, 00:08, muudetud 2 korda kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist